Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2009 o 22:54, Miklak napisał:

> Nie chodzi o konkretną kapelę, nawet nie wiem co to jest. Ale wszyscy pieprzą o
jakichś
> eksperymentalnych Hóżólulu. Gdzie wyszedł metal?
Nie słuchałeś mam rozumieć tych utworów co podałem... Na Węgrzech też tworzą muzykę.
Czasami nawet metalową.


Oj tak - K3 to absolutnie genialny technicznie projekt(oczywiście nikt się nim nie interesuje - chodzi mi o wydawców) a Age of Nemesis to taki ichni DT...:-) A Thy Catafalque jak obsłucham co się da, to się wypowiem, póki co z samego tagowania mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 22:35, Xanax napisał:

Lekka zmiana klimatu, jeśli można. :)
Ja w tym roku czekałem na nową płytę rosyjskiego The Morningside. I się nie zawiodłem.
Polecam tym, którzy lubią bardziej melodyjne i wolniejsze klimaty. Tutaj jeden z kawałków
z pierwszej płyty (2007).
http://www.youtube.com/watch?v=ADfqBXXdKKA


Piękne, fantastyczne, genialne. Uwielbiam takie granie a szczególnie o tej godzinie ;] Widzę, że muszę tym gatunkiem i podobnymi zespołami zainteresować się na dłużej. Bardziej od w/w utworu rozwaliło mnie "The Trees" - piękne.

PS. Ci węgrzy też ciekawi ^^ Drażni mnie trochę wokal bo jednak nie lubię za bardzo śpiewu w takim stylu(że tak napiszę...) i jednak trundo się przyzwyczaić do węgierskiego. Szybki skok na lastfm i widzę wiele utworów do ściągnięcia. Dobra rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 23:44, Sob-styl napisał:

PS. Ci węgrzy też ciekawi ^^ Drażni mnie trochę wokal bo jednak nie lubię za bardzo śpiewu
w takim stylu(że tak napiszę...) i jednak trundo się przyzwyczaić do węgierskiego. Szybki
skok na lastfm i widzę wiele utworów do ściągnięcia. Dobra rzecz

Na last.fm są do pobrania tylko kawałki z poprzednich płyt, które nie są aż takie świetne jak najnowsza ;) Co do wokalu, to płytka jest zróżnicowana. Czasami żeński, czasami męski. Raz czysty, raz ''brudny''. Tak to bywa w awangardzie, że łatwo się zrazić :) A węgierski jest w porządku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś zauważył, że thrash wraca? Exodus, Death Angel, Testament, że o Megadeth i (no, mocno średnio, ale DUŻO lepiej) Metallice nie wspomnę. Masa młodych zespołów, nawet w Polsce. Już nie mogę się doczekać Endgame Megadethu i The Atrocity Exhibition...Exhibit B Exodusa. Łojenie po śmietnikach pierwsza klasa się szykuje! Choć fakt, że na tą płyę Exodusa to se jeszcze poczekam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu ostatnio nie pisze o black metalu, więc ja zabiorę głos. Dawno niczego nie zaproponowałem, bo i nie dopatrzyłem się ostatnio żadnych ciekawych pozycji w tym gatunku. Na szczęście Depressive Black Metal ma się nieźle i tutaj prędzej dzieję się coś ciekawego. Wpadłem parę dni temu na jednoosobowy projekt z Austrii Araxas tworzony przez Leonarda Waltersdorfera. Przypadł mi do gustu jego "czysto-depresyjny" wokal (nie każdemu przypadnie do gustu). To połączenie melodyjnych gitar i żywej, dość złożonej gry na perkusji (to rzadkie w dsbm) i depresyjnego skrzeku. Wyszło apetycznie. Na razie Araxas nagrało 3 dema, z czego jedno z nich przełożono na krążek studyjny -> "Suicide of my Mind", którego właśnie słuchałem. Niebawem będę miał okazję posłuchać jeszcze dema "With Fear in my Head".
Chcecie posłuchać?
Meer aus Wunden http://www.youtube.com/watch?v=NuPykiLEzlY
Ein dunkler Raum http://www.youtube.com/watch?v=p4Q-HnLWgPc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 10:46, Net_com napisał:

Dzisiaj dostałem w łapy Necropolis Vadera i powiem , że płyta miecie , jest mooooc ,
jest death metal ;]


Czyli to, co było zawsze...:-) Jakieś szczególne cechy? Poza nieco zmienionym składem oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 12:12, Nephren-Ka napisał:

> Dzisiaj dostałem w łapy Necropolis Vadera i powiem , że płyta miecie , jest mooooc
,
> jest death metal ;]

Czyli to, co było zawsze...:-) Jakieś szczególne cechy? Poza nieco zmienionym
składem oczywiście.

Zwyczajnie, czyli grają to co w Vaderze było od zawsze najlepsze mi szczególnie przypadł cover metallici fight fire with fire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 14:31, Net_com napisał:

Zwyczajnie w przypadku Vadera oznacza tak świetnie jak zawsze ;P

"Jak zawsze" i "zwyczajnie" oznacza brak poprawy, a to nie jest zaleta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:58, Net_com napisał:

Mam zamiar kupić tą płyte w najbliższym czasie ;] Teledysk do tego kawałka o długim i
trudnym tytule jest naprawde niezły ;)


Nie pożałujesz. Jak widać 2 tygodniowy związek z Dodą dał Nergalowi szatańską moc >;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:45, Burszurasek napisał:

> Mam zamiar kupić tą płyte w najbliższym czasie ;] Teledysk do tego kawałka o długim
i
> trudnym tytule jest naprawde niezły ;)

Nie pożałujesz. Jak widać 2 tygodniowy związek z Dodą dał Nergalowi szatańską moc >;o

No tak , a nie ma na tej płytce jakiejś piosenki w duecie tych dwojga ? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować