Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2009 o 16:47, paweusz napisał:

W jednych kręgach mogą być bóstwem, w innych nazwą o której pierwsze słyszą.

Ale jesteśmy w kręgu brudasów i są bóstwem. Tak samo jak nikt chyba nie zakwestionuje, że Ace of Spades jest zajebiste, ATG się nie rusza. Tak myślałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 15:42, squeglee napisał:

Czy ty kurwa wiesz co to jest AT THE GATES? Był Slayer, było i At the Gates.


ani atg ani slayer nie sa dla mnie wyznacznikami jakosci - i nie jestem jedyny na swiecie z takimi pogladami, pewno teraz spadles z krzesla na wiesc o czyms takim ;] mozn poprostu nie trawic obu wokali (tak jest u mnie) - a jak wokal mi nie lezy to kapela sie dla mnie nie liczy

tak jak mowi paweusz, obie kapele dla mnie moga nie istniec - przesluchalem po kilka plyt kazde i malo co mi sie spodobalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy przeoczyli ten news:

Info z DarkPlanet

11 kwietnia nakładem Nuclear Blast ukaże się trzeci w dorobku album szwajcarskiej folk metalowej kapeli Eluveitie, zatytułowany "Evocation I: The Arcane Dominion". Jest to akustyczny concept-album, do którego teksty zostały napisane w starodawnym języku używanym na terenie starożytnej Galii. Gościnnie na albumie pojawili się m.in. Oliver S. Tyr z grupy Faun i Alan A. Nemtheanga z Primordial.
Na płycie "Evocation I: The Arcane Dominion" znajdzie się 15 utworów.


01. Sacrapos - At First Glance
02. Brictom
03. The Arcane Dominion
04. A Girls Oath
05. Within The Grove
06. The Cauldron Of Renascence
07. Nata
08. Omnos
09. Carnutian Forest
10. Dessumiis Luge
11. Gobanno
12. Voveso In Mori
13. Memento
14. Ne Regv Na
15. Sacrapos - The Disparaging Last Gaze

Ja już zacieram łapki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei puściłem sobie Isis po dłuższym czasie, a tu zaskoczenie - na głównej stronie tego wykonawcy w last.fm 7 nowych utworów. Oczywiście jest to wyciek, tak sądzę. Premiera płyty "Wavering Radiant" przypada na 5 maja, choć z tego co widzę, to u nas ten krążek dotrze trochę później. Jakkolwiek, łapcie listę utworów:

1. Hall of the Dead
2. Ghost Key
3. Hand of the Host
4. Wavering Radiant
5. Stone to Wake a Serpent
6. 20 Minutes/40 Years
7. Threshold of Transformation

Total playing time 54:20

Okładka: http://www.metal-archives.com/images/2/2/5/9/225963.jpg

Bardzo klimatyczny obrazek, w przypadku Isis pewnie jak zawsze mamy do czynienia z zajebistym materiałem, więc... Raczej na to zacierajcie ręce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 10:39, squeglee napisał:

Ale jesteśmy w kręgu brudasów i są bóstwem. Tak samo jak nikt chyba nie zakwestionuje,
że Ace of Spades jest zajebiste, ATG się nie rusza.

Tutaj też się nie zgodzę z tobą. Jestem z kręgów metalu, ale dla mnie At the Gates jak i death metal (w 95%) nie jest żadnym wyznacznikiem i nie będę sobie tworzył wokół nich zbędnego/sztucznego respektu. Ja nikomu nie mówię "to i to - a tamto nie" - wolna wola, co kto lubi. Owczy pęd nie dla mnie "są świetni, bo 5 mln innych ludzi tak właśnie myśli" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ty nie słuchasz death metalu-właśnie o to kaman. Tak samo ja się nie wypowiem jaki Mayhem miało wkład w rozwój blacku. Ale faktem pozostaje, że ATG dla death metalu zrobiło w pip i jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 17:22, SPLIT-DICKED napisał:

Tak, ale ty nie słuchasz death metalu-właśnie o to kaman.

No nie, w zasadzie z tych rejonów to tylko Amon Amarth, SepticFlesh czy Arch Enemy raz na jakiś czas posłucham (czyli takich bardziej lajtowych). Mnie w tej muzyce drażni przede wszystkim wokal.

Dnia 03.04.2009 o 17:22, SPLIT-DICKED napisał:

Tak samo ja się nie wypowiem jaki Mayhem miało wkład w rozwój blacku.

Mieć miało, ale nikomu tego nie narzucam. Jeżeli ktoś uważa, że black metal powstał wraz z Rammstein to niech tak sobie myśli.

Dnia 03.04.2009 o 17:22, SPLIT-DICKED napisał:

Ale faktem pozostaje, że ATG dla death metalu zrobiło w pip i jeszcze więcej.

Nie zmienia to prostego faktu, że nie muszą być lubiani i doceniani przez samych sympatyków death metalu. Każdy może mieć inne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawe... wróć: Transylvanian_Hunger dobrze rzecze. Ja uwielbiam dajmy na to thrash, a nie przepadam za Slayer. Owszem mam do nich odpowiedni szacunek, ale słuchać za dużo nigdy nie będę. Tak samo w melodyjnym deathu ATG wcale mnie jakoś nie przekonuje. Ilu jest na świecie ludzi, tyle będzie różnych gustów i trzeba to uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kylesa !!! Fani Mastodona (i nie tylko) powinni posłuchać tej kapelki... Ostatni album "Static Tensions" to całościowy odjazd. Perkusja, bas, wokal, riffy - wszystko niemal idealne! Sludge i psychodela pełną parą!
http://www.myspace.com/kylesa

Posłuchajcie sobie koniecznie fragmentów nowej płytki oraz coveru "Set the Controls for the Heart of the Sun" wiadomego zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 19:51, Miklak napisał:

Kylesa !!! Fani Mastodona (i nie tylko) powinni posłuchać tej kapelki... Ostatni
album "Static Tensions" to całościowy odjazd. Perkusja, bas, wokal, riffy - wszystko
niemal idealne! Sludge i psychodela pełną parą!
http://www.myspace.com/kylesa

Posłuchajcie sobie koniecznie fragmentów nowej płytki oraz coveru "Set the Controls for
the Heart of the Sun" wiadomego zespołu.


Nooo, takie coś mi się podoba, fantastyczne odkrycie, dzięki za zarzucenie linka!!! Rzeczywiście, band wybitnie godny polecenia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to już dawno wiadomo;p Cieszy mnie bardzo gościnny występ Neftengi. Co do ATG, Slayera i metalowych autorytetów czy legend to prawda jest taka, że każdy zespół-legenda swoje zrobił i czy komuś się to podoba czy nie, kult danej kapeli istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 13:17, 88Bonzo napisał:

Dla tych którzy przeoczyli ten news:

Info z DarkPlanet

11 kwietnia nakładem Nuclear Blast ukaże się trzeci w dorobku album szwajcarskiej folk
metalowej kapeli Eluveitie, zatytułowany "Evocation I: The Arcane Dominion". Jest to
akustyczny concept-album, do którego teksty zostały napisane w starodawnym języku używanym
na terenie starożytnej Galii. Gościnnie na albumie pojawili się m.in. Oliver S. Tyr z
grupy Faun i Alan A. Nemtheanga z Primordial.
Na płycie "Evocation I: The Arcane Dominion" znajdzie się 15 utworów.


01. Sacrapos - At First Glance
02. Brictom
03. The Arcane Dominion
04. A Girls Oath
05. Within The Grove
06. The Cauldron Of Renascence
07. Nata
08. Omnos
09. Carnutian Forest
10. Dessumiis Luge
11. Gobanno
12. Voveso In Mori
13. Memento
14. Ne Regv Na
15. Sacrapos - The Disparaging Last Gaze

Ja już zacieram łapki :)


ja już tego słucham :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2009 o 13:17, 88Bonzo napisał:

Dla tych którzy przeoczyli ten news:

Info z DarkPlanet

11 kwietnia nakładem Nuclear Blast ukaże się trzeci w dorobku album szwajcarskiej folk
metalowej kapeli Eluveitie, zatytułowany "Evocation I: The Arcane Dominion".


Przesłuchałem wczoraj parę utworów z nadchodzącego albumu na YouTube. Trzy słowa - genialne, kapitalne, BOSKIE. Czekam na premierę krążka i pędzę do najbliższego sklepu muzycznego.

Słyszał może ktoś nowy Hatesphere? IMO trzyma ten sam poziom co Serpent Smiles and Killer Eyes - innymi słowy kawał porządnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 13:10, Niflheim napisał:

> Dla tych którzy przeoczyli ten news:
>
> Info z DarkPlanet
>
> 11 kwietnia nakładem Nuclear Blast ukaże się trzeci w dorobku album szwajcarskiej
folk
> metalowej kapeli Eluveitie, zatytułowany "Evocation I: The Arcane Dominion".

Przesłuchałem wczoraj parę utworów z nadchodzącego albumu na YouTube. Trzy słowa - genialne,
kapitalne, BOSKIE. Czekam na premierę krążka i pędzę do najbliższego sklepu muzycznego.


zobaczycie będzie narzekanie ,że na płycie nie ma porządnego łojenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 13:10, Niflheim napisał:

Słyszał może ktoś nowy Hatesphere? IMO trzyma ten sam poziom co Serpent Smiles and Killer
Eyes - innymi słowy kawał porządnej roboty.

Taaa, ja słyszałem. Ale może od początku... Hatesphere to zespół, który mimo beznadziejnego debiutu zaistniał na scenie metalowej dzięki następnym dwóm/trzem płytkom, które też jakością nie powalają. Serpent Smiles and Killer Eyes było trochę inne, czytaj jeszcze gorsze. Wiedziałem już wtedy, że nic dobrego więcej nie nagrają. To the Nines to kolejne zmiany (wokalista), jednak Duńczykom wcale nie wyszło to na dobre, nic a nic się nie poprawili.
Moja ocena: 3/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 13:26, hammerfall87 napisał:

zobaczycie będzie narzekanie ,że na płycie nie ma porządnego łojenia :D

Niech sobie narzekają :P Nie o łojenie wszak tu chodzi.
Jeszcze nie słuchałem, ale niedługo nadrobię zaległości, a z tego co tu czytam, to zapowiada się wspaniale.
Z folku polecam Fejd: http://www.myspace.com/fejd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to się na tym świecie porobiło, że to ja tutaj muszę polecać porządny folk...

http://www.youtube.com/watch?v=BHcmn9Vp0go
http://www.youtube.com/watch?v=CriOF8z-wTM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7HMl81zRp4E&feature=related

Wardruna jest folk/ambientowym projektem niejakiego Kvitrafna - byłego perkusisty grupy Gorgoroth.

19 stycznia tego roku premierę miał miejsce debiutancki materiał, a za razem pełnoprawny krążek - "Runaljod - Gap Var Ginnunga". Materiał był tworzony ponad 6 lat (mnóstwo czasu Kvitrafnowi zajęła nauka na różnych, dziś wydaje się nieco archaicznych, instrumentach), ponad rok zaś trwały sesje w terenie. Gorąco polecam każdemu fanowi tego typu muzyki, bo wciąga diabelstwo niesłychanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować