Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2010 o 23:06, Sob-styl napisał:

Oj, dawno nie słuchałem Atheist, aż mi smaka narobiłeś. IMO debiut najlepszy z całego
dorobku.


"Unquestionable Presence" chyba jednak lepsze...:> Tony Choy się wtedy ba basie pokazał, i dzięki temu powstały klasyczne już kawałki/dla miłego przypomnienia/:
Mother Man - http://www.youtube.com/watch?v=2quQhb2m60Q
Your Life''s Retribution - http://www.youtube.com/watch?v=OSy1V3zLDQ4 /to solo Burkey''a - mniam/

Na "Elements" też jest całkiem ciekawie, w szczególności rozwala mnie bas/słuchawki mocno na uszy i odjeżdżamy/. Warto wiedzieć, że ten materiał powstał ledwo w 40 dni(wytwórnia=sępy).
"Elements" - http://www.youtube.com/watch?v=JyBGXEoe2ks

Teraz bardzo ładnie prezentuje się album live - "Unquestionable Presence: Live At Wacken", który mogę śmiało polecić. Ciekawe, kiedy nowa płyta studyjna(oby).

Dnia 01.01.2010 o 23:06, Sob-styl napisał:

Mimo iż gustuje w klasyce i raczej z nowszymi rzeczami jestem na bakier to ten 2010 musi być dobry(jeżeli > chodzi o muzykę).


Pewnie, że musi. Ja liczę, że w końcu wróci i Morbid Angel, i Fates Warning, że znowu zaczaruje mnie Opeth, że Threshold(Damian Wilson za mikrofonem!) pokaże się z jak najlepszej strony. A tu jeszcze Nevermore, Rotting Christ, i kilku innych o których zapomniałem...:P No i pewnie sporo nowych, wcześniej nieznanych. Jest na co czekać! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 00:09, Kardithron napisał:

Brzmi naprawdę obiecująco. Świetny wokalista.


Nie mów, że nie wiesz kto to...:P Potężny ryk Åkerfeldta to jest coś, co rozpoznałbym o każdej porze dnia i nocy.
BTW - wiesz, że trafiłeś na najbardziej komercyjny zespół grający death? Pewni przyjaciele ze Szwecji - Anders Nyström i Jonas Renkse z Katatonii, wspomniany Åkerfeld i Dan Swanö zrobili sobie małą imprezę na cześć otwarcia studia(domowego) u tego ostatniego. Jako, że byli wtedy kompletnie spłukani postanowi sobie pograć dla relaksu nieco death metalu, którym potem zainteresowała się Century Media...:> Sama nazwa też pochodzi z jakże ciekawego zajęcia, jakim było wymyślanie najbardziej ekstremalnych nazw dla zespołu...:>
Ogólnie trafiłeś dobrze, a jak wokal Ci się podoba(i lubisz nieco progresji), to sięgnij po "Blackwater Park" od Opeth. O ile oczywiście wcześniej tego nie zrobiłeś...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloodbath z Tagtgrenem to najlepsze Bloodbath. Akerfeldt już mi tak nie podchodzi w wersji czysto deathmetalowej. Płyta Nightmares Made Flesh to bardzo solidne rzemiosło. Jedna z moich ulubionych w kategorii death.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 02:22, Nephren-Ka napisał:

Nie mów, że nie wiesz kto to...:P Potężny ryk Åkerfeldta to jest coś, co rozpoznałbym
o każdej porze dnia i nocy.

Może wyjdę na durnia, ale nie, nie wiedziałem kto to jest.

Dnia 03.01.2010 o 02:22, Nephren-Ka napisał:

BTW - wiesz, że trafiłeś na najbardziej komercyjny zespół grający death? Pewni przyjaciele
ze Szwecji - Anders Nyström i Jonas Renkse z Katatonii, wspomniany Åkerfeld i Dan
Swanö zrobili sobie małą imprezę na cześć otwarcia studia(domowego) u tego ostatniego.
Jako, że byli wtedy kompletnie spłukani postanowi sobie pograć dla relaksu nieco death
metalu, którym potem zainteresowała się Century Media...:> Sama nazwa też pochodzi
z jakże ciekawego zajęcia, jakim było wymyślanie najbardziej ekstremalnych nazw dla zespołu...:>

Cóż, płakać nie będę. Bloodbath robi świetną muzykę, zawiera ona prawie wszystkie elementy, które w death tak sobie cenię. Zresztą w swej drobnej komercjofobii nie biorę specjalnie pod uwagę okoliczności powstania grupy. Liczy się dla mnie, że gra porządnie, adekwatnie to prezentowanego gatunku, a jej muzyka nie jest (jak to kiedyś Nifhleim ładnie ujął) spaczona mamoną.
Jeżeli to co napisałeś faktycznie jest prawdą, to chłopakom można jedynie pogratulować pomysłowości, talentu i kreatywności. Jeżeli takie rzeczy się wyrabia w chwilach zwykłego relaksu... :>

Dnia 03.01.2010 o 02:22, Nephren-Ka napisał:

Ogólnie trafiłeś dobrze

Absokurdelutnie genialnie.

Dnia 03.01.2010 o 02:22, Nephren-Ka napisał:

a jak wokal Ci się podoba(i lubisz nieco progresji), to sięgnij
po "Blackwater Park" od Opeth. O ile oczywiście wcześniej tego nie zrobiłeś...:>

Opeth nigdy mnie specjalnie nie interesował. Starałem się przebierać w mniej znanych formacjach. Cała płyta Blackwater Park, którą ostatnio miałem zaszczyt przesłuchać bardzo przypadła mi do gustu.


@ Lesiu
Ta płyta bardzo przypadła mi do gustu. Growling nisko tonowany i wyrazisty. W zasadzie nieco podobny, to wokalnych wyczynów tego Akerfeldta, tak sądzę. Ale jednak jest różnica. Preferuję growling z ostatniej EPki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 00:09, Kardithron napisał:

Ajć, moje death metalowe poszukiwania zakończyły się kolejnym sukcesem.

http://www.youtube.com/watch?v=m1j0rOMbWpg

Brzmi naprawdę obiecująco. Świetny wokalista.

Cóż tu dużo mówić, superband, a przy okazji mój ulubiony zespół death metalowy. Jak tutaj słusznie polecił kolega, zacznij od Nightmares Made Flesh, bo walcowate, wżerające się w mózg Eaten, czy genialne łączące szybkość z melodyką Brave New Hell, to rzeczy które trzeba usłyszeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:15, jaki_of_blade napisał:

Cóż tu dużo mówić, superband, a przy okazji mój ulubiony zespół death metalowy. Jak
tutaj słusznie polecił kolega, zacznij od Nightmares Made Flesh, bo walcowate, wżerające
się w mózg Eaten, czy genialne łączące szybkość z melodyką Brave New Hell, to rzeczy
które trzeba usłyszeć:)

Eaten już słyszałem. Bardzo dobre

To co mi teraz chodzi po głowie to okładka EPki Unplessing The Purity. Macie jakieś interpretacje tej grafiki?

20100103142407

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:24, Kardithron napisał:

> Cóż tu
To co mi teraz chodzi po głowie to okładka EPki Unplessing The Purity. Macie jakieś interpretacje
tej grafiki?


Z tego co widzę, to najprostrsze nawiązanie do nazwy zespołu, ale ciężko określić jaka metafora tkwi w tle.
A tak nawiasem, przeczytałem twoje poprzednie posty i zauważyłem, że masz gust dość podobny do mojego, więc jeśli mógłbym ci coś polecić, to Fleshcrawl " Structures Of Death" i "BloodSoul", oprócz tego Gorefest "La Muerte" i "Rise To Ruin", no i może Belphegor "Goetreich - Fleshcult"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:13, Kardithron napisał:

Ta płyta bardzo przypadła mi do gustu. Growling nisko tonowany i wyrazisty. W zasadzie
nieco podobny, to wokalnych wyczynów tego Akerfeldta, tak sądzę. Ale jednak jest różnica.
Preferuję growling z ostatniej EPki.


Growling Tagtgrena jest tak szalony, opętańczy i zajebisty, że nie ma słów, trzeba usłyszeć. Najlepsze kawałki to Eaten, Brave New Hell, Outnumbering the Days. Natomiast polecany też Gorefest to klasa sama w sobie. Koniecznie obczaj Rise to Ruin, wokal i ciężar Cie zmiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:13, Kardithron napisał:

Może wyjdę na durnia, ale nie, nie wiedziałem kto to jest.


Bez przesady, ot nie skojarzyłeś po prostu i tyle. Zresztą sam pisałeś, że nie znasz dobrze Opeth, także jest pełne usprawiedliwienie...:>

Dnia 03.01.2010 o 14:13, Kardithron napisał:

> BTW - wiesz, że trafiłeś na najbardziej komercyjny zespół grający death? Pewni przyjaciele

> ze Szwecji - Anders Nyström i Jonas Renkse z Katatonii, wspomniany Åkerfeld
i Dan

Dnia 03.01.2010 o 14:13, Kardithron napisał:

Jeżeli to co napisałeś faktycznie jest prawdą, to chłopakom można jedynie pogratulować
pomysłowości, talentu i kreatywności. Jeżeli takie rzeczy się wyrabia w chwilach zwykłego
relaksu... :>


Talentu to nie można im odmówić już za to co robią indywidualnie...:> Ogólnie użyłem zwrotu "najbardziej komercyjny" żeby pokazać, że będąc takim tworem można grać dobrze. Sam nie bardzo uznaję takie pojęcia, po prostu słucham to co mi się podoba. No i jest to jakaś tam ciekawostka o zespole...:>

Dnia 03.01.2010 o 14:13, Kardithron napisał:

Opeth nigdy mnie specjalnie nie interesował. Starałem się przebierać w mniej znanych
formacjach. Cała płyta Blackwater Park, którą ostatnio miałem zaszczyt przesłuchać bardzo
przypadła mi do gustu.


Opeth jest znaną formacją(powiedzmy) dopiero od niedawna, i raczej nigdy nie stanie się czymś więcej w świecie. Wspominamy tu czasami, że u nas nie ma warunków dla muzyki. Åkerfeldt po wydaniu czwartej płyty z Opeth musiał sprzedawać sprzęt muzyczny, żeby mieć jakąś kasę na życie(ta EPka Bloodbath to był właśnie jakiś inny sposób na zdobycie pieniędzy). I to nie były jakieś słabe płyty, każda do dzisiaj trzyma bardzo wysoki poziom. Także możesz sobie spokojnie posłuchać "Still Life", "My Arms, Your Hearse", "Morningrise" i "Orchid" - kiedy wychodziły było lekko podziemne jednak...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:31, jaki_of_blade napisał:

Z tego co widzę, to najprostrsze nawiązanie do nazwy zespołu

Tego się domyśliłem.

Dnia 03.01.2010 o 14:31, jaki_of_blade napisał:

ale ciężko określić jaka
metafora tkwi w tle.

I tu mamy haczyk. Wilcza postać, przypominająca posturą i ubiorem mnicha, zanurza niemowlę w kotle pełnym krwi. Wokoło widać innych kapłanów, z nałożonymi kapturami, zaś bestia z głównego tematu nosi na szyi krzyż. W zasadzie, to jego rola na tym malowidle zastanawia mnie najbardziej. Widać nawiązanie do religii chrześcijańskiej, jednak na czym ono dokładnie polega domyśleć się jest bynajmniej ciężko.

Dnia 03.01.2010 o 14:31, jaki_of_blade napisał:

A tak nawiasem, przeczytałem twoje poprzednie posty i zauważyłem, że masz gust dość podobny
do mojego, więc jeśli mógłbym ci coś polecić, to Fleshcrawl " Structures Of Death" i
"BloodSoul", oprócz tego Gorefest "La Muerte" i "Rise To Ruin", no i może Belphegor "Goetreich
- Fleshcult"

Fleshcrawl brzmi obiecująco. Resztę również sprawdzę, ale w swoim czasie. Chwilowo muszę ogarnąć ostatni napływ muzyczny do mojej listy.


@ Nephren-Ka

Dnia 03.01.2010 o 14:31, jaki_of_blade napisał:

Opeth jest znaną formacją(powiedzmy) dopiero od niedawna, i raczej nigdy nie stanie się czymś więcej w > świecie. Wspominamy tu czasami, że u nas nie ma warunków dla muzyki. Åkerfeldt po wydaniu czwartej płyty z > Opeth musiał sprzedawać sprzęt muzyczny, żeby mieć jakąś kasę na życie(ta EPka Bloodbath to był właśnie > jakiś inny sposób na zdobycie pieniędzy). I to nie były jakieś słabe płyty, każda do dzisiaj trzyma bardzo wysoki > poziom. Także możesz sobie spokojnie posłuchać "Still Life", "My Arms, Your Hearse", "Morningrise" i "Orchid" - > kiedy wychodziły było lekko podziemne jednak...:>

Niedawna, powiadasz... Opeth zawsze był dla mnie jednym zespołów, współtworzących ikonę muzyki metalowej. Cannibal Corpse, Iron Maiden, Metallica, Bathory, Rammstein, In Flames, Black Sabbath, Possessed, Death, Morbid Angel, Anathema, Dimmu Borgir. czy Dark Funeral to formacje, które od dawna kojarzyłem z metalem. Na tej długiej liście swoje miejsce miał też Opeth.
Choć faktu nie zmienia, że "od dawna" znaczy w moim przypadku od 4-5 lat, bo to właśnie tyle czasu interesuje mnie muzyka metalowa. :>

Btw. Przypomniały mi się stare dzieje, kiedy to przeglądając czasopismo POPCORN patrzyłem na zdjęcia i artykuły o zespołach P.O.D., Korn, czy System of a Down i rozmyślałem, jakie to muszą być ciężkie brzmienia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:37, Kardithron napisał:

Choć faktu nie zmienia, że "od dawna" znaczy w moim przypadku od 4-5 lat, bo to właśnie
tyle czasu interesuje mnie muzyka metalowa. :>


A widzisz, moje początki sięgają jakiś 13 lat wstecz, kiedy to zacząłem się interesować co to za kasety leżą na półkach. I trafiłem po pewnym czasie "Amongst the Catacombs of Nephren-Ka", i tak się zaczęło...:>

Dnia 03.01.2010 o 15:37, Kardithron napisał:

Btw. Przypomniały mi się stare dzieje, kiedy to przeglądając czasopismo POPCORN patrzyłem
na zdjęcia i artykuły o zespołach P.O.D., Korn, czy System of a Down i rozmyślałem, jakie
to muszą być ciężkie brzmienia. :D


Stare czasy...:> Sam chyba najpierw trafiłem na Metal Hammer, także nie było tak źle. A potem brat zaczął kupować Thrash''em All i było już całkiem dobrze - do tej pory nie widziałem lepiej skrojonego pisma o tematyce metalowej. Nadmienię, że nie chodzi o początki, tylko lata nieco późniejsze - czarno biała szata graficzna tworzyła świetny klimat, do tego świetny papier i mnóstwo tekstów, wywiadów i recenzji. Aż żal bierze, że już go nie ma i pewnie nie wróci...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:24, Kardithron napisał:

To co mi teraz chodzi po głowie to okładka EPki Unplessing The Purity. Macie jakieś interpretacje
tej grafiki?


Moim zdaniem to oni wzorują się Powerwolfem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:54, Nephren-Ka napisał:

A widzisz, moje początki sięgają jakiś 13 lat wstecz,

13 lat? No, nie będę krył, że mi to zaimponowało. :D Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że te moje "metalowe" początki to był Linkin Park. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:05, Kardithron napisał:

13 lat? No, nie będę krył, że mi to zaimponowało. :D Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt,
że te moje "metalowe" początki to był Linkin Park. :>


Co to jest...:> W okolicy mam kilku znajomych którzy już od dwóch dekad bawią się w ciężką muzyką...:>
BTW - w ramach promocji polskiego death metalu, który może i jest totalnie amatorski i nieznany, proponuje posłuchać(miło by było jakbyś ocenił):
Angerpath - Closed in a Small Thought: http://www.youtube.com/watch?v=6L1pMD7NE1c
Coś jakby połączyć Death z Morbid Angel, tylko że niemal nikt o tym nie wie...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:30, Nephren-Ka napisał:

Angerpath - Closed in a Small Thought: http://www.youtube.com/watch?v=6L1pMD7NE1c

Podoba mi się. I brzmienie i wokal. :)

Ja mogę jeszcze polecić dwa projekty muzyczne (bardzo możliwe, że wspominane już w tym temacie), mianowicie The Fall Of Every Season (doom metal, draśnięty melodyką) i Uaral (doom z wpływami folku). Naprawdę, warte zainteresowania.

http://www.youtube.com/watch?v=lPB8bI_s_h8&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=wq0rXGLs0YM


@ Niflheim
Kojarzę. Znalazłem ich parę miesięcy temu, poszukując klimatów folkowych. Moją uwagę przyciągnęła okładka płyty. Ostatecznie jednak sobie darowałem, ciężko mi przechodzi przez bębenek czysty viking metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 16:40, Kardithron napisał:

Podoba mi się. I brzmienie i wokal. :)


Jakby co zawsze możesz wspomóc nieco autorów...:> Ogólnie płyta kryje sporo ciekawego grania jak na kawałku z YT i trzyma równy, wysoki poziom. Całość kosztowała mnie 25zł(razem z przesyłką), także raczej niewiele. Wszelkie info można uzyskać tu: thomas82@wp.pl

Dnia 03.01.2010 o 16:40, Kardithron napisał:

Ja mogę jeszcze polecić dwa projekty muzyczne (bardzo możliwe, że wspominane już w tym
temacie), mianowicie The Fall Of Every Season (doom metal, draśnięty melodyką)
i Uaral (doom z wpływami folku). Naprawdę, warte zainteresowania.


Niezłe, ale pierwszy diSEMBOWELMENT nie przebije...:> A na Neofolk nie dam się namówić(chociaż to co pokazałeś jest bardzo ładne). Mam ostatni Falkenbach, wszystko od Moonsorrow i pożyczony(póki co) Agalloch. Wystarczy...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 17:15, Nephren-Ka napisał:

Niezłe, ale pierwszy diSEMBOWELMENT nie przebije...:> A na Neofolk nie dam się namówić(chociaż
to co pokazałeś jest bardzo ładne). Mam ostatni Falkenbach, wszystko od Moonsorrow i
pożyczony(póki co) Agalloch. Wystarczy...:>

No i bardzo dobrze. Agallochowi poświęcisz już dużo czasu, masz moje słowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować