Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2009 o 10:42, hammerfall87 napisał:

no to się słucha amerykańskiego poweru i problem rozwiązany


możliwe, mnie ten gatunek po prostu nie przekonuje, koniec, nie chcę się kłócić.

@Miklak

Wiadomo, metal archives jest nieobiektywne, bo tworzą ją tacy sami słuchacze jak my, każdy lubi co innego, ma różne poglądy i gusta. Aczkolwiek dla mnie jest pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 12:32, Lesiu napisał:

Wiadomo, metal archives jest nieobiektywne, bo tworzą ją tacy sami słuchacze jak my,
każdy lubi co innego, ma różne poglądy i gusta. Aczkolwiek dla mnie jest pomocne.

Nie mówię, że nie jest pomocne, bo sam używam. Mówię tylko, żeby nie sugerować się za bardzo tym co widnieje w "genre" i to, czy dany zespół widnieje tam czy nie, nie świadczy o tym czy gra metal czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 12:44, Miklak napisał:

Nie mówię, że nie jest pomocne, bo sam używam. Mówię tylko, żeby nie sugerować się za
bardzo tym co widnieje w "genre" i to, czy dany zespół widnieje tam czy nie, nie świadczy
o tym czy gra metal czy nie.


A to prawda, niektórych zespołów brakuje, niektóre są zupełnie niepotrzebne. A z genre to różnie bywa, czasem aż śmieszy co ludzie tam wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Power metal z pod znaku Sonata Arctica, HammerFall czy yyy tego Dragon Force no prosze was :D geje i jakieś kabarety to jednak nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 14:23, Tethys napisał:

Power metal z pod znaku Sonata Arctica, HammerFall czy yyy tego Dragon Force no prosze
was :D geje i jakieś kabarety to jednak nie dla mnie.


nie proś posłuchaj sobie metal church


a hammerfall to power hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 14:25, hammerfall87 napisał:

> Power metal z pod znaku Sonata Arctica, HammerFall czy yyy tego Dragon Force no
prosze
> was :D geje i jakieś kabarety to jednak nie dla mnie.

Dnia 26.12.2009 o 14:25, hammerfall87 napisał:

nie proś posłuchaj sobie metal church


Znam The Dark, dobre to.

Dnia 26.12.2009 o 14:25, hammerfall87 napisał:

a hammerfall to power hmmmm


Bardziej niż Metal church, czy choćby Nevermore, które bardzo lubie podobnie jak wcześniejszą kapele Sanctuary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 10:33, Lesiu napisał:

Nie żadna prowokacja, a jedynie wyrażenie poglądów na temat power metalu. Lubujesz się
w takich gatunkach to ciśnienie skacze, rozumiem. Do mnie zupełnie nie docierają te melodyjki
i opowiastki o smokach i dziewicach. Gdyby to jeszcze ubrali w metalową muzykę, a tak,
niestety podziękuję. Tyle w tym metalu, że gitary grają. I co powiesicie mnie za poglądy,
no panowie bez jaj, od tego jest forum, od tego dyskusja.


Power metal to metal - to nie kwestia gustu, a stan rzeczy. ;D Również kompletnie nie trawię tego gatunku, ale nie przesadzajmy. Ni chuja nie potrafię odnaleźć się w klimacie tego gatunku. Zdarzy mi się czasami odpalić Blind Guardian, Mystic Prophecy, Iced Earth, czy Skiltron, ale raz że to rzadkość, dwa to tylko wypychacz czasu gdy chcę posłuchać "czegoś innego".
_______________________

Nowy Gorgoroth bardzo przypadł mi do gustu (kawałek "Building a Man" jest genialny). Płyta powyżej moich oczekiwań, spore zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 10:33, Lesiu napisał:

Nie żadna prowokacja, a jedynie wyrażenie poglądów na temat power metalu.
Lubujesz się
w takich gatunkach to ciśnienie skacze, rozumiem. Do mnie zupełnie nie docierają te melodyjki
i opowiastki o smokach i dziewicach. Gdyby to jeszcze ubrali w metalową muzykę, a tak,
niestety podziękuję. Tyle w tym metalu, że gitary grają. I co powiesicie mnie za poglądy,
no panowie bez jaj, od tego jest forum, od tego dyskusja.


tutaj nie chodzi o cos czy lubisz czy nie - dla mnie to co graja/spiewaja panowie z przyrodzieniem w buzi (death, aluzja do mojej wczesniejszej wypowiedzi) jest nie do zniesnia - ale musialbym byc kompletnym kretynem by mowic "to nie jest metal". I znowu jak gimnazjalista ogolniasz (smoczki/dziewice) na podstawie kilku kapelek - a nizej masz wymienione takie bez "smoczkow/dziewic/chorkow". Ty nie dyskutujesz tylko negujesz rzecz oczywista (power metal to metal czy Ci sie to podoba czy nie) chcac zwrocic na siebie uwage - jestes w huj TRVE (zadowolony?), nie musisz sie popisywac wypisujac glupoty.

fakt ze lubie ten jak i inne gatuneki nie ma nic do rzeczy. Dyskusja jest wtedy gdy sa jakies argumenty - a Ty napisales kilka bardz kontrowersyjnych slow i masz czelnosc mowic ze "dyskutujesz" ? bez jaj, wg mnie moja ostra reakcja byla na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, to będę się popisywał dalej. Trv ja pierdole. Już normalnie porozmawiać nie można, przeca nie wszyscy we wszystkim muszą się zgadzać, na tym chyba polega dyskusja. Mniejsza, i tak jestem trve małolatem, bez wiedzy, z wielkim, buńczucznym ego. Nie ma sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam... Przesłuchałem najnowszą płytę (choć w sumie to całą dyskografię) duńskiego Evil Masquerade pt. "Fade to Black". Tak, tak, to power metal. Chciałem wspomnieć o tym, że na tej płycie śpiewa wokalista znany z Firewind Apollo Papathanasio, ale to nie to w przypadku tego krążka jest najważniejsze (dla mnie), bo gość śpiewał też na poprzedniej płycie tego zespołu - "Third Act". Otóż, na potrzeby "Fade to Black" panowie zaprosili... Tony''ego Careya znanego między innymi z... Rainbow Ritchiego Blackmore''a, by ten nagrał gościnnie partie klawiszowe. No, jak dla mnie, dzięki temu, brzmienie tylko zyskało. Wyraźnie słyszalny styl lat 70. jaki wnosi swoją grą Tony, miejscami jak nic przypominają Rainbow (najbardziej pod tym względem spodobały mi się, otwierający płytę "Light out" i "Diamond Dust" z klawiszowym intrem, mistrz), a zwłaszcza kiedy Apollo wchodzi w wokalizy przypominające wielkiego-małego Ronniego Jamesa Dio. Swoją drogą, nie uwierzę, że gość nie jest jego fanem... :P Zresztą, oficjalny profil zespołu na last.fm taguje się jako "dio", wtf!? :P
W każdym razie, płytka całkiem pozytywna, nie poleciłbym jej tym co uważają power za gejowski i niemetal, choć wcale gejowi nie są, porównując EM do wspominanych w wątku Sonata Arctica (brrrrr), HammerFall (brrrrrrrrr) czy (dokładnie: yyy) DragonForce (FFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUU-), bo Apollo jakoś niechętnie wchodzi w wysokie rejestry, ale melodyjki, to zawsze melodyjki. LOL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 14:29, hammerfall87 napisał:

iced earth sobie posłuchajcie z gatunku nie gejowski power :)


i Riota z us power ,Majesty i oczywiście Running wild ( jak już jesteśmy przy bardziej melodyjnych sprawach;p)A panów którzy uważają ze każdy zespól ,który jest trochę bardziej melodyjny od meshuggah jest dla pozerów serdecznie pozdrawiam bo nie wiecie co tracicie uważając ze power jest pedalski:) Świadczy to tylko o waszej ignorancji.


BTW:
http://www.youtube.com/watch?v=p43eb8uvpc0 rzeczywiście to nie metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:51, Niflheim napisał:

http://www.autumnal-fog.de/downloads/In_Autumnal_Fog_2009.zip

Klimatyczny, zróżnicowany (pagan/black/viking metal, dark ambient, neofolk, i wiele więcej),
trzyczęściowy album. Ponad dwie i pół godziny materiału od ok. 30 zespołów - ściągać,
za darmo. ;D

SIG:AR:TYR i Nest! Jeśli reszta jest chociaż w 1% tak niesamowita jak te dwa projekty, to należą Ci się wielkie podziękowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:51, Niflheim napisał:

http://www.autumnal-fog.de/downloads/In_Autumnal_Fog_2009.zip

Klimatyczny, zróżnicowany (pagan/black/viking metal, dark ambient, neofolk, i wiele więcej),
trzyczęściowy album. Ponad dwie i pół godziny materiału od ok. 30 zespołów - ściągać,
za darmo. ;D


Dzięki za ten zacny prezent na koniec świąt. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 19:51, Niflheim napisał:

http://www.autumnal-fog.de/downloads/In_Autumnal_Fog_2009.zip

Klimatyczny, zróżnicowany (pagan/black/viking metal, dark ambient, neofolk, i wiele więcej),
trzyczęściowy album. Ponad dwie i pół godziny materiału od ok. 30 zespołów - ściągać,
za darmo. ;D



Doooobre! Wielkie dzięki! Będzie co słuchać przez te kolejne dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej hajty może któryś wie czy można dostać na dvd zapis koncertu Slayera z 1990 Decade of Aggression? Chodzi mi o film a nie płytę audio cd. To jest chyba ten koncert http://www.youtube.com/watch?v=qYgA07vD2Ec King jeszcze z długimi włosami. BTW kto wie czemu je ściął? Tylko nie wiem jakby to było z tym koncertem bo z tego co mi wiadomo płyta audio była nagrywana na kilku różnych koncertach...
Jutro będę słuchał biblii satanistycznej czytaj przez Romana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2009 o 21:56, Noxbi napisał:

Świat się kończy. Ma być musical oparty na albumie... Savatage, Gutter Ballet,
więcej tu: http://www.classicrockmagazine.com/news/savatage-working-on-gutter-musical/#more-27753
Oby to nagrali i wydali na DVD. ;)


Hmm, na musical bardziej by mi pasował materiał z "Streets: A Rock Opera", ale z w/w płyty też może być ciekawie. Chociaż z drugiej strony jak za bardzo pozbawią ten materiał metalowego brzmienia, może nie być to dla mnie zbyt dobre...:>

@Lesiu - hmm, jak to nie jest metal, to powiedz mi co to takiego:P
http://www.youtube.com/watch?v=ZJvpK6DUwFI

@Miklak - SoaD chyba gra coś takiego jak alternative metal...:> Nie mam zamiaru się o nic spierać, ale sam też nie dodałbym ich na MA. Nie ma tam Korn, nie ma Tool, nie ma RAtM, to i SoaD też nie ma. Chcę poszperać we wszystkich gatunkach, które mnie interesują to idę na RYM i gitara...:>
BTW - nowy rok idzie, także rekomenduję - Hammers of Misfortune - "The Locust Years". Niezłe całkiem - progresywne z dodatkiem(większym) heavy i folku(mniejszym). I brzmi jakoś tak staro...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować