Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Tak po ostatniej naszej pogaduszce o At the Gates postanowiłem jednak trochę ich sprawdzić. Na razie posłuchałem sobie płyty "Terminal Spririt Disesase" i mam możliwość przesłuchać "Slaughter of the Soul". Może nie jestem oszołomiony tą muzyką, ale jak death metal dają radę :) Jako znawca tematu, którą płytę AtG byś polecił, która jest uznawana za najlepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:24, Transylvanian_Hunger napisał:

Tak po ostatniej naszej pogaduszce o At the Gates postanowiłem jednak trochę ich sprawdzić.
Na razie posłuchałem sobie płyty "Terminal Spririt Disesase" i mam możliwość przesłuchać
"Slaughter of the Soul". Może nie jestem oszołomiony tą muzyką, ale jak death metal dają
radę :) Jako znawca tematu, którą płytę AtG byś polecił, która jest uznawana za najlepszą.

Slaughter of the Soul, przy okazji jedna z najlepszych płyt w ogóle. Death metal na thrashowych riffach przyprawiony dość sporą dawką melodii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 15:35, SPLIT-DICKED napisał:

Slaughter of the Soul, przy okazji jedna z najlepszych płyt w ogóle. Death metal na thrashowych
riffach przyprawiony dość sporą dawką melodii.

Czyli kumpel jest dobrze zaopatrzony. Zatem wypada mi przesłuchać tego krążka. Dzięki za podpowiedź.
Z tej płyty już słuchałem "Blinded by Fear" na youtube - całkiem przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stwierdziłem, ze "Seven Churches" to chyba moja ulubiona death metalowa płyta ever. Narazie kręcą mnie inne gatunki, ale do Possessed wracam i nadal łapie sie za głowę z wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 21:20, Tethys napisał:

Właśnie stwierdziłem, ze "Seven Churches" to chyba moja ulubiona death metalowa płyta
ever. Narazie kręcą mnie inne gatunki, ale do Possessed wracam i nadal łapie sie za głowę
z wrażenia.

O tak, zajebista płytka. Też jedna z moich ulubionych jeśli chodzi o death. Prawdziwy klasyk i mus dla miłośników gatunku.
Ciekawostką jest, dla fanów Primusa, że na jednej z gitar grał, wtedy jeszcze 17-letni, Larry LaLonde. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 22:01, Miklak napisał:

> Właśnie stwierdziłem, ze "Seven Churches" to chyba moja ulubiona death metalowa
płyta
> ever. Narazie kręcą mnie inne gatunki, ale do Possessed wracam i nadal łapie sie
za głowę
> z wrażenia.
O tak, zajebista płytka. Też jedna z moich ulubionych jeśli chodzi o death. Prawdziwy
klasyk i mus dla miłośników gatunku.
Ciekawostką jest, dla fanów Primusa, że na jednej z gitar grał, wtedy jeszcze 17-letni,
Larry LaLonde. ;)


Cały skład jest w tym okresie bardzo młody. Co może być trudne do uwierzenia w trakcie przesłuchiwania płyty ;). Szkoda, że nie miałem okazji ich zobaczyć jak koncertowali w 2007 i 08 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 22:14, Tethys napisał:

Cały skład jest w tym okresie bardzo młody. Co może być trudne do uwierzenia w trakcie
przesłuchiwania płyty ;). Szkoda, że nie miałem okazji ich zobaczyć jak koncertowali
w 2007 i 08 roku.


Zdaje się, że poza Jeffem to teraz tam graja inni muzycy, z Sadistic Intent zdaje się. Z tego co czytałem, to oni namówili pana wokalistę na kontynuowanie kariery dalej, po wypadku.
A co do młodego wieku muzyków, to chyba nasz Decapitated był młodszy i równie świetnie grał - tylko, że kilkadziesiąt lat po Possessed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 23:01, Nephren-Ka napisał:

A co do młodego wieku muzyków,

Z tym wiekiem to odniosłem się bardziej do osoby Larry''ego niż do całej społeczności muzycznej :P Nie ukrywam, że Primus to jeden z moich 5-10 ulubionych zespołów, więc stąd ta ciekawostka... Oba zespoły (bardzo różne zespoły trzeba dodać) znałem już od dawna kiedy dowiedziałem się, że łączy ich osoba gitarzysty - moje zdziwienie było ogromne ;)

A to ode mnie, niezwiązane z bieżącym tematem:
http://www.youtube.com/watch?v=56w13qHX648
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że czekałem na to bardzo długo... Znużony dziesiątkami przesłuchań "Defective Epitaph" wreszcie światło dzienne ma okazję ujrzeć nowy album Xasthur! Zatytułowany "All Reflections Drained" zapewni nam blisko godzinę black metalowego grania z iście niesamowitą i złowrogą atmosferą. Jeśli ktoś nie miał okazji dotąd poznać muzyki tworzonej w tym projekcie przez Malefica, to nie powinien zwlekać i przy okazji premiery nowego krążka, która będzie miała miejsce 21 kwietnia br., zaopatrzyć się w kilka innych pozycji tego wykonawcy. Naprawdę warto, ciężko to porównać do czegokolwiek, można to nazwać muzyką ponad podziałami, czymś przełomowym i ciężkim do uwierzenia w tak - zdawałoby się - oklepanym do bólu gatunku.

Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może by tak nieco legend powspominać? http://www.youtube.com/watch?v=sNWhqyaLOJk Z Wacken 2006, wzbogacone o solówkę basisty i perkusisty. Celowo nie piszę jakich i czyje to. Nie mam jak, zbieram szczękę z podłogi :)

A tu z tej samej genialnej płyty("Unquestionable Presence"), w wersji okrojonej z wokali(innej na YouTube w dobrej jakości nie znalazłem). Warto posłuchać, choćby dla tego co wyprawiają wioślarze :) http://www.youtube.com/watch?v=WebjXKmmXu8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierw mówisz, że nie powiesz kto to, a potem piszesz tytuł płyty... Popsułeś element zaskoczenia :P
Świetna wersja, solo na basie wymiata :]

Cały album jest, jak mówisz, genialny i każdy musi się z nim zapoznać ;) Ateiści górą! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 17:46, Miklak napisał:

Pierw mówisz, że nie powiesz kto to, a potem piszesz tytuł płyty... Popsułeś element
zaskoczenia :P


Sam tytuł płyty czasami nikomu nic nie mówi. A poza tym chciałem jednak uchylić nieco rąbka tajemnicy :)

Dnia 10.04.2009 o 17:46, Miklak napisał:

Świetna wersja, solo na basie wymiata :]


Tony Choy i wszystko jasne...

Dnia 10.04.2009 o 17:46, Miklak napisał:

Cały album jest, jak mówisz, genialny i każdy musi się z nim zapoznać ;) Ateiści górą! :P


O tak, jak najbardziej się zgadzam. Ciekawe, co( i czy w ogóle) zmalują nam na nowej płycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 13:14, Wayzin napisał:

Nie ukrywam, że czekałem na to bardzo długo... Znużony dziesiątkami przesłuchań "Defective
Epitaph" wreszcie światło dzienne ma okazję ujrzeć nowy album Xasthur! Zatytułowany "All
Reflections Drained" zapewni nam blisko godzinę black metalowego grania z iście niesamowitą
i złowrogą atmosferą. Jeśli ktoś nie miał okazji dotąd poznać muzyki tworzonej w tym
projekcie przez Malefica, to nie powinien zwlekać i przy okazji premiery nowego krążka,
która będzie miała miejsce 21 kwietnia br., zaopatrzyć się w kilka innych pozycji tego
wykonawcy. Naprawdę warto, ciężko to porównać do czegokolwiek, można to nazwać muzyką
ponad podziałami, czymś przełomowym i ciężkim do uwierzenia w tak - zdawałoby się - oklepanym
do bólu gatunku.

Howgh!


Ano, musze koniecznie się zapoznać z jego nową plytką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na trochę starego posta, ale co mi tam.

Dnia 07.04.2009 o 23:42, Wayzin napisał:

Wracając do utworu "Synthetic Grotesque"... Padam na kolana. Poświęciłem się, wstrzymując
"The Way of All Flesh" Gojiry w odtwarzaczu, chociaż byłem głównie nastawiony na ów końcową
solówkę. Co tu dużo mówić - I TO JEST DEATH METAL! /.../

Pomimo wielkich i szczerych chęci za cholerę nie mogę przekonać się do Dead Metalu... ;/ Często monotonne, a czasem wręcz nudne dźwięki, a do tego wokalista który nie rzadko śpiewa w taki sposób, że nie idzie zrozumieć o czym jest dany utwór - to jest Dead Metal w moich oczach (a raczej uszach). Może po prostu za dużo słucham typowego Heavy Metalu (ale trudno żeby było inaczej, w końcu jestem jego wielkim fanem), tu muzyka jest IMO znacznie bardziej dynamiczna i ma więcej polotu. Przesłuchałem "Synthetic Grotesque" i uważam, że utwór jest całkiem niezły, naprawdę mi się spodobał. Cała płyta ''''Resurrection Macabre'''' w sumie też może być, ale czegoś mi w tym brakuje, czegoś ważnego, ale nie wiem czego dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2009 o 00:34, Dark_Sebat napisał:

Pomimo wielkich i szczerych chęci za cholerę nie mogę przekonać się do Dead Metalu...
;/ Często monotonne, a czasem wręcz nudne dźwięki, a do tego wokalista który nie rzadko
śpiewa w taki sposób, że nie idzie zrozumieć o czym jest dany utwór - to jest Dead Metal
w moich oczach (a raczej uszach). Może po prostu za dużo słucham typowego Heavy Metalu
(ale trudno żeby było inaczej, w końcu jestem jego wielkim fanem), tu muzyka jest IMO
znacznie bardziej dynamiczna i ma więcej polotu. Przesłuchałem "Synthetic Grotesque"
i uważam, że utwór jest całkiem niezły, naprawdę mi się spodobał. Cała płyta ''''Resurrection
Macabre'''' w sumie też może być, ale czegoś mi w tym brakuje, czegoś ważnego, ale nie
wiem czego dokładnie...


Wiesz czego ci brakuje? death metalu :D bo o dead to dotychczas nie słyszałem. To już zreszta nawet lepsze niż pomyłki w stylu Trash - Thrash metal. ; ). Jeśli chcesz przekonać sie do "Death metalu" polecam na początek Entombed. Potem ogarnij klasyke pokroju Morbid Angel i Possessed.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 00:34, Dark_Sebat napisał:

Pomimo wielkich i szczerych chęci za cholerę nie mogę przekonać się do Dead Metalu...
;/ Często monotonne, a czasem wręcz nudne dźwięki, a do tego wokalista który nie rzadko
śpiewa w taki sposób, że nie idzie zrozumieć o czym jest dany utwór - to jest Dead Metal
w moich oczach (a raczej uszach). Może po prostu za dużo słucham typowego Heavy Metalu
(ale trudno żeby było inaczej, w końcu jestem jego wielkim fanem), tu muzyka jest IMO
znacznie bardziej dynamiczna i ma więcej polotu. Przesłuchałem "Synthetic Grotesque"
i uważam, że utwór jest całkiem niezły, naprawdę mi się spodobał. Cała płyta ''''Resurrection
Macabre'''' w sumie też może być, ale czegoś mi w tym brakuje, czegoś ważnego, ale nie
wiem czego dokładnie...


A próbowałeś posłuchać Death? Zacznij sobie od ostatniej płyty "The Sound of Perseverance" - tam nie będziesz miał prawa narzekać na monotonię czy nudę, a Schuldiner miał dość charakterystyczny growl, który(przynajmniej ja tak uważam) jest łatwiejszy do odczytania niż ten klasyczny. Jak to Cię nie bardzo przekona spróbuj bardziej progresywnego deathu - Cynic i jego LP "Focus" czy Atheist "Unquestionable Presence"(z którego dwa kawałki dawałem kilka postów wstecz). No i oczywiście Edge of Sanity ze swoim arcydziełem "Crimson".
@Tethys - chcesz go zabić? :):):) Przecież kolega narzekał na monotonię - Morbid Angel(z całym szacunkiem dla Trey''a i jego genialnych solówek i riffów) czy Possessed może wywołać podobną reakcję - to są raczej zespoły dal tych, którym death spodobał się od razu i nie muszą się do niego przekonywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2009 o 10:41, Nephren-Ka napisał:

@Tethys - chcesz go zabić? :):):) Przecież kolega narzekał na monotonię - Morbid Angel(z
całym szacunkiem dla Trey''a i jego genialnych solówek i riffów) czy Possessed może wywołać
podobną reakcję - to są raczej zespoły dal tych, którym death spodobał się od razu i
nie muszą się do niego przekonywać...


Nie no poleciłem mu kapele, które w mojej osobie są bardzo znane i lubiane. Może nie koniecznie chce go tym zabić ;) ale wiesz ani MA ani Possessed to nie żaden odrazu brudny, surowy death metal tylko także rewelacyjne wokale i solówki gitarowe. Rzeczywiście Death to dobra propozycja, aczkolwiek sam nigdy żadnej płytki dokładnie nie przesłuchałem, stąd takie a nie inne zespoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2009 o 01:42, Tethys napisał:

Wiesz czego ci brakuje? death metalu :D bo o dead to dotychczas nie słyszałem. To już
zreszta nawet lepsze niż pomyłki w stylu Trash - Thrash metal. ; ).

Tak to jest jak się zmęczonym po nocy coś pisze. xD Sorki za tą pomyłkę. :)

Dnia 11.04.2009 o 01:42, Tethys napisał:

Jeśli chcesz przekonać sie do "Death metalu" polecam na początek Entombed. Potem
ogarnij klasyke pokroju Morbid Angel i Possessed.
Pozdro.

Po tym co napisał kolega wyżej Nephren-Ka, trochę obawiam się tych zespołów. Ale jak najbardziej je przesłucham.

@Nephren-Ka
Przed chwilą skończyłem słuchać "The Sound of Perseverance" i mogę powiedzieć tyle - no i to jest porządna muzyka. ;] Z pozostałymi płytami i zespołami, które mi poleciłaś zapoznam się w najbliższym czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować