Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2010 o 18:53, Witcher1990 napisał:

> Ogarnij człowieku.
>
> http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/metal/news/polskie-gwiazdy-rocka-i-metalu-po-raz-trzeci,1436973,47

No ja już kiedyś wklejałem linka z lastfm właśnie o tym koncercie. Mam zamiar jechać
ale nie wiem ile to będzie kosztowało.


masz tam napisane 65 zł nie lepiej zaoszczędzić na death angel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2010 o 16:00, Wayzin napisał:

Ogarnij człowieku.

Nawet nie mam co tutaj ogarniać. Bo i po co? Za daleko, za drogo i w ogóle za dużo czasu trzeba by było na to poświęcić.

A tak BTW. Wczorajszy koncert Turbo był po prostu genialny. Co prawda miały grać cztery zespoły, a zagrały tylko trzy, ale i tak było mega zajebiście. ;] Turbo dało takiego czadu, że duuugo tego nie zapomnę. Troszeczkę się zawiodłem, bo nie zagrali Sztucznego Oddychania i Bramy Galaktyk, ale między innymi obie części Kawalerii Szatana, Szalony Ikar, czy też Dorosłe Dzieci pozwoliły wybaczyć im ten brak. :) Do rana mógłbym ich słuchać, no ale po dwukrotnym bisie skończyli parę minut po północy.
Ale jest też druga strona medalu, szyja mnie tak boli, że ledwo mogę nią ruszać. To Pogo mnie chyba kiedyś zabije. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Eluveitie już na MySpace. ;> Muszę powiedzieć, że podoba mi się bardziej niż "Slania", choć do "Spirit" ma jednak daleko. Mniej radosny i cięższy (parę naprawdę zajebistych riffów) niż poprzednie albumy. Wątpię aby w tym roku coś przebiło Eluveitie jeżeli chodzi o celtic folk metal. Tylko ostrzegam - jeżeli nie trawisz melodeathu, nie zabieraj się za Everything Remains as It Never Was.

http://www.myspace.com/eluveitie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2010 o 12:37, hammerfall87 napisał:


masz tam napisane 65 zł nie lepiej zaoszczędzić na death angel ?

A faktycznie jest cena. Nie lepiej bo nie znam typów chyba, że posłucham i okaże się, że to dobry zespół.
Mnie tam głównie na Romana ciągnie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:17, Niflheim napisał:

Nowy album Eluveitie już na MySpace. ;> Muszę powiedzieć, że podoba mi się bardziej
niż "Slania", choć do "Spirit" ma jednak daleko. Mniej radosny i cięższy (parę naprawdę
zajebistych riffów) niż poprzednie albumy. Wątpię aby w tym roku coś przebiło Eluveitie
jeżeli chodzi o celtic folk metal. Tylko ostrzegam - jeżeli nie trawisz melodeathu, nie
zabieraj się za Everything Remains as It Never Was.

http://www.myspace.com/eluveitie


Hm, przesłucham, bo bardzo ciekawy jestem. Dla mnie ''Slania'' to przykład jak powinien być grany folk metal, który bazuje na death metalu. Genialna płyta, uwielbiam. ''Spirit'' już mniej mi się podoba, a typowo folkowy ostatnio album to mimo wszystko nie to samo. Także zabieram się do słuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Brak nowych pomysłów, ale wciąż przyzwoity poziom. Niestety utwierdziłem się w przekonaniu, że są raczej zespołem sezonowym z kategorii "świetny debiut, ale co dalej?" Na pierwszy odsłuch 6/10 i wątpię żeby się to zmieniło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:17, Niflheim napisał:

Eluveitie to ja najlepiej zapamiętałem w albumie The Arcane Domination - czysty celtyk to coś, co wychodzi im rewelacyjnie (bardzo dużo ma tu do powiedzenia genialna wokalistka Anna Murphy ;>). Osobiście nie podchodzi mi to ich połączenie melodic death metalu z folkiem. Być może wiąże się to z tym, że sam melodeath to zdecydowanie nie mój klimat. Imprezowe Slanias Song i Inis Mona lubię najbardziej z cięższych utworów.

Dnia 12.02.2010 o 16:17, Niflheim napisał:

Mniej radosny

Tak, Chrigel coś tam w wywiadzie gadał, że zespół przy produkcji nowego albumu postawił większy nacisk na melancholię. Nie chce mi się teraz specjalnie sprawdzać co z tego wyszło, wiem jednak, że u Eluveitie utwory wesołe - to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tym czasem "kolekcjonuję" progresywno-rockowe (ogólnie, te lżejsze) utwory Opeth. W tej chwili lista prezentuje się następująco:

Harvest
Patterns In The Ivy
Still Day Beneath The Sun
Patterns In The Ivy II
Windowpane
In My Time Of Need
Death Whispered A Lullaby
Closure
Hope leaves
To Rid The Disease
Ending Credits
Weakness
Coil
Burden
Bridge Of sighs
Den Standiga Resan

Pytanie: co jeszcze? Jakie utwory i z jakich płyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 18:24, Lesiu napisał:

Hm, przesłucham, bo bardzo ciekawy jestem. Dla mnie ''Slania'' to przykład jak powinien
być grany folk metal, który bazuje na death metalu. Genialna płyta, uwielbiam. ''Spirit''
już mniej mi się podoba, a typowo folkowy ostatnio album to mimo wszystko nie to samo.
Także zabieram się do słuchania.


Nowy album to więcej melodeathu (bardzo porządnego), choć i celtic folku nie zabrakło (parę kawałków z metalem mają niewiele wspólnego).

@Miklak

Ja jestem łaskawy - album bardzo mi się spodobał, 7/10 ode mnie. ;) Za tydzień premiera, przesłucham wszystkie utwory w wyższej jakości i być może notka podniesie się o pół oczka.

Dnia 12.02.2010 o 18:24, Lesiu napisał:

Niestety utwierdziłem się w przekonaniu, że są raczej zespołem sezonowym z kategorii "świetny debiut, ale co > dalej?""


Oj tam, po debiucie było bardzo dobrze. "Slania" nie była wiele gorsza od "Spirit", a "Evocation I" to czysta celtycka magia (strasznie niedoceniany album tak nawiasem mówiąc). Za rok pewnie "Evocation II" i znów maniakom folku opadną szczęki. ;)

@Kardithron

"Tylko ostrzegam - jeżeli nie trawisz melodeathu, nie zabieraj się za Everything Remains as It Never Was."

Uprzedzałem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 19:25, Niflheim napisał:

Oj tam, po debiucie było bardzo dobrze. "Slania" nie była wiele gorsza od "Spirit",

O jedną ocenę gorszą imo ;)

Dnia 12.02.2010 o 19:25, Niflheim napisał:

"Evocation I" to czysta celtycka magia (strasznie niedoceniany album tak nawiasem mówiąc).

Zgadzam się, że jest niedoceniany, ale trochę szybko się nudzi i czegoś mu brakuje.

Dnia 12.02.2010 o 19:25, Niflheim napisał:

Za rok pewnie "Evocation II" i znów maniakom folku opadną szczęki. ;)

Myślę, że tym razem nas nie zaskoczą. Nie ma czym. No, chyba, że pójdą w The Pogues...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 19:25, Niflheim napisał:

jeżeli nie trawisz melodeathu, nie zabieraj się za Everything Remains as It Never Was

Właśnie dlatego się nie zabrałem. No, przynajmniej na razie. ;)

Dnia 12.02.2010 o 19:25, Niflheim napisał:

Za rok pewnie "Evocation II" i znów maniakom folku opadną szczęki. ;)

W takim razie - byle do 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:39, Witcher1990 napisał:


>
> masz tam napisane 65 zł nie lepiej zaoszczędzić na death angel ?
A faktycznie jest cena. Nie lepiej bo nie znam typów chyba, że posłucham i okaże się,
że to dobry zespół.
Mnie tam głównie na Romana ciągnie;]

Przesłuchałem dwa kawałki DA i albo miałem takie szczęście, że trafiłem na dwa dobre albo oni tylko takie mają:)
Tylko kurde do Wrocka troche daleko no i cenią się skubańce 60zł to sporo, a po SF nie będzie kasy;/ Chyba, że te dwa tyg prześpię na dworcu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 19:06, Kardithron napisał:

Harvest


Razem z The Drapery Falls ich najlepszy utwór ever.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 20:08, Lesiu napisał:

Razem z The Drapery Falls ich najlepszy utwór ever.

Z przesterowanych deathowych utworów The Drapery Falls jest moim ulubionym. Jednak jeżeli chodzi o lżejsze klimaty to jako moich faworytów zdecydowanie podałbym Windowpane i Burden. Harvest też rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie z debiutu Triptykon, czyli spadkobierców Celtic Frost. Album "Eparistera Daimones" ma być wydany 22 marca tego roku. Płyta według Fischera będzie " bardziej mrocznym, cięższym i nieco bardziej eksperymentalnym dziełem niż Monotheist".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 01:45, Tethys napisał:

Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie z debiutu Triptykon, czyli spadkobierców Celtic Frost.
Album "Eparistera Daimones" ma być wydany 22 marca tego roku. Płyta według Fischera będzie
" bardziej mrocznym, cięższym i nieco bardziej eksperymentalnym dziełem niż Monotheist".


Też czekam z niecierpliwością odkąd dowiedziałem się o tym projekcie. Z przesłuchanych kawałków na myspace wnioskuję, że jest całkiem nieźle. Szczególnie 'Crucifixus' przypadł mi do gustu, powolny, ciężki, zły. Okładka zajebiście się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 01:45, Tethys napisał:

Jestem bardzo ciekaw co wyjdzie z debiutu Triptykon, czyli spadkobierców Celtic Frost.
Album "Eparistera Daimones" ma być wydany 22 marca tego roku. Płyta według Fischera będzie
" bardziej mrocznym, cięższym i nieco bardziej eksperymentalnym dziełem niż Monotheist".


Przesłuchałem już te kawałki, które krążą po YouTube już jakiś czas - szczerze mówiąc to nie słyszę tam nic nowego (co nie znaczy że jest źle - jest bardzo dobrze). Mam nadzieję, że Triptykon zaskoczy mnie tak jak Celtic Frost oczarował mnie swoim ostatnim dziełem.

@Lesiu

http://rateyourmusic.com/release/album/triptykon/eparistera_daimones/

W spisie utworów nie widzę "Crucifixus". ;/ Utwór całkiem dobry, może pojawi się na albumie po prostu pod inną nazwą.

__________________

Nowe Rotting Christ zbiera ciekawe noty (od pół gwiazdki, do czterech/pięciu gwiazdek na RYM). Chłopaki eksperymentują nieco z folkiem i chórkami - i jak dla mnie wychodzi im bardzo dobrze. Są świeże pomysły, jest też troszkę zapożyczeń z poprzednich albumów (porównajcie sobie intra "Demonon Vrosis" i "Athanati Este" choćby ;). 8/10 jeżeli o mnie chodzi.

http://www.youtube.com/watch?v=6_5ftq4vZ3E (Nemtheanga! ;D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować