Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ostatecznie będzie więcej zespołów. Katatonia kosztowała 80zł w kwietniu, a teraz mamy Riverside no i jakby nie patrzeć Korn, a dojdą kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 20:39, Nephren-Ka napisał:

> live death angel z krakowa kawałek z albumu act III

Ładnie im to wyszło całkiem, ostrzej nieco niż na albumie(ale to chyba cecha każdego
zespołu, który potrafi zagrać dobry koncert).
BTW - publika też nieźle się bawiła, powinna skandować nazwisko Chuck Billy do oporu(to
on namówił chłopaków z DA do reaktywowania się).:P


cała sala to był 1 wielki młyn , ci muzycy to są profesjonaliści dlatego uwielbiam koncerty w klubach bo są bez zbędnego efekciarstwa .Wrażenia nie zapomniane na całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 20:47, Lesiu napisał:

Ostatecznie będzie więcej zespołów. Katatonia kosztowała 80zł w kwietniu, a teraz mamy
Riverside no i jakby nie patrzeć Korn, a dojdą kolejne.

Wiesz może, kiedy będzie coś więcej wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 21:41, MarchewaSoler napisał:

Wiesz może, kiedy będzie coś więcej wiadomo?


Raczej nie, ale odwiedzaj stronę Metal Hammera, ew. last.fm i się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 22:03, Lesiu napisał:

Raczej nie, ale odwiedzaj stronę Metal Hammera, ew. last.fm i się dowiesz.

Takoż czynić będę.

Słucham sobie Samaela... nie zbyt podobny do takiego Emperora. I jakoś tak średnio podchodzi. Kiedyś spróbuję ich industriala, może będzie ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 22:50, MarchewaSoler napisał:

Słucham sobie Samaela... nie zbyt podobny do takiego Emperora. I jakoś tak średnio podchodzi.
Kiedyś spróbuję ich industriala, może będzie ciekawszy.


Blackowa ''Ceremony of Opposites'' wymiata, a industrialowa ''Solar Soul'' to ich opus magnum, mistrzostwo świata. Obadaj jeszcze ''Reign of Light'', z dala od ''Above''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 22:19, Lesiu napisał:

Blackowa ''Ceremony of Opposites'' wymiata, a industrialowa ''Solar Soul'' to ich opus
magnum, mistrzostwo świata. Obadaj jeszcze ''Reign of Light'', z dala od ''Above''.


Właśnie "Ceremony of Opposites" słuchałem. W sumie zła nie jest, akuratnie ją słucham. :) Zamierzam się też dziś z Draconian zapoznać w końcu.

Nie myślałem, że będę słuchał dłuższej płyty niż THE Ayreonu. A tu proszę, Ulver przyszedł mi z pomocą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 23:41, MarchewaSoler napisał:

Nie myślałem, że będę słuchał dłuższej płyty niż THE Ayreonu. A tu proszę, Ulver przyszedł
mi z pomocą. ;)


"Into the Electric Castle" jest nieco ponad dwie minuty dłuższy niż THE.:P A jakościowo bardzo porównywalny, kwestią gustu jest wybór faworyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 00:50, Nephren-Ka napisał:

"Into the Electric Castle" jest nieco ponad dwie minuty dłuższy niż THE.:P A jakościowo
bardzo porównywalny, kwestią gustu jest wybór faworyta.


Pierwsze płyty Ulvera są dosyć krótkie. Właśnie sobie akustycznego "Kveldssanger" słucham. Jak zwykle zostałem zaskoczony przez ten zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 01:01, MarchewaSoler napisał:

Pierwsze płyty Ulvera są dosyć krótkie. Właśnie sobie akustycznego "Kveldssanger" słucham.
Jak zwykle zostałem zaskoczony przez ten zespół.


Mam dość małą wiedzę ta ten temat szczerze mówiąc, Ulver to mój szeroki wishlist od dłuższego czasu.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 01:11, hammerfall87 napisał:

Ballof to był niesamowity gardłowy


Szkoda, że był...:( Zetro też był całkiem niezły, chociaż stosunkowo krótko. IMO Rob Dukes jak na razie wypada najsłabiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 01:03, Nephren-Ka napisał:

Mam dość małą wiedzę ta ten temat szczerze mówiąc, Ulver to mój szeroki wishlist od dłuższego
czasu.:>

Uuu, to trzeba nadrobić. Tyle że z każdą płytą. Wyjątkowy zespół. :P Ale i muzyka do najprostszych nie należy, więc trochę skupienia potrzeba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 01:03, Nephren-Ka napisał:

Mam dość małą wiedzę ta ten temat szczerze mówiąc, Ulver to mój szeroki wishlist od dłuższego
czasu.:>


To w takim razie obowiązkowo wspomniany właśnie Kveldssanger na początek (Østenfor Sol Og Vestenfor Maane i Ulvsblakk w szczególności zasługują na uznanie). A potem to już wszystko od Perdition City włącznie, wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 10:33, MarchewaSoler napisał:

Uuu, to trzeba nadrobić. Tyle że z każdą płytą. Wyjątkowy zespół. :P Ale i muzyka do
najprostszych nie należy, więc trochę skupienia potrzeba. ;)


Spokojnie, na tej liście czeka jeszcze kilka innych ciekawych zespołów - jak Summoning czy Septic Flesh. W tej chwili słucham takiego czegoś jak Unmoored - takie nieco słabsze Edge of Sanity. Pierwszy album jest niezły, ale dość słabo wyprodukowany, drugi ma lepsze brzmienie, ale dopiero na trzecim - "Indefinite Soul-Extension" wszystko jest jak należy i to wydawnictwo spokojnie można do najlepszej twórczości EoS porównać.

@Caelethi - z płytami Ulver nie będę miał problemu, jeden z dwóch okolicznych maniaków bardzo ich lubi, także pewnie zaopatrzę się pewnie nie tylko w standardowe albumy, ale i jakieś nieznane bootlegi.:P Ale to jak przyjdzie odpowiedni czas.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 14:22, Nephren-Ka napisał:

Spokojnie, na tej liście czeka jeszcze kilka innych ciekawych zespołów - jak Summoning
czy Septic Flesh
. /ciach/


Do tego nawet się nie przyznawaj ; > Mogę Ci tylko doradzić, że Summoning najlepiej słucha się u schyłku lata/na początku jesieni. To oczywiście subiektywne uczucia, ale chyba dosyć trafne.

A Septic Flesh... "Annubis" czy "Sunlight Moonlight" to jedne z lepszych utworów ever, jakie dane mi było usłyszeć. Muzyka, jaką napisali ci grecy na dwóch ostatnich płytach jest rewelacyjna i nietuzinkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 14:58, Caelethi napisał:

Do tego nawet się nie przyznawaj ; > /ciach/


Spokojnie, zawsze długo zbieram się do dobrych zespołów, których nie znam.:> A słucha mi się dobrze wszystkiego bez względu na porę roku, decyduje raczej humor danego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe. Ludzka wyobraźnia nie ma granic : )

Ja od siebie polecam album zespołu Misery Index - Discordia. Chłopaki grają death metal przyprawiony grindcorem. Krążek jest na równym i wysokim poziomie, nie licząc jednej perełki - Conquistadores. Link do tego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=2aBXIPZUlx4. Niedawno kapela wydała nowego długograja zatytułowanego Heirs to Thievery. Trzeba będzie nadrobić pospiesznie zaległości, może ktoś już najnowszy album słyszał i ma ochotę wypowiedzieć się na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować