Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2010 o 16:24, Hekt-X napisał:

Zdecydowanie jeden z najlepszych zespołów metalowych na polskiej scenie.


najlepsza to jest polska Arona - no i dobre teksty po polsku! :D Ale wszystko zalezy od gatunku - u nas glownie black/pagan sie robi - i to dobry kuzwa!. Ja cholernie cenie ta plyte http://www.metal-archives.com/release.php?id=200744 (na YT w koszmarnej jakosci) To co wymieniono wczesniej tez warte uwagi, dodam jeszcze: Witchking, Miecz Wikinga, Gontyna Kry, Wojnar, Graveland, Slavland i wiele wiele innych o ktorych nie pamietam w tej chwili. No i oczywiscie kapitalny polski Honor, ktory na pozniejszych plytach ociera sie o metal.

ale dla mnie rootwater to dno ;) Jest masa ciekawszych plyt, youtubuj po nazwach to co wymieniono, moze cos sie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 21:26, Hekt-X napisał:

Może i nie jestem jakimś ''koksem'' jeśłi chodzi o PL scenę metalową, więc przyjmijmy
wersję, jeden z moich ulubionych zespołów :P

Nie chciałem Ci rzecz jasna w żaden sposób ubliżyć, tylko uświadomić, że jest masa innych i - moim zdaniem - ciekawszych zespołów : )

Dnia 31.05.2010 o 21:26, Hekt-X napisał:

Drinkersi jak najbardziej, ale nie jestem wielkim fanem tego typu death''u i black''u
jaki tu przytoczyłeś akurat.

Rozumiem, nie każdemu takie dźwięki muszą się podobać.

Dnia 31.05.2010 o 21:26, Hekt-X napisał:

/ciach/ do tego też mógłbym dorzucić
zajawki ostatnio dość znaczne klimatami southern/stoner... /ciach/

Masz u mnie za to wielkiego plusa. Jakbyś miał coś godnego polecenia, to wal. Zawsze istnieje szansa, że nie znam.

Dnia 31.05.2010 o 21:26, Hekt-X napisał:

KAT kiedyś zasłyszany u kumpla, wkręcił mi kilka tracków, a Riverside już mnie urzekło
jakiś czas temu. Szczególnie klimatem jaki tworzą, heh :D

Słuszna koncepcja ; D

Dnia 31.05.2010 o 21:26, Hekt-X napisał:

Właściwie dużo bardziej cenię sobie właśnie klimat, który jeśli mi siądzie jest dla mnie
ważniejszy w muzyce niż techniczne "rąbanie", czy nawet jakość nagrania.

Klimat oczywiście, jest ważny. Każdy ma własne priorytety, jeśli o gust muzyczny chodzi, czyż nie? Dla mnie on też jest ważny, np. jestem zapalonym miłośnikiem Theriona, w którym klimat, w dużej mierze tworzony za pomocą symfonii, jest bajeczny.

@EmperorKaligula
Akurat pagan pozwoliłem sobie ominąć, gdyż uznałem, że to zbyt odległe od potencjalnych preferencji Hekt-X'a ;) A i nie jestem wybitnym specem jeśli o ten gatunek chodzi, choć nie przeczę - lubię. Hellveto szczególnie wryło mi się w pamięć. A Evilfeast postaram się zdobyć jak najszybciej, skoro tak gorąco polecasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 21:45, Caelethi napisał:

Masz u mnie za to wielkiego plusa. Jakbyś miał coś godnego polecenia, to wal. Zawsze
istnieje szansa, że nie znam.


Wiesz tu dopiero zaczynam, standardowo mnie się wydaje, póki co jaram się mocno takimi bandami jak Rebel Meets Rebel, Down, HellYeah, Black Label Society, zamierzam w najbliższym czasie badać jeszcze OM, Crowbar, Corruption, Orange Goblin i parę innych juz rockowych bandów... Ale w sumie ciężko nie znać takich bandów, bo generalnie jeszcze przed faktycznym poznaniem ich gdzieś mi się tam większość obiła o uszy...

A co do paganów jeszcze, to jeśli od strony folkowej podejść to nie mam nic przeciwko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:04, Hekt-X napisał:

/ciach/ Ale w sumie ciężko nie znać takich bandów, bo generalnie jeszcze przed faktycznym
poznaniem ich gdzieś mi się tam większość obiła o uszy...

Polemizowałbym, stoner nie jest aż tak popularny ;)

Masz jakieś podstawy, ale brakuję trochę klasyków: Kyuss - Blues for the Red Sun, Monster Magnet - Powertrip, Sleep - Sleep''s Holy Mountain. Te dwie pierwsze płyty to moi absolutni faworyci w tym gatunku, przez całe wakacje bez chwili wytchnienia katowałem się tym.

Crowbar - Time Heals Nothing to mocna pozycja, ale nie stonerowa. Fu Manchu - California Crossing i Corrosion of Conformity - Deliverance - kolejne opus magnum gatunku. Generalnie słuchaj ze stonera czego popadnie, nie wyjdzie Ci to z pewnością na złe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:34, Caelethi napisał:

Masz jakieś podstawy, ale brakuję trochę klasyków: Kyuss - Blues for the Red Sun,
Monster Magnet - Powertrip, Sleep - Sleep''s Holy Mountain. Te dwie pierwsze
płyty to moi absolutni faworyci w tym gatunku, przez całe wakacje bez chwili wytchnienia
katowałem się tym.


Kyuss oczywiście, że będę badał, w końcu pisałem, że jeszcze kilka rockowych bandów mam na uwadze. Sleep przy przeglądaniu ogólnie twórczości Cisneros''a też wejdzie, bo o OM wczesniej pisałem.

Dnia 31.05.2010 o 22:34, Caelethi napisał:

Crowbar - Time Heals Nothing to mocna pozycja, ale nie stonerowa.


To mi zostało polecone jako sludge/southern/stoner.

Dnia 31.05.2010 o 22:34, Caelethi napisał:

Corrosion of Conformity


Widziałem ich w podobnych do Down na last.fm, więc prędzej, czy później też bedzie badane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 21:45, Caelethi napisał:

stoner
Masz u mnie za to wielkiego plusa. Jakbyś miał coś godnego polecenia, to wal. Zawsze
istnieje szansa, że nie znam.

Pozwolę sobie się wtrącić.

Karma to Burn "Almost Heathen"
Sonic Flower "Sonic Flower"
Nebula "Charged"
Bongzilla "Amerijuanican"
Weedeater - wszystko
Wo Fat "Psychedelonaut"
Dozer "Through the Eyes of Heathens"
Stonewall Noise Orchestra "Sweet Missisipi Deal"
Masters of Reality "Pine/Cross Dover"
Iron Man "I Have Returned"
Church of Misery pewnie znacie

te dwa pierwsze są instrumentalne.

miejscami się chyba zapędziłem w doom, ale co tam.

no i jest już na forum wątek poświęcony takim klimatom - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55403&u=12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 23:07, Graszcz napisał:

Sonic Flower "Sonic Flower"
Wo Fat "Psychedelonaut"
Stonewall Noise Orchestra "Sweet Missisipi Deal"
Iron Man "I Have Returned"

Dziękować, tego nie znałem.

Dnia 31.05.2010 o 23:07, Graszcz napisał:

no i jest już na forum wątek poświęcony takim klimatom - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55403&u=12

Trochę niszowy ten twój wątek, ja chyba pozostanę tutaj ; )


To łap jeszcze to:
Slo Burn - Amusing The Amazing
Brant Bjork - Jalamanta
Superjoint Ritual - A Lethal Dose Of American Hatred
Mondo Generator - A Drug Problem That Never Existed
The Atomic Bitchwax - The Atomic Bitchwax
Clutch - Blast Tyrant
Colour Haze - Colour Haze
Unida - Coping with the Urban Toyote

Po resztę odsyłam na last.fm :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 21:38, EmperorKaligula napisał:

najlepsza to jest polska Arona /ciach/


I Furia.:> Kataxu jakby dłużej poszukać też by pasowało.

@Caelethi - dziwne, ale nikt nie wspomniał o Spiritual Beggars - jeden z fajniejszych stonerowych projektów i drugi(po Clutch) którego sam słucham w miarę regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:17, Caelethi napisał:

Acid Drinkers. Azarath, Thy Disease, Infernal War, Iperyt, Furia,
Massemord, Mgła, Mord, Sceptic, Trauma, Arkona, Besatt, Armagedon, Christ Agony, Sathanas,
Dead Infection, Antigama, Blindead, Lost Soul, Thunderbolt, Szron, Kriegsmaschine czy
Non Opus Dei są również wyborne, aczkolwiek mniej znane i muzycznie cięższe. Decapitated, KAT czy
Riverside

Hmm, wsrod wymienionych wyzej brakuje mi Arkona, Vader, Elysium, Swiatogor, Slavland, Graveland i jeszcze kilka innych, ale najbardziej nie rozumiem co niektorzy widza w Dead Infection. Monotonia i kiepskie brzmienie, choc moze dlatego, ze nie mialem okazji blizej poznac tego zespolu. Ale to tylko moje zdanie :P

Przy okazji mam pytanie jedno do Was, czym sie roznie Thrash od Post-Thrash''u? I czym sie roznia od siebie Progressive, Neo-Progressive i Post-Progressive?
Tylko nie odsylacie mnie na Wiki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Przy okazji mam pytanie jedno do Was, czym sie roznie Thrash od Post-Thrash''u? I czym
sie roznia od siebie Progressive, Neo-Progressive i Post-Progressive?
Tylko nie odsylacie mnie na Wiki ;]


Poszukaj tutaj: http://rateyourmusic.com/rgenre/ Masz chyba wszystkie gatunki jakie istnieją póki co, z dokładnymi opisami o co w nich chodzi.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Hmm, wsrod wymienionych wyzej brakuje mi Arkona,

Arkona jest. Czyżby wzrok Cię zawodził?

Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Vader,

Vadera zna każdy szanujący się słuchacz metalu.

Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Elysium,

Nie słuchałem.

Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Swiatogor, Slavland,

Napisałem przecież, że postanowiłem pominąć pagan.

Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Graveland i jeszcze kilka innych,

Nie przepadam za Graveland.

Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

ale najbardziej nie rozumiem co niektorzy widza w Dead
Infection. Monotonia i kiepskie brzmienie, choc moze dlatego, ze nie mialem okazji blizej
poznac tego zespolu.
Ale to tylko moje zdanie :P

Może właśnie dlatego?

Dnia 01.06.2010 o 14:13, kuba9876543210 napisał:

Przy okazji mam pytanie jedno do Was, czym sie roznie Thrash od Post-Thrash''u? I czym
sie roznia od siebie Progressive, Neo-Progressive i Post-Progressive?
Tylko nie odsylacie mnie na Wiki ;]

Nie do Wiki? To w takim razie wklep sobie te tagi w last.fmie i wszystko powinno być jasne ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 16:12, Caelethi napisał:

Arkona jest. Czyżby wzrok Cię zawodził?


przepraszam, przeoczylem

Dnia 01.06.2010 o 16:12, Caelethi napisał:

Vadera zna każdy szanujący się słuchacz metalu.


Decapitated takze :P

Dnia 01.06.2010 o 16:12, Caelethi napisał:

Napisałem przecież, że postanowiłem pominąć pagan.


aa, napisales to w innym poscie, niz tym, na ktory odpowiadalem :)

Dnia 01.06.2010 o 16:12, Caelethi napisał:

Może właśnie dlatego?


Przesluchalem 3 lata temu kilka utworow, odrzucilo mnie, przy drugim podejsciu kilkanascie miesiecy temu to samo. Przy najbardziej optymistycznym wariancie dalbym 5/10.

Dnia 01.06.2010 o 16:12, Caelethi napisał:

Nie do Wiki?


wikipedia nie nalezy do wiarygodnych zrodel, czasem zawarte tam informacje sa ewidentnym dowodem skrajnego subiektywizmu piszacego/piszacych. Oczywiscie mowa o artykulach dot. zespolow, czy informacji o konkretnch gatunkach.

Dnia 01.06.2010 o 16:12, Caelethi napisał:

To w takim razie wklep sobie te tagi w last.fmie i wszystko powinno być jasne ; )


Zaraz tak zrobie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 16:23, kuba9876543210 napisał:

Decapitated takze :P

Tu polemizowałbym :)

Dnia 01.06.2010 o 16:23, kuba9876543210 napisał:

Przesluchalem 3 lata temu kilka utworow, odrzucilo mnie, przy drugim podejsciu kilkanascie
miesiecy temu to samo. Przy najbardziej optymistycznym wariancie dalbym 5/10.

Czasem podejść trzeba więcej niż 2-3. Wiem to z autopsji, sam do niektórych rzeczy przekonywałem się dopiero po kilku latach. Nic na siłę, jak teraz nie wchodzi, to spróbuj innym razem.

Dnia 01.06.2010 o 16:23, kuba9876543210 napisał:

wikipedia nie nalezy do wiarygodnych zrodel, czasem zawarte tam informacje sa ewidentnym
dowodem skrajnego subiektywizmu piszacego/piszacych. Oczywiscie mowa o artykulach dot.
zespolow, czy informacji o konkretnch gatunkach.

Truizmów nie musisz mi tłumaczyć :P Nawet nie przeszło mi przez myśl, by odesłać Cię do Wikipedii.

Dnia 01.06.2010 o 16:23, kuba9876543210 napisał:

Zaraz tak zrobie ;]

Good luck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2010 o 18:17, Caelethi napisał:

Acid Drinkers powinno Ci się spodobać. Azarath, Thy Disease, Infernal War, Iperyt, Furia,
Massemord, Mgła, Mord, Sceptic, Trauma, Arkona, Besatt, Armagedon, Christ Agony, Sathanas,
Dead Infection, Antigama, Blindead, Lost Soul, Thunderbolt, Szron, Kriegsmaschine czy
Non Opus Dei są również wyborne, aczkolwiek mniej znane i muzycznie cięższe.

A z tych bardziej znanych to prócz Acidów polecam Decapitated, KAT czy uderzające bardziej
w stylistykę rockową, niżeli metalową, Riverside.


+ Saltus , Crystal Viper i Witchmaster

Dnia 31.05.2010 o 18:17, Caelethi napisał:

Vader,


>Vadera zna każdy szanujący się słuchacz metalu.

Ja znam ich tylko 3 kawałki :) ale pora ich ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 18:09, Lesiu napisał:

OPETH NA METAL HAMMER FEST AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.


Na razie skład wygląda bardzo zachęcająco - praktycznie każdy zespół wart jest uwagi (dla mnie przynajmniej). Jeszcze mają dwa dojść, choć na gwiazdy bym nie liczył. Tak czy inaczej, być może się w Katowicach spotkamy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 18:09, Lesiu napisał:

OPETH NA METAL HAMMER FEST AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Czułem to, po prostu czułem. I wiem, że przegapię wspólny koncert Katy, River i Opeth. Po prostu zajebiście. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 17:38, witek194 napisał:

Ja znam ich tylko 3 kawałki :) ale pora ich ogarnąć

Polecam album "Impressions In Blood". God Is Dead to miazga. Niedawno widziałem w Empiku po bardzo okazyjnej cenie - 25 zł (z tego co mi wiadomo ogólnie w sklepach staniała ostatnio), więc nie czekaj. :)

@ kuba9876543210

Dnia 01.06.2010 o 17:38, witek194 napisał:

Vadera zna każdy szanujący się słuchacz metalu.
Decapitated takze :P

Również bym polemizował. Takie zespoły jak Metallica, Iron Maiden, Behemoth czy właśnie Vader są znane przez przeciętnego Polaka (nie tylko takiego słuchającego metalu). Można powiedzieć, ze dwa ostatnie bardzo mocno skojarzyły się ludziom z ciężkim deathowym brzmieniem.
Decapitated to nie dotyczy. Sam siedzę w ciężkich brzmieniach dość długo (wystarczająco), a poznałem ich dopiero miesiąc-dwa temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 17:38, witek194 napisał:

Ja znam ich tylko 3 kawałki :) ale pora ich ogarnąć


ja podobnie, ale podstawy juz zalapalem: wokal z dupy, muza srednio ciekawa - wiec mi sie nie spieszy do poznawania szczegolowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować