Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2009 o 21:19, Witcher1990 napisał:

O to właśnie chodzi, że nie brzmi podobnie. Posłuchaj koncertów z 89 i 92 roku i porównaj
jak brzmiały gitary na starych kawałkach tym co jest teraz. Brzmią całkowicie inaczej;p


Nic dziwnego, że brzmienie nieco się różni, w końcu minęło 20 lat od tamtych koncertów... Sporo w technice obsługi sprzętu na koncercie poszło do przodu, sami muzycy grają pewnie minimalnie inaczej niż dawniej(bo nie idzie grać identycznie). Ale jakiś kolosalnych różnic nie ma, bez problemu rozpoznałbym dowolny utwór Metallicy po samych gitarach, niezależnie czy gany teraz, czy kilkanaście lat temu.
Druga sprawa jest taka, że żeby ocenić prawidłowo różnice, trzeba by być osobiści na takim koncercie dawniej i obecnie - przy obecnej obróbce dźwięku, ciężko coś powiedzieć na podstawie normalnych płyt koncertowych, a co dopiero YouTube...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 13:18, Niflheim napisał:

http://www.myspace.com/helliaspl

W zespole gra perkusista z sąsiedniego osiedla. Na stronce można przesłuchać nowy utwór
"A.D. Darkness", który znajdzie się na albumie o tej samej nazwie (ten z kolei ma ukazać
się na przełomie sierpnia i września). ''Sąsiad'' odtworzył dema wszystkich utworów -
szykuje się ciekawy, zróżnicowany długograj.

O! Składankę z ich kawałkami dodali niedawno (no, 2 miesiące temu) do HardRockera... Ponieważ to polska kapela to bez wahania nabyłem pisemko by trochę posłuchać. Nie spodziewałem się wiele, ale po przesłuchaniu wszystkich 15 utworów naprawdę polubiłem ich muzykę. Na płytce znalazły się zarówno niepublikowane dema, utwory z początków grupy i wspomniany "A.D. Darkness", naprawdę bardzo fajna nuta i thrash na światowym poziomie. Jak tylko wyjdzie, na pewno zaopatrzę się w ich nowy album. :)
---
To ja podzielę się moim niedawnym odkryciem. http://www.myspace.com/holygrailofficial
Po rozpadzie w White Wizzard (którego teledysk "High Speed GTO robi ostatnimi czasy furorę http://www.youtube.com/watch?v=c8-zehtCs7U ), trzech jego członków (w tym świetny wokalista, którego głos usłyszycie klikając w powyższy link :P) założyli Holy Grail. Genialne wokalizy, mistrzowskie gitarowe zagrania i chwytliwe kawałki w stylu NWOBHM. Zespół zapowiada się naprawdę bardzo fajnie, czekam na pełny album. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 14:41, Noxbi napisał:

O! Składankę z ich kawałkami dodali niedawno (no, 2 miesiące temu) do HardRockera...
Ponieważ to polska kapela to bez wahania nabyłem pisemko by trochę posłuchać. Nie spodziewałem
się wiele, ale po przesłuchaniu wszystkich 15 utworów naprawdę polubiłem ich muzykę.
Na płytce znalazły się zarówno niepublikowane dema, utwory z początków grupy i wspomniany
"A.D. Darkness", naprawdę bardzo fajna nuta i thrash na światowym poziomie. Jak tylko
wyjdzie, na pewno zaopatrzę się w ich nowy album. :)


Na nowym longplayu pojawią się znacznie bardziej ''ekstremalne'' utwory niż ww. "A.D. Darkness" - cała płyta będzie znacznie cięższa niż poprzednie albumy Hellias. Jak powiedziałem, przesłuchałem je wszystkie - choć wokal do bodajże dwóch z nich nie był nagrany i brakuje ostatecznego szlifu jeśli chodzi o warstwę instrumentalną (choć taki raw thrash mi się bardzo podoba ;), to materiał jest naprawdę porządny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś z wokalem podobnym do tego z Darkthrone (F.O.A.D.)- ale bardziej podchodzące w symfoniczny black metal. Ktoś coś może polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 20:56, ThimGrim napisał:

Szukam czegoś z wokalem podobnym do tego z Darkthrone (F.O.A.D.)- ale bardziej podchodzące
w symfoniczny black metal. Ktoś coś może polecić?

Prosty punkowy Darkthrone z symfonią, ciekawe co by z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 20:56, ThimGrim napisał:

Szukam czegoś z wokalem podobnym do tego z Darkthrone (F.O.A.D.)- ale bardziej podchodzące
w symfoniczny black metal. Ktoś coś może polecić?


O kurna, racja, tego nie da się połączyć. Może Dismember z żeńskim chórkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:06, Condoman napisał:

> Szukam czegoś z wokalem podobnym do tego z Darkthrone (F.O.A.D.)- ale bardziej podchodzące

> w symfoniczny black metal. Ktoś coś może polecić?
Prosty punkowy Darkthrone z symfonią, ciekawe co by z tego wyszło.



Helloł??! Pisałem o wokalu jak z Darkthrone, czyli takim "niegrowlu" a nie o całości brzmienia Darkthrone w klimatach symfonicznego bleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 11:28, ThimGrim napisał:

Helloł??! Pisałem o wokalu jak z Darkthrone, czyli takim "niegrowlu" a nie o całości
brzmienia Darkthrone w klimatach symfonicznego bleku.

Zapewniam cię, że w Darktkrone nigdy na wokalu nie zaistniał growl (może tylko lekki na pierwszym "Cromlech").
Jeżeli szukasz wokalu jak z F.O.A.D. (przy okazji licha płyta), to musisz szukać bardziej w kierunku wokalu a''la thrash czy heavy metal z elementami symphonic. Bo taki "śpiew" raczej kłóci się z blackowym skrzekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 11:28, ThimGrim napisał:

Helloł??! Pisałem o wokalu jak z Darkthrone, czyli takim "niegrowlu" a nie o całości
brzmienia Darkthrone w klimatach symfonicznego bleku.

I tak ciężko o takie coś. Nie wiem czy istnieje jakiś zespół grający taki "symphonic crust punk".Ja osobiście nie znam nic podobnego. Ciężko o taki wokal w blackmetalowym światku. Chociaż wydaje mi się Dimmu Borgir chyba momentami podobnie brzmi - nie wiem mogę się mylić, bo nie słucham ich ;P Zamiast nich posłuchaj sobie Solefald lub Arcturusa. Ciężko ich do czegokolwiek porównywać - tak to już jest z tymi awangardowymi zespołami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 11:41, Transylvanian_Hunger napisał:

Zapewniam cię, że w Darktkrone nigdy na wokalu nie zaistniał growl (może tylko lekki
na pierwszym "Cromlech").

A Soulside Journey? Z czasów, kiedy nie wymiękli i grali death metal ;P.

Dnia 23.06.2009 o 11:41, Transylvanian_Hunger napisał:

Jeżeli szukasz wokalu jak z F.O.A.D. (przy okazji licha płyta),

Licha, bo nie ma szatana i zimy ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 12:31, Condoman napisał:

A Soulside Journey? Z czasów, kiedy nie wymiękli i grali death metal ;P.

Wyleciało z głowy, a to dlatego że nie przepadam za tą płytą.

Dnia 23.06.2009 o 12:31, Condoman napisał:

Licha, bo nie ma szatana i zimy ;)?

Licha, bo nie ma w tym black metalu. Jeżeli się ceni tę kapelę za takie krążki jak: "Under a Funeral Moon", "Transilvanian Hunger" czy "Panzerfaust" - to "F.O.A.D." nie przypomina w ogóle gry Darkthrone. To mój jeden z moich ulubionych zespołów, ale nie cenię ich za ich ostatnie twory rodem black-punk czy black"n"roll.
Zatem sarkazm chybiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nie mogłem załapać oceniania płyty na zasadzie: "do dupy bo to nie [xxx] metal". Gdzie [xxx] to zmienna typu: black, power, heavy itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 13:17, ThimGrim napisał:

Jakoś nigdy nie mogłem załapać oceniania płyty na zasadzie: "do dupy bo to nie [xxx]
metal". Gdzie [xxx] to zmienna typu: black, power, heavy itd...


No ja też nie.
Tym bardziej nie rozumiem odrzucania jakichś zespołów bo należą do takiego a nie innego gatunku, a przecież ludzie tak robią...
W ogóle cała ta systematyka to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 13:41, Graszcz napisał:

No jasne, lepiej wrzucić Iron Maiden i Linkin Park do jednej deathmetalowej beczki razem
z Aborted, Deicide i Cannibal Corpse


Nie, lepiej wyłonić kilka podgatunków metalu, bo nie rozumiem po co tworzyć takie rzeczy jak "Blackened death metal"?
Dobra, rozumiem, że nu i black to dwie totalnie różne rzeczy, ale nie przesadzajmy z szufladkowaniem. Ostatnio doszły mnie słuchy o Heavy West Holywood Metalu (mogłem się pomylić co do kolejności czy jednego słowa...).
No ludzie. Po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 13:49, maciekstaar napisał:

No ludzie. Po co to komu?

Po to, żeby było łatwiej. Dla przeciętnego człowieka może nie być różnicy między doom metalem, funeral doom metalem, traditional doom metalem, drone doom metalem i death/doom metalem, ale jak ktoś tego słucha, to łatwiej mu jest posługiwać się tymi określeniami niż wszystko uogólniać. Pamiętajmy, że to nie zespół gra w jakimś gatunku, tylko gatunkiem określę się grę zespołu :)

A krytyka F.O.A.D., za to że nie jest black metalowy, jest jeszcze bardziej chybiona niż sarkazm Condomana... Jeżeli ktoś kuma co nieco o Darkthrone i przesłaniu tej płyty, to wie o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ostatnio doszły mnie słuchy o Heavy West Holywood Metalu (mogłem się

Dnia 23.06.2009 o 13:49, maciekstaar napisał:

pomylić co do kolejności czy jednego słowa...).


Rhapsody- Symphonic Epic Hollywood Metal- tak się reklamują na płytach ;)

Jakieś tam szufladki są potrzebne ale z nimi też nie można przesadzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować