Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

/..../
Co oni grają? Hejwi? Mnie raczej nie porywa choć od momentu w którym zaczęło się solo zrobiło się ciekawie.
Zespół z nazwy znam ale nie słuchałem nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:01, Witcher1990 napisał:

/..../
Co oni grają? Hejwi? Mnie raczej nie porywa choć od momentu w którym zaczęło się solo
zrobiło się ciekawie.
Zespół z nazwy znam ale nie słuchałem nigdy.

Grają covera u n00b :P. I jeszcze Faith no more nie zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:03, hans_olo napisał:

> /..../
> Co oni grają? Hejwi? Mnie raczej nie porywa choć od momentu w którym zaczęło się
solo
> zrobiło się ciekawie.
> Zespół z nazwy znam ale nie słuchałem nigdy.
Grają covera u n00b :P. I jeszcze Faith no more nie zna?

Dobra ale ogólnie w jakim stylu grają?
Tak i nie słuchałem tak samo jak BS i LZ to mi się nie podoba np w BS wokal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:09, Witcher1990 napisał:

Dobra ale ogólnie w jakim stylu grają?
Tak i nie słuchałem tak samo jak BS i LZ to mi się nie podoba np w BS wokal.

To jest kapela rockowa o ambicjach eksperymentatorskich. Balansują miedzy rockiem, a rapem i metalem. I wychodzi im to wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:01, Witcher1990 napisał:

Co oni grają? Hejwi? Mnie raczej nie porywa choć od momentu w którym zaczęło się solo
zrobiło się ciekawie.
Zespół z nazwy znam ale nie słuchałem nigdy.


Różnie grają, można powiedzieć w skrócie że awangardowo. Dokładnie możesz sobie wszystko sprawdzić tu:
http://rateyourmusic.com/artist/faith_no_more
No i jest Mike Patton - dla mnie najwięcej potrafiący zrobić ze swoim głosem(i nie tylko z głosem, co pokazują jego projekty poboczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 15:43, Kardithron napisał:

Czyżby to był "czysty" wokal Akerfeldta? Aż ciężko mi w to uwierzyć.


Chłopie, coś mało znasz Opeth...:P Mówiłeś, że wysoko oceniasz "Blackwater Park", a tam jest choćby to:
"Harvest" - http://www.youtube.com/watch?v=pu67S95drUA Również z czystymi wokalami.
Ogólnie cała muzyka Opeth opiera się na łączeniu ostrych death metalowych części z tymi spokojnymi, akustycznymi. A jest też całkiem sporo kawałków tylko czysto akustycznych i spokojnych, jak choćby album "Damnation", który jest taki w całości. Åkerfeldt dysponuje tak świetnym growlem, jak i czystym głosem, co w połączeniu z jego umiejętnością do komponowania i niezłej gry na gitarze czyni z niego bardzo wyjątkowego muzyka. Ostatnio bardzo się nawet w tym czystym śpiewie mocno rozwinął:
"Burden" - http://www.youtube.com/watch?v=C3tDw7znNyQ

BTW - a ciekawe co sądzisz o takim gościu jak Dan Swanö. Nie chce mi się wypisywać jego wszystkich zespołów i projektów(jak chcesz to sam sprawdź na MA), dam Ci tylko dwie próbki z jego wokalem:
growl - /"Crimson" z Egge of Sanity/ - http://www.youtube.com/watch?v=h9i-jaMaEpo
czysty - /"Nightfall Overture" z Nightingale/ - http://www.youtube.com/watch?v=E_Rs_K6LOTw

Jakby chciał to z takim czystym głosem byłby gwiazdą popu...:P Jak widać jakieś ideały jeszcze na tym świecie są, nie tylko pogoń za kasą.

@Witcher1990 - nie mam pojęcia, nie znam się wiele na Faith No More, ot lubię sobie posłuchać koncertowej płyty, którą wymieniłem wcześniej. Patton ogólnie ma sporo ciekawych projektów, robił też ścieżki dźwiękowe do filmów, może i podkładał głos do gier...:P Sprawdź na Wiki, powinno pisać, w końcu to dość znana osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 16:33, Nephren-Ka napisał:

Chłopie, coś mało znasz Opeth...:P Mówiłeś, że wysoko oceniasz "Blackwater Park"

Mało, owszem. Zainteresowałem się nimi dopiero ostatnio, i to dosyć luźno. :P
Blackwater Park przesłuchałem po części (można by powiedzieć "orientacyjnie) i przypadł mi do gustu, aczkolwiek nad autorstwem "czystego" wokalu się nie zastanawiałem. Do tej pory. :>

Dnia 09.01.2010 o 16:33, Nephren-Ka napisał:

BTW - a ciekawe co sądzisz o takim gościu jak Dan Swanö

Stary perkusista Bloodbath? Nie wiedziałem, że przy mikrofonie też się udziela. :)
Jego "czystka" z drugiej próbki bardzo mi się podoba. Growling z pierwszego linku dobry, aczkolwiek nie zachwycił mnie jak chociażby mój pierwszy odsłuch Blasting The Virginborn i przygniatającego ryku z owego utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 17:14, Kardithron napisał:

Stary perkusista Bloodbath? Nie wiedziałem, że przy mikrofonie też się udziela. :)


Sorki, ale nie mogę się powstrzymać:

"Dan Swanö, właściwie Dan Erland Swanö (ur. 10 marca 1973 roku, w Finspång, Östergötland w Szwecji) – szwedzki kompozytor, muzyk, multiinstrumentalista oraz wokalista i producent, ceniony muzyk sesyjny. Znany z występów i współpracy z grupami w gatunkach black metal, death metal, metal progresywny oraz rock progresywny. Przez wiele lat był liderem nieistniejącej już, deathmetalowej formacji Edge of Sanity. Obecnie jest wokalistą, gitarzystą i klawiszowcem w szwedzkim zespole Nightingale. Ma na koncie jeden album solowy zatytułowany Moontower.
Swanö współpracował i występował także z takimi grupami muzycznymi jak: Altar, Another Life, Bloodbath, Brejn Dedd, Canopy, Cronian, Diabolical Masquerade, Evoke, Godsend, Infestdead, Karaboudjan, Katatonia, Maceration, Mahlstrøm, Masticate, November''s Doom, Odyssey, Opeth, Overflash, Pan Thy Monium, Ribspreader, Route Nine, Sörskogen, Star One, Steel, Subway Mirror, The Lucky Seven, The Project Hate MCMXCIX, Therion, Total Terror, Ulan Bator, Under Black Clouds, Unicorn, WWounded Knee."


Jak widać chłop ma sporo zainteresowań muzycznych...:> Napomknę, że ten jego solowy album jest dość ciekawy - stylowo to jakby Rush zaczęło grać w swoim stylu death metal...:> Polecam też odsłuchać sobie płytę "Crimson" w całości - jest nagrana jako jeden utwór i mogę śmiało stwierdzić, że jest to najlepszy pojedynczy kawałek w historii death metalu(do tego jest to płyta koncepcyjna, z dość interesująca historią, kontynuowaną na jej drugiej części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 17:19, Nephren-Ka napisał:

"Dan Swanö, właściwie Dan Erland Swanö (ur. 10 marca 1973 roku, w Finspång, Östergötland
w Szwecji) – szwedzki kompozytor, muzyk, multiinstrumentalista oraz wokalista i
producent, ceniony muzyk sesyjny. Znany z występów i współpracy z grupami w gatunkach
black metal, death metal, metal progresywny oraz rock progresywny. Przez wiele lat był
liderem nieistniejącej już, deathmetalowej formacji Edge of Sanity. Obecnie jest wokalistą,
gitarzystą i klawiszowcem w szwedzkim zespole Nightingale. Ma na koncie jeden album solowy
zatytułowany Moontower.
Swanö współpracował i występował także z takimi grupami muzycznymi jak: Altar, Another
Life, Bloodbath, Brejn Dedd, Canopy, Cronian, Diabolical Masquerade, Evoke, Godsend,
Infestdead, Karaboudjan, Katatonia, Maceration, Mahlstrøm, Masticate, November''s
Doom, Odyssey, Opeth, Overflash, Pan Thy Monium, Ribspreader, Route Nine, Sörskogen,
Star One, Steel, Subway Mirror, The Lucky Seven, The Project Hate MCMXCIX, Therion, Total
Terror, Ulan Bator, Under Black Clouds, Unicorn, WWounded Knee."

Aha. W porządku.
Pozwolisz, że nie będę komentował. :D

Widzę, że nawet w November''s Doom był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 11:44, EmperorKaligula napisał:

koncze to, bo nigdzie to nie prowadzi... "Nie warto kłócić się z idiotą, najpierw sprowadzi
cie do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem" prawie dalem sie wciagac w ta gre,
jeszcze nie jestem jednak taki stary - co z jednej storny cieszy a z drugiej martwi.
Innym zycze wiecej cierpliowsci.


A daj żyć, szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym co wysłałeś? Dość nijakie, dużo stylu tego zespołu w nim pokazane nie zostało. Po przesłuchaniu innych piosenek? Słodki, kobiecy wokal, aczkolwiek nie lubię folk metalu, już nie, kiedyś mocno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 22:55, Tethys napisał:

soundtrack do jakiejś kiepskiej strategii.

A dlaczego kiepskiej?

Co do tych wyobrażeń to chodziło mi o opisy sytuacji. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować