Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Bijatyki, masowe eksterminacje członków subkultury punkowej, niszczenie barierek... a może od razu z czołgiem na scenę?
Ludzie, ogarnijcie się. Koncerty wszelkiej maści są przede wszystkim po to, żeby słuchać muzyki, w przypadku rozrywkowej czy też thrash, death, heavy, folk opcjonalnie troszkę poheadbangować i poskakać, ale raczej nic ponadto. Jeżeli zamierzacie urządzać mordobicie, to w domu. A tak wyrabiacie durne stereotypy, a co za tym idzie - marną opinię i spojrzenie na muzykę metalową, która przecież chyba na to nie zasługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 21:41, Kardithron napisał:

Ludzie, ogarnijcie się. Koncerty wszelkiej maści są przede wszystkim po to, żeby słuchać
muzyki
, w przypadku rozrywkowej czy też thrash, death, heavy, folk opcjonalnie troszkę
poheadbangować i poskakać, ale raczej nic ponadto. Jeżeli zamierzacie urządzać mordobicie,
to w domu. A tak wyrabiacie durne stereotypy, a co za tym idzie - marną opinię i spojrzenie
na muzykę metalową, która przecież chyba na to nie zasługuje?


Nie do końca

Mnie ostatnio moshpit delikatnie wkurza. Np. na heavy metalowym koncercie popycha , obija się o mnie i drze się do ucha ,,pogo" jakiś gówniarz w przykrótkiej katanie ,przetłuszczonymi włoskami i pryszczami na twarzy. Scyzoryk się w kiszeni otwiera. Można pomoszowac przy szybszych momentach i jak jest spory tłum ale obijanie się przy np accept albo grim reaperze to kompletna wiocha . Napieprzanie barierkami to już kompletny debilizm .
Sa koncerty , na których mosh jest obowiązkowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 21:41, Kardithron napisał:

Bijatyki, masowe eksterminacje członków subkultury punkowej, niszczenie barierek... a
może od razu z czołgiem na scenę?


Wiesz, że to jest największe marzenie Petera? :P:-)

Dnia 06.01.2010 o 21:41, Kardithron napisał:

Ludzie, ogarnijcie się. Koncerty wszelkiej maści są przede wszystkim po to, żeby słuchać
muzyki
, w przypadku rozrywkowej czy też thrash, death, heavy, folk opcjonalnie troszkę
poheadbangować i poskakać, ale raczej nic ponadto. Jeżeli zamierzacie urządzać mordobicie,
to w domu. A tak wyrabiacie durne stereotypy, a co za tym idzie - marną opinię i spojrzenie
na muzykę metalową, która przecież chyba na to nie zasługuje?


+1 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2010 o 22:13, witek194 napisał:


Mnie ostatnio moshpit delikatnie wkurza. Np. na heavy metalowym koncercie popycha , obija
się o mnie i drze się do ucha ,,pogo" jakiś gówniarz w przykrótkiej katanie ,przetłuszczonymi
włoskami i pryszczami na twarzy.


to z łokcia mu ,ja polecam ten sposób zawsze działa taki anty prykator :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 23:46, Kardithron napisał:

Mój najnowszy nabytek. :D Prosto ze Stanów.

Taa tylko pozostaje taka kwestia, że możesz tego u nas nie odpalić na kompie na pewno nie nie wiem jak na sprzęcie audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 10:52, Witcher1990 napisał:

> Mój najnowszy nabytek. :D Prosto ze Stanów.
Taa tylko pozostaje taka kwestia, że możesz tego u nas nie odpalić na kompie na pewno
nie nie wiem jak na sprzęcie audio.


Marudzisz, mam sporo płyt z różnych państw i żadna nie sprawia problemów. Niektórych nie da się nijak zgrać na dysk, ale nie jest to w końcu koniczne do słuchania...:> Poza tym jakbym miał grzebać w co chwilę w szafie(gdzie moje CD trzymam) i szukać interesujących mnie akurat rzeczy, to chyba szlag by mnie trafił na miejscu. A tak wszystko ładnie leży na HDD, jedno kliknięcie w bibliotekę Foobara i mam to co chcę. IMO najlepszy pomysł to sprzęgnąć sobie wzmacniacz dobrej klasy i kolumny z PC, wtedy jest optymalnie. Póki co jednak na taką opcję mnie nie stać, to zwykłe 5.1 musi wystarczać...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nieraz mogą być problemy. Jakiś czas temu gdy włożyłem płytkę do pc dostałem komunikat, że wykryty napęd jest nagrywarką. I koniec zabawy. Jeszcze inna protestowała przeciwko napędom wirtualnym. Myślałem że takie rzeczy to tylko w jakiś tam StarForce''ach, a jednak niektóre zabezpieczenia działają srogo na nerwy i coś co ma teoretycznie chronić przed piractwem zniechęca do kupienia oryginału. A i tak wszystko jest w sieci, pomimo miliona prób i utrudniania życia słuchaczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koncerty są przereklamowane. ;P Sam raz na rok pojadę na jakiś większy koncert (ostatnio - Metallica), ale wolę jednak posłuchać muzyki na kompie/MP3. Najlepsze koncerty odbywają się IMO w klubach, gdzie nie ma od ch*ja ludzi, jest pełna kultura, klimat i praktycznie zawsze przyzwoite nagłośnienie.

_____________

Przesłuchałem nowego Heathen''a na YouTube. Zajebista płyta, rzekłbym nawet że lepsza niż "Victims of Deception". Wczoraj też przesłuchałem nowe utwory Triptykon''a ( http://www.myspace.com/triptykonofficial) - genialne, STRASZNIE podobne do "Monotheist" (szczególnie kawałek "Abyss Within My Soul").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOP 20 Metal albums of 2009 wg RYM:

1. Vektor - Black Future (Technical Thrash Metal)
2. Mastodon - Crack the Skye (Progressive Metal)
3. Devin Townsend - Addicted (Industrial Metal)
4. The Chasm - Farseeing the Paranormal Abysm (Death Metal)
5. Nile - Those Whom the Gods Detest (Technical Death Metal, Death Metal)
6. Converge - Axe to Fall (Metalcore, Hardcore Punk)
7. Be''lakor - Stone''s Reach (Melodic Death Metal)
8. Amorphis - Skyforger (Progressive Metal)
9. Kylesa - Static Tensions (Sludge Metal, Stoner Metal)
10. The Ruins of Beverast - Foulest Semen of a Sheltered Elite (Atmospheric Black Metal, Black Metal)
11. Katatonia - Night Is the New Day (Alternative Metal)
12. Thy Catafalque - Róka Hasa Rádió (Avant-Garde Metal, Progressive Metal)
13. Candlemass - Death Magic Doom (Traditional Doom Metal, Doom Metal)
14. Riverside - Anno Domini High Definition (Progressive Rock, Progressive Metal)
15. Ghost Brigade - Isolation Songs (Progressive Metal, Atmospheric Sludge Metal)
16. Ulcerate - Everything Is Fire (Technical Death Metal)
17. Alice in Chains - Black Gives Way to Blue (Grunge, Alternative Metal)
18. Between the Buried and Me - The Great Misdirect (Progressive Metal)
19. Isis - Wavering Radiant (Atmospheric Sludge Metal, Sludge Metal)
20. Swallow the Sun - New Moon (Death Doom Metal)

Pełna lista: http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=2009&genre_include=1&genres=metal&include_child_genres=t&include=both&origin_countries=&limit=none&countries=

TOP 20 wg metalstorm:

1. Converge - Axe To Fall (Metalcore, Hardcore Punk)
2. Redemption - Snowfall On Judgment Day (Progressive metal)
3. Be''lakor - Stone''s Reach (Melodic Death metal)
4. Process Of Guilt - Erosion (Doom metal)
5. Kalisia - Cybion (Progressive Death metal)
6. Obscura - Cosmogenesis (Progressive Death metal)
7. Skyfire - Esoteric (Death metal)
8. Mastodon - Crack The Skye (Noisecore Stoner metal (lol))
9. Ensiferum - From Afar (Black Folk metal)
10. Nile - Those Whom The Gods Detest (Death metal)
11. Shadow Gallery - Digital Ghosts (Progressive metal)
12. Epica - Design Your Universe (Symphonic metal)
13. Riverside - Anno Domini High Definition (Progressive metal)
14. Alice In Chains - Black Gives Way To Blue (Heavy metal, Grunge)
15. Amorphis - Skyforger (Heavy metal)
16. Between The Buried And Me - The Great Misdirect (Progressive Metalcore)
17. While Heaven Wept - Vast Oceans Lachrymose (Doom metal)
18. Guilt Machine - On This Perfect Day (Progressive metal)
19. Ghost Brigade - Isolation Songs (Atmospheric Sludge metal)
20. Persefone - Shin-ken (Progressive Death metal)

Jakieś przemyślenia? Jak wam minął rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 15:56, tomoliop napisał:

Na obu tych listach nie widzę DSO, więc mam je w dupie:).

U mnie też jest nr. 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 15:18, Miklak napisał:

Jakieś przemyślenia? Jak wam minął rok?


Zajebiście, i kolejne będą takie same...:> Na tyle dużo świetnych albumów się pojawiło, że chyba nie będę robić żadnej listy - primo nie chce mi się(wolę słuchać), secundo - nie mam serca rozmieszczać płyt na pozycjach, wszystkie są dla mnie wyjątkowe. Do szczęścia zabrakło płyty Opeth, ale zawsze jest rekompensata w postaci Gwynbleidd...:P

@Naymar - nie mam wirtualnych napędów, a do słuchania zostawiłem sobie stareńki CD-ROM(szybkość 32x...:P) i z żadną płytą nie było najmniejszego problemu. Z piractwem masz rację, ale jeśli ktoś czegoś posłucha, a potem kupi to nie jest jeszcze tak źle. Kiedyś chyba Morbid Angel sobie z tym ciekawie poradził(na "Heretic"), bo się setki ścieżek zgrywały, a nie pojedyncze kawałki i to było całkiem niezłe...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przemyślenia takie, że trochę brakuje, ale aż tak źle nie są te notowania przedstawione. Ja powoli zmierzam do końca i niedługo podsumuję muzycznie ten rok. Mam około 100 płyt, także roboty trochę było, parę płyt niestety nie przesłuchałem i nie będzie ich w rankingu, już po prostu nie mam siły. Zapraszam więc na gsa i na last.fm w niedalekiej przyszłości ;)

Edit: DSO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele brakuje w tych rankingach, ale to norma. Zostały stworzone na podstawie ocen użytkowników tych stron, więc jako tako obrazują opinię słuchaczy na temat minionego roku.

Dnia 07.01.2010 o 17:57, Lesiu napisał:

Edit: DSO ?

Diablo Swing Orchestra. awangardowy (wymieszany ze swingiem) metal
http://www.youtube.com/watch?v=osTu38yuuHo

A moje podsumowanie jest tutaj: http://rateyourmusic.com/list/Miklak/top_albums_of_2009__in_progress_ i tutaj: http://rateyourmusic.com/list/Miklak/miklaks_awards_2009
Na GSa może też coś wrzucę. Przydałoby się zrobić ankietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 17:57, Lesiu napisał:

A przemyślenia takie, że trochę brakuje, ale aż tak źle nie są te notowania przedstawione.
Ja powoli zmierzam do końca i niedługo podsumuję muzycznie ten rok. Mam około 100 płyt,
także roboty trochę było, parę płyt niestety nie przesłuchałem i nie będzie ich w rankingu,
już po prostu nie mam siły. Zapraszam więc na gsa i na last.fm w niedalekiej przyszłości


Jeszcze żeś nie zrobił podsumowania? to dajesz, jestem ciekawy. Z góry zakładam, ze nowy Mastodon pierwsze miejsce? ;)

Dla mnie czołówka tego roku to jednak nie metal(ewentualnie nowe Buried Inside i Celeste). Wiec sie w tym temacie wstrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam brać metalową, mam pytanie, do kiedy będziesz można zamawiać bilety na sonisphere, wiadomo może? I drugie pytanie, pod wpływem Converge, Celtic Frost i Cynic szukam zespołów grających inaczej, których nie da się sklasyfikować, przydałby się też mocny, psychodeliczny klimat, znacie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować