Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

no dobra ja słucham tak
DIMMU BURGIR (według mnie wywalony w kosmos zespółzłucham ich na okrągło )
a poza tym takze
VADER z mojega miasta są hehe(Olsztyn)
Barathrum
Dissection
i zachaczyłem takze o Burzuma (ciekawą ma historię)
a dla rozluznienia
Manowar
i SOAD jest troche za lekki jak dla mnie ale tez fajnie się ich słucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż to w ogóle za dziwne pytanie? Oczywiście że słuchamy!! :) Metallica, Iron - to podstawa!
A jak tak sobie chodze po szkole i patrze jak dzieciaki chodzą w koszulkach lub bluzach Irona, Metalliki, Nightwisha i innych to aż się serducho raduje. A jak sie jeszcze dowiedziałem że założyli też zespół metalowy, no to już w ogóle wiare w pożądną młodzież odzyskałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2005 o 14:00, Wodzasty napisał:

Całkiem niezła, ale chłopaki poszli już zdecydowanie
w klimaty znane z Eternal... Mnie osobiście podoba się, chociaż nie tak jak Ceremony of Opposites... Muza
na Reign of Light jest bardziej zakręcona, zdecydowanie też bardziej dynamiczna niż na poprzedniej...

Ostatnio wpadło
mi w ręce najnowsze dzieło Dark Tranqulity - jest diabelskie!


Kurce to w sumie i dobrze i zle ... juz na Rebellion dali znaki ze elektronika wchodzi w ich muzyke (genialny Static Journey) Dlaczego dobrze? Jest nieco nowocześniej, nie siedza w ciasnej szufladce black metal i nic wiecej, chociaz black w ich wydaniu byl pierwszorzedny i wg mnie tylko Emperorowi odpowiadal i ustepowal (pod wzgledem stylistyki i surowosci). Na szczescie pomimo normalnego wokalu Vorph-a i dominacji Xy ich muzyka nie utracila dynamiki i rytmu.I ciagle ich za to lubie :D
Zle ? A dlatego ze brakuje mi ich starego stylu (why te gitary sa tak przytlumione klawiszami Xy?)
BTW. Zassalem z ich stronki Telepatha i Moongate ... na wszystkie demony, zaczynam sie bac (nie o styl ... oni nawet jak zagraja disco polo wyszlo by to swietnie)... mam nadzieje ze ich nastepna plyta nie zblizy sie to tego co zrobilo z siebie swietne swojego czasu w gothicu Theatre of Tragedy na plycie Discoteque ...
Boje sie o to czy przypadkiem nie zblizamy sie do techniawowych klimatow...

Dark Trianqulity ... slyszalem wiele dobrego, chociaz poza jednym kawalkiem, jakims cudem nie slyszalem wiecej. Ostatnio (choc ten zespol to juz nie nowalijka) niestety nie mam zbyt duzo okazji sluchac dobrej muzy w odpowiednich warunkach ....a sluchawki mnie stresuja ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Iron Maiden czyli Żelazna Dziewica ;) rządzi i miażdży jakieś śmiszne korny czy inne linkin parki :) Do tego klasyka i można spokojnie umierać - Metallica, Death, Slayer, Turbo... Długo by wymieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 20:17, Daerdin napisał:

A propos Deep Purple - wybiera się ktoś na koncercik? Myślę, że warto będzie


znowu koncert?
bylem na ich koncercie na TORWARze 2 czy iles tam lat temu :P (chyba 2:P)
promowali nowa plyte ''bananas" jednak teraz to juz nie moj zespol. ja nie jade po raz 2 :P
[a bilety mialem V.I.P. - 150zl i pod scena :D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:14, buras napisał:

mam nadzieje ze ich nastepna plyta nie zblizy sie to tego co zrobilo z siebie swietne
swojego czasu w gothicu Theatre of Tragedy na plycie Discoteque ...


Błąd zamierzony? :) Płyta Theatre, którą masz na myśli, zwie się Musique i nie jest to jeszcze aż tak radykalny krok w stronę dance jak ich kolejna produkcja – Assembly. Tą już równie dobrze można rzucić do jakiejś dyskoteki, bo i niewiele różni się od typowej muzyki dyskotekowej. W niektórych kawałkach nawet gitary znikają. A szkoda, bo Liv Espencs była przeze mnie uważana za jedną z najlepszych wokalistek w gotyku. Tymczasem nie dość, że z Teatrem Tragedii tworzyć zaczęła muzykę taneczną, to jeszcze opuściła ich i przeszła do bandy zwanej Leaves’ Eses, która gra (z tego co słyszałem, a słyszałem niewiele) jakąś śmieszną rycerską parodię metalu w stylu Hammerfalla czy Rhapsody. Po prostu żenada.

Ostatnio co prawda nagrała z Cradle of Filth genialny kawałek – Nymphetamine, ale była to tylko jednorazowa współpraca. Mogłaby zostać w Krejdlach na stałe, co miało by wielorakie korzyści. Po pierwsze, zamknęła by wreszcie gębę (przynajmniej w części) ich „dyskusyjnie uzdolnionego” wokalisty – Daniego, a po drugie pozostałaby wierna goth metalowi. Wybrała inaczej – szkoda, szkoda… Mam teraz chociaż nadzieję, że Thetre of Tragedy z nowym głosem Nell opamięta się i nagra naprawdę świetną gotycką płytę. Pozostaje czekać do 2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak :)

Matallica, Dimmu Borgir, Apocalyptica, Dream Theater, System of a down, Nightwish, Esquarial, Static X, In flames, Rammstein, The Misfits, Papa roach, Fear Factory...

Może nie wszystko zupełnie metalowe ale bardzo fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 11:17, Monastor napisał:

Może nie wszystko zupełnie metalowe ale bardzo fajne...


Wow, bardziej „pomieszanych” upodobań jeszcze nie widziałem ;)
Papa Roach obok Dimmu, Static-X obok Dream Theatre’a… no comment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 23:20, Stoow napisał:

Panowie - Iron Maiden czyli Żelazna Dziewica ;) rządzi i miażdży jakieś śmiszne korny czy inne linkin parki :) Do tego
klasyka i można spokojnie umierać - Metallica, Death, Slayer, Turbo... Długo by wymieniać ;)


na 100% się zgadzam nowi wysiadają w przedbiegach choć z linkin park to przesadziłeś...........
zresztą zauważ że teraz jest moda na hipo polo a tego że tak ujmę nieda się słuchać ani w wydaniu anglojęzycznym niemówiąc już o polskiej wersji.......Podobnie podchodzę do techno łomotu.........


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 12:12, T710PH napisał:

na 100% się zgadzam
nowi wysiadają w przedbiegach choć z linkin park to przesadziłeś...........


Tyle że to jest temat o muzyce metalowej, nie zaś o techno czy hip-hopie. Oczywiste jest, że osoba słuchająca hiphopolo zostanie zjechana na forum dotyczącym rapu. Prawie tak samo oczywiste jak to, że osoba słuchająca Linki Park zostanie zjechana na forum dotyczącym metalu. Ani tzw. nu-metal, ani mallcore nie jest częścią właściwego metalu. W wątku „Metal Muza” na poprzednim forum była jeszcze o tym dyskusja, która zakończona została ostatecznie linkiem do definicji nu-metalu, jaki znajduje się w znanej wszystkim Wikipedii -> http://en.wikipedia.org/wiki/Nu-metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę powodu czemu nie można by pisać w tym wątku o zespołach nu-metalowych? A gdzie można o nich rozmawiać - w wątku o hihopie ? Czy może o rocku. Wg. mnie nie pasują zbytnio ani tu ani tam. Natomiast z innej beczki - mam prosbę - wypowiedzcie się słuchacze Hammerfalla , a także osoby, które go nie lubią - chcem poznać Wasze opinie na temat zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 16:51, Michalun napisał:

no dobra ja słucham tak
DIMMU BURGIR (według mnie wywalony w kosmos zespółzłucham ich na okrągło )
a poza tym takze
VADER z mojega miasta są hehe(Olsztyn)


Ja słucham Dimmu Borgir, Vader''a (też jestem z Olsztyna :D, kiedyś mieszkałem obok Petera ;)), Cradle of Filth, Metallicy, Huntera, Rammstein''a, Black Sabbath, Mansona, czasem Korna i jeszcze inne... ;]

Lżejszą, rockową muzykę też bardzo lubię... słucham:
Pink Floyd, Led Zeppelin, Deep Purple, Dżem (to już rockowo-bluesowy, ale świetny), Nirvana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem, że nie można? Na poprzednim forum pisano i tutaj też będzie się pisać bez względu na zdanie niektórych osób. Chodzi tylko o to, aby nie mylić pojęć i nie mieszać gatunków. Jeśli ktoś mówi, że słucha metalu i wymienia zespoły metalowe, aż tu nagle wyskakuje z LP, czuję się trochę zdezorientowany. Lepiej byłoby, aby powiedział „Słucham metalu: bla, bla, bla, Dimmu, bla, bla, Burzum, bla, Iron Maiden i nu-metalu: Linki Park”. Dopóki znam dane zespoły, problem jest jeszcze drugorzędny, ale jak ludzie zaczną obok typowo metalowych kapel podawać mniej znany nu-metal, może być problem z załapaniem jakiego gatunku dotyczy w danym momencie dyskusja. Chodzi mi tylko o to, o nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować