Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2010 o 20:18, jcl99 napisał:

Co sądzicie o System of a down?
Dla mnie to trochę za mocne klimaty, pytam się o opinie.



Trzeba przyzwyczaić słuch :) A ogólnie to nie są za mocni moim zdaniem, to znaczy na początku jak zaczynałem z mocniejszą muzyką to hardkor, ale teraz... no, może parę ich kawałków naprawdę kopie, ale mocnymi bym ich nie nazwał

Co zaś do samej opinii, uwielbiam ich, mam nadzieję że kiedyś jeszcze się zejdą i nagrają płytę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 20:53, Sad_Statue napisał:

Trzeba przyzwyczaić słuch :) A ogólnie to nie są za mocni moim zdaniem, to znaczy na
początku jak zaczynałem z mocniejszą muzyką to hardkor, ale teraz... no, może parę ich
kawałków naprawdę kopie, ale mocnymi bym ich nie nazwał


Moje pierwsze zetknięcie z mocniejszą muzyką to było P.O.D., jak pierwszy raz usłyszałem to oni byli moim wyobrażeniem o najcięższej możliwej muzyce. ^^
Jakże ten świat się zmienia.

Dnia 25.01.2010 o 20:53, Sad_Statue napisał:

Co zaś do samej opinii, uwielbiam ich, mam nadzieję że kiedyś jeszcze się zejdą i nagrają
płytę...


Co do SOAD-u to ja uwielbiam. Dokładnie moje klimaty. Ale wiem, że to niby metal, no ale taki nie do końca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że jest coś ostrzejszego niż Behemoth ;)
Prawie mi okna rozwaliło, a jakie ta piosenka ma przesłanie! Oh...
Moje uszy najbardziej tolerują Du hast rammsteina i Znamię Iry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 20:18, jcl99 napisał:

Co sądzicie o System of a down?

Co sądzę? Nie lubię. Minęły już dla mnie buntownicze czasy fascynacji tym ich "metalem". Przeminęło z wiatrem równie szybko co Linkin Park, Drowning Pool i inne papki.

Dnia 25.01.2010 o 20:18, jcl99 napisał:

Dla mnie to trochę za mocne klimaty, pytam się o opinie.

Mocne to one nie są. Ich muzykę określiłbym bardziej jako dynamiczną i agresywną. Ale większej potęgi w tym nie ma.


@ maciekstar

Dnia 25.01.2010 o 20:18, jcl99 napisał:

Moje pierwsze zetknięcie z mocniejszą muzyką to było P.O.D., jak pierwszy raz usłyszałem to oni byli
moim wyobrażeniem o najcięższej możliwej muzyce. ^^
Jakże ten świat się zmienia.

Mógłbym napisać dokładnie to samo. :) Pamiętam jeszcze te podstawówkowe zachwyty P.O.D., ach... [żółwik]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 22:24, Kardithron napisał:

@ maciekstar
Mógłbym napisać dokładnie to samo. :) Pamiętam jeszcze te podstawówkowe zachwyty P.O.D.,
ach... [żółwik]


<żółw>

A ja się nadal nimi zachwycam. Ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 20:18, jcl99 napisał:

Co sądzicie o System of a down?

No mam sentyment, nie powiem. Są jedną z naprawdę najlepszych kapeli grających metal alternatywny. Kiedyś słuchałem nałogowo, ale już dawno odeszli na drugi plan, choć szacunek i wielki sentyment został.

Dostają wiele, niezasłużonej mojej zdaniem, krytyki od pseudo-znawców z, co tu dużo mówić, ograniczonego środowiska wyznawców jedynej słusznej i prawdziwej muzyki. Spotkałem się nawet z opiniami, że nie grają metalu, ale nikt nigdy mi nie wytłumaczył dlaczego. Nie mam zamiaru też więcej pytać, po temat SOADu jest wałkowany nadzwyczaj często, co zazwyczaj źle rzutuje na obraz fanów, którzy najczęściej dopiero zaczynają swoją przygodę z metalem i lubią sobie popyskować.

Póki co, przy obecnym systemie oceniania, 20 albumów metalowych oceniłem na 10/10 (42 wliczając nie-metal ogółem). Nie wstydzę się przyznać, że dwie z tych ocen dostały się SOADowi.

Parafrazując Piłsudskiego: muzyka wspaniała, tylko fani chu... eee, właśnie. Z przykrością też dodam, że to tyczy się większości muzyki metalowej i jej oddanych fanów...

Aha, gwoli ścisłości, tak jak Józek nie miał na myśl wszystkich Polaków, tak ja nie mam na myśli wszystkich fanów. Choć jeśli ktoś się poczuł urażony, to prawdopodobnie właśnie nie zrozumiał i tylko potwierdził moją tezę. Jeśli kto rozumie, to pewnie przyzna mi w tej sprawie rację. :)

Generalnie wszystkim poleciłbym rozszerzanie horyzontów zamiast nałogowego słuchania dwóch-trzech zespołów, czy też nawet kilku wąskich gatunków. Na tym zawsze wychodzi się na plus.
Podrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z SOAD jest jak z Hunterem - tylko pierwsza płyta. Z następnych część utworów też lubię, ale pierwsza płyta jest jak monolit - niepodzielnie wyśmienita. Fajne riffy, dobry materiał na imprezy i koncerty. Ile ja kłaków sobie powyrywałem czesząc się rano po imprezach z przynajmniej jednym kawałkiem SOAD ;]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 20:57, hammerfall87 napisał:

nowa płyta gammy tuż tuż trzeba obczaić na cd koniecznie :)

W najbliższym czasie przesłucham sobie tą płytę na YT. Wiem, że nie najlepsza jakość może popsuć trochę wrażenia, ale lepsze to niż czekanie na Polska premierę. ;) Jedno już na starcie mogę tej płycie przyznać - ma świetna okładkę. :)

@jcl99

Dnia 25.01.2010 o 20:57, hammerfall87 napisał:

Co sądzicie o System of a down?
Dla mnie to trochę za mocne klimaty, pytam się o opinie.

System of a Down i mocne klimaty... Heh, a to dobre. ;D IMO jedno z drugim się wyklucza.
Jedna znajoma powiedziała mi kiedyś, że jest to najbardziej przystępny zespół Metalowy jaki zna. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:10, jcl99 napisał:

Może nie klasyczny, ale heavy napewno.


Nieźle napisane. To wg Ciebie metal klasyczny to ? Ze smyczkami i orkiestrą dętą ? Hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal jak metal, ostre bicia takie jak gra np. rammstein, choć pewnie znowu się źle wyraziłem bo to jest instrudecial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:21, jcl99 napisał:

Metal jak metal, ostre bicia takie jak gra np. rammstein, choć pewnie znowu się źle wyraziłem
bo to jest instrudecial.


Metal jak metal. Metal to Dismember, metal to Ayreon, metal to Down, metal to Baroness, metal to Volbeat, metal to Slayer. Metal jak metal, hm. Po prostu przestań pierdolić od rzeczy. Aha i industrial, nie znoszę błędów w pisowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:10, jcl99 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=7jKDV1jXAZI&feature=related
To wg. ciebie nie jest metal? Może nie klasyczny, ale heavy napewno.
Zresztą sobie zobacz jeszcze Ira - Szatan.


sam nie wiem co o tym myslec, w sumie mozna podciagnac pod rock/metal ten kawalek

z Lesiem nie dyskutuj, szkoda nerwow, do bledu nie potrafi sie przyznac i zazwyczaj nie wie co pisze :] Ma swoj swiat, a wszytko inne nie jest metal i jest gownem...

@Lesiu

radze troche slownictwo wzbogacic: klasyczny moze byc zamiennikiem slowa typowy itp

a ten Ayreon - padlem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować