Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2008 o 23:20, mateuszencja napisał:

A ja ostatnio dorwałem się do płyty Metallici kolegi.Zajebista.Ale jakieś koncertowe
wydanie,ale super się słucha.Szczególnie ONE


A mógłbyś napisać, której płyty? Bo One wiem, że jest na ...and Justice for All, a to nie koncertówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 23:29, mateuszencja napisał:

Na opakowaniu pisze S&M.Jakbyś dalej nie wiedział to coś wykombinuje.I nie jestem pewnien
czy to koncertówka ,ale mi na koncert brzmi


to jest płyta, w której Metallika gra z orkiestrą symfoniczną - nie trawie tej płyty

EDIT: co nie znaczy, że jest zła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak btw...
Słyszeli już nowy krążek Metallici? Jak dla mnie zupełne zaskoczenie. Płyta bardzo fajna i ciekawa. Oczywiście Master Of Puppets, to to nie jest, ale w porównaniu do np St Anger, to płyta wypada naprawdę super. Sporo samej muzyki, długie rozbudowane kawałki i wreszcie powróciły solówki! Jak dla mnie na plus :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 12:58, Feno napisał:

A tak btw...
Słyszeli już nowy krążek Metallici? Jak dla mnie zupełne zaskoczenie. Płyta bardzo fajna
i ciekawa. Oczywiście Master Of Puppets, to to nie jest, ale w porównaniu do np St Anger,
to płyta wypada naprawdę super. Sporo samej muzyki, długie rozbudowane kawałki i wreszcie
powróciły solówki! Jak dla mnie na plus :- )


no jakoś jestem niezadowolony z tej płyty, takiego Mastera, Ride the Lighting czy Kill'' Em All aż chce się słuchać, a tutaj co ...? coś mi się wydaje, że wyczerpali się jeszcze w XX w... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 12:58, Feno napisał:

A tak btw...
Słyszeli już nowy krążek Metallici? Jak dla mnie zupełne zaskoczenie. Płyta bardzo fajna
i ciekawa. Oczywiście Master Of Puppets, to to nie jest, ale w porównaniu do np St Anger,
to płyta wypada naprawdę super. Sporo samej muzyki, długie rozbudowane kawałki i wreszcie
powróciły solówki! Jak dla mnie na plus :- )

Płyty Metallici były "fajne" w "dawnych czasach". A teraz ? Szkoda gadać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 12:58, Feno napisał:

A tak btw...
Słyszeli już nowy krążek Metallici? Jak dla mnie zupełne zaskoczenie. Płyta bardzo fajna
i ciekawa. Oczywiście Master Of Puppets, to to nie jest, ale w porównaniu do np St Anger,
to płyta wypada naprawdę super. Sporo samej muzyki, długie rozbudowane kawałki i wreszcie
powróciły solówki! Jak dla mnie na plus :- )


Taak płyta jest niesamowita, długie solówki i w ogóle długie kawałki :D Większość riffów znanych z "Death is not the End". Ale wstęp do Unforgiven III to zupełna nowość :D dopóki nie usłyszałem wokalu to nie wierzyłem, że to Metallica :P. Pieniążki już mam naszykowane na zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 13:06, Findan napisał:

Taak płyta jest niesamowita, długie solówki i w ogóle długie kawałki :D Większość riffów
znanych z "Death is not the End". Ale wstęp do Unforgiven III to zupełna nowość :D dopóki
nie usłyszałem wokalu to nie wierzyłem, że to Metallica :P. Pieniążki już mam naszykowane
na zakup :)


Ja też zamierzam kupić, ale nie słuchałem (i nie będę słuchać dopóki nie kupię, bo nie chcę sobie psuć zabawy) jeszcze... Ale mam pytanie, bo już nie mogę wytrzymać :D Mówisz, że dużo jest motywów z New Song (zwanego Death is not the end), a czy jest konkretnie ten :
http://www.youtube.com/watch?v=OqdTy4y1XN0
Nikt do tej pory tego nie potwierdził, a ja już umieram w niepewności, bo uwielbiam ten motyw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 20:29, Cieniek napisał:

Ja też zamierzam kupić, ale nie słuchałem (i nie będę słuchać dopóki nie kupię, bo nie
chcę sobie psuć zabawy) jeszcze... Ale mam pytanie, bo już nie mogę wytrzymać :D Mówisz,
że dużo jest motywów z New Song (zwanego Death is not the end), a czy jest konkretnie
ten :
http://www.youtube.com/watch?v=OqdTy4y1XN0
Nikt do tej pory tego nie potwierdził, a ja już umieram w niepewności, bo uwielbiam ten
motyw ;)


W instrumentalnym Suicide and Redemption jest identyczny riff jak ten filmiku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak? :D Hmm.. wszystkiego się spodziewałem, ale nie tego :P Dlaczego? Pytałem już o to kilka osób, ale albo nie potrafili stwierdzić (głusi czy co?), albo dowiedziałem się różnych rzeczy: raz ktoś powiedział że "motywy z new song są tylko w End of the line", później przeczytałem, że to nieprawda i spytałem kogo innego. Wtedy usłyszałem, że ten motyw znajduje się w Judas Kiss. Ale tego nie potwierdził mój inny kolega, który stwierdził, że jeśli jest to tylko i wyłącznie w All Nightmare Long.

No ale.. w każdym razie ważne że jest ;) Bo słyszałem, że wiele motywów z Mission Metallica nie pojawiło się ostatecznie na płycie. Tak jak np. motyw "When the Sun goes Hellbound And the moon does ressurect the night", z którym wiele osób wiązało jakieś nadzieje. Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2008 o 12:58, Feno napisał:

A tak btw...
Słyszeli już nowy krążek Metallici? Jak dla mnie zupełne zaskoczenie. Płyta bardzo fajna
i ciekawa. Oczywiście Master Of Puppets, to to nie jest, ale w porównaniu do np St Anger,
to płyta wypada naprawdę super. Sporo samej muzyki, długie rozbudowane kawałki i wreszcie
powróciły solówki! Jak dla mnie na plus :- )


A już oficjalnie jest w sklepach ? myślałem że 12 września to data premiery.

ps. gdzieś w necie kolega wygrzebał unforgiven III....niezła kaszana podobno:(((. Jak tylko wyjdzie album to go sobie odsłucham w saturnie/empiku bo nie chcę kupić jakiegoś gniota..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Cieniek
> raz ktoś powiedział że "motywy z new song są tylko w End of the line",
Intro jest takie jak intro w new song, ale reszta motywów występuje też na innych kawałkach :)

> Wtedy usłyszałem, że ten motyw znajduje się w Judas Kiss. Ale tego nie potwierdził mój inny kolega, który stwierdził,
> że jeśli jest to tylko i wyłącznie w All Nightmare Long.
Sporo motywów jest podobnych do siebie i ciężko rozróżnić który jest który. W tym linku fragment około 20-26 dałbym sobie palec uciąć, że jest w Suicide and Redemption, ale reszta już trochę się różni. Więc nie jestem pewien na 100%, że to dokładnie ten motyw o który Ci chodzi jest w S&D... Tym bardziej, że ten fragment (20-26) nie przypomina mi niczego z New Song. :) Najlepiej jak poczekasz na premierę i sam się przekonasz :)

> No ale.. w każdym razie ważne że jest ;)
> Dzięki wielkie :)
Jeszcze nie masz za co dziękować, bo jak mówię tylko ten fragment 20-26 można odszukać w Suicide and Redemption. Reszta filmiku to coś pomiędzy tym motywem znanym z New Song, a tym w 20-26 i na Suicide... Więc powtarzam, że nie jestem pewien czy ten riff o który tobie chodzi jest tym riffem który ja odnalazłem :D

#Lost Paradise
> A już oficjalnie jest w sklepach ? myślałem że 12 września to data premiery.
Premiera jest 12, ale bardziej ciekawscy i niecierpliwi (w tym chyba też ja :P) już słyszeli płytkę w necie

> ps. gdzieś w necie kolega wygrzebał unforgiven III....niezła kaszana podobno:(((.
Żeby za dużo nie zdradzać tym którzy wolą przesłuchać pierw samemu to powiem tylko, że U III tylko tekstowo nawiązuje do U II i U I, a intro niektórym fanom ciężkim brzmień może się nie spodobać. Mi się osobiście bardzo podoba Unforgiven III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coldworld i Make a Change... Kill Yourself. Piękne DSBMowe klimaty... Muzyka do której trzeba się trochę przekonać, ale potem wciąga kompletnie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną prośbę... chciałbym założyć zespół i tak ogólnie wszystko już jest gotowe ale nie możemy wymyślić porządnej nazwy... macie może jakieś propozycje..? powiedzmy, że gramy epic, gothic metal... tylko proszę o poważne propozycje... z góry dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam pewną prośbę... chciałbym założyć zespół i tak ogólnie wszystko już jest gotowe ale
> nie możemy wymyślić porządnej nazwy... macie może jakieś propozycje..? powiedzmy, że
> gramy epic, gothic metal... tylko proszę o poważne propozycje... z góry dzięki...
>

Anal Assault. Brzmi poważnie, niejedna kapela chciała by się tak nazywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to: "Our Manager Told Us That Our Band Name Was Too Long and Difficult to Remember and That We Had to Change it So After a Long Brainstorming Session We Came Up With This One Because All the Other Ones Sucked", albo to: "Satan''s Cheerleaders", lub to: "A Cat Born In An Oven Isn''t A Cake", jeszcze to: "Buck Satan and the 666 Shooters", albo to: "Clive Pig and the Hopeful Chinamen", ewentualnie to: "Four Nurses of the Apocalypse", to też może być: "Full Metal Chicken", a także to: "Hitler Stole My Potato", to chyba też może być: "If Pigs Could Talk Would You Still Eat Them", również to: "People With Chairs Up Their Noses", z bardziej ambitnych taka nazwa: "Poo on a Stick", albo taka: "Quasimodo and the Eunuchs", lub taka: "Question Mark & the Mysterians", nie polecam takiej nazwy: "Skunk Death", ani takiej: "Vomit Launch", takiej też nie: "Your Naked Mother"

Jeśli któraś Ci się spodobała to z przykrością informuję, że już jest zajęta :)

Więcej śmiesznych nazw zespołów:
http://digitaldreamdoor.nutsie.com/pages/quotes/funnyband.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> powiedzmy, że gramy epic, gothic metal... tylko proszę o poważne propozycje... z góry dzięki...
Co by tu wymyślić... Może: Vampiric Hunger, Nosferatu Shadow, Redmoon, Tombstone, Forest of Thorns, Holy Blasphemy, Black Hand of Pain, Black Lava, Elisium Dawn, Hordes of Chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nawet nie wyręczał. Nazwa zespołu to powinno być coś spontanicznego, powinna jednocześnie coś znaczyć i mieć jakieś osobiste odniesienie do członków grupy. Naprawdę nie widzę sensu w szukaniu nazwy dla swojego zespołu... Ale jeśli ktoś ma takie problemy, to wielkiego sukcesu nie wróżę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:05, Szczur22 napisał:

Anal Assault. Brzmi poważnie, niejedna kapela chciała by się tak nazywać...

Sądzę jednak, że należy promować polskie nazwy, a nie taki amerycki szajs.

Dlatego polecam koledze coś swojskiego - na przykład "Wielkie otwarcie parasola w dupie". Epickie, a jednocześnie gotyckie (gdyż gotyk to muzyka bólu i żalu).
Sporą jednak niedogodnością jest fakt, że ta nazwa posłużyła już jednemu z polskich zespołów jako tytuł płyty - mowa tu oczywiście o Łbie Prosiaka.
Uważam jednak, że chłopcy ze Łba chętnie odstąpią wspomnianą nazwę za pół litra, tudzież sześciopak.

A tak poważnie, drogi panie Co? - nikt Ci nazwy zespołu nie wymyśli, nie ze złej woli, ale z faktu, że proszenie o coś takiego jest po prostu śmieszne. Siądźcie sobie z kolegami na spokojnie, zróbcie małą burzę mózgów i tyle. Albo dajcie sobie spokój z nazwą na razie, bo do niczego Wam ona potrzebna nie jest.

Jeśli już bardzo Was przyciśnie, to możecie skorzystać z którejś z poniższych propozycji:
- "dark" + rzeczownik; Dark Sun, Dark Earth, Dark Water, Dark Fire, Dark Baby, Dark Power, Dark Mom, Dark Molten Boulder, Dark Dog, Dark Camel, Dark Mimosis... Zabawa na całe godziny.
- w stylu hardcore/post rock, czyli długie, głupie i bezsensowne zdanie po angielsku; You''ll Shit Bricks; My Mother Said That She Has Cancer, So I Dropped Her In The Well Near Our House; You''ll See... I''ll Show Ya!
- po blekowemu: dużo niemych "h" i warczących "r" - potrzebujecie także nie dającego się odczytać logo, ale to już sobie zrobicie w paincie - przykłady: Ghrarog, Thragash, Sholpar, Mikhatrys Nufalo.
- po grindowemu: Wcześniej podany "Parasol..." oraz Anal Assault wpisują się w ten nurt - ogólnie nazwa musi kojarzyć się z fekaliami lub zboczeniami: Anal Finder, Anal Juice, Anal Anal, AnalISATOR, Anal Notebook, Eat Guts, Shit Is My Everyday Meal, Lubię Placki.
- epicko, powerowo, na Summoning - ukradnijcie nazwę z jakiejś powieści fantasy: Hogwarth, Mordimer, Rohan, Mithrandir.
- na szczęściarza - walcie po pijaku w klawiaturę: sdgddfjsddh, kaoszlo, ahjdyhk, kiayslo.
- na doktora - encyklopedia medyczna do ręki i wybieracie nazwę jakiejś paskudnej choroby: Ataksja, Epilepsja, Stwardnienie Rozsiane - utrudnienie: bardziej tru jest łacińska nazwa.

Jakbyś miał jeszcze problemy, to wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować