Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2009 o 19:50, Tethys napisał:


> Przecukrzone to. niestety nadal dla mnie włosi nie umieją grac metalu i powinni
spieprzać
> od tego gatunki jak najdalej :) jeśli ktoś ma jakąś dobra kapele z Włoch (nie dawajcie

> mi rhapsody proszę ) do proszę dać linka bo z takowa sie nie spotkałem

Zapewne nie pojmujesz takiej muzyki jak stoner metal, doom, sludge.. itd i tak jak wyżej
napisałem Ufomammut jest włoskim zespołem i to na prawde ogromnej klasy. Obecnie jedna
z najpopularniejszych kapel z pod tych klimatów. Także Doomsword, chyba nazwa powinna
sie kiedys obić o uszy każdemu. Trudno tez nie wspomnieć o Lacuna Coil czyli coś dla
fanów gothic metalu pokroju popowego Within Temaotation czy jakoś tak.


Zapewne :) nie przepadam za tymi ,,wynalazkami "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:22, witek194 napisał:

Spokojnie dojdziesz jeszcze do death metalu :) kwestia czasu. Tez nie trawilem kiedys.A
vader to naprawde klasa swiatowa i zlego slowa o nich nie powiem :) Piter ma jeden z
najbardziej zajebistych wokali death metalowych.Mowie ci nia narzekaj na Vadera wiem
co dobre .Wiec dno to napewno nie jest moj drogi. Osluchaj sie bardziej w tej muzyce
proponowal bym na poczatek kapele Death :)


sluchalem, slabe - kompletnie mi nie pasuje - ogolna koncepcja deathu mi nie lezy. Sluchalem roznych deathowych kapel, zadna mi nie podpasowala. Graveland to tez klasa swiatowa a brzmienie duzo przyjemniejsze :) Ostatnio Arkona mnie mile zaskoczyla - nie powiem ze jest najlepsza w kraju, ale jest cholernie dobra.

Dnia 09.03.2009 o 21:22, witek194 napisał:

BTW: A co jest dla ciebie klasycznym power/speed metalem ?


helloween, starzy blindzi, gamma czy nawet ostatnio linkowany riot ktory brzmi tak jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 07:36, EmperorKaligula napisał:

> Spokojnie dojdziesz jeszcze do death metalu :) kwestia czasu. Tez nie trawilem kiedys.A

> vader to naprawde klasa swiatowa i zlego slowa o nich nie powiem :) Piter ma jeden
z
> najbardziej zajebistych wokali death metalowych.Mowie ci nia narzekaj na Vadera
wiem
> co dobre .Wiec dno to napewno nie jest moj drogi. Osluchaj sie bardziej w tej muzyce

> proponowal bym na poczatek kapele Death :)

sluchalem, slabe - kompletnie mi nie pasuje - ogolna koncepcja deathu mi nie lezy. Sluchalem
roznych deathowych kapel, zadna mi nie podpasowala. Graveland to tez klasa swiatowa a
brzmienie duzo przyjemniejsze :) Ostatnio Arkona mnie mile zaskoczyla - nie powiem ze
jest najlepsza w kraju, ale jest cholernie dobra.


Oj nie masz racji;/ Nie chce sie kłócić bo death metalu ci do głowy nie wbije :) Kiedyś sam porzucisz podniosłe melodyjki ala honor. Jak powiedziałem kwestia czasu i osłuchania.
Z kapeli Death mało znasz pewnie:)

Dnia 10.03.2009 o 07:36, EmperorKaligula napisał:

> BTW: A co jest dla ciebie klasycznym power/speed metalem ?

helloween, starzy blindzi, gamma czy nawet ostatnio linkowany riot ktory brzmi tak jak
trzeba :)

To Ci radze bardziej wgryź w ten temat. Bo dla mnie power/speed to niestety nie popowy Stratovarius czy sonata arctica. Nie wiem czy kojarzysz płytę Feel the Fire overkilla (potem grali juz thrash).Na tej płycie masz podany typowy speed/power metal.Ob czaj takie zespoły jak : Agent Steel,Toxik,Laaz rocikt,running wild,liege lord,Metal Church itd.Speed power to raczej szybkie heavy z elementami thrash metalu.Teraz jest ch**nia z tymi zespołami.Wszystkie power metalowe tak naprawdę grają pop w metalowej obróbce + klawisz casio za 500zł

http://www.youtube.com/watch?v=LuM9RK845vM&feature=related może ci sie przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 19:50, Tethys napisał:

Trudno tez nie wspomnieć o Lacuna Coil czyli coś dla
fanów gothic metalu pokroju popowego Within Temaotation czy jakoś tak.

Porównując Lacuna Coil do Within Temptation to tak jakbyś porównywał wokalistkę taką jak Anastacia do Dody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 11:23, witek194 napisał:

Oj nie masz racji;/ Nie chce sie kłócić bo death metalu ci do głowy nie wbije :) Kiedyś
sam porzucisz podniosłe melodyjki ala honor. Jak powiedziałem kwestia czasu i osłuchania.
Z kapeli Death mało znasz pewnie:)

Mylne jest twierdzenie, że jedna koncepcja jest dobra dla wszystkich. Jak wiadomo, ja słucham black metalu - zarzucano mi ograniczanie się, więc chciałem spróbować np. death metalu, goregrind i brutal death. Poszedłem śladem propozycji "sympatyków i znawców" takich brzmień. Nie podoba mnie się takie granie. Czy mało słuchałem? Jeżeli mnie jest trudno wysłuchać jednego utworu death metalowego, to po co mam się katować. Jedynie cover
"Painkiller" w wykonaniu kapeli Death mi się spodobał i melodyjny SepticFlesh.
Ja zagorzałym fanom death metalu, nie proponuję słuchania black metalu i jego kapel jeżeli tego nie chcą.
Czy kiedyś zmienię gusta? Nie sądzę, ale niczego w życiu na 100% się nie przewidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 11:23, witek194 napisał:

> > Spokojnie dojdziesz jeszcze do death metalu :) kwestia czasu. Tez nie trawilem
kiedys.A
>
> > vader to naprawde klasa swiatowa i zlego slowa o nich nie powiem :) Piter ma
jeden
> z
> > najbardziej zajebistych wokali death metalowych.Mowie ci nia narzekaj na Vadera

> wiem
> > co dobre .Wiec dno to napewno nie jest moj drogi. Osluchaj sie bardziej w tej
muzyce
>
> > proponowal bym na poczatek kapele Death :)
>
> sluchalem, slabe - kompletnie mi nie pasuje - ogolna koncepcja deathu mi nie lezy.
Sluchalem
> roznych deathowych kapel, zadna mi nie podpasowala. Graveland to tez klasa swiatowa
a
> brzmienie duzo przyjemniejsze :) Ostatnio Arkona mnie mile zaskoczyla - nie powiem
ze
> jest najlepsza w kraju, ale jest cholernie dobra.
>

Oj nie masz racji;/ Nie chce sie kłócić bo death metalu ci do głowy nie wbije :) Kiedyś
sam porzucisz podniosłe melodyjki ala honor. Jak powiedziałem kwestia czasu i osłuchania.
Z kapeli Death mało znasz pewnie:)

> > BTW: A co jest dla ciebie klasycznym power/speed metalem ?
>
> helloween, starzy blindzi, gamma czy nawet ostatnio linkowany riot ktory brzmi tak
jak
> trzeba :)
To Ci radze bardziej wgryź w ten temat. Bo dla mnie power/speed to niestety nie popowy
Stratovarius czy sonata arctica. Nie wiem czy kojarzysz płytę Feel the Fire overkilla
(potem grali juz thrash).Na tej płycie masz podany typowy speed/power metal.Ob czaj takie
zespoły jak : Agent Steel,Toxik,Laaz rocikt,running wild,liege lord,Metal Church itd.Speed
power to raczej szybkie heavy z elementami thrash metalu.Teraz jest ch**nia z tymi zespołami.Wszystkie
power metalowe tak naprawdę grają pop w metalowej obróbce + klawisz casio za 500zł

http://www.youtube.com/watch?v=LuM9RK845vM&feature=related może ci sie przyda


nie narzekaj jest jeszcze z tych młodszych storm warrior i vhaldemar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście podoba mi się ten old schoolowy i ten tz nowy cieszę ,że powstały bo jeśli miałbym słuchać nowych dzieł podobnych do tych np z running wild to bym podziękował.Bardzo fajne urozmaicenie i nazwanie popem kapel np masterplan czy helloween woła pomstę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:08, ReNeG4De napisał:

Wokal jest po prostu makabryczny. Tak, jak na Blood Mountain idiotyczne wokale wzięte
ni z gruszki, ni z pietrzuszki zabijały płytę, tak samo tutaj. A pomyśleć, że słuchając
poprzedniej płyty miałem nadzieję, że się poprawią - tak kawałek byłby może i lekko nieskładny,
ale na pewno strawny. Eh ...


Hmm, a co takiego było w wokalach na "Blood Mountain" spartolone? Bo oceniać tego co będzie na "Crack the Skye" nie mogę, bo słyszałem tylko jeden, zaprezentowany dzięki YouTube kawałek. Ogólnie jak dla mnie to cały Mastodon jest świetny, jedna z najlepszych kapel młodego pokolenia, a śledzę ich karierę od epki "Lifesblood" z 2001 roku... I bardzo cieszy mnie, jak zawsze, stały rozwój ich muzyki.
A tak btw - po tym jak death nagrał "The Sound of Perseverance" też w branżowej prasie pojawiły się opinie, że wokale są jakieś inne i gorsze niż wcześniej. W sumie mieli połowiczną rację, bo były inne. Ale jak dla mnie lepsze, urozmaicały to, co Chuck robił(wokalnie) do tej pory. I teraz nikt złego słowa na to nie powie. Podejrzewam, że tak samo będzie w przypadku Sanders''a i Hinds''a...

@witek194 - z Metal Church to przesadziłeś, jeden z klasycznych zespołów jeśli chodzi o thrash, obok dajmy na to Testament czy Slayer(uwzględniając oczywiście, że każdy gra zw swoim, charakterystycznym stylu).
Z popem też nie dramatyzujmy, wcale nie jest tak źle...:)

@Tethys - posłuchaj debiutu Within Temptation ("Enter") to solidnie się zdziwisz, za sprawą growli towarzyszących wokalom(zawsze znakomitym) Sharon. Ogólnie muzyka też jest sporo cięższa, i przypomina bardziej Crematory ze środkowego okresu twórczości, niż dzisiejszy WT...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 10.03.2009 o 13:15, caramondl napisał:


@witek194 - z Metal Church to przesadziłeś, jeden z klasycznych zespołów jeśli
chodzi o thrash, obok dajmy na to Testament czy Slayer(uwzględniając oczywiście, że każdy
gra zw swoim, charakterystycznym stylu).
Z popem też nie dramatyzujmy, wcale nie jest tak źle...:)


Metal Church ma tak samo jak Overkill speed metalowe płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 13:15, caramondl napisał:

Hmm, a co takiego było w wokalach na "Blood Mountain" spartolone? Bo oceniać tego co
będzie na "Crack the Skye" nie mogę, bo słyszałem tylko jeden, zaprezentowany dzięki
YouTube kawałek. Ogólnie jak dla mnie to cały Mastodon jest świetny, jedna z najlepszych
kapel młodego pokolenia, a śledzę ich karierę od epki "Lifesblood" z 2001 roku... I bardzo
cieszy mnie, jak zawsze, stały rozwój ich muzyki.


Ich idiotyczne niedopasowanie do muzyki, to, jak mordują klimat, metalcore''owe brzmienie, silenie się na oryginalność niekonwencjalnymi sposobami (widać konwencjonalnych zabrakło). Toć słychać to masie kawałków, najbardziej chyba w Capillarian Crest i Cycle of Cysquath.

Dnia 10.03.2009 o 13:15, caramondl napisał:

A tak btw - po tym jak death nagrał "The Sound of Perseverance" też w branżowej prasie
pojawiły się opinie, że wokale są jakieś inne i gorsze niż wcześniej. W sumie mieli połowiczną
rację, bo były inne. Ale jak dla mnie lepsze, urozmaicały to, co Chuck robił(wokalnie)
do tej pory. I teraz nikt złego słowa na to nie powie. Podejrzewam, że tak samo będzie
w przypadku Sanders''a i Hinds''a...


Bluźnisz tym porównaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 19:20, EmperorKaligula napisał:

Vader to dla mnie dno, graja cos czego kompletnie nie trawie, i ich wokal kaleczy moje
uszy :P


Vader świetny, imo wokal Petera to jedna z mocniejszych stron tego bandu. Bardzo charakterystyczny, dosyć zrozumiały, miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 14:11, ReNeG4De napisał:

Ich idiotyczne niedopasowanie do muzyki, to, jak mordują klimat, metalcore''owe brzmienie,
silenie się na oryginalność niekonwencjalnymi sposobami (widać konwencjonalnych zabrakło).
Toć słychać to masie kawałków, najbardziej chyba w Capillarian Crest i Cycle of Cysquath.


Ono widzisz - ja np. uwielbiam jak coś jest niekonwencjonalne, a wpływów metalcore''a nie zauważam, pewnie dlatego, że nie słucham nic grającego w tym stylu i nie mam porównania. Swoją droga, wydaje mi się, że mają na tyle umiejętności i inteligencji, że wiedzą, co do ich muzyki pasuje, a co nie. Ciekawy jestem zdanie innych osób w tej kwestii, bo oczywiście może wyjść tak, że tylko ja tego nie widzę(jak było np. z ostatnią Metallicą, której płyta mi się podoba, a 99% forum nie).

Dnia 10.03.2009 o 14:11, ReNeG4De napisał:

Bluźnisz tym porównaniem ;)


Tylko, że to nie moje porównanie - takie były recenzje tej płyty, choćby w znakomitym w tamtym okresie czasu Thrash''em All. Owszem, maksymalna ocena była(jak najbardziej zasłużona), ale wokale były(niby) nie do końca takie jak potrzeba. A mi się podobały w 100%.

@witek194 - idąc tym topem rozumowania, można powiedzieć, że pantera gra power - mają przecież w dyskografii album "Power Metal". I naprawdę znalazła się tam taka muzyka...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 11:23, witek194 napisał:

Oj nie masz racji;/ Nie chce sie kłócić bo death metalu ci do głowy nie wbije :) Kiedyś
sam porzucisz podniosłe melodyjki ala honor. Jak powiedziałem kwestia czasu i osłuchania.
Z kapeli Death mało znasz pewnie:)


"mało znasz pewnie" i inne gdybanie aporpo mojej osoby wsadz sobie Pan w dupe (czy jak wolisz: zachowaj dla siebie). Znam ile znam (4 plyty) i mi nie podeszlo. Raczej nie porzuce Honoru, bo np: ciagle lubie wrocic do Rhapsody czy innych "melodyjek" - jak mi sie podoba to slucham - nie widzie zadnego sensu w zaprzestaniu sluchania czegos co mi sie podoba.

Dnia 10.03.2009 o 11:23, witek194 napisał:

To Ci radze bardziej wgryź w ten temat. Bo dla mnie power/speed to niestety nie popowy
Stratovarius czy sonata arctica. Nie wiem czy kojarzysz płytę Feel the Fire overkilla
(potem grali juz thrash).Na tej płycie masz podany typowy speed/power metal.Ob czaj takie
zespoły jak : Agent Steel,Toxik,Laaz rocikt,running wild,liege lord,Metal Church itd.Speed
power to raczej szybkie heavy z elementami thrash metalu.


Stratovariusa lubie (nie wszystko), starsza Sonate tez, ale jako speed tego nie kwalfikuje. Overkilla znam ino ciut, bo nie bardzo u mnie z thrashem. RW znam - lubie. Z Metal Churchem to zes pojechal ladnie, jeszcze heavy to bym zrozumial (bo te bardziej heavy kawalki MC bardzo lubie)

Dnia 10.03.2009 o 11:23, witek194 napisał:

Teraz jest ch**nia z tymi zespołami.Wszystkie
power metalowe tak naprawdę grają pop w metalowej obróbce + klawisz casio za 500zł


slyszales WSZYSTKIE, ze tak ogolniasz ? (nie oczekuje odpowiedzi na to pytanie) Przesadzasz...

Dnia 10.03.2009 o 11:23, witek194 napisał:


MC znam, SS tez, JP i Attackera tez... Riota tylko pare kawalkow. Wyklady pouczajace mozesz sobie odpuscic ;) Chwilowo odczuwam duza potrzebe azjatyckiego powerku i jakiegos przyzwoitego europejskiego blacku. Na dniach opisze wrazenia z przesluchanych plyt bo juz mam co sluchac, ino czasu nie mam :)

offtop ktory nie jest offtopem: ;)

http://www.metal-archives.com/release.php?id=227559 Nokturnal Mortum - Live In Katowice

kurde jakosc nagrania jest cholernie slaba (taki tez chyba byl dzwiek na koncercie) tzn bardzo slabo slychac instrumenty, niestety te folkowe tez :/ Kolyada czy Weltanschauung wypadly katastrofalnie! :/ jako wielki fan nokturnali - nie polecam, szkoda czasu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 17:05, EmperorKaligula napisał:


Stratovariusa lubie (nie wszystko), starsza Sonate tez, ale jako speed tego nie kwalfikuje.
Overkilla znam ino ciut, bo nie bardzo u mnie z thrashem. RW znam - lubie. Z Metal Churchem
to zes pojechal ladnie, jeszcze heavy to bym zrozumial (bo te bardziej heavy kawalki
MC bardzo lubie)


Nie chce mi sie juz klocic co jest speed a co thrash. Dla mnie MC ma speed metlowe płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 12:01, prf napisał:

> Trudno tez nie wspomnieć o Lacuna Coil czyli coś dla
> fanów gothic metalu pokroju popowego Within Temaotation czy jakoś tak.
Porównując Lacuna Coil do Within Temptation to tak jakbyś porównywał wokalistkę taką
jak Anastacia do Dody.


Nie słuchałem nigdy WT a z Lacuna Coil kilka kawałków wiec wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować