Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2009 o 00:52, VBone napisał:

A jak oceniasz nagłośnienie? Nie wiem, może w złym miejscu stałem, ale wokale były dla mnie prawie
niesłyszalne, podobnie solowe partie gitar. Trochę mi to spieprzyło koncert, prawdę mówiąc.

Tak to zwykle na Death Metalowych koncertach bywa. ;]

Dnia 04.10.2009 o 00:52, VBone napisał:

Tłok rzeczywiście okropny był, przez pierwsze pięć numerów Behemotha nie mogłem ruszyć ręką. Potem się
trochę zluzowało.

A mnie to dziś wieczór czeka. Oby można było kiwnąć palcem w drugiej połowie koncertu.

Dnia 04.10.2009 o 00:52, VBone napisał:

Set Behemotha był krótszy o trzy kawałki od tego z innych miast - trochę szkoda, ale podobno panowie się
trochę nie za dobrze czuli, czy coś.

Aha, źle się czuli, to bardzo wiele wyjaśnia. ;>

@hans_olo
A mojego posta to chyba w ogóle nie zauważyłeś... :(
;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty się tak dojebał do tych zespołów? Jeśli zespół mówi, że gra ten progressive, to najwidoczniej gra. Czy uważasz, że obnoszenie się z tym tagiem jest jakimś zajebistym powodem do dumy? :P Może w ten sposób kapela chce trafiać ze swoją muzyką do określonej grupy fanów, a nie do wszystkich fanów death, thrash czy innego gatunku metalu. Bo death, a progressive death to przecież jest różnica. A awangarda sama w sobie jest chujowa (czyt. nie dla wszystkich), dlatego też jest to (głównie) niszowa muzyka.

A i trochę szok z tym Alice in Chains na MA, niby trochę tam heavy grają, ale do metalowej encyklopedii do jednego worka ze Slayerem czy Gejgorothem to bym ich nie wrzucał.


Nieco nieśiweży news, ale co mi tam:
Josh Homme / Dave Grohl / John Paul Jones stworzyli ~4 lata temu super projekt o nazwie Them Crooked Vultures, który ujawnili całkiem niedawno. Na jesieni ma się ukazać ich debiutancka płyta, rzekomo w klimatach QotSy z okresu "Songs for the Deaf". Wnioskując z krótszych czy dłuższych fragmentów piosenkech umieszczonych na youtubie, rzeczywiście tak będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do trasy Nowej Evangeli...

4 nagrania Black River z Łodzi, Dekompresja. Całkiem fajna jakość :)

http://www.youtube.com/watch?v=ArvFRLM_8J4
http://www.youtube.com/watch?v=FRks8bVyPN0
http://www.youtube.com/watch?v=FmFstCxDVqA
http://www.youtube.com/watch?v=h67h4bUI7tc

Ogólnie po tym koncercie żałuje tylko, że Black River tak krótko zagrał ( 30 minut? )

Azarath pierwszy raz słyszałem nie podpadł mi, a Hermh zawsze było słabo, ale dało się posłuchać. Behemoth - super granie, ale Black River był chyba i tak the best dla mnie tego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby się szerzej zaznajomić z nowym Alice in Chains wystarczy włączyć sobie Trójkę po 10 - po serwisie informacyjnym przez ten tydzień będzie odtwarzany jeden kawałek, jako że "Black Gives Way to Blue" zostało płyta tygodnia w tej właśnie rozgłośni. Całkiem możliwe jest też otrzymanie w/w płyty za zupełną darmochę - wystarczy się dodzwonić/za-esemesować/napisać maila(zależy jaka jest danego dnia opcja) kiedy zaproponuje to prowadzący i gotowe...:-) Dzisiaj poleciał nr.2, czyli:
"Check My Brain": http://www.youtube.com/watch?v=SBcADQziQWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 22:17, hammerfall87 napisał:

> czy ktoś już was może położył łapy na nowym albumie hatebreed ? :D

ja


Trzeba było się podzielić wrażeniami od razu xD osobiście o wiele bardziej mi się spodobała od supremacy, widać że Hatebreed idzie w stronę metalu ale co by tu nie gadać wychodzi im to na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.10.2009 o 04:44, Wayzin napisał:

A i trochę szok z tym Alice in Chains na MA, niby trochę tam heavy grają, ale do metalowej
encyklopedii do jednego worka ze Slayerem czy Gejgorothem to bym ich nie wrzucał.


dlaczego zaraz szok? ^^ czy to jest jakieś istotne jak dany zespół jest wpisany a inny nie? Zobacz a raczej posłuchaj chociażby Converge, które co ciekawe nie widnieje u nich na stronie a gra jak widać nie kołysanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 04:44, Wayzin napisał:

A awangarda sama w sobie jest chujowa (czyt.
nie dla wszystkich), dlatego też jest to (głównie) niszowa muzyka.

Awangarda to pojęcie bardzo płynne i jest używane dość nieregularnie. Awangarda to nic innego jak odrzucenie dotychczasowej stylistyki i szukanie nietypowych rozwiązań. Nawet takie "Kill''em All" czy "Hammerheart", jak na swoje czasy, były awangardowe. Ba! Powiedziałbym nawet, że Bathory było bardziej awangardowe niż np. maudlin of the Well, bowiem dodawał coś nowego, a motW to tylko mieszanka znanych stylów. Z drugiej strony, w dobie popularności motW, Kayo Dot, Arcturusa, Sigh, Ephel Duath czy Fantomasa oraz rosnącym zainteresowaniem Thy Catafalque nie powiedziałbym, że jest to muzyka szczególnie niszowa, choć fakt faktem, że jako gatunek jest zdecydowanie mniej znany niż inne metalowe gatunki.

Dnia 05.10.2009 o 04:44, Wayzin napisał:

A i trochę szok z tym Alice in Chains na MA, niby trochę tam heavy grają, ale do metalowej
encyklopedii do jednego worka ze Slayerem czy Gejgorothem to bym ich nie wrzucał.

Oczywiście nie wszystko, ale duża część twórczości AiC spokojnie mieści się w kategorii metal alternatywny.

Dnia 05.10.2009 o 04:44, Wayzin napisał:

Nieco nieśiweży news, ale co mi tam:
Josh Homme / Dave Grohl / John Paul Jones stworzyli ~4 lata temu super projekt o nazwie
Them Crooked Vultures, który ujawnili całkiem niedawno. Na jesieni ma się ukazać ich
debiutancka płyta, rzekomo w klimatach QotSy z okresu "Songs for the Deaf". Wnioskując
z krótszych czy dłuższych fragmentów piosenkech umieszczonych na youtubie, rzeczywiście
tak będzie!

Hoho, dobrze wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 16:58, Tethys napisał:

dlaczego zaraz szok? ^^ czy to jest jakieś istotne jak dany zespół jest wpisany a inny
nie? Zobacz a raczej posłuchaj chociażby Converge, które co ciekawe nie widnieje u nich
na stronie a gra jak widać nie kołysanki.

btw, nawet nie wiedziałem, że nagrali nową płytę. Szykuje się kolejna dawka siniaków na dupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 11:16, Wojman napisał:

Do widzenia - BAN. Za "karykature" i wulgarne zachowanie.


A co ma karykatura do łamania regulaminu, hm ?

Wayzin - no wkurza mnie to progressive przy dużej ilości zespołów, które mało z progresywą mają wspólnego, jakoś tak przejadł mi się ten gatunek, nie jeśli chodzi o słuchanie, a popularność. Założmy, z 10 zespołów ''progressive'' tak naprawdę 3 grają progresywnie. Nasuwa mi się tu pytanie - co w obecnych czasach cechuje progresywne granie, co to w ogóle jest, skoro każdy może sobie przylepić taki tag. Co do Alice In Chains się zgadzam, strasznie mnie to zdziwiło, takie wysokie noty nowej płyty, która swoją drogą na nie zasługuje. Miło z tym projektem, czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 11:11, Miklak napisał:

A jak wy możecie nie lubić awangardy?
http://www.youtube.com/watch?v=osTu38yuuHo
Mnie zmiażdżyło ;> Swing + Metal O.o


Bardzo dobre recenzje i opinie u słuchaczy, swego czasu planowałem ten ich nowy album sprawdzić ale obecnie nie w moich klimatach. Preferuje teraz brzmienie bardziej Drone/ambient ewentualnie Hardcore/post-metal czy country :D ale to juz nie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:45, Tethys napisał:

> Moje ulubione(bez cenzury) ^^
Lordi raczej z cenzurą, bo nie moge na to gówno patrzeć.


ocieka krwią ]:>
i co chyba ważniejsze: tylko na to? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:57, Nephren-Ka napisał:

Większość raczej pasuje tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24884&u=980 :P

Czy ja wiem ;P Soilwork, Deathstars, Steel Panther i Pain to metal bez dwóch zdań. Korn i Slipknot=Shit to Nu/Alternative, czyli (nie)oficjalnie niemetal, ale w rzeczywistości są różne interpretacje. Lordi to przede wszystkim hard, ale pierwiastka heavy nie można im odmówić. Generalnie, bardziej pasuje ten post niż tu tam. Dobra, nie chcę znów dyskusji o gatunkach. Stwierdziłem niepodważalne fakty ;P

~deus

Dnia 06.10.2009 o 19:57, Nephren-Ka napisał:

ocieka krwią ]:>

Krwią to ocieka Krwawa Panda !!!
http://www.youtube.com/watch?v=GSA2NYdpYF8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować