Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2009 o 14:54, Methical napisał:

No nie gadaj, że chciałeś się przekonać do blacku jakimś "Wormwoodem" :>

Szczerze powiedziawszy, to jeżeli ktoś kto w jakimkolwiek stopniu interesuje się black metalem i nie spotkał się jeszcze z: Darkthrone, Immortal czy Mayhem - to już mu się nie zdarzy :) Choć czy fan black mógłby tego nie znać? ;>
Na pewno Wormwood nie jest dobrą propozycją, jeżeli ktoś by chciał poznać Marduk - trzeba by raczej spróbować z "Panzer Division Marduk" czy "World Funeral".
Podejrzewam, że twoje propozycje nie są obce Lesiowi - tyle, że on z tego co wiem woli death metal - do którego z kolei ja nigdy nie mogłem się przekonać.
Tradycyjny/Trve black metal popada w agonię, bez silnych wstrząsów może niedługo zejść i pozostaną tylko wspomnienia dawnych tworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:29, Transylvanian_Hunger napisał:

Na pewno Wormwood nie jest dobrą propozycją, jeżeli ktoś by chciał poznać Marduk - trzeba
by raczej spróbować z "Panzer Division Marduk"...


Hell Yeah! ]:>

BTW.
Znalazłem ostatnio całkiem ciekawy netlabel, który mogę w końcu zaoferować miłośnikom metalu. ;]

Chodzi oczywiście o Wildness Records, który w swoim katalogu posiada zarówno Black Metal, Death Metal, jak i Grindcore. Trzeba tylko czytać dokładnie notki przy poszczególnych releasach, bo jest tu także i trochę elektronicznych brzmień, choć i tak głównie są to różne ekstremalne formy w stylu Hardcore czy Digital Grindcore.
Żadnego materiału jeszcze nie słuchałem, ale jak znam życie pośród tych dostępnych 2.10GB do zassania, znajdzie się pewnie kilka wartościowych rzeczy. ;]

http://wildnessrecords-netlabel.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:29, Transylvanian_Hunger napisał:

Szczerze powiedziawszy, to jeżeli ktoś kto w jakimkolwiek stopniu interesuje się black
metalem i nie spotkał się jeszcze z: Darkthrone, Immortal czy Mayhem - to już mu się
nie zdarzy :) Choć czy fan black mógłby tego nie znać? ;>


Znać zna, ale nie za dużo słucha(poza Immortal)...:-) Są też osoby, które wolą melodyjność(czasami) Dissection, klimat Ulver, Drudkh, Blut aus Nord czy symfonikę Emperor... A jeszcze jest takie progresywne coś jak Enslaved...:> Jeszcze inni wolą Summoning, inni Rotting Christ, inni Moonsorrow ... Jest tych zespołów(dobrych) w blacku dość sporo(i dobrze, bo to gatunek dający spore możliwości) i wcale nie musisz poznać dogłębnie Mayhem żeby być jej fanem...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 14:54, Methical napisał:

No nie gadaj, że chciałeś się przekonać do blacku jakimś "Wormwoodem" :>


Nie o to mi chodziło. Co jakiś czas słucham sobie czystego blacku i nigdy mi nie wchodzi, zatem po raz kolejny spróbowałem, bo wszyscy Marduka chwalili. To nie jest tak, że ja ogólnie blacku nie trawię, ja nie trawię tylko ortodoksyjnej, podstawowej formy. Melodyjny, symfoniczny np. w wykonaniu Summoning, Keep of Kalessin, Vesanii czy Rotting Christ itp lubię baaardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapuściłem sobie "All Shall Fall"... nie ma powodów do podniety. Jestem dopiero w trakcie pierwszego słuchania, ale już mogę powiedzieć, że do tegorocznej czołówki im daleko, nawet jeśli chodzi o black metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 23:00, grzes2227 napisał:

Ja to jestem największym fanem Opeth na świecie ;)
Poza Opethem : Arch Enemy i Korpiklaani ;)

Ok, mistrzu, to powiedz mi co sądzisz o najnowszej płytce Arch Enemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 11:55, Infinitas napisał:

Poleci mi ktoś dobry death metal? Tylko prosiłbym o coś podobnego do Deathstars, żeby
nie była "czysta demoniczna sieczka" :P


Może być problem, bo w/w panowie jakoś za bardzo death nie grają...:>
Zawsze możesz sobie popatrzeć tu: http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Death+Metal&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries= Jest tego dość sporo i dobrej jakości... Pewnie jak trafisz nawet na demoniczną sieczkę, to może się spodobać...:-)

@Miklak - to oni nie wydali jakiejś kompilacji? Coś mi się tam obiło o uszy, że niektóre, stare kawałki są nagrane z Angelą na nowo i tyle(coś jak "Days of Purgatory" Iced Earth), także o LP nie ma co mówić.

@grzes2227 - to już jest nas dwóch...:-) Albo nawet jeszcze więcej...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 12:54, Nephren-Ka napisał:

@Miklak - to oni nie wydali jakiejś kompilacji? Coś mi się tam obiło o uszy, że niektóre,
stare kawałki są nagrane z Angelą na nowo i tyle(coś jak "Days of Purgatory" Iced Earth),

Niby utwory stare, ale w nowych wersjach z Angelą. Kompilacją bym tego nie nazwał, raczej tribute-albumem zagranym dla samego siebie.

Dnia 21.10.2009 o 12:54, Nephren-Ka napisał:

także o LP nie ma co mówić.

"Available as regular CD, digital download as well as in LP format (with the full album on CD as bonus)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 15:34, Miklak napisał:

"Available as regular CD, digital download as well as in LP format (with the full album
on CD as bonus)."


Naciąganie fanów na kasę, a nie LP... Jak znam życie, to jest pewnie inicjatywa wytwórni... Nie mówiąc już o tym, że sporo starszych kawałków z Angelą jest na DVD czy albumie live...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie odczucia po nowym Rammsteinie? W miarę wg mnie fajna, choć cisną się na twarz określenia "komercja" i "robimy coś nowego, zobaczymy czy to kupią"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 11:55, Infinitas napisał:

Poleci mi ktoś dobry death metal? Tylko prosiłbym o coś podobnego do Deathstars, żeby
nie była "czysta demoniczna sieczka" :P


A taki death metal połączony mocno z blackiem może być? "Pandemonic Incantations" nie jest czystą demoniczną sieczką, sprawdź, może ci się spodoba (Deathstars nie znam)

http://www.youtube.com/watch?v=CNe6q9YO8s4
http://www.youtube.com/watch?v=FUHfsBYIWUA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 17:06, SzarQ napisał:

Jakie macie odczucia po nowym Rammsteinie? W miarę wg mnie fajna, choć cisną się na twarz
określenia "komercja" i "robimy coś nowego, zobaczymy czy to kupią"...


Nie zauważyłam (usłyszałam?) w tym albumie absolutnie nic nowego... Już Oomph! pokazał coś innego (ale też nic odkrywczego), a młodszy sporo Rammstein dalej brnie w to samo. Zamiast bawić się w obleśne teledyski, włożyliby lepiej trochę pracy w oprawę muzyczną. Kawałki w większości przypominają imo te z "Sehnsucht"- spory krok wstecz jak dla mnie, tyle że tym razem w dużo gorszym wykonaniu. Słabe teksty- to przede wszystkim, nie wysilili się panowie w ogóle.
Zresztą muzycznie Rammstein nie należał nigdy do grup, które tworzą skomplikowane kompozycje, ale teraz po raz n-ty to samo wypada na prawdę blado. Kawałek "Mehr" wpada w ucho- nie powiem, obecnie jestem jednak nadal w trakcie przesłuchiwania, więc może jeszcze któryś z utworów zwróci moją szczególną uwagę...

Album "Liebe ist für alle da" jest przeciętny, promujący go "Pussy" to po prostu żenujący kawałek, na szczęście reszta utworów nie jest taka "uboga" muzycznie i płytka merytorycznie...

Ogólnie można przesłuchać ale nie ma co spodziewać się rewelacji -szału nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 16:55, Nephren-Ka napisał:

Znać zna, ale nie za dużo słucha(poza Immortal)...:-) /.../i wcale nie musisz poznać dogłębnie Mayhem żeby
być jej fanem...:-)

Chodziło mi o sam fakt znajomości muzyki tzw. klasyków black metalu - sympatia i "fanostwo" to już inna sprawa.
Ja raczej jestem tu znany jaki wielki fan black metalu, ale jakoś przesadnie nie słucham Mayhem czy Immortal. Znajomość kapel w tym nurcie myślę, że mam bardzo szeroką - część kapel które bardzo cenię może być obca nawet dla samych sympatyków "czarnego" metalu. Poza tym od dłuższego czasu szukam ukojenia w depressive bm. Ale z drugiej strony trudno powiedzieć, że ktoś jest wielkim fanem bm i choć raz nie przesłuchał m.in.: "De Mysteriis Dom Sathanas, "Panzerfaust", "Vobiscum Sathanas", "Panzer Division Marduk" czy "Nemesis Divina". Ktoś może tego nie lubić, ale znać powinien :) Melodic, symphonic czy industrial bm nie są mi obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 17:06, SzarQ napisał:

Jakie macie odczucia po nowym Rammsteinie? W miarę wg mnie fajna, choć cisną się na twarz
określenia "komercja" i "robimy coś nowego, zobaczymy czy to kupią"...


Pussyy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucha tu ktoś Beherit?
Polećcie jakąś dobrą płytkę od nich poza "The Oath of Black Blood" i "Drawing to the Moon", które nie przypadły mi do gustu w ogóle i poza REWELACYJNYM "Engram" (kto nie zna, ma tu wystarczającą rekomendację: http://www.youtube.com/watch?v=QP-7S_fGkY8 http://www.youtube.com/watch?v=MiLP2GZ1G24 ). Ponoć robili kiedyś dark ambient? Dobry album? I może jeszcze coś podobnego do tego "Engramu" podacie, niestety nie zdam się na Last.fm bo za surowy black polecają.

[ed] I czy słuchał ktoś nowej Furii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować