Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2010 o 16:59, EmperorKaligula napisał:

pierwsza albumy mowisz ? no to obczaje je w najblizszej przyszlosci bo o kaplece slyszalem
co nieco :) A te 2 kawalki dobre!


Szczerze mówiąc to pierwszego albumu nie udało mi się zdobyć. W Japonii również nieosiągalny(przynajmniej dwa lata temu), nawet w antykwariatach. Może ostatnio popełnili jakąś reedycję, ale na ich stronce też jakoś nie było info o reedycjach. Jeszcze w ramach ostrzeżenia: Na każdej płycie ostatni utwór to takie popowe tra la la, które by się do jakiegoś anime nadawało, więc uważaj ;)

Co do Eluveitie to akurat podoba mi się ta wioska:) Folk powinien być wioskowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:

Rzadko jest widzieć konesera patatajek sponsorowanych przez Casio i delay. ; D


nie kumam zartu - Casio i delay?

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:

Mimo, że rozpiętość gatunków metalu jest u mnie dość spora, od hęwi po black, to
kiedy słyszę radosne i słit kawałki by Sonata Arctica czy Studioforce, to po prostu mnie
posoka zalewa.


a ja nie stronie od slodziutkiego powerku, klasycznym blacku czy martialem ;) Tylko tworow deathopodobnych nie trawie. Stara sonata byla slodka ale i w miare "mocna" - 3 pierwsze plyty, potem to juz przeslodzone i za slabe - nie do sluchania.

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:

Ale o dziwo, ze Stratovariusem od początku było inaczej.
Nawet te kawałki, które zawierają w sobie elementy powyżej wymienione, są dla mnie dość
strawne.


tez znajduje w ich tworczosci dobre kawalki, ale wokal (jego barwa) jakos bardzo szybko mnie meczy i dlatego jestem tak srednio nastawiony do strato

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:

Rzecz jasna, że rzucę coś od siebie. :)
Mam nadzieję, że nie trafiłem w te już odsłuchane...

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:


takie troche za bardzo rozlazle ;) no i wokal, ktory srednio mi lezy wyraznie wyeksponowany co tez nie jest fajne - tutaj jestem na nie

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:


za duzo wokalu ;) i wyrazne ciagaty balladkowe - a tego nie lubie.

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:


tutaj wokal fajnie komponuje sie z muzyka i nawet brzmi jakos inaczej niz w poprzednich - bardzo fajny kawalek :) stratovarius jakiego lubie

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:


zbyt rozlazly ;)

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:


ballada - to ponad moje sily ;) nawet nie byle w stanie dotrwac do konca :/

Dnia 27.01.2010 o 23:53, Ulvraith napisał:


dlugo sie rozkreca, ale sa tu zarowno fajne szybkie fragmenty jak i poooowolne, ktore juz nie sa takie fajne.

zdecydowanie wole strato w klimatach: Hunting High and Low

http://www.youtube.com/watch?v=N2l8KtdQ7Ek

tego typu kawalkow mi trzeba, szybko, wesolo i klimatycznie - ten kawalek to nie taka zwykla patatajka, no i wokal tutaj dobrze wypada - smecenie, czy kawalki w srednim tempie kolesiowi wg mnei nie wychodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 08:30, Kimin napisał:

Szczerze mówiąc to pierwszego albumu nie udało mi się zdobyć. W Japonii również nieosiągalny(przynajmniej
dwa lata temu), nawet w antykwariatach. Może ostatnio popełnili jakąś reedycję, ale na
ich stronce też jakoś nie było info o reedycjach.


no to poszukiwania czas zaczac :)

Dnia 28.01.2010 o 08:30, Kimin napisał:

Jeszcze w ramach ostrzeżenia: Na każdej
płycie ostatni utwór to takie popowe tra la la, które by się do jakiegoś anime nadawało,
więc uważaj ;)


lubie j-pop - znaczy znam ten gatunek tyle ile widzialem w openingach/endingach - lekkie i przyjemnie, no i na ogol z damskim wokalem, ktory O DZIWO mi sie podoba - zachodnie wokalisty rockowe/metaloe "wyja" a te wschodnie potrafia zaspiewac. Wiec to nie taki znowu minus :D

Dnia 28.01.2010 o 08:30, Kimin napisał:

Co do Eluveitie to akurat podoba mi się ta wioska:) Folk powinien być wioskowy:)


folk powinien byc... no taki jak w noktrulnalach - folkowy, czasem ze spiewem ludowym i stonowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2010 o 09:10, EmperorKaligula napisał:

lubie j-pop - znaczy znam ten gatunek tyle ile widzialem w openingach/endingach - lekkie
i przyjemnie, no i na ogol z damskim wokalem, ktory O DZIWO mi sie podoba - zachodnie
wokalisty rockowe/metaloe "wyja" a te wschodnie potrafia zaspiewac. Wiec to nie taki
znowu minus :D



nie słucham j-popu - mój kumpel się tym jara ale pojedyńcze kawałki zniosę zawsze miałem tak gdy przesłuchiwałem płyte nie zależnie czy to pop czy j pop - po za 2 ok jak na ten gatunek to reszta to szmira która czasami sięga dna .Nie wiem czy to moje ograniczenie co do nie których gatunków muzyki to powoduje .Ja mam tak,że lubie posłuchać cd która jako całość jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 08:06, EmperorKaligula napisał:

;( wokal mnie odrzuca, a folkowosc troche taka za malo folkowa a za bardzo "wioskowa"
- zbyt radosna.


"Wioskowe" jest Korpiklaani. ;) Eluveitie brzmi tak jak porządny celtycki folk (metal) brzmieć powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 09:10, EmperorKaligula napisał:

lubie j-pop - znaczy znam ten gatunek tyle ile widzialem w openingach/endingach - lekkie
i przyjemnie, no i na ogol z damskim wokalem, ktory O DZIWO mi sie podoba - zachodnie
wokalisty rockowe/metaloe "wyja" a te wschodnie potrafia zaspiewac.


To zatem możesz spokojnie też późniejsze albumu posłuchać. Szczerze mówiąc to osobiście wolę utwory, w których sama Kuroneko śpiewa, Matatabi jakoś mnie drażni ze swoim wokalem, ale to tyczy się wszystkich japońskich wokalistów płci męskiej. Jak dla mnie nie potrafią zaśpiewać z odpowiednim rockowym zacięciem:|

A tutaj próbka "popowej" strony Onmyouzy http://www.youtube.com/watch?v=45G9GqWLJ9Y Akurat ten kawałek lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 21:27, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem czy ktos to czytal, jak nie - milej lektury!

http://duszpasterstwo.org/index.php?id=608&id2=56

nie chce mi sie tego cytowac, ale gdyby moje nazwisko tam widnialo, posadzilbym ich o
znieslawienie...

Stare i obgadane (nie pamiętam czy konkretnie tutaj - a może mi się nawet z innym forum myli ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 21:29, hans_olo napisał:

Stare i obgadane (nie pamiętam czy konkretnie tutaj - a może mi się nawet z innym forum
myli ;])


Ale najgorsze jest to, ze wielu jest tak zindoktrynowanych przez Kosciol, ze w to wierzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 21:38, kuba9876543210 napisał:

Ale najgorsze jest to, ze wielu jest tak zindoktrynowanych przez Kosciol, ze w to wierzy...

Pozwólmy im na to i złóżmy ich dzieci w ofierze, przecież mają prawo mieć rację :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 21:27, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem czy ktos to czytal, jak nie - milej lektury!

http://duszpasterstwo.org/index.php?id=608&id2=56

nie chce mi sie tego cytowac, ale gdyby moje nazwisko tam widnialo, posadzilbym ich o
znieslawienie...


bylo juz kilka razy, kto chce ten wierzy w takie teksty i zadne "oburzenie" nic nie zmieni. Pisal to ktos ze szatkowa wiedza (brak znajomosci elemetarnych pojec), a "internet" sie podnieca, ba taki tekst okazja pokazac jakim jest sie zajebistym a religia jaka jest gowniana... Jak dla mnie teksty, ktore nie sa podpisane i nie zawieraj zadnych zrodel to zwykle gowno... po co w ogole to czytac do konca ? Rownie dobrze moze to byc prowkacja - sadzac po wygladzie strony jest to prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 21:27, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem czy ktos to czytal, jak nie - milej lektury!

http://duszpasterstwo.org/index.php?id=608&id2=56

nie chce mi sie tego cytowac, ale gdyby moje nazwisko tam widnialo, posadzilbym ich o
znieslawienie...

Przecież to jest jakiś fake, jaja bo nie wierzę w to, że można pisać takie głupoty zwłaszcza tak od połowy tego artykułu o samo okaleczaniu się, halucynacjach itpe.
Oglądałem też film o muzyce techno która rzekomo potrafi opętać człowieka przez specyficzny bit i ukryte dźwięki (jak i tu zresztą)
Emperor
To jest podpisane ale tak samo jak Ty sądzę, że to jakaś prowokacja
Edit może nawet Ty to pisałeś xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i @EmperoroKaligula

Dla mnie tez takie teksty sa nic nie warte, ale jednak szkodza. Zatem ich autorzy powinni byc z cala surowoscia karani za znieslawienia :P
Zreszta ten tekst naprawde reprezentuje opinie niejednego duchownego (przynajmniej w Polsce); widze to chocby po mojej babci, o ksiedzu w szkole nie wspominajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2010 o 23:05, kuba9876543210 napisał:

i @EmperoroKaligula

Dla mnie tez takie teksty sa nic nie warte, ale jednak szkodza. Zatem ich autorzy powinni
byc z cala surowoscia karani za znieslawienia :P


pierwszy krok do cenzury co ? ja mam poprostu wyjebane na prowokacje - niech sobie pisza. Zamiast cenzurowac lepiej odebrac anonimowosc :)

Dnia 28.01.2010 o 23:05, kuba9876543210 napisał:

Zreszta ten tekst naprawde reprezentuje opinie niejednego duchownego (przynajmniej w
Polsce); widze to chocby po mojej babci, o ksiedzu w szkole nie wspominajac.


duchowni w polsce obchodza mnie tyle co wyznawcy niebieskiego sera plesniowego z wenus - maja swoj swiat ich sprawa. Nie przejmuje sie ich opiniami. A ze masz tak w rodzinie - no coz u mnie nie ma tego problemu. Ani dziadkowie ani nikt inny z rodziny nie wplywa na moja "wiare" - sprawa osobista. Ale laczyc muzyke z wiara ? To juz elementarne braki w wyksztalceniu i kompletna nieznajomosc tematu - powtarzanie za rozglosnia z torunia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować