Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2006 o 02:09, Bedwyr napisał:

A na oficjalnej milczą...

Teraz pewnie tak, ale ja mówię - czytałem pare miechów temu. :) Czekajcie, a będzie Wam dane.

Dnia 06.05.2006 o 02:09, Bedwyr napisał:

To nazwij mnie fanem ich muzyki ;) No powiedzmy, że interesuje się, np. historią zespołu. Jednak
nie czuje antypatii do kogoś konkretnie, ani tym bardziej całej grupy za zachowanie jednej
osoby. Zresztą w to mogą się wmieszać plotki i pomówienia, a tego nie lubię.

Tu nie ma pomówień. W wywiadzie lider zespołu - a jest nim keybordzista, jak się nie mylę - wypowiadał się jak Tarja się zachowywała - np w trase koncertową osobny samolot - a to są ogromne koszty przecież. Jak nagrywali muzyke to w ogóle nie wpadała do studia, tylko wtedy jak była potrzebna, a to nie jest zbyt fair. I było tego duuużo więcej wierz mi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, wierzę. Cóż, najwyraźniej poczuła się, jak "prawdziwa" gwiazda :/
Ale mimo wszystko, tego co nagrywała i tworzyła z tym zespołem (szczególnie przed tą całą sławą) było świetne, i nadał będę z przyjemnością słuchał.
Natomiast ciekawe co Nightwish pokaże, z nową wokalistką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 16:38, Bedwyr napisał:

Natomiast ciekawe co Nightwish pokaże, z nową wokalistką ;)


Niestety chyba nic dobrego.
Głowę dam, no może nie głowę, ale rękę, że WIĘKSZOŚĆ, ale nie wszysycy starsi fanowie nie zaakceptują tej nowej.
Jak dla MNIE to w Nightwshu mógłby śpiewać ten basista.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi album Bloodsimple "Cruel World" dość solidna robota chociaż niepotrzebnie autorzy wplatali klimaty nu metalowe tak to całość by trzymała jeszcze większy poziom. Dla mnie ocenka 3/5 jest raczej wystarczająca :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 21:01, Widek napisał:

http://s41.yousendit.com/d.aspx?id=26BDPCXZKFYHG0YZECLLEKPDFE

witam nagralem nowy kawalek : ) Na perke nalozylem efekty przestrzenne:) i zmienilem gitarki
dodalem nowe motywy... CO sądzicie ? Gatunek: Bardzo ciężko : D


Przyjemne , trochę Evil Disco w stylu Static X przypomina. Tyle ,ze dopisek niepotrzebny , bo jakieś bardzo ciężkie to to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 21:25, Seldon napisał:

Przyjemne , trochę Evil Disco w stylu Static X przypomina. Tyle ,ze dopisek niepotrzebny ,
bo jakieś bardzo ciężkie to to nie jest.


racja :) Ale gdybym mial mocniejsze gitary i kupe efektow to brzmialobyc mocniej;) A dopisek , moze wiecej ludzi poslucha i nawrzuca : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 16:42, Vaxinar napisał:

Jak dla MNIE to w Nightwshu mógłby śpiewać ten basista.. :)


Zdecydowanie tak, doszedłem do tego samego wniosku z kumplami po ostatnim Mystic Festival''u kiedy to Nightwish grał przed Maiden''ami. W pewnym momencie wokalistka zeszła ze sceny coby się przebrać bodajże i zespół zagrał cover''a High Hopes Floyd''ów z basistą jako lead-vocalem. Całkiem, całkiem to brzmiało według mnie, acz może to ze względu na sentyment dla oryginału i świadomość, że na koncercie już raczej go nie usłyszę:].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 21:32, Widek napisał:

racja :) Ale gdybym mial mocniejsze gitary i kupe efektow to brzmialobyc mocniej;) A dopisek
, moze wiecej ludzi poslucha i nawrzuca : D


Raz, że bardzo ciężkie granie nie jest obowiązkowe, a dwa ,że czasami wręcz nie wskazane. W tym kawałku jest to całkiem dobrze wyważone. Ponieważ cała koncepcja opiera się na gitarach to jakbyś wrzucił jakieś dużo ostrzejsze dźwięki to mogłoby się zrobić dość męczące.
Zwróć uwagę ,że zespoły grające ostrzejszą muzykę bardzo często mają dość długie wstawki "wyciszenia" oparte na bardzo subtelnej perkusji, brzdękającej gitarce, albo lżejszych dźwiękach pochodzenia elektronicznego (np. sporo zespołów hardcore''owych tak robi). Ponieważ u ciebie te gitary występują praktycznie non stop to nie przeginaj, bo odstraszysz słuchaczy lawiną dźwięków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2006 o 13:34, Vaxinar napisał:

Sory - zapomnniałem dopisać.
Harmegidon się myli - żaden trashowy wokal. Tu trzeba power albo death wokalu. ;]

Z tym defem to żeś przesadził.

******************************************************************************************
Czy ktoś zna zespół ten co jest na screenie ? Heh, mam tylko pudełko ;|.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 09:19, Harmegidon napisał:

Z tym defem to żeś przesadził.


A to niby dlaczego ? Wcale nie przesadziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 21:01, Widek napisał:

http://s41.yousendit.com/d.aspx?id=26BDPCXZKFYHG0YZECLLEKPDFE

witam nagralem nowy kawalek : ) Na perke nalozylem efekty przestrzenne:) i zmienilem gitarki
dodalem nowe motywy... CO sądzicie ? Gatunek: Bardzo ciężko : D



Sciągnąłem, odpaliłem i stwierdzam, że ten utworek w porównaniu z poprzednimi
tj. Befall, Inside podoba mi się najbardziej, ma wyraźną linię melodyczną przewodnią
wręcz powiedziałbym, że opowiada jakąś historią. Dwa wcześniejsze w porównaniu z nim
(jak dl mnie brzmią, jakby były podkładem, w którym brakuje gitary solowej z nutą przewodnią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście waszmościowie nową płytę Venom? Zdania co do niej są bardzo podzielone, a ciekawi mnie co wy o niej sądzicie. Jak dla mnie to odgrzewany kotlet, próba wskrzeszenia umarłego. Refreny bez wykopu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 06:55, Harmegidon napisał:

A nie zauważyłeś, iż tam prawie tak samo śpiewają. Kiedyś pewein pseudo - metal - debil zaśpiewał
podobnie w Idolu i dość że wyszedł na głupca (bo się tak wydzierał) to jeszcze wyglądał
jak "śpiewający pies".

Jego problem :-P Idol był dla popu ;p tak samo zjechali kogoś z Hip Hop :P

Dnia 05.05.2006 o 06:55, Harmegidon napisał:

A szatańskie dlatego bo czuć tą aurę nienawiści w tych zespołach których słuchasz.

Tjaaa wiele rodzajów muzyki jest "szatańskie" w tym wypadku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 16:50, Vidmol napisał:

Znacie Marty Friedman''a ??


a kto nie zna :D Gitarzysta wymiatacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować