Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Szczerze mowiac tez mnie to troche odrzucilo jak po raz pierwszy (drugi tez :P) to zobaczylem, ale przestalem na to zwracac uwage, Arch Enemy jest wg mnie calkiem-niezle-grajacym zespolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:23, Witcher1990 napisał:

> 15zł + dostawa jestem skłonny sprzedać ;)
Ja bym się poważnie zastanawiał ale dobrze by było gdybyś zapodał fotkę.


Gdybyś napisał wcześniej...Do 16 miałem na oku limitowaną edycję tego albumu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:49, Woo-Cash napisał:

> > 15zł + dostawa jestem skłonny sprzedać ;)
> Ja bym się poważnie zastanawiał ale dobrze by było gdybyś zapodał fotkę.

Gdybyś napisał wcześniej...Do 16 miałem na oku limitowaną edycję tego albumu ;P

Ale ty napisałeś o 17;D Tak czy siak chyba bym kupił bo w sklepie za taką kase nie dostanę bo to nawet nie pieniądze...
Oglądam filmy z pogo na Slayerku;D Kurde masa czasem też sie przydaje przejść takim taranem hahah;D Ale i tak rozzzzzz tą imprezę! Kto poguje ze mną w GC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:29, Witcher1990 napisał:

Tak na YT. Może i przeraziło ale na pewno nie spodobało. Szkoda, że nie śpiewa tam jakoś
inaczej facet bo pewnie kapelka byłaby jedną z mich ulubionych...

No, na trzech pierwszych płytach śpiewał jakoś inaczej facet. ;p

btw. Co takiego Cię odrzuca w Angeli? Ma piękny głos. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:29, Witcher1990 napisał:

Tak na YT. Może i przeraziło ale na pewno nie spodobało. Szkoda, że nie śpiewa tam jakoś
inaczej facet bo pewnie kapelka byłaby jedną z mich ulubionych...

Jak już Noxbi wspomniał, na początku ryczał facet, Johan Liiva. Najlepszy okres w twórczości AE imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 22:58, Miklak napisał:

> Tak na YT. Może i przeraziło ale na pewno nie spodobało. Szkoda, że nie śpiewa tam
jakoś
> inaczej facet bo pewnie kapelka byłaby jedną z mich ulubionych...
Jak już Noxbi wspomniał, na początku ryczał facet, Johan Liiva. Najlepszy okres w twórczości
AE imo.

http://www.youtube.com/watch?v=hkuL8Nl8E1c tutaj całkiem fajnie śpiewa chodź jak dla mnie szału ni ma (zwłaszcza patrząc na wokal z 1płyty). Muzyka miażdży- mają świetne solówki, super perkę i jest w tym power (co widać po zachowaniu ludzi na koncertach) i aż żałuję, że nie podoba mi się ten wokal bo na pewno bym ich bardzo polubił;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 10:00, Witcher1990 napisał:

> > Tak na YT. Może i przeraziło ale na pewno nie spodobało. Szkoda, że nie śpiewa
tam
> jakoś
> > inaczej facet bo pewnie kapelka byłaby jedną z mich ulubionych...
> Jak już Noxbi wspomniał, na początku ryczał facet, Johan Liiva. Najlepszy okres
w twórczości
> AE imo.
http://www.youtube.com/watch?v=hkuL8Nl8E1c tutaj całkiem fajnie śpiewa chodź jak dla
mnie szału ni ma (zwłaszcza patrząc na wokal z 1płyty). Muzyka miażdży- mają świetne
solówki, super perkę i jest w tym power (co widać po zachowaniu ludzi na koncertach)
i aż żałuję, że nie podoba mi się ten wokal bo na pewno bym ich bardzo polubił;D

http://www.youtube.com/watch?v=-Bm9asCROyI <3
AE bez Angeli to nie AE :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:21, Miklak napisał:

http://rateyourmusic.com/release/album/wuthering_heights/salt/
Sprostali oczekiwaniom! Całkiem niezły to album, nie da się ukryć.

Tak, jak hammerfall, przesłuchałem na razie to, co wrzucili na myspace i jedno mogę stwierdzić z całym przekonaniem, to jest DUŻO, DUŻO lepsze niż cały Astral Doors, nie tylko ostatnia płyta (jakie opinie czytałem). Nie wiem czemu, AD nie za bardzo mnie przekonało (co ciekawe, w dużej mierze przez klona Dio, jak mu tam? Johansson?), ale Wuthering Heights to naprawdę kawał niezłego brzmienia. hellyeah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:24, kuba9876543210 napisał:

Niech zgadne... ogladales np. gdzies na YT jak growluje i przerazilo Cie to...?


Przepraszam, że tak w połowie rozmowy, ale zaciekawiło mnie to zdanie ;). Ja się przyznaję - ta kobieta wywołuje u mnie mieszane uczucia... Zwłaszcza jak ogląda się nagranie z utworu My Apocalypse to można się, może nie przestraszyć, ale zacząć zastanawiać nad własną tętnicą i krwią która w nich płynie. Oczy pasują do obrazu wampira z większości utworów literackich.

Archer jest genialnym gitarzystą (wśród death metalowców), a wokalistka jak nie growluje jest całkiem ładna ;p (co też jakieś znaczenie może mieć na odbiór zespołu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 23:21, Miklak napisał:

http://rateyourmusic.com/release/album/wuthering_heights/salt/

Sprostali oczekiwaniom! Całkiem niezły to album, nie da się ukryć.


ja jestem zachwycony nowa plytka - minimalnie za Far From the Madding Crowd stawiam ich najnowsza plyke bo ma w sobie to cos czego mi zabraklo na The Shadow Cabine.

ja przesluchalem ostatnio tez Kalmah - 12 Gauge http://www.metal-archives.com/release.php?id=262230

czasy bardzo fajnego powerku ze przyjemnym wokalem (Swamplord, They Will Retun) minely bezpowrotnie... teraz od cholery deathu w wokalu (dla mnie nie do zniesienia, chwilami ino tylko stary dobry voc), ale i coraz wiecej w muzyce... dla mnie totalne dno przez te deathowe dodatki - bez tego plytka bylaby bardzo przyjemna, fanom melodeathu moze sie podobac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:24, kuba9876543210 napisał:

Niech zgadne... ogladales np. gdzies na YT jak growluje i przerazilo Cie to...?
;-)


przerazilo ? jak dla mnie to ona beznadziejnie brzmi i nie musze do tego jej ogladac (a cialko ma niczego sobie) by dojsc do takiego wniosku ;) przyznaje ze brzmi ona inaczej niz inni wokalisci, ale mi to kompletnie nie odpowiada. Muzyka AA tez mi nie lezy w sumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 16:41, Gul4sH napisał:

Przepraszam, że tak w połowie rozmowy, ale zaciekawiło mnie to zdanie ;). Ja się przyznaję
- ta kobieta wywołuje u mnie mieszane uczucia... Zwłaszcza jak ogląda się nagranie z
utworu My Apocalypse to można się, może nie przestraszyć, ale zacząć zastanawiać nad
własną tętnicą i krwią która w nich płynie. Oczy pasują do obrazu wampira z większości
utworów literackich.


Jest tylko jeden problem - AE ma robić muzykę, a nie filmy. A coraz gorzej z tym u nich jest, niestety.

Dnia 13.04.2010 o 16:41, Gul4sH napisał:

Archer jest genialnym gitarzystą (wśród death metalowców), a wokalistka jak nie growluje
jest całkiem ładna ;p (co też jakieś znaczenie może mieć na odbiór zespołu).


Hmm, a kto to jest Archer? W AE gra pierwszy i drugi Amott, ale są co najwyżej dobrzy - do wirtuozów klasy Schuldinera czy Azagthotha nieco im brakuje jednak...:>

Ogólnie dla mnie zespół podąża drogą Children of Bodom - im nowsza płyta, tym więcej w niej power niż death metalu, ale ludzi myli brak czystych wokali po prostu. Angela za dużo pewnie wpływu na materiał nie ma(rządzą gitarzyści) i robi takie same(dobre) wokale jak dawniej(jak choćby na bardzo fajnej płycie "Wages of Sin", która była jej debiutem w zespole).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 17:05, EmperorKaligula napisał:

> http://rateyourmusic.com/release/album/wuthering_heights/salt/
>
> Sprostali oczekiwaniom! Całkiem niezły to album, nie da się ukryć.

ja jestem zachwycony nowa plytka - minimalnie za Far From the Madding Crowd stawiam
ich najnowsza plyke bo ma w sobie to cos czego mi zabraklo na The Shadow Cabine.

Przyznam się, że podoba mi się coraz bardziej z każdym odsłuchaniem. Lepsza od The Shadow Cabinet, bez dwóch zdań, ale do FFtMC jej brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 17:12, Nephren-Ka napisał:

Pod nosem to czeka włoski Fleshgod Apocalypse, z debiutanckim albumem(co ważne), który
zaczyna się tak:
http://www.youtube.com/watch?v=UtDxvvYlxqQ (niestety YT niszczy dość mocno power tego
nagrania).

Fleshgod Apocalypse na podstawie In Honour of Reason
1. Wokal (1-10) - 7
2. Brzmienie (1-10) - 8
3. Gra (1-10) - 8
4. Kompozycja (1-10) - 9
32/40

Dnia 09.04.2010 o 17:12, Nephren-Ka napisał:

Ew. ostatni album Decapitated: http://www.youtube.com/watch?v=8zJpPAhGheA (choć nie jest
to raczej brutal, ale death na pewno:>).

Decapitated na podstawie Day 69
1. Wokal (1-10) - 5
2. Brzmienie (1-10) - 8
3. Gra (1-10) - 8
4. Kompozycja (1-10) - 8
29/40

Dnia 09.04.2010 o 17:12, Nephren-Ka napisał:

Ach, link bezpośredni do największej światowej rzeźni. Brutalny przysmak. :F
Przejrzałem i przesłuchałem projekty z pierwszych dwóch stron. Nieco znam, nieco mnie zainteresowało. Na temat paru się wypowiem swoim schematem oceniania.
Zaznaczam, że są to oceny całkowicie subiektywne.

Hate Eternal na podstawie The Victorious Reign
1. Wokal (1-10) - 7
2. Brzmienie (1-10) - 8
3. Gra (1-10) - 8
4. Kompozycja (1-10) - 8
31/40

Hour of Penance na podstawie Misconception
1. Wokal (1-10) - 7
2. Brzmienie (1-10) - 7
3. Gra (1-10) - 8
4. Kompozycja (1-10) - 8
30/40

Severed Savior na podstawie Rewards Of Cruelty
1. Wokal (1-10) - 7
2. Brzmienie (1-10) - 7
3. Gra (1-10) - 7
4. Kompozycja (1-10) - 8
29/40

Dripping na podstawie Poisoning Reality
1. Wokal (1-10) - 4
2. Brzmienie (1-10) - 4
3. Gra (1-10) - 6
4. Kompozycja (1-10) - 8
22/40

Insidious Decrepancy na podstawie Forsaken Defamation And Irreverence
1. Wokal (1-10) - 5
2. Brzmienie (1-10) - 5
3. Gra (1-10) - 7
4. Kompozycja (1-10) - 8
25/40

Prostitute Disfigurement na podstawie Sworn To Degeneracy
1. Wokal (1-10) - 6
2. Brzmienie (1-10) - 6
3. Gra (1-10) - 7
4. Kompozycja (1-10) - 8
27/40

Ghost na podstawie King of Darkness
1. Wokal (1-10) - 5
2. Brzmienie (1-10) - 6
3. Gra (1-10) - 7
4. Kompozycja (1-10) - 8
26/40

Atheretic na podstawie Nature Laughs Last
1. Wokal (1-10) - 7
2. Brzmienie (1-10) - 8
3. Gra (1-10) - 8
4. Kompozycja (1-10) - 8
31/40

Dissenter na podstawie Contamination
1. Wokal (1-10) - 8
2. Brzmienie (1-10) - 7
3. Gra (1-10) - 8
4. Kompozycja (1-10) - 7
30/40


I tyle. Chyba starczy. Oczywiście, ocenianie wychodzi mi wyjątkowo orientacyjnie.
Jak widać, Dripping ( http://www.youtube.com/watch?v=_NTCWGjCOfg) się najmocniej oberwało, przede wszystkim przez wokal i brzmienie. Choć kompozycja, jak widać, przypadła mi do gustu. Podobały mi się te króciutkie wstawki z klasykiem.
Dissenter ( http://www.youtube.com/watch?v=CPUKbB5EOwg) jako jedyny ma 7 z kompozycji. Kiepskie intro (przez chwilkę miałem wrażenie, że to YouTube coś obcięło). Za to wokal spodobał mi się chyba najbardziej z ocenionych projektów.

Dnia 09.04.2010 o 17:12, Nephren-Ka napisał:

Jest tylko jeden problem - AE ma robić muzykę, a nie filmy. A coraz gorzej z tym u nich jest, niestety.

Ja się nawet za nich nie zamierzam zabrać. Nie dość, że satanistyczne (a to ćwierć biedy), to komercyjne, a jeden-dwa kawałki, które miałem okazję przesłuchać, wcale nie zrobiły na mnie wrażenia, oczywiście w skali melodeath. A już za samym melodic death metalem nie przepadam, więc...
Najgorsza jest natomiast ta kobieta za mikrofonem - sama świadomość tego, że jej słucham, nie dałaby mi się cieszyć muzyką (żeby tylko było czym się cieszyć). Po prostu nie przepadam za kobietami w składach grup grających cięższe odmiany muzyki metalowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 11:51, Infinitas napisał:

In Vain - Mantra

Strasznie nierówna płyta imo. No i nie są znowuż tacy mało znani. Kto się interesuje nowościami, musiał na nich wpaść ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 22:29, Kardithron napisał:

Ja się nawet za nich nie zamierzam zabrać. Nie dość, że satanistyczne (a to ćwierć biedy),

AE satanistyczne? Ato nowość, gdzie to wyczytałeś? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2010 o 22:29, Kardithron napisał:

Zaznaczam, że są to oceny całkowicie subiektywne.


To chyba raczej oczywiste.:>

Dnia 13.04.2010 o 22:29, Kardithron napisał:

I tyle. Chyba starczy. Oczywiście, ocenianie wychodzi mi wyjątkowo orientacyjnie.


Z ciekawości zapytam, czy oceniłeś coś na 10 w każdej składowej kategorii.:>

Dnia 13.04.2010 o 22:29, Kardithron napisał:

Ja się nawet za nich nie zamierzam zabrać. Nie dość, że satanistyczne (a to ćwierć biedy),
to komercyjne, a jeden-dwa kawałki, które miałem okazję przesłuchać, wcale nie zrobiły
na mnie wrażenia, oczywiście w skali melodeath. A już za samym melodic death metalem
nie przepadam, więc...


Przesada.:P Satanizmu tam tyle co nic(skłonności antyreligijne to nie musi być od razu satanizm), a muzycznie(chociaż stają się nudni) to Feela jeszcze nie przypominają(a to byłaby komercja). Może się jeszcze poprawią, czas pokaże. Sam nie bardzo uważam AE za melodic death, dla mnie to taki power z "brudnymi" wokalami - podobnie gra chociażby Children of Bodom(poza debiutem, który śmiało zaliczam do death) czy Kalmah.

Dnia 13.04.2010 o 22:29, Kardithron napisał:

Najgorsza jest natomiast ta kobieta za mikrofonem - sama świadomość tego, że jej słucham,
nie dałaby mi się cieszyć muzyką (żeby tylko było czym się cieszyć). Po prostu nie przepadam
za kobietami w składach grup grających cięższe odmiany muzyki metalowej.


Powiem Ci, że dla mnie akurat to jest dość imponująca sprawa, rzadko kiedy spotyka się wokalistkę w kapeli grającej death metal...:> Angela na początku swojej przygody wprowadziła sporo ożywienia w AE, ale że potem muzycznie idą już w inne nieco tory, to co innego.

BTW - była jeszcze inna pani, która potrafiła krzyknąć chyba nawet jeszcze potężniej:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=2680
http://www.metal-archives.com/release.php?id=19088

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować