Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2010 o 22:03, Niflheim napisał:

http://www.myspace.com/winterburst

Zajebisty symfoniczny black/death metal. Nie jestem wielkim fanem tego typu muzyki, ale
to demko mnie porwało. ;)


Nie wiem czemu ale skojarzyło mi się to z zespołem Diablerie... Wydali bodajże jedną płytę.
http://www.youtube.com/watch?v=ssAJL2Th-Zo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 11:06, hammerfall87 napisał:

słucham nowego eluveitie i znów muszę przyznać,że mnie nie zawiedli .Płyta jest ciężka
,melodyjna (bez kiczu) i najważniejsze przyjemna


Mnie akurat lekko zawiedli. Płyta jest naprawdę dobra (Quoth the Raven, (do)minion, i Lugdunon to świetne kawałki), ale oczekiwałem czegoś więcej. Brakuje tekstów po galijsku. ;<

@Phobos_s

Również nie mam pojęcia dlaczego skojarzyło Ci się z tym zespołem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 16:24, Miklak napisał:

Nowy Finntroll świetny!


Solsagan! ;D

Zaskoczyli mnie szczerze mówiąc. Do tej pory byli mi zupełnie obojętni.

Nowy Burzum ponoć już wyciekł, bo widzę, że co poniektórzy na last.fm już słuchają. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2010 o 16:44, Niflheim napisał:

Nowy Burzum ponoć już wyciekł, bo widzę, że co poniektórzy na last.fm już słuchają. ;>

High on Fire tyż :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadłem na kapelę raczej nie do końca z "moich nurtów", ale przypadli mi do gustu. Ten zespół to Virgin Black, australijska formacja której grę Encyclopaedia Metallum określa jako połączenie doom + gothic + symphonic metal. Czasem melancholijny, czasem wyraziste riffy, wzmocnienie instrumentaliami, opanowany/przyjemny wokal.
Miałem okazje przesłuchać płyty "Elegant...And Dying" [ utwór z tej płyty: "And The Kiss of God''s Mouth" => http://www.youtube.com/watch?v=0Ern8X3MvYs ], niebawem powinienem jeszcze obczaić "Requiem - Mezzo Forte".
Jak ktoś orientuje się w tych klimatach, to będę wdzięczny na nakierowanie mnie na podobnych wykonawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 14:24, Dark_Sebat napisał:


> Fake.
Może i fake, a może organizatorzy pokusili się o tzw. przeciek kontrolowany. Ta pierwsza
opcja wydaje się bardziej prawdopodobna, ale kto wie, kto wie. ;] W końcu plotki chociażby
o koncercie AC/DC w Polsce pojawiły się w podobnych okolicznościach i po paru miesiącach
niepewności koncert został oficjalnie potwierdzony. Pożyjemy zobaczymy. :)


W sumie niewiem, jak tak patrze na rozpiske innych koncertów w ramach sonisphere, w niektórych państwach jest tych zespołow w skladzie az 8, w przypadku gdy u nas 6. Także dołączenie Testamentu (mój nr. 1 w thrashu) jest faktycznie jak sie okazuje możliwe mimo, że na swojej stronie nie mają nic podane na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Museum Of Iscariot to istne miodzio, a zarazem jedyny utwór na mojej liście z repertuaru tego zespołu. Ich tradycyjne metalowe kawałki zwyczajnie mi nie podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 20:25, Kardithron napisał:

Jakie są Wasze opinie na temat brzmienia gitarowego z ostatniego studyjnego albumu Bloodbath,
w kontekście wcześniejszych nagrań (m. in. Breeding Death, Nigtmares Made Flesh)? Czy
tego rodzaju głębsze mielenie podoba Wam się w muzyce death metalowej?

http://www.youtube.com/watch?v=WbpUh5WkFrM


Moim zdaniem "Fathomless Mastery" jest najlepszym albumem Bloodbath. Świetne riffy, brzmienie gitar, perfekcyjny growl. I tak, takie "głębsze mielenie" bardzo mi się podoba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 20:32, Niflheim napisał:

Moim zdaniem "Fathomless Mastery" jest najlepszym albumem Bloodbath. Świetne riffy, brzmienie
gitar, perfekcyjny growl. I tak, takie "głębsze mielenie" bardzo mi się podoba. ;)

Jaki utwór jest Twoim ulubionym i za co go cenisz? Tak z czystej ciekawości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 21:07, Kardithron napisał:

Jaki utwór jest Twoim ulubionym i za co go cenisz? Tak z czystej ciekawości. ;)


"Slaughtering The Will To Live". Za co go cenię? Za soczyste brzmienie i wokal, tak jak wcześniej podsumowałem twórczość Bloodbath. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 21:17, Niflheim napisał:

"Slaughtering The Will To Live". Za co go cenię? Za soczyste brzmienie i wokal, tak jak
wcześniej podsumowałem twórczość Bloodbath. ;)

Ale wszystkich kawałków z albumu dotyczy tylko jeden rodzaj brzmienia i wokalu, prawda? Chodziło mi o cechy bardziej indywidualne.
Ja wahałbym się między Hades Rising a At The Behest Of Their Death. Trochę jednak się przechylam na stronę tego pierwszego.

http://www.youtube.com/watch?v=PRh3Hk5pf6M

Za co cenię? Długi, brutalny, a przy tym najbardziej melancholijny z całego albumu (co solidnie akcentuje końcowa melodia). Podoba mi się wyróżnienie istotnych elementów lirycznych syntezą dwóch rodzajów growlingu, obecne zresztą również na paru innych utworach z albumu. Poza tym - świetne solówki, zwłaszcza ostatnia (3:28 - krótka, ale świetna).
Można też wspomnieć o teledysku. Bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja mam pytanie. Przez dlugi czas kupowalem czasopismo Thrashem'' all. Od dluzszego juz czasu nie widze zadnych egzemplarzy w moim sklepie. Czy Thrashem'' all skonczylo dzialalnosc? Jesli tak, to zastanawiam sie nad zamiennikiem, co polecacie?
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 21:48, Ksar666 napisał:

Witam!
Ja mam pytanie. Przez dlugi czas kupowalem czasopismo Thrashem'' all. Od dluzszego juz
czasu nie widze zadnych egzemplarzy w moim sklepie. Czy Thrashem'' all skonczylo dzialalnosc?
Jesli tak, to zastanawiam sie nad zamiennikiem, co polecacie?
Klaniam sie i pozdrawiam Ksar.


ja bym darował sobie czytanie pisemek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować