Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Zapowiedziany wczoraj Forgotten Silence wylądował właśnie na YouTube. Myślę, że udał i się uzyskać całkiem przyzwoitą jakość dźwięku i będzie przyjemnie się słuchało. Z góry mówię, że to muzyka progresywna i awangardowa, a przed wszystkim długa(25 minut!) więc jak ktoś nie ma na tyle czasu, niech lepiej odłoży słuchanie na lepszy moment, żeby nie stracić klimatu. Ważne też, żeby słuchać tego głośno(nie ma żadnej ekstremy:) ) albo na w miarę dobrych słuchawkach żeby wszystko dokładnie wychwycić. A myślę, ze jest co - jest taki jeden moment w tym utworze, w którym człowiek ma banan na twarzy, a na plecach ciary...:) Reasumując- tak panowie Czesi na albumie "Kro Ni Ka" opisują nam dźwiękowo ulice i molo w Brighton:
Część I: http://www.youtube.com/watch?v=7VaLAnod2ns
Część II: http://www.youtube.com/watch?v=lWOpYknpxRk
Część III: http://www.youtube.com/watch?v=ykoN_zgRFvs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno już niczego nie proponowałem, więc może przedstawię mój ostatni "wynalazek" Pensées Nocturnes.
Jest to francuski, jednoosobowy projekt powstały w 2008, a w tym roku wydał pierwszą płytę Vacuum. Muzykę PN można określić jako połączenie black metalu z ambient. Mamy tu klasyczne metalowe brzemienia, ale także fajny nastrój robi pojawiający się fortepian czy nawet skrzypce. Wokal jest raczej jak w dsbm - ale sama muzyka z depressive metalem nie ma za wiele wspólnego. Łącznie tworzy to bardzo klimatyczną muzykę, złożoną, odprężającą, bez jakiejś agresji charakterystycznej dla czystego black metalu. Dla zainteresowanych wybrane utwory:
Lune Malade http://www.youtube.com/watch?v=d-vJZek3h1k
Des Espoir http://www.youtube.com/watch?v=HUhafyMDTFA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 15:42, Transylvanian_Hunger napisał:

Dawno już niczego nie proponowałem, więc może przedstawię mój ostatni "wynalazek" Pensées
Nocturnes
.


W obu utworach podoba mi się część mniej metalowa, która wytwarza fajny klimat. Za wokal zbyt szaleńczy jak dla mnie...:) Z nieco podobnych rzeczy wolę coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=N14AA_E1Clg Choć i tu wokalista jest raczej średni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 13:43, Miklak napisał:

> Miklak - Możesz spokojnie wyjąc nawet palce u stóp ale wydaje mi się że i to nie
starczy
> bo zespołów Metalowych znam, że tak powiem w PIZDU !!
Sądząc po Twoich ulubionych odnoszę inne wrażenie :P Nawet nie proszę żebyś wymienił
jakieś, bo mógłbym Cię narazić na kompromitację ;P

Tak uważasz proszę bardzo specjalnie dla ciebie wymienię chociaż kilka Slipknot, Behemoth,Children of Bodom,Avenged ,SOAD,METALLICA,Korn.
Wymieniać dalej słucham jeszcze o wiele więcej takich zespołów Chyba że nie umiesz czytać to nie będę cię pogrążał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak szeroką, a nawet szerszą i miejscami nieco bardziej ambitną znajomość nazw kapeli metalowych to można nabyć po obejrzeniu mojej kostki :p

Ale na poważnie to nie offtopujcie nudnymi, ogranymi do obrzydzenia sprzeczkami typu "jestem bardziej metalowy od Ciebie bo znam więcej zespołów, "słuchasz xxx więc nie jesteś TRV" itp. itd.


Sorry że sam offtopuję ale nie mogę znaleźć nic sensownego do napisania :P

Ave \m/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 21:48, Dawid_Taal napisał:

Ale na poważnie to nie offtopujcie nudnymi, ogranymi do obrzydzenia sprzeczkami typu
"jestem bardziej metalowy od Ciebie bo znam więcej zespołów, "słuchasz xxx więc nie jesteś
TRV" itp. itd.

Kiedy to fajna zabawa. Mnie np. bawi jak niektórzy się bulwersują na całkiem poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 20:48, juhyter napisał:

Tak uważasz proszę bardzo specjalnie dla ciebie wymienię chociaż kilka Slipknot, Behemoth,Children
of Bodom,Avenged ,SOAD,METALLICA,Korn.


Słuchaj czego chcesz, ale sklasyfikować to też powinieneś umieć. Bo tu wymieniłeś trzy zespoły, które pasują do tego tematu... A dla reszty są inne.

@Dawid_Taal - nikt tu nie mówi, że słuchając większej ilości zespołów jest bardziej TRV(co to w ogóle jest za pojęcie?...) - warto wiedzieć, jakiego rodzaju muzyki słuchamy, żeby potem nie walnąć jakiejś głupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba naprawdę nie jest prowokacja... W takim razie załamuję ręce, czekając na lepsze czasy. Goodbye, Cruel World! <załamuje ręce i czeka na lepsze czasy>

Clutch jest zajebiste, "Blast Tyrant" to jeden z bardziej wpadających w ucho stonerów ;) Ani nie grają lekko, ani ciężko - w sam raz na odpoczynek od death metalowego plumkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 23:34, Wayzin napisał:

To chyba naprawdę nie jest prowokacja... W takim razie załamuję ręce, czekając na lepsze
czasy. Goodbye, Cruel World! <załamuje ręce i czeka na lepsze czasy>

Clutch jest zajebiste, "Blast Tyrant" to jeden z bardziej wpadających w ucho stonerów
;) Ani nie grają lekko, ani ciężko - w sam raz na odpoczynek od death metalowego plumkania.


Ktoś kiedyś powiedział, że dobry stoner nie jest zły i miała sporo racji... Btw - co byś powiedział na odpoczynek przy zawartości muzycznej posta 16930(nieco powyżej)? Niemal zarżnąłem mój net tym upload-em na YouTube(licząc na jakieś oceny twórczości Czechów), mając nadzieję, że nie na darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 20:48, juhyter napisał:

Chyba że nie umiesz czytać to nie będę cię pogrążał ;p

No i się pogrążyłeś...
Skoro znasz tak dużo zespołów, to pewnie i Earth nie jest Ci obcy. Legenda drone doom metalu, którą znać trzeba. Mówię teraz do wszystkich, nie tylko do uber-znawców: naprawdę polecam ten zespół; jeśli jeszcze nie go znacie to koniecznie nadróbcie zaległości!

Utwór z, dość młodej, ale najlepszej moim zdaniem, płyty "Hibernaculum":
http://www.youtube.com/watch?v=WrclNyck6HY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 11:46, Miklak napisał:

Utwór z, dość młodej, ale najlepszej moim zdaniem, płyty "Hibernaculum":
http://www.youtube.com/watch?v=WrclNyck6HY


ale dnoooo, zdycham z nudow, jestem juz w pelni przekonany ze nie chce poznawac tego zespolu ;] no ale ja nie lubie doomu i juz (chyba ze laczony z czyms, ale to i tak tylko toleruje) moze to i dobre jest dla fanow tego gatunku.

@Nephren-Ka

po egzaminie przeslucham to czeskie cos i skomentuje, bo teraz juz nie mam czasu a wczesniej jakos mi umknely linkasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 12:09, EmperorKaligula napisał:

po egzaminie przeslucham to czeskie cos i skomentuje, bo teraz juz nie mam czasu a wczesniej
jakos mi umknely linkasy ;)


Dzięki...:) Tylko nie pojedź panów Czechów za bardzo, bo grają w rodzaju, który niekoniecznie musi Ci się spodobać...:)

@Miklak - niezłe to Earth, z tym, że trzeba mieć odpowiedni nastrój(najlepiej nocny:) ) , żeby posłuchać. Chyba pierwszy zespół grający doom bez growli jak słyszę - w sumie to normalnego wokalisty tam w składzie teraz nie widać. Ogólne wrażenia dobre, w sam raz, żeby odpocząć od innych, ostrzejszych dźwięków.
A - jak masz ochotę, to chętnie posłuchałbym Twojej opinii o tym moim czeskim wynalazku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 12:30, Nephren-Ka napisał:

A - jak masz ochotę, to chętnie posłuchałbym Twojej opinii o tym moim czeskim wynalazku...:)

Poświęciłem te kilka chwil i przesłuchałem. Czasu nie żałuję, bo to naprawdę świetna muzyka. Jeśli cała Kro Ni Ka jest tak dobra, to muszę robić miejsce na półce ;)

Niflheim
Utwór fantastyczny, jeśli cały album jest taki, to kupuję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primal Fear - 16.6. Jako fan Primal Fear nie mogłem przejść obok tej płyty obojętnie, spodziewałem się bardzo porządnej płyty i taką właśnie dostałem. Primal Fear jak zawsze nie zawodzi, wokal i solówki trzymają bardzo wysoki poziom. Dla mnie jak dotąd jest to najpoważniejszy kandydat do płyty roku. :) Ciekaw jestem czy w tym roku, zdoła mnie jeszcze jakaś płyta tak pozytywnie naładować Metalową energią. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 11:46, Miklak napisał:

> Chyba że nie umiesz czytać to nie będę cię pogrążał ;p
No i się pogrążyłeś...
Skoro znasz tak dużo zespołów, to pewnie i Earth nie jest Ci obcy. Legenda drone
doom metalu, którą znać trzeba. Mówię teraz do wszystkich, nie tylko do uber-znawców:
naprawdę polecam ten zespół; jeśli jeszcze nie go znacie to koniecznie nadróbcie zaległości!

Utwór z, dość młodej, ale najlepszej moim zdaniem, płyty "Hibernaculum":
http://www.youtube.com/watch?v=WrclNyck6HY


O Earth :) myśle, że i można tutaj użyć stwierdzenia prekursor. Nie wątpliwe legendarny zespół. Fantastyczny klimat i prócz charakterystycznego dla nich drone doomu, słychać tutaj także nazwał bym to południowe brzmienie, jesli nie z lekka stonerowe. Warto wspomnieć, że zespół był i jest wielką inspiracją dla wielu zespołów. Miedzy innymi Sunn O))) czy choćby Nadja. Faworyt z płyt mysle, że HEX aczkolwiek na każdej płytce odnajduję ten sam klimat Earth.

Wayzin

>Clutch jest zajebiste, "Blast Tyrant" to jeden z bardziej wpadających w ucho stonerów ;) Ani nie grają lekko, >ani ciężko - w sam raz na odpoczynek od death metalowego plumkania.

Świetna kepela, poznałem, że jak powiem w... aucie. Podczas wakacyjnej wyprawy. Słuchałem Pure Rock Fury i wspomniane przez ciebie Blast Tyrant. Fajny klimacik, zdecydowanie jeden z przednich zespołów gatunku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Part I:

poczatek, dziwny i srednio interesujacy - raczej nudny, cos jak kiepskie intro. 0:45 zaczyna sie cos ciekawszego ale baaardzo wolno sie rozkreca, jakby na sile granie w kolko tego samego i stopniowe dodawanie kolejnych dzwiekow. 3:00 ciagle nudno i malo metalowo (to to jakies takie nijakie jest). 5:00 ciagle proste brzdakanie, zaczynam tracic cierpliwosc. 6:00 cos zaczyna sie dziac! jednak nie przez 1:45 sluchamy tego samego -.- 8:00 wyciszenie i znowu "cos" zaczyna sie z predkoscia sprintujacego zolwia :/ 9:20 mocniejsze uderzenie! ale zapetlone + bardzo cichy i srednio interesujacy vokal ;/

Part II:

0:40 przyspieszamy! ale niestety sprowadza sie do to grania tego samego w kolko - i wokal staje sie glosniejszy. 2:00 znowu wyciszenie, juz zaczyna mnie to irytowac. 4:00 dopiero sie rozpedzilo. za mocno elektorniczne jak dla mnie, no i laczenie szybkich partii z bardzo wolnymi cholernie mi nie pasuje. 6:30 odczuwam zmeczenie, ale bede twardy i doslucham do konca, pojawila sie ciekawsza mniej agresywna elektornika, ale prostota reszty zniecheca. 7:30 fajne klawisze, cos jak Motoi Sakuraba, ale szybko sie koncza ;/ 9:00 dobijcie mnie! zaczynam wymiekac ;/

Part III:

ostatnia czesc, inne brzmienie na poczatku, ale ciagle zaczynamy z mala iloscia dzwiekow a potem stopniowo ja zwiekszamy grajac w kolko to samo ;/ 1:20 zaczynam sie wkurwiac :P 1:30 jest cos szybszego, nawet przyjemna soloweczka :] 3:30 ... ; 4:00 wyciszanie i 5:00 koniec

podsumowanie:

kurde, mozna bylo ten kawalek podzielic na jakies 5-6 utworow, ale nie lepiej polaczyc wszystko w calosc - brzmi to przez to bardzo... sztucznie ? jakby na sile wydluzane. no i ciezko sie slucha - bo trzeba sie nad tym skupic - a jak juz sie skupilem to to nie ma za wiele do zaoferowania. proste, zeby nie powiedziec prymitywne dzwieki i ciagle ten sam motyw dodawania kolejnych ;/ sorry Nephren-Ka, narobiles sie wrzucajac a ja to tak z blotem zmieszalem ;) no nic pisze co mysle i co slysze - zmarnowalem pol godziny ;) 1/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lune Malade

fajny poczatek, bardzo mi sie spodobal. ojej tragiczna jakosc ;/ wejscie wokalu i prawie ogluchlem przez szumy, a vokal bardzo fajny taki scream wlasnie lubie ;/ sorry ale po 3 minutach mam dosc, poszukam w lepszej jakosc i cos napisze.

Des Espoir

to samo co wyzej ;/ przez te szumy nie da sie tego sluchac - pozostaje mi poszukac plyty bo zapowiada sie smakowicie, dzieki za linki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 18:56, EmperorKaligula napisał:

przez te szumy nie da się tego słuchać /.../

Nie moja wina, że w takiej jakości zamieszczają muzykę na youtube, a nie chciało mi się szukać innych źródeł.
Na płycie oczywiście jakość o niebo lepsza, ale przecież ci jej nie prześlę ;)
Warto przesłuchać całości, jedno po drugim bo kolejne utwory się zazębiają tworząc spójną jakość.
Mam jeszcze jedną propozycję muzyczną z okolic połączenia metalu i ambientu, ale to może jutro bo piwa by się człek napił :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować