Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2010 o 18:14, Lesiu napisał:

> Z ciekawostek - w ostatnim numerze Terrorizer jest informacja, iż Keep of Kalessin zgłosili
> się do norweskich eliminacji o start w Eurowizji...:)
I nawet je wygrali bodajże.

Nie. Wygrał je Didrik Solli-Tangen: http://www.youtube.com/watch?v=XRQN5A7hf6Q
Sorry, że zbaczam z głównego wątku, ale... Kurczę, nawet taki kolo jest sto razy lepszy od naszego polskiego reprezentanta... Jeśli chodzi o Polskę to moim zdaniem w tym roku wybór artystów był nędzny, jak nie lubię Leszczy tak bym się cieszył gdyby pojechali do Norwegii, gdyż prezentowali się najlepiej z całego towarzystwa, a przynajmniej dużo, dużo, dużo, dużo lepiej niż prezenter Cartoon Network (jeśli wierzyć Myspace''owi Mrozińskiego)...
A skoro poruszono ten temat... Kiedy przypominam sobie Finów i Lordi, którzy zdobyli pierwsze miejsce, a potem Terasbetoni, którzy nie zakwalifikowali się do finałów, zastanawiam się co grające w takim stylu zespoły muszą mieć, żeby na imprezie tego typu zostać... hmmm... docenionym (?)... Niedorzeczny image jest tu kluczowy? Show? Brzmienie? Teksty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:15, hammerfall87 napisał:

nowa cd armored saint już się pojawiła nareszcie :)


Powiedziałbyś lepiej jak prezentuje się nowy Jon Oliva''s Pain. Już nieco od wydania minęło, a nikt nic nie wspominał.:>

Ogólnie to dla fanów Savatage(czyli mnie:P) jest całkiem fajny okres, bo jeszcze nowa płyty Circle II Circle zapowiedziana jest na ten rok(jak będzie trzymać poziom "Delusions of Grandeur" to będzie pięknie). A w tamtym roku był jeszcze album Machines of Grace - Zak Stevens na wokalu i Jeff Plate za bębnami. Całkiem porządnie zagrany heavy(acz skręcający w stronę hard rocka), pewnie byłaby to dla mnie przeciętna płyta, ale wokalu Stevensa zawsze mi się miło słucha, a i czasami jakaś fajna zagrywka na gitarze się trafi.:> Fajnie by było, żeby się zebrali jeszcze raz razem, ale chyba marne szanse na to(bez Chrisa i jego magicznego wiosła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 11:31, hammerfall87 napisał:

a nie pisałem? :) a to machine of grace przeoczyłem ale obadam na pewno :)


Wyszukiwarka mówi, że nie...:> Ostatnio odświeżyłem ''Tage Mahal i zorientowałem się, że kolejna płyta wyszła. Widać po ocenach, że nie jest zła, ale jednak wolę opinię z pierwszej ręki.:-)

@Kardithron - mnie raczej rzadko interesują koncerty(od wielkiego dzwonu mi się uda na jakimś być), także raczej nie. Ale skład całkiem ciekawy, z cyklu dla każdego coś miłego.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 12:55, Nephren-Ka napisał:

> a nie pisałem? :) a to machine of grace przeoczyłem ale obadam na pewno :)

Wyszukiwarka mówi, że nie...:> Ostatnio odświeżyłem ''Tage Mahal i zorientowałem się,
że kolejna płyta wyszła. Widać po ocenach, że nie jest zła, ale jednak wolę opinię z
pierwszej ręki.:-)

no to piszę ,że fajna jest i jest w starym stylu więc nie zawiedziesz się ,ma dobre riffy kompozycje itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 09:19, Kardithron napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=YSQww0DJY7s

Rewelacja. Kolejny death idzie na moją listę. Dan Swano jest genialnym wokalistą i jestem
mocno rozczarowany, że nikt mi o nim nie wspomniał w odpowiedziach na moje pytania o
niski bulgoczący, growling. A niby taki znany muzyk... :P


Ale to przeca nie jego głos.:P W Demiurg odpowiada za gitary i klawisze, ryczy jego przyjaciel Rogga Johansson...:> Poza tym kiedyś dałem Ci wykaz zespołów, w których było napisane co i jak robił Swano. A domyślnie mogłeś założyć, że jego głos jest jednym z lepszych growli w takiej muzyce(swoją drogą czysty wokal też w swojej klasie ma świetny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:11, Nephren-Ka napisał:

Ale to przeca nie jego głos.:P W Demiurg odpowiada za gitary i klawisze, ryczy jego przyjaciel
Rogga Johansson...:>

Chyba żartujesz? :P Jeżeli to prawda, to robi naprawdę wyjątkowo podobny growling. Sugeruję się tutaj wokalem z Ordered Eastward grupy Hail of Bullets - Dan Swano zajął się produkcją i zmiksowaniem albumu "...Of Frost And War", a w utworze otwierającym krążek udzielił swojej przeponki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:17, Kardithron napisał:

> Ale to przeca nie jego głos.:P W Demiurg odpowiada za gitary i klawisze, ryczy jego
przyjaciel
> Rogga Johansson...:>
Chyba żartujesz? :P Jeżeli to prawda, to robi naprawdę wyjątkowo podobny growling. Sugeruję
się tutaj wokalem z Ordered Eastward grupy Hail of Bullets - Dan Swano zajął się produkcją
i zmiksowaniem albumu "...Of Frost And War", a w utworze otwierającym krążek udzielił
swojej przeponki.


Powiem Ci, że mi to jak Swano nie brzmi, ale mogę się mylić - w końcu dawno nic nowego nie robił w tym rodzaju i mogło się co nieco w głosie zmienić. Na MA nic nie pisze, że brał udział w nagrywaniu wokali, a często mają tam rzetelne informacje. W każdym razie powiem Ci, że sam kawałek jest naprawdę świetny - wolno zagrany(doomowo:P) death, z czystymi partiami i tymi brudniejszymi. Muzycznie ich nie znałem, i będę musiał to zmienić w przyszłości.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:13, Gumisiek2 napisał:

Wybiera się ktoś na symfoniczną wersję Empty Walls Serja Tankiana do Warszawy (20 czerwca,
bilety 170 zł) ?


Cena powalająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 09:19, Kardithron napisał:


Argh, Demiurg... Cała "Hate Chamber" to mocna rzecz, niemniej polecam szczególnej uwadze "Terror Before Sleep" i "Wolves At The Gates"...

Miklak, hans_olo, i adresat tegoż posta - dzięki za listę, przyjrzę się tym zespołom bliżej...

Fani Rotting Christ mają w tym roku dwie okazje aby nacieszyć oczy i uszy występem Greków - najpierw chłopaki przemkną przez nasz kraj promując swój najnowszy krążek a później wesprą Bolt Thrower w ichniej trasie...
Moje dwie ukochane formacje jednego wieczoru...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 11:38, Kardithron napisał:

Miazga. Jeden z najlepszych deathowych fragmentów jakie słyszałem.


Niezły, ale dla mnie jakoś mało death metalowy.:P Wolałbym coś z szaleńczą perkusją, pokręconymi partiami basu i melodyjną i cholernie techniczną solówką...:> Jakby zostawić z tego wokal, i dodać to co grali Hoglan, Schuldiner i DiGirogio, to byłoby to.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 11:38, Kardithron napisał:

> Na MA nic nie pisze, że
> brał udział w nagrywaniu wokali, a często mają tam rzetelne informacje.
http://www.sendspace.pl/file/055e80a2461c9f8bc133e96
Miazga. Jeden z najlepszych deathowych fragmentów jakie słyszałem.

Zależy kto co lubi w death metalu, dla mnie najmocniejsze fragmenty to np. zwolnienie W Nile - Ithyphallic, albo w Pestilence - Chronic Infection, ewentualnie w Spirit Crusher od Death, kiedy po basowym intrze wyłania się riff z wokalem, można by wymieniać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować