Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2010 o 18:18, VBone napisał:

Na razie skład wygląda bardzo zachęcająco - praktycznie każdy zespół wart jest uwagi
(dla mnie przynajmniej). Jeszcze mają dwa dojść, choć na gwiazdy bym nie liczył. Tak
czy inaczej, być może się w Katowicach spotkamy. ;]


Dla mnie 2 zespoły, na których trzeba być (Katatonia i Opeth), nasz Riverside, chętnie zobaczę i Korn, zupełnie obojętny. Jakby zaprosili Nevermore to bym odleciał, po prostu byłoby nieziemsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 20:59, Caelethi napisał:

Również te dwa utwory z Communion nie podobają mi się, ale z nawyku słucham i
tak całej płyty. Celowo pominąłem Revolution DNA, wszak to trochę inna bajka.


Ja tak samo, tyle że nie z nawyku, po prostu tej płyty nie wypada słuchać nie w całości ;x Racja, inne klimaty nieco, ale także bdb.

Dnia 31.05.2010 o 20:59, Caelethi napisał:

Ja z death metalu ostatnio katuję głównie Leng Tch''e - Marasmus, a także Aborted
- Strychnine.213, Akercocke - Antichrist, Hate Eternal - I, Monarch,
Malevolent Creation - Warkult i Misery Index - Discordia. Solidna dawka
śmiercionośnego żelastwa ; )


To widzę, że zapędzasz się w grind, niestety ja go nie trawię. Jedynie znam Aborted (świetny zespół, ostatnie dwie płyty godne uwagi) i Akercocke, które jakoś nie zagościło u mnie na dłużej.

Dnia 31.05.2010 o 20:59, Caelethi napisał:

Z innych klimatów męczę Acid Bath, Electric Wizard i EyeHateGod, genialna muzyka.


EW kocham, kocham i jeszcze raz kocham. Acid Bath lubię, szczególnie wolniejsze i spokojniejsze kawałki jak ''The Bones of Baby Dolls'' i absolutnie doskonałe ''Scream of a Butterfly''. Eyehategod dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 19:22, Kardithron napisał:

> Decapitated takze :P
Również bym polemizował. Takie zespoły jak Metallica, Iron Maiden, Behemoth czy właśnie
Vader są znane przez przeciętnego Polaka (nie tylko takiego słuchającego metalu).


Ale my teraz nie mowimy o przecietnym Polaku, ktory, nie oszukujmy sie, zbyt ambitnej muzyki nie ma w zwyczaju sluchac, tylko o "szanujacym sie sluchaczu metalu" :P (patrz post Caelethi)

Dnia 01.06.2010 o 19:22, Kardithron napisał:

Decapitated to nie dotyczy. Sam siedzę w ciężkich brzmieniach dość długo (wystarczająco), a poznałem ich > dopiero miesiąc-dwa temu.


Moze po prostu nie orientujesz sie w polskiej scenie (death)metalowej, ja poznalem ten zespol jakies trzy lata temu, jak zaczalem szukac troche innych brzmien niz Heavy/Thrash/NWOBHM. Byl to jeden z pierwszych deathmetalowych zespolow jaki poznalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 18:17, Caelethi napisał:

Acid Drinkers powinno Ci się spodobać. Azarath, Thy Disease, Infernal War, Iperyt, Furia,
Massemord, Mgła, Mord, Sceptic, Trauma, Arkona, Besatt, Armagedon, Christ Agony, Sathanas,
Dead Infection, Antigama, Blindead, Lost Soul, Thunderbolt, Szron, Kriegsmaschine czy
Non Opus Dei są również wyborne, aczkolwiek mniej znane i muzycznie cięższe.

A Thy Worshiper? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 18:18, VBone napisał:

> OPETH NA METAL HAMMER FEST AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.


Na razie skład wygląda bardzo zachęcająco - praktycznie każdy zespół wart jest uwagi
(dla mnie przynajmniej). Jeszcze mają dwa dojść, choć na gwiazdy bym nie liczył. Tak
czy inaczej, być może się w Katowicach spotkamy. ;]


niestety cena już nie jest zachęcająca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że całą imprezę organizuje Metal Mind, a sam Opeth ostatniej jesieni był za 125 zł, uważam że nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 22:28, VBone napisał:

Biorąc pod uwagę, że całą imprezę organizuje Metal Mind, a sam Opeth ostatniej jesieni
był za 125 zł, uważam że nie jest tak źle.


wiem ale nie mam juz sily wydawac na te koncerty za duzo ich a opetha bym z checia zobaczyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 19:22, Kardithron napisał:

Polecam album "Impressions In Blood". God Is Dead to miazga. Niedawno widziałem w Empiku
po bardzo okazyjnej cenie - 25 zł (z tego co mi wiadomo ogólnie w sklepach staniała ostatnio),
więc nie czekaj. :)

nie staniała, tylko to nowe wydanie..na PL/Czechy.. a kupić można za 17 zeta, pisałem o tym jakiś miesiąc temu ;]

ed. książeczka rzecz jasna po angielsku ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 22:59, deusER4 napisał:

a kupić można za 17 zeta, pisałem
o tym jakiś miesiąc temu ;]

Pisałeś, pisałeś. :P No, ja akurat trafiłem na wydanie za ok. 25 zł, ale to i tak jest taniocha porównując z cenami przeciętnych albumów muzycznych w sklepach sieci Empik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 23:31, Kardithron napisał:

Pisałeś, pisałeś. :P No, ja akurat trafiłem na wydanie za ok. 25 zł, ale to i tak jest
taniocha porównując z cenami przeciętnych albumów muzycznych w sklepach sieci Empik.

bo tak naprawdę Wilku to Empik nie dość że zdzierają, to jeszcze mają tej samej, lub nawet gorszej jakości usługi od MediaM.. autopsja, sprawdź kiedy jak będziesz coś zamawiał.. w MM dwa razy mnie profesjonalizmem zaskoczyli, teraz wiem że to norma, warto u nich płyty kupować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 23:52, deusER4 napisał:

bo tak naprawdę Wilku to Empik nie dość że zdzierają, to jeszcze mają tej samej, lub
nawet gorszej jakości usługi od MediaM.. autopsja, sprawdź kiedy jak będziesz coś zamawiał..
w MM dwa razy mnie profesjonalizmem zaskoczyli, teraz wiem że to norma, warto u nich
płyty kupować :]

dobrze mówisz, polać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 23:52, deusER4 napisał:

w MM dwa razy mnie profesjonalizmem zaskoczyli, teraz wiem że to norma, warto u nich
płyty kupować :]

Dzięki za wskazówkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2010 o 23:31, Kardithron napisał:

Pisałeś, pisałeś. :P No, ja akurat trafiłem na wydanie za ok. 25 zł, ale to i tak jest
taniocha porównując z cenami przeciętnych albumów muzycznych w sklepach sieci Empik.


Twórz konto na EBay i rozpoczynaj łowy - wtedy dopiero się przekonasz jak tanio można coś dostać.:> Ilekroć coś kupuję, zawsze okazuje się znacznie taniej niż w Polsce - paradoks taki fajny, album z przesyłką zza granicy(Anglia, Francja, Niemcy) jest tańszy niż inne dostępne w kraju. Zakładając, że kupujesz coś, co u nas nie jest zbyt powszechnie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 14:16, Nephren-Ka napisał:

Twórz konto na EBay i rozpoczynaj łowy - wtedy dopiero się przekonasz jak tanio można
coś dostać.:> Ilekroć coś kupuję, zawsze okazuje się znacznie taniej niż w Polsce
- paradoks taki fajny, album z przesyłką zza granicy(Anglia, Francja, Niemcy) jest tańszy
niż inne dostępne w kraju. Zakładając, że kupujesz coś, co u nas nie jest zbyt powszechnie
dostępne.

portale aukcyjne dobra sprawa, zgadzam sie.. jednak wolę lekko spocić mózg w dodze powrotnej ze sklepu i wjechać triumfalnie przez drzwi ;]
..takie coś jak SMstep znajomo brzmi? ..sklep działa fachowo.. Allegro oraz własna strona. nigdy nie zawiedli, raz tylko była drobna obsówa z terminem, coś od nich dostałem w ramach przeprosin.. jakieś żelki czy szampon :>>> ..towaru maja w pyte, ceny warte uwagi, sprowadzą itd.. ale jak pisałem wolę sam się przejść i poprzerzucać towar na półce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 16:27, deusER4 napisał:

portale aukcyjne dobra sprawa, zgadzam sie.. jednak wolę lekko spocić mózg w dodze powrotnej
ze sklepu i wjechać triumfalnie przez drzwi ;]


Jakie tam aukcje, większość zakupów to buy now .:P
Jak masz taka opcję to dobrze. Moje pobliskie miasto od takich zakupów(Kielce) ma raczej słaby wybór, także zadowalam się tym co znajdę w sieci.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 14:16, Nephren-Ka napisał:

Ilekroć coś kupuję, zawsze okazuje się znacznie taniej niż w Polsce
- paradoks taki fajny, album z przesyłką zza granicy(Anglia, Francja, Niemcy) jest tańszy
niż inne dostępne w kraju. Zakładając, że kupujesz coś, co u nas nie jest zbyt powszechnie
dostępne.

Przecież na Ebay.pl to ja kupiłem niedostępną w Polsce płytkę Renascenta, i to za psie pieniądze (powiedzmy, że nie było chętnych do licytacji). A Vadera to póki co widzę tam za 35 zł (z przesyłką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 19:01, Kardithron napisał:

Przecież na Ebay.pl to ja kupiłem niedostępną w Polsce płytkę Renascenta, i to za psie
pieniądze (powiedzmy, że nie było chętnych do licytacji). A Vadera to póki co widzę tam
za 35 zł (z przesyłką).


Chodziło mi bardziej ogólnie tak.:> Wiadomo, że płyty polskich wykonawców najlepiej kupować w Polsce(na 99% przypadków się sprawdza). Za to zagraniczne często wychodzą znacznie taniej niż u nas, nawet jeśli sprzedający mieszka gdzieś na zachodzie.
BTW - sprawdź nowy album(w sumie to pierwszy) Tribulation - "The Horror". Fajnie zagrany death/thrash, także jak wokal przejdzie to powinieneś mieć pół godzinki niezłej zabawy.:>
http://www.metal-archives.com/release.php?id=215961

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 19:28, Nephren-Ka napisał:

BTW - sprawdź nowy album(w sumie to pierwszy) Tribulation - "The Horror". Fajnie
zagrany death/thrash

Aż tak mile jak z Denial mnie nie zaskoczyłeś, ale też całkiem fajne. Thrash mocno czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować