Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Witam przed Soni chciałbym nadrobić straty i posłuchać Slayer''a, którego okazji nie miałem za bradzo posłuchać :( Polecicie coś ciekawego na początek ? Aha wiecie może co mogą zagrać na koncercie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Corruption i Black River bardzo lubię, ale ile jest u nas w Polsce zespołów Stoner Metalowych to nie mam pojęcia. Fakt faktem, jest ich bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:09, Zarkadius napisał:

Witam przed Soni chciałbym nadrobić straty i posłuchać Slayer''a, którego okazji nie
miałem za bradzo posłuchać :( Polecicie coś ciekawego na początek ? Aha wiecie może co
mogą zagrać na koncercie ? :)


http://www.setlist.fm/setlist/slayer/2010/rock-im-park-nuremberg-germany-23d42c4b.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest math metal (ktos wyzej cos o nim wspomnial).
Aha, co do Meshuggah, jest to progressive/technical/death/thrash :P

P.S. Ciekawe statystyki:
https://pub.needlebase.com/actions/visualizer/V2Visualizer.do?domain=Metal-Index
Nie wiedzialem, ze Polska ma tyle zespolow metalowych (choc niektorych gatunkow, np. viking, mamy malutko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 19:25, MarchewaSoler napisał:

O ile przy Gojirze spokojnie mógłbym przypiąć progresiwa, tak przy Meshuggah mi nie pasuje.
Techniczne granie jak dla mnie, bez większej progresji. Choć to jest jakieś mocne, subiektywne
odczucie.


Na Catch Thirtythree nieco kombinowania poza techniką jest - koncepcja budowy kawałków(bez przerw między nimi), zmiany klimatu z ostrego na spokojny, itp. Nie trzeba koniecznie grać jak Dream Theater, żeby robić progresywną muzykę.:P
Gojira jak dla mnie to miks death metalu z tym progresywnym, z mniejszymi wpływami innych(a to sludge, groove czy thrash). Grunt, że całość brzmi dobrze i się podoba, gatunek może być jaki bądź...:P

BTW - słuchasz 34.788%... Complete - jak byś to otagował? Standardowo MDB to doom, czasem popadający w gothic, czasem w death. A procentowy album jakoś do niczego nie pasuje...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 19:55, maciekstaar napisał:

nie jest z nimi tak tragicznie, nie?

co do sceny polskiej.. nie ma znaczenia skąd jesteś.. albo jesteś dobry i wiarygodny, albo nie znaczysz nic. nie odnoszę się do konkretnych artystów ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:29, deusER4 napisał:

co do sceny polskiej.. nie ma znaczenia skąd jesteś.. albo jesteś dobry i wiarygodny,
albo nie znaczysz nic. nie odnoszę się do konkretnych artystów ]:>


Gorzej, jak to działa odwrotnie - sporo ludzi sądzi, że jak coś jest nasze, to na pewno na zachodzie wcześniej grał lepszy odpowiednik...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:29, deusER4 napisał:

> nie jest z nimi tak tragicznie, nie?
co do sceny polskiej.. nie ma znaczenia skąd jesteś.. albo jesteś dobry i wiarygodny,
albo nie znaczysz nic. nie odnoszę się do konkretnych artystów ]:>


Nawet jeśli tak do tego podejść, to jeden znawca Ci powie, że zespół to w ogóle geniusz i wulkan talentu z domieszką niesamowitej energii, a drugi znawca, wcale nie gorszy, że gniot i uszy krwawią.
Można się z tym nie zgadzać, ale tak właśnie się kończą dyskusje o muzyce, gdy przychodzi do oceniania konkretnych zespołów.
No chyba, że akurat dwaj znawcy się zgodzą. Wtedy zazwyczaj pojawia się trzeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:32, Nephren-Ka napisał:

na zachodzie wcześniej grał lepszy odpowiednik...:P

:D
no ale właśnie o tym mówie, nie ma znaczenia skąd jesteś.. albo wóz, albo przewóz =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>BTW - słuchasz 34.788%... Complete - jak byś to otagował? Standardowo MDB to doom, czasem

Dnia 11.06.2010 o 20:27, Nephren-Ka napisał:

popadający w gothic, czasem w death. A procentowy album jakoś do niczego nie
pasuje...:>

Na razie na to odpowiem, gdyż mecz już się zaczął. :) Jak dla mnie ten album MDB to, jak sam to wymyśliłem, doom metal z wpływami elektroniki. No i erotyzm jest tu powalający, na karteczce sobie tekst napisałem i na laście na stronę wrzuciłem. Choć szczerze, w resztę ich tekstów się nie wgłębiałem- łacina z pierwszej płyty trochę mnie zniechęciła. Poza tym, jeśli chodzi o taki typ muzyki, depresyjny, piękny, nie do opisania- nie potrzebuję dokładnych tagów- depresja mi starczy, niezależnie, jaki to gatunek muzyczny.

Dobra, mecz czeka. Oby Francja coś ciekawego pokazała. (ah, ten skład z przełomu XX i XXI wieku... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zły znak dla forum? nie!
..a kto to w ogóle jest ten znawca.. ten co czyta wszelkie informacje o artystach i otaguje wszystko swoim słuchaczom? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:43, deusER4 napisał:

to zły znak dla forum? nie!


Niby nie. Ale miło by było, gdyby te dyskusje kończyły się czymś więcej niż szlifowaniem języka.

Dnia 11.06.2010 o 20:43, deusER4 napisał:

..a kto to w ogóle jest ten znawca.. ten co czyta wszelkie informacje o artystach i otaguje
wszystko swoim słuchaczom? ;D


Ciężko powiedzieć. Załóżmy, że każdy z nas. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:53, maciekstaar napisał:

Niby nie. Ale miło by było, gdyby te dyskusje kończyły się czymś więcej
niż szlifowaniem języka.

są jakie sa ..od zawsze i wszędzie, a szlifowanie jęzora zawsze dobra rzecz =]

Dnia 11.06.2010 o 20:53, maciekstaar napisał:

> ..a kto to w ogóle jest ten znawca..
Ciężko powiedzieć. Załóżmy, że każdy z nas. ^^

gdzie kucharek sześć.. ;p ..a za znawce się nie uważam, mam tylko inne podejście do słuchania ]:>

PS ..ale lipny mecz, nie dość że skazany jestem po 4 latach czekania oglądać pierwszego dnia MŚ francuzów, to jeszcze Urugwaj nie pocisnął jak należy ..no i do tego wszystkiego ta pogoda :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 21:25, deusER4 napisał:

są jakie sa ..od zawsze i wszędzie, a szlifowanie jęzora zawsze dobra rzecz =]


Temu zaprzeczyć nie można. :D

Dnia 11.06.2010 o 21:25, deusER4 napisał:

gdzie kucharek sześć.. ;p ..a za znawce się nie uważam, mam tylko inne podejście do słuchania
]:>


Każdy ma swoje, nie da się ukryć. Tak podejście do muzyki jak i spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2010 o 21:25, deusER4 napisał:


PS ..ale lipny mecz, nie dość że skazany jestem po 4 latach czekania oglądać pierwszego
dnia MŚ francuzów, to jeszcze Urugwaj nie pocisnął jak należy ..no i do tego wszystkiego
ta pogoda :<

Cza było oglądać Meksyk vs RPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:43, deusER4 napisał:

..a kto to w ogóle jest ten znawca.. ten co czyta wszelkie informacje o artystach i otaguje
wszystko swoim słuchaczom? ;D


Panie, toż to dawno demokracja jest przecież.:> RYM oferuje bardzo zgrabną opcję głosowania na gatunki każdej z płyt danego wykonawcy. Możesz zagłosować za i przeciw, albo sam zaproponować coś nowego(niektórym powinni taką opcję blokować:P) - do wyboru.

PS - a jak robimy już offtop około MŚ, to powiem że strasznie nudą wieje póki co...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 00:19, Nephren-Ka napisał:

Panie, toż to dawno demokracja jest przecież.:>

..i wcale nikogo to nie powinno cieszyć.. demokracja nie jest ustrojem wolności, to rządy większości.. czniać takie baje, to ustrój dla cwaniaków.

Dnia 12.06.2010 o 00:19, Nephren-Ka napisał:

RYM oferuje bardzo zgrabną opcję głosowania
na gatunki każdej z płyt danego wykonawcy.

hei, a znasz to.. zanim coś człowiek zniszczy, musi mu pierw nadać imie.
tag tu, tag tam.. jest muzyka, są już i ludzie.. hę.. oO

Dnia 12.06.2010 o 00:19, Nephren-Ka napisał:

Możesz zagłosować za i przeciw, albo sam zaproponować
coś nowego(niektórym powinni taką opcję blokować:P) - do wyboru.

cudeńka demokracji.. weźmie jeden z drugim klikne dla ''zabawy'' by innym burdel robić :<

..idąc dalej, wiesz skąd wzieły się te całe określenia gatunkowe? napewno wiesz.. od wybitnych, tworzących nieszablonową sztukę.. ale powiedz czy tak samo jak z muzyką jest również z literaturą czy filmem? ile tu rozróżniamy rodzajów? właściwie obowiązująca od chwili powstania grecka zasada jest niezmienna do dzis. te całe tagowisko [skojarzenie ze śmietnisko, prawidłowe] sprowadzi nas do tego że wrócimy do nazw własnych artystów.. czujesz już tą całą stratę czasu i mój śmiech na cały dom ]:>

Dnia 12.06.2010 o 00:19, Nephren-Ka napisał:

PS - a jak robimy już offtop około MŚ, to powiem że strasznie nudą wieje póki co...:(

RPA-Meksyk jakoś bardziej mi sie podobał, z ciężkim sercem obserwowałem próby Urugwaju w drugim, czerwona kartka dla świeżaka na boisku podłamała zespół, a na bank samego piłkarza.. młody i nieokrzesany jest, albo wyciągnie lekcje z tego, albo sie spali w tym turnieju ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować