Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Panie Empreror radzę najpierw spojrzeć krytycznym okiem na własne posty i ortografię a dopiero później brać się za poprawianie innych:) Użyj czasem alt;a typku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 18:01, Witcher1990 napisał:

Panie Empreror radzę najpierw spojrzeć krytycznym okiem na własne posty i ortografię
a dopiero później brać się za poprawianie innych:) Użyj czasem alt;a typku;)


sorry "typku", ale co ma brak ogonkow do ubogiego slownictwa ktorego skutkiem jest zla interpretacja postow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 18:07, EmperorKaligula napisał:

> Panie Empreror radzę najpierw spojrzeć krytycznym okiem na własne posty i ortografię

> a dopiero później brać się za poprawianie innych:) Użyj czasem alt;a typku;)

sorry "typku", ale co ma brak ogonkow do ubogiego slownictwa ktorego skutkiem jest zla
interpretacja postow ?

Podam ci przykład przecinka typku. Jakby mi się chciało szukać to drugi mógłbym w książce znaleźć
"Co mamy robić? Atakować?"
"Nie czekajcie na rozkaz"
"Nie, czekajcie na rozkaz"
Skutkiem przecinka mogło być wybicie całego batalionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:50, EmperorKaligula napisał:

sam nie wiem co o tym myslec, w sumie mozna podciagnac pod rock/metal ten kawalek


Hm, no ciężko, ciężko.

Dnia 26.01.2010 o 16:50, EmperorKaligula napisał:

z Lesiem nie dyskutuj, szkoda nerwow, do bledu nie potrafi sie przyznac i zazwyczaj nie
wie co pisze :] Ma swoj swiat, a wszytko inne nie jest metal i jest gownem...


No cóż, doskonale wiem co piszę i jak popełniam błędy to się przyznaję. Swój świat mam i owszem, ale nie jest to tylko i wyłącznie metal.

Dnia 26.01.2010 o 16:50, EmperorKaligula napisał:

@Lesiu

radze troche slownictwo wzbogacic: klasyczny moze byc zamiennikiem slowa typowy itp

a ten Ayreon - padlem ^^



Nie potrzebuję. Może, ale nie sądzę aby ten koleś miał to na myśli, dlatego z nutką sarkazmu tak się do niego zwróciłem. Hmm, wyliczając te wszystkie zespoły miałem na myśli to, że i Ayreon, który z metalem mało ma wspólnego i Dismember, czysty szwedzki death klasyfikuje się mimo wszystko jako metal, a nie jako pop czy jazz, w tym rzecz była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 18:13, Witcher1990 napisał:

"Co mamy robić? Atakować?"
"Nie czekajcie na rozkaz"
"Nie, czekajcie na rozkaz"
Skutkiem przecinka mogło być wybicie całego batalionu.


Albo:
"Co zrobic z wiezniem?"
"Puscic, nie powieszac"
"Puscic nie, powieszac" ;]

Zeby nie bylo offtopu mam takie pytanie moze ktos sie bedzie orientowal. Jest taki polski zespol Thrashowy, Made of Hate, dotychczas wydali jedna, wg mnie bdb. plyte 1,5 roku temu... Czy zapowiadaja sie jakies nowe nagrania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 18:13, Witcher1990 napisał:

Podam ci przykład przecinka typku. Jakby mi się chciało szukać to drugi mógłbym w książce
znaleźć
"Co mamy robić? Atakować?"
"Nie czekajcie na rozkaz"
"Nie, czekajcie na rozkaz"
Skutkiem przecinka mogło być wybicie całego batalionu.


... dawno nic mnie tak nie zatkalo... co to do chlery ma wspolnego z moim postem ? "tak o" pouczasz mnie o przecinkach ? jakbys nie zauwazyl to ich uzywam. Jak cos napisalem wyjatkowo zle czy dwuznacznie to zacytuj, a nie wyjezdzasz z przykladami. I dla mnie "ogonek" przy ą czy ę nie jest rzecza istnotna, ale zwykly przecinek juz tak - uzywam ich... Mam Cie teraz pochwalic za znajomosc interpunkcji czy jak ? Bo sam juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 21:25, Niflheim napisał:

http://www.darkplanet.pl/Enslaved-pracuje-nad-nowym-albumem-39890.html

Jestem ciekawy co te diabły zgotują nam tym razem. ;>


hmmm... stare enslaved to jest, ale tak od Mardraum juz nie sa tacy fajni - trafia sie ciagle dobre kawalki, ale to nie juz to co kiedys - no i bardzo smeca ostatnio :/ Szczerze mowiac boje sie ich kolejnej plyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

Hm, no ciężko, ciężko.


ignoruje wymijajace odpowiedzi

Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

No cóż, doskonale wiem co piszę i jak popełniam błędy to się przyznaję.


... a ja slucham deathu

Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

Swój świat mam
i owszem, ale nie jest to tylko i wyłącznie metal.


raczej chodzilo mi tu o "metalowy swiat" - klimaty w jakich sie lubujesz - do takiego wniosku doszedlem po poprzedniej kontrowerysjnej wypowiedzi na temat orginalnego DSO - utrzymujesz mnie w tym przekonaniu caly czas

Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

Nie potrzebuję.


znaczy uwazasz ze wiesz juz wszytko ? bezczelny i dumny jak ostanio :)

Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

Może, ale nie sądzę aby ten koleś miał to na myśli,


sadzisz ? ciekawe... ale zeby to ocenic trzeba by zasiegnac opinii innych osob - jak zrozumialy jest post jcl99

Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

dlatego z nutką sarkazmu
tak się do niego zwróciłem.


sarkaz... wymowka ''ynteligenow'' - spytam inaczej, po co go uzyles ? chciales go tylko wysmiac w niby "ynteligenty" sposob ?

Dnia 26.01.2010 o 20:27, Lesiu napisał:

Hmm, wyliczając te wszystkie zespoły miałem na myśli to,
że i Ayreon, który z metalem mało ma wspólnego i Dismember, czysty szwedzki death klasyfikuje
się mimo wszystko jako metal, a nie jako pop czy jazz, w tym rzecz była.


no i jaki to ma zwiazek z utworem iry ? gubisz watek... Nie da sie ukryc ze ten akurat utwor ma cechy muzyki metalowej - ale wokalnie... nie kupuje tego wokalu. Czy nie latwiej byloby napisac "tak to jest troche metalowe bo...", "nie to nie jest metal bo..." ? A tak koles pewno dalej nie wie o co Ci chodzi... ba, nikt nie wie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 23:12, EmperorKaligula napisał:

jakbys nie zauwazyl to ich uzywam.

hmm... zabawne, bo w tym zdaniu właśnie brakuje przecinka... (nie mogłem się powstrzymać ;])

Dajcie ludzie spokój... o przecinki się kłócicie. Wolałem już jak głównym tematem był Slipknot, naprawdę.


Ostatnio trafiłem na dość oryginalny zespół, Avrigus. Niby znam sporo gothic/doom metalowych kapel z kobiecym wokalem oraz neoklasycznych wykonawców z nurtu darkwave, ale nie sądziłem, że ktoś te dwa gatunki ze sobą łączy. Również fani symfonicznego metalu, a nawet dark ambientu mogą sięgnąć po The Secret Kingdom. Naprawdę dobra płyta.

http://www.youtube.com/watch?v=7xIV-0FpUnA Dark Angels'' Ascension

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 23:42, Miklak napisał:

hmm... zabawne, bo w tym zdaniu właśnie brakuje przecinka... (nie mogłem się powstrzymać
;])


a jego brak wypaczyl sens mojej wiadomosci ? Tez mam pochwalic i wpisac piatke do dzienniczka ? ;) <zart> Smialo poprawiac moje bledy, nie zaszkodzi to nikomu, a mnie moze zmobilizuje do "lepszego" pisania

Dnia 26.01.2010 o 23:42, Miklak napisał:

Dajcie ludzie spokój... o przecinki się kłócicie. Wolałem już jak głównym tematem był
Slipknot, naprawdę.


bez przesady, nic nie jest gorsze niz slipknot ;) btw: tez sie wlaczyles do tego offtopa :D wspoludzial jest ;)

Dnia 26.01.2010 o 23:42, Miklak napisał:

Ostatnio trafiłem na dość oryginalny zespół, Avrigus. Niby znam sporo gothic/doom
metalowych kapel z kobiecym wokalem oraz neoklasycznych wykonawców z nurtu darkwave,
ale nie sądziłem, że ktoś te dwa gatunki ze sobą łączy. Również fani symfonicznego metalu,
a nawet dark ambientu mogą sięgnąć po The Secret Kingdom. Naprawdę dobra płyta.

http://www.youtube.com/watch?v=7xIV-0FpUnA Dark Angels'' Ascension


niezle, ale nie jestem w stanie zaakceptowac tego wokalu damskiego, ktorego jest tu za duzo.

zeby nie bylo znowu offtopa z mojej strony:

Versailles - Jubilee

http://www.metal-archives.com/release.php?id=258960

uczta dla fanow Symphonic/Neoclassical Power Metalu :) Kto siedzi w tych klimatach ten wie czego spodziewac sie po projekcie z udzialem Hizakiego - esencja j-powerku. Rewelecyjne kopozycje, swietne brzmienie, zajebiste soloweczki i do tego wszytkiego naprawde bardzo dobry wokal typowy dla japonskich produkcji. Plytka nie nudzi jak wiele ostanich powerkowych nagran, ktore zjadaja wlasny ogon - jak dla mnie to europejski power zaczyna stac w miejscu gdy japonczycy tworza naprawde dobre plyty :) Uzaleznia! Daje 6/6 bo znajduje to wszytko czego wymagam od takiej muzyki :) Sa fragmenty na YT, kogo zaintersowalo to sprawdzac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 00:08, EmperorKaligula napisał:

Versailles - Jubilee

http://www.metal-archives.com/release.php?id=258960

uczta dla fanow Symphonic/Neoclassical Power Metalu :) Kto siedzi w tych klimatach ten
wie czego spodziewac sie po projekcie z udzialem Hizakiego - esencja j-powerku. Rewelecyjne
kopozycje, swietne brzmienie, zajebiste soloweczki i do tego wszytkiego naprawde bardzo
dobry wokal typowy dla japonskich produkcji. Plytka nie nudzi jak wiele ostanich powerkowych
nagran, ktore zjadaja wlasny ogon - jak dla mnie to europejski power zaczyna stac w miejscu
gdy japonczycy tworza naprawde dobre plyty :) Uzaleznia! Daje 6/6 bo znajduje
to wszytko czego wymagam od takiej muzyki :) Sa fragmenty na YT, kogo zaintersowalo to
sprawdzac :]


Typowa Japońska tandeta połączona z patatajką power metalową .Chociaż odsłuchałem parę kawałków ,to mają bardzo dobre pomysły,no ale widać,że lubią odgrzewać jakże modne w japoni klimaty stratovariusowe połączone z kiczowatym vizual kei stylem dla ckliwych dziewczynek

dałbym tej kapeli szanse,ale muszą się zmienić diametralnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 00:27, hammerfall87 napisał:

Typowa Japońska tandeta połączona z patatajką power metalową .Chociaż odsłuchałem parę
kawałków ,to mają bardzo dobre pomysły,no ale widać,że lubią odgrzewać jakże modne
w japoni klimaty stratovariusowe połączone z kiczowatym vizual kei stylem dla ckliwych
dziewczynek

dałbym tej kapeli szanse,ale muszą się zmienić diametralnie


znam dosc dobrze tworczosc stratovariusa i wg mnie nie ma porownania - strato ssie, szczegolnie nowsze ;) visual kei to tylko wyglad, mi nie przeszkada tak jak mi nie przeszkadza mi corpse paint czy gwozdzie, ot jakos trzeba robic show. Czy ja wiem czy przebieranie sie facetow za dziewczyny (w tym przypadku) mozna uznac za styl dla ckliwych dziewczynek ;) mam watpliwosci ;)

ale slowo tandeta mi wyjatkowo nie pasuje - graja porzadnie jak na ten gatunek, calosc wychodzi wg mnie bardzo przyzwoicie - porzadna patatajka :). Ale chetnie poznam inne kapelki ktore kwalfikujesz jako "japonska tandete" bo mi taki styl odpowiada i chce wiecej :] W tych klimatach najlepszy jest Hizaki Grace Project z tego co poznalem - na poczatek idealne.

siedzenie na forum jest ciekawsze niz nauka na egzaminy za kilka godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 01:05, hans_olo napisał:

Z japońskiej tandety polecam X Japan. Gdyby nie ich image, to porównywałbym ich do jakichś
Ironów albo coś ;].


no wlasnie muzycznie X japan jest dobry, a nam raczej chodzilo o muzyczna "tandete" czyli dobry power metalik - nie wymagajacy, a dajacy duzo radosci - ot patatajki :)

Dnia 27.01.2010 o 01:05, hans_olo napisał:

Loudness też dobre


za malo powerowe :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 00:58, EmperorKaligula napisał:

> Typowa Japońska tandeta połączona z patatajką power metalową .Chociaż odsłuchałem
parę
> kawałków ,to mają bardzo dobre pomysły,no ale widać,że lubią odgrzewać jakże modne

> w japoni klimaty stratovariusowe połączone z kiczowatym vizual kei stylem dla
ckliwych
> dziewczynek
>
> dałbym tej kapeli szanse,ale muszą się zmienić diametralnie

znam dosc dobrze tworczosc stratovariusa i wg mnie nie ma porownania - strato ssie, szczegolnie
nowsze ;) visual kei to tylko wyglad, mi nie przeszkada tak jak mi nie przeszkadza mi
corpse paint czy gwozdzie, ot jakos trzeba robic show. Czy ja wiem czy przebieranie sie
facetow za dziewczyny (w tym przypadku) mozna uznac za styl dla ckliwych dziewczynek
;) mam watpliwosci ;)

Jak nie ma stratovarius ojciec patatajek które w tym zespole są widoczne :)

Dnia 27.01.2010 o 00:58, EmperorKaligula napisał:

ale slowo tandeta mi wyjatkowo nie pasuje - graja porzadnie jak na ten gatunek, calosc
wychodzi wg mnie bardzo przyzwoicie - porzadna patatajka :). Ale chetnie poznam inne
kapelki ktore kwalfikujesz jako "japonska tandete" bo mi taki styl odpowiada i chce wiecej
:] W tych klimatach najlepszy jest Hizaki Grace Project z tego co poznalem - na poczatek
idealne.

Tu odnosiłem się do imagu,grają porządnie jednak powielają schematy

Dnia 27.01.2010 o 00:58, EmperorKaligula napisał:

siedzenie na forum jest ciekawsze niz nauka na egzaminy za kilka godzin :)


http://www.youtube.com/watch?v=XP9ZXB4iXsQ
masz tu zaje fajną kapele jakoś bez tego kiczowego wizerunku można robić z kopem muzę
Ja ich nie skreślam ale na ten czas mnie odstraszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 01:14, EmperorKaligula napisał:

> Z japońskiej tandety polecam X Japan. Gdyby nie ich image, to porównywałbym ich
do jakichś
> Ironów albo coś ;].

no wlasnie muzycznie X japan jest dobry, a nam raczej chodzilo o muzyczna "tandete" czyli
dobry power metalik - nie wymagajacy, a dajacy duzo radosci - ot patatajki :)


to nie jest trudne na youtubie wystarczy wpisać japan power metal , i są zestawienia kapel których moim zdaniem nie da się słuchać no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 01:26, hammerfall87 napisał:

to nie jest trudne na youtubie wystarczy wpisać japan power metal , i są zestawienia
kapel których moim zdaniem nie da się słuchać no ale...


http://www.youtube.com/watch?v=dQVGDp2h4PM
http://www.youtube.com/watch?v=vhev7YV5-qY&feature=related

sie wie, to co mi sie podobalo z tego spisu juz poznalem na wylot - nie bylo tego tak duzo bo jest duuuza roznica w "jakosci" zespolow tutaj wymienionych. ;) No i dodalbym do tego spisu z 5 porzadnych kapelek, ktorych tu nie uwzgleniono ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować