Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2008 o 16:06, Wayzin napisał:

Ja polecam od nich całą EP-kę Ahnenerbe (Furor, Blutgericht, Walgrind, Ahnenerbe). Mam
też ich LP Atavismus Des Glaubens, ale zdecydowanie wolę EP-kę.

Dzięki, będę musiał się rozejrzeć za ich twórczością choć pewnie niełatwo będzie dostać ich krążek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na last.fmie wysoko cenią sobie słuchacze Flames of Putrification, coś w tym musi być. Mimo wszystko radzę Ci ściągnąć za opłatą z 7Digital, bo inaczej raczej ich nie dostaniesz, albo będzie to wymagało wielkiego wysiłku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 16:25, Wayzin napisał:

Mimo wszystko radzę Ci ściągnąć za opłatą z 7Digital, bo inaczej raczej ich nie dostaniesz,
albo będzie to wymagało wielkiego wysiłku ;P

Zobaczę, poszperam też w internetowych sklepach muzycznych. Bilskirnir nie jest jakoś popularne, więc może ceny też nie będą wygórowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 13:13, mtobi napisał:

Słyszał ktoś nowy Trivium ? Wiecie kiedy ma być pełna płyta ? Na roadrunner an utube
pojawiłsię down fom the sky. Fajny teledysk, podoba mi sie. Jak w yopinjie macie ?


Powiedzieć Ci coś? Wiesz jak mam na imię. Tobiasz. Wiesz jaki jest mój ulubiony zespół? Trivium :-P

Płyta ukaże się 29/30 września. Słyszałeś już utwory Kirisute Gomen, Into the Mouth of Hell We March i cover Iron Maiden? Te utwory też są z nowej płyty. Łap linki...
http://www.youtube.com/watch?v=pYKNm4qMJTc - "Kirisute Gomen"
http://www.youtube.com/watch?v=edcrC6PABk8 - "Into the Mouth of Hell We March"
http://www.youtube.com/watch?v=8UnrW5iOXc8 - "Iron Maiden"

Można zamówić już pre-ordera
http://rockserwis.pl/SalesQueryResult.php?lang=1&Val=TRIVIUM&NA=Performe r&SellerCategory=12&x=0&y=0&WholeValue=1

Moim zdaniem utwory są świetne, "Down from the Sky" to jeden z najlepszych utworów Trivium :-)
Na chwilę obecną mam tylko zakupione 2 albumy Trivium - "Ascendancy" i "The Crusade". Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 15:21, squeglee napisał:

Kurwa, nie wiem co powiedzieć.
http://tnij.org/bsfj
Każda piosenka grana na żywo, przez wszystkich członków Dismember, Fred i Cabeza będą
na tę okazję...
Fakt, że w Sztokholmie. Ale bilety w tę i z powrotem kosztują 160 zł ;)


Po prostu brak mi jakichkolwiek słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze raz coś zaproponuję :) Zespół nazywa się Odal, został założony w Niemczech w 1999 roku. Grają surowy black/pagan metal. Brzmienie bardzo rytmiczne i dźwięczne mimo surowości. Fajne gitary, perkusja - wokal klimatyczny. Sami posłuchajcie:
"...Wilde Kraft entfesselt" >>> http://pl.youtube.com/watch?v=NeO3kaLPsZc
Utwór z płyty ...wilde Kraft [2005]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A jaki polski zespół black metalowy jest dla was najlepszy i dlaczego??
Ja za polskimi kapelami z tego gatunku nie przepadam. Jedyny jaki słucham, to Witchmaster. Dlaczego ? Grają fajną, szybką sieczkę - pełno masochizmu i specyficzny wokal (taki dziwny). To taka moja odskocznia od bardziej klasycznego BM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A jaki polski zespół black metalowy jest dla was najlepszy i dlaczego??

A Behemoth? Chyba jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych... co sądzicie o nich, bo niektórzy uważają, że black też grają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A Behemoth? Chyba jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych... co sądzicie
> o nich, bo niektórzy uważają, że black też grają...
Black metal to oni grali chyba na dwóch pierwszych płytach - teraz ponoć jest do death metal. Ja osobiście nie lubię i nie słucham ani Behemoth, ani Vader. Główną przyczyną są wokale Nergala i Petera - które mnie drażnią, a poza tym... nie słucham death metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > A jaki polski zespół black metalowy jest dla was najlepszy i dlaczego??
>
> A Behemoth? Chyba jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych... co sądzicie
> o nich, bo niektórzy uważają, że black też grają...

Behemoth gra każdy gatunek w którym może się wydrzeć on (jako wokal) i perkusja... mi nie odpowiada taki gatunek tym bardziej że Nergal idzie od jednego gatunku do drugiego - w zależności który jest trendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:54, bobbi legitka napisał:

Behemoth gra każdy gatunek w którym może się wydrzeć on (jako wokal) i perkusja... mi
nie odpowiada taki gatunek tym bardziej że Nergal idzie od jednego gatunku do drugiego
- w zależności który jest trendy.


I to mówi fan (a przynajmniej słuchacz) Metalliki? ;]
Zmiany są naturalna częścią sztuki, zmienił się Behemoth, zmieniła się Metallika, zmienili się Ulver, Entombed, Nevermore, Katatonia, Paradise Lost...
Zmiany są rzeczą pożądaną i nieuniknioną, niezależnie od ich powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:01, VBone napisał:

> Behemoth gra każdy gatunek w którym może się wydrzeć on (jako wokal) i perkusja...
mi
> nie odpowiada taki gatunek tym bardziej że Nergal idzie od jednego gatunku do drugiego

> - w zależności który jest trendy.

I to mówi fan (a przynajmniej słuchacz) Metalliki? ;]
Zmiany są naturalna częścią sztuki, zmienił się Behemoth, zmieniła się Metallika, zmienili
się Ulver, Entombed, Nevermore, Katatonia, Paradise Lost...
Zmiany są rzeczą pożądaną i nieuniknioną, niezależnie od ich powodu.



tu nie chodzi o zmiany muzyczne ale poglądy z tego co pamiętam to byli pagan metalowcami a teraz nagle są zdeklarowanymi anty chrześcijanami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z polskiego black metalu bardzo cenię sobie Szron, Furię, Kriegsmaschine czy Thunderbolt, a tych kapel jest więcej, więc ciężki mi jednoznacznie stwierdzić który jest tym najlepszym. Ogólnie wystarczy trochę rozejrzeć się tu i tam, a kapele wyskakują jak z worka, choć niekoniecznie wszystkie są warte polecenia. Warto jednak szukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:08, hammerfall87 napisał:

tu nie chodzi o zmiany muzyczne ale poglądy z tego co pamiętam to byli pagan metalowcami
a teraz nagle są zdeklarowanymi anty chrześcijanami .

Bo teraz jest inna moda i tamto się nie opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:19, squeglee napisał:

> tu nie chodzi o zmiany muzyczne ale poglądy z tego co pamiętam to byli pagan metalowcami

> a teraz nagle są zdeklarowanymi anty chrześcijanami .
Bo teraz jest inna moda i tamto się nie opłaca ;)


a szkoda bo jednak klimatyczne utwory mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 13:01, VBone napisał:

> Behemoth gra każdy gatunek w którym może się wydrzeć on (jako wokal) i perkusja...
mi
> nie odpowiada taki gatunek tym bardziej że Nergal idzie od jednego gatunku do drugiego

> - w zależności który jest trendy.

I to mówi fan (a przynajmniej słuchacz) Metalliki? ;]
Zmiany są naturalna częścią sztuki, zmienił się Behemoth, zmieniła się Metallika, zmienili
się Ulver, Entombed, Nevermore, Katatonia, Paradise Lost...
Zmiany są rzeczą pożądaną i nieuniknioną, niezależnie od ich powodu.


póki żyję będę bronił metallici chyba że mi ktoś wytoczy zbyt mocne argumenty :D, więc powiem że behemoth idzie za trendy i na pczątku grał dla siebie (no wiesz jak byli nastolatkami itp :P) a potem zaczęli robić jak komuniści wolę ludu :P pamiętam że tutaj ktoś napisał że niedługo na vivie będzie behemoth feat. gosia andrzejewicz. zgadzam się z tym a metallica mam nadzieję nigdy podobnie nie upadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować