Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Widzę lekki zastój w temacie. To może korzystając z okazji, poruszę pewien - zdecydowanie niesłusznie - trochę pomijany temat. A mianowicie Metalowe wokalistki. :D Jakie Metalowe wokalistki są Waszym zdaniem najlepsze w tym co robią ? Jeśli chodzi o moje zdanie, to z zagranicznych uwielbiam Anette Olzon z fińskiego Nightwish, moim skromnym zdaniem jest absolutnie najlepsza, to głównie dzięki Niej uwielbiam ten zespół, nie tylko przepięknie wygląda, ale ma też magiczny, niesamowity i pełen głębi głos, który mogę słuchać i słuchać bez końca. :D A z Polskich wokalistek, to uwielbiam Olę Wysocką z Milczenia Owiec, co tu dużo pisać, ona jest po prostu zajebista i kropka. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 22:22, Dark_Sebat napisał:

Jeśli chodzi o moje zdanie, to z zagranicznych uwielbiam Anette Olzon z fińskiego Nightwish,

Whoagh*&$^###%. Głównie dzięki niej przestałem lubić Nightwish.

Jeśli chodzi o mnie, to uwielbiam przede wszystkim:
Tarja Turunen (Nightwish)
Anneke van Giersbergen (The Gathering)
Sharon den Adel (Within Temptation)
Simone Simons (Epica)

Aha, i zapomniałbym: Tania Borsky ( http://www.youtube.com/watch?v=5keWnEGh88g)

Gdyby Condoman to znał, to na pewno by właśnie tym odpowiedział, ale go wyręczę, bo pewnie nie zna: http://www.youtube.com/watch?v=TZSQqmmnZOI ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 23:05, Miklak napisał:

Tarja Turunen (Nightwish)

Aj, co za przeogromna wpadka z mojej strony... Oczywiście chodziło mi o Tarje Turunen ! Tak to jest jak się zrobi kopiuj wklej i się należycie tego nie sprawdzi. Niech moim usprawiedliwieniem będzie fakt, że dość długo słuchałem Nightwish, nawet nie wiedząc jak Ona się nazywa. Chyba do końca wakacji będę pokutował ten straszliwy błąd... :(

Dnia 06.08.2009 o 23:05, Miklak napisał:

Anneke van Giersbergen (The Gathering)

A też znam i bardzo lubię. Gothic Metal w ich wykonaniu to jest naprawdę coś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 23:33, Sarturias napisał:

Oczywiście Angela Gossow jeśli o damski metaliczny wokal chodzi ;)

Bo najbardziej oczywiste, nie :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 23:37, Condoman napisał:

> Oczywiście Angela Gossow jeśli o damski metaliczny wokal chodzi ;)
Bo najbardziej oczywiste, nie :)?


Nie, najbardziej oczywiste byłoby napisanie Tarja Turunen, która IMO jesł słaba, jak cały Nightwish zresztą (tak, wiem, że od jakiegoś czasu Tarja już tam nie śpiewa).

Zresztą ciężko porównać obie wokalistki bo jedna z nich to pitbull a druga to yorkshire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 23:40, Sarturias napisał:

Nie, najbardziej oczywiste byłoby napisanie Tarja Turunen

Bez jaj... można nie lubić, ale żeby mówić, że jest słaba... kompletny brak szacunku ;P
Nightwish na Oceanborn był zarąbisty, ale potem coraz gorzej grali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 23:43, Miklak napisał:

Bez jaj... można nie lubić, ale żeby mówić, że jest słaba... kompletny brak szacunku ;P



Pff...co ma szacunek do talentu? Oczywiście, jest lepsza od wielu tysięcy innych wokalistek, ale nie oszukujmy się - tak jak ona potrafi śpiewać także wiele setek innych kobiet, a to że o nich nie słyszymy to już kwestia wielu różnorakich czynników. To, że ktoś jest sławny, nie znaczy, że jest zajebisty. Dla jednych Michael Jackson nie ma głosu a dla innych jest geniuszem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 23:50, Sarturias napisał:

Pff...co ma szacunek do talentu?

Talent jest wart szacunku.

Dnia 06.08.2009 o 23:50, Sarturias napisał:

Oczywiście, jest lepsza od wielu tysięcy innych wokalistek,
ale nie oszukujmy się - tak jak ona potrafi śpiewać także wiele setek innych kobiet,
a to że o nich nie słyszymy to już kwestia wielu różnorakich czynników.

Z tego wynika, ze zdecydowana większość wokalistek jest słaba. Wiele tysięcy vs wiele setek, to taka proporcja, że przeciętny słuchacz metalu, który zna do 30 wokalistek, powinien mieć ogromne problemy ze wskazaniem jakiejś dobrej. Wymień mi 10 lepszych, to pogadamy.

Dnia 06.08.2009 o 23:50, Sarturias napisał:

To, że ktoś jest sławny, nie znaczy, że jest zajebisty. Dla jednych Michael Jackson
nie ma głosu a dla innych jest geniuszem ;)

Są też tacy, którzy go nie lubią, ale szanują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 23:50, Sarturias napisał:

Pff...co ma szacunek do talentu? Oczywiście, jest lepsza od wielu tysięcy innych wokalistek,
ale nie oszukujmy się - tak jak ona potrafi śpiewać także wiele setek innych kobiet,
a to że o nich nie słyszymy to już kwestia wielu różnorakich czynników. To, że ktoś jest
sławny, nie znaczy, że jest zajebisty. Dla jednych Michael Jackson nie ma głosu a dla
innych jest geniuszem ;)

IMO tłumaczenie co najmniej dziwne. Na tej podstawie to możne dosłownie każdą wokalistkę i każdy zespół jaki na świecie istnieje nazwać słabymi, bo przecież jak ''''ktoś jest sławny, nie znaczy, że jest zajebisty''''. o_o Ale chyba nie bierzesz pod uwagę, że jak ''''ktoś jest sławny, nie znaczy, że jest słaby''''. Ja rozumiem, że można mieć własne zdanie, ale odrobina należytego szacunku to podstawa.

@Miklak

Dnia 06.08.2009 o 23:50, Sarturias napisał:

Talent jest wart szacunku.

W pełni popieram, ale coś mi mówi, że Sarturias uważa: brak talentu = brak szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 22:22, Dark_Sebat napisał:

Widzę lekki zastój w temacie. To może korzystając z okazji, poruszę pewien - zdecydowanie
niesłusznie - trochę pomijany temat. A mianowicie Metalowe wokalistki.


Hmm, poza tym, co zostało już wymienione to: Danishta Rivero z pierwszej płyty Aghory; Federica De Boni z White Skull(konkretnie z płyty "Tales From The North"); Marcela Bovio ze Stream of Passion; Francine Boucher z Echoes of Eternity; Doro tez ma sporo fajnych kawałków...:-) W Sinister nieźle wymiatała też swego czasu pani Rachel Heyzer-Kloosterwaard...:-) Marta Gabriel z Crystal Viper jest całkiem ok, podobnie Paulina Maœlanka z Delight... Jak się rozejrzeć, to jest tego trochę...:-)

Widzę też, że mała dyskusja o Nightwish nastąpiła... Cóż, dla mnie zawsze grali fajna muzykę, której miło się słucha, tak na "Oceanborn", "Wishmaster"(chyba mój ulubiony ichni LP) czy "Dark Passion Play". Swoją droga jak zawsze(^-^) nie rozumiem, co takiego złego jest w tej płycie... Za choćby absolutnie genialny kawałek "The Poet and the Pendulum" powinien należeć mu się szacunek - a że na płycie mamy "normalne"(czytaj - nie symfoniczne) wokale Anette(swoją droga całkiem przyjemny głos, choć żaden wybitny nie jest i nie będzie) to już inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlip...
Nawet nikt nie wspomniał o Boskiej Liv Kirstine... :(

Pewnie za mało "męska" była. ;]
Ja tam ubóstwiałem jej głosik na tyle, że mam chyba wszystkie płyty gdzie się udziela. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 02:12, meryphillia napisał:

Chlip...
Nawet nikt nie wspomniał o Boskiej Liv Kirstine... :(

Pewnie za mało "męska" była. ;]

Sprzedała się raczej. Tak samo jak Sharon den Adel, choć może nie aż tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 02:12, meryphillia napisał:

Chlip...
Nawet nikt nie wspomniał o Boskiej Liv Kirstine... :(


Małe, późnonocne niedopatrzenie - wiedziałem, że o czymś zapomniałem... A o Theatre of Tragedy nie wypada, bo zespół zacny, chciał miał momenty mało metalowe w swojej karierze. Jakiś czas temu jednak znów powrócił z mocnymi brzmieniami("Storm"), ale już z nową wokalistką - Nell Sigland - która również prezentuje się dobrze.

Dnia 07.08.2009 o 02:12, meryphillia napisał:

Pewnie za mało "męska" była. ;]
Ja tam ubóstwiałem jej głosik na tyle, że mam chyba wszystkie płyty gdzie się udziela.


Hmm, Leaves'' Eyes całkiem porządny symfoniczny gotyk... Przy okazji gotyku właśnie przypomniałem sobie o takich znakomitych wokalistkach jak Anja Orthodox, Magdalena Stupkiewicz z Artrosis czy Karolina Andrzejewska z Batalion d''Amour... Jest jeszcze cała grupa damskich głosów z zespołów jak Sirenia czy Tristania, a i nowych świetnych wokalistek w Therion nie należy zapominać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2009 o 12:42, Kardithron napisał:

Poszukuję stron z interpretacjami tekstów różnych piosenek.
http://web.pertus.com.pl/~gsp/center/znaczenia.html - coś z tego rodzaju. Konkretnie
to chodzi mi o utwory In Flames.
Zna ktoś takowe strony? Będę wdzięczny za podanie adresów.

Ja czasami używami tej: www.songmeanings.net/
Po angielsku, ludzie piszą w komentarzach swoje interpretacje, czasami nawet dochodzą do ciekawych wniosków ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować