Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Słucham sobie teraz Ghost Brigade, świetna kapelka, polecam fanom Swallow the Sun, melodyjnego deathu i w sumie także nowoczesnego metalu. Wokale kojarzą mi się z Isis, Neurosis, P.O.D, Cult of Luna i troszkę ze Swallow the Sun. Ja się nie znam, ale tak mi się wydaje ;x Ogólnie dobra robota, wciągnęło mnie.

http://www.metal-archives.com/release.php?id=162945

http://www.youtube.com/watch?v=RynrHUurqtk
http://www.youtube.com/watch?v=-vXmsxyuoK4
http://www.youtube.com/watch?v=koff0dDFUdo

3 cudowne utwory, zapraszam do słuchania i opiniowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 20:22, Lesiu napisał:

3 cudowne utwory, zapraszam do słuchania i opiniowania ;)


Gdzieś pisałem(ale chyba nie tutaj), że "Isolation Songs" to całkiem porządna płyta.:>
Jak widzę(słyszę) ta wcześniejsza też na odpowiednim poziomie - polecam więc innym do sprawdzenia również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 19:38, hammerfall87 napisał:

slucham sobie nowego galneryusa ,są ładne sola,kompozycje ale brak mi jaj

Zaskakująco dobry, polecam. 7/10 ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po nowym singlu Blind Guardian. Wszyscy Ci co chcą to zapewne przesłuchają, singiel zawiera wprawdze tylko piosenki 3 z tym że jedna to cover (w mojej opinii dośc słaby, ale w końcu to BG, to musi byc i tak lepsze od oryginału ;)). "War of the Thrones" brzmi świetnie - "A Voice in the Dark" za to rzekłbym tak jak na BG "standardowo". Moim zdaniem Blindom trochę ciężko będzie pobic konkurencję w tym roku jaką im dali Sabaton i Rhapsody of Fire, ale nie tracę wiary w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 21:31, Miklak napisał:

> slucham sobie nowego galneryusa ,są ładne sola,kompozycje ale brak mi jaj
Zaskakująco dobry, polecam. 7/10 ode mnie.


jest zdecydowanie lepsza od poprzedniego albumu który był dla mnie słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 22:25, Wintesun napisał:

zdaniem Blindom trochę ciężko będzie pobic konkurencję w tym roku jaką im dali Sabaton
i Rhapsody of Fire, ale nie tracę wiary w nich.

Moim zdaniem tegoroczną powerową poprzeczkę zawiesili mimo wszystko Duńczycy z Wuthering Heights, choć Sabaton i Rhapsody też spisali się nieźle. Nie oczekuję od BG nic lepszego, ale niech próbują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 20:08, hammerfall87 napisał:

ale jest strasznie miękka .Strasznie jestem wybredny hehe


musze przyznac racje, spuscili z tonu i graja duzo lzej. Porozwlekali prawie wszytko na sile ;) Ale przy szybszych momentach, tych bardziej radosnych ciagle cieszy mi sie micha :]

zmiany na gorsze, ale ciagle warto posluchac jak lubi sie starsze dokonania. 7/10

co do poprzedniej ich plyty, nawet jej dobrze nie pamietam, wiec musiala byc gorsza niz to ;) Co innego ich pierwsze krazki do ktorych lubie wrocic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 22:25, Wintesun napisał:

Jestem już po nowym singlu Blind Guardian. Wszyscy Ci co chcą to zapewne przesłuchają,
singiel zawiera wprawdze tylko piosenki 3 z tym że jedna to cover (w mojej opinii dośc
słaby, ale w końcu to BG, to musi byc i tak lepsze od oryginału ;)). "War of the Thrones"
brzmi świetnie - "A Voice in the Dark" za to rzekłbym tak jak na BG "standardowo". Moim
zdaniem Blindom trochę ciężko będzie pobic konkurencję w tym roku jaką im dali Sabaton
i Rhapsody of Fire, ale nie tracę wiary w nich.


A Voice in the Dark - slucham i jest swietnie :] Hansi ciagle niszczy wokalnie, kompozycje swietne - muzycznie stary blind slysze chwilami i nie wiem czy "chce to slyszec" czy rzeczywiscie tak jest ;) Pozostale 2 kawalki to inna bajka, ale na poziomie blindow jaki znam. Cholernie sie napalilem na ich longplaya :]

co do nowego Rhapsody daje 10/10, nowy sabaton 7/10 - bo zaczynaja mnie nudzic, dostalismy kolejny raz to samo - zaczyna im brakowac killerow pokroju uprising z najnowszej plyty. I rzeczywiscie nowe Wuthering Heights przeszlo samo siebie 10/10 pod kazdym wzgledem :] Dobre czasy dla poweromaniakow poki co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 13:26, EmperorKaligula napisał:

co do nowego Rhapsody daje 10/10,

To chyba już standard u Ciebie. ;>

Dnia 26.06.2010 o 13:26, EmperorKaligula napisał:

nowy sabaton 7/10 - bo zaczynaja mnie nudzic, dostalismy
kolejny raz to samo - zaczyna im brakowac killerow pokroju uprising z najnowszej plyty.

A miałem właśnie pytać o opinie. Faktycznie, Uprising prezentuje się nieźle. Co prawda perkusista mógł się bardziej wykazać, ale i tak mam do czynienia z przyzwoitym powerem.
Aj, nie sądzę, by panowie powtórzyli sukces krążka "Primo Victoria" z 2005 roku.
http://www.youtube.com/watch?v=6TSpd3mvl3A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 21:29, Kardithron napisał:

To chyba już standard u Ciebie. ;>


no wlasnie nie, Symphony of Enchanted Lands II - The Dark Secret to jak dla mnie jakies 5/10, a Triumph or Agony 8/10 (czegos zabraklo do poziomu poprzednich plyt, ktore maja u mnie jakies 15/10 ^^)

Dnia 26.06.2010 o 21:29, Kardithron napisał:

A miałem właśnie pytać o opinie. Faktycznie, Uprising prezentuje się nieźle. Co prawda
perkusista mógł się bardziej wykazać, ale i tak mam do czynienia z przyzwoitym powerem.
Aj, nie sądzę, by panowie powtórzyli sukces krążka "Primo Victoria" z 2005 roku.


wlasnie, na kazdej plycie idzie doszukac sie kilku killerow (w moim przypadku tak jest). A na nowym sabatonie tylko 1 - znaczy tendencja znizkowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem trochę nowości i postanowiłem je zrecenzować, będzie tylko krótki opis i ocena ;)

Pain of Salvation - Road Salt One 9/10

Świetna płyta, różne gatunki, różne nastroje, po prostu mistrzostwo świata.
Najlepsze utwory - ''Sisters'', ''No Way'', ''Of Dust'', ''Road Salt'', ''Where it Hurts''.

Nevermore - The Obsidian Conspiracy 8/10

Płyta bardziej przystępna, utwory bardziej piosenkowe niż te na poprzedniczkach, ale jak dla mnie bomba, wokalnie i muzycznie najwyższa półka.
Najlepsze utwory - ''Emptiness Unobstructed'', ''The Blue Marble and the New Soul'', ''The Day You Built the Wall''.

Anathema - We''re Here Because We''re Here 6/10

Dla mnie to kolejna płyta Anathemy, na której jest 1 góra 2 utwory zapadające na dłużej w pamięć i dosyć niewyrazista reszta. Gorsza od poprzedniczki.
Najlepszy utwór - ''Summernight Horizon''.

Klone - Black Days 8/10

Duże zaskoczenie, francuski zespół grający nowoczesny metal radzi sobie bardzo dobrze. Jest potężnie, melodyjnie, ale nie cukierkowo, udany longplay.
Najlepsze utwory - ''Rite of Passage'', ''Give up the Rest'', ''Immaculate Desire'', ''Behold the Silence'', ''Army of Me''.

Corruption - Bourbon River Bank 5/10

Jakoś stoner/southern metal z pod nazwy Corruption nie podchodzi. Zdecydowanie słabsze od Black River.
Najlepszy utwór - ''Devileiro.

Mael Mórdha - Manannan 7/10

Bardzo przyjemna płyta, stylistycznie Irlandczycy grają podobnie do rodaków z Primordial, tylko trochę od nich odstając. Jestem na tak.
Najlepsze utwory - ''The Summoning'', ''Our Ancestors Dwell Here'', ''Manannán''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 22:42, EmperorKaligula napisał:

wlasnie, na kazdej plycie idzie doszukac sie kilku killerow (w moim przypadku tak jest).
A na nowym sabatonie tylko 1 - znaczy tendencja znizkowa ;)

Tytułowy Coat Of Arms IMO również trzyma przyzwoity poziom. Poza tym żadnych rewelacji na albumie nie słyszałem.
Kurczę, ale perkusista to chyba naprawdę zrobił sobie wolne. Pamiętam jeszcze tyle świetnych utworków, w których potrafił ostro przyłoić, a teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 13:50, Witcher1990 napisał:

>jakosci-z-wystepow-anthraxu-megadeth-slayera-i-metalliki/

Dnia 27.06.2010 o 13:50, Witcher1990 napisał:

Będzie kasa to się kupi:)


Szkoda, że nie z Polski. Jakoś dziwnie by było oglądać inne Sonisphere niż to na którym się było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 11:17, Lesiu napisał:

Nevermore - The Obsidian Conspiracy 8/10


/.../

Ode mnie 6/10, album niewiele gorszy od poprzednich dokonań Nevermore. Nigdy nie byłem fanem ich twórczości.

Dnia 27.06.2010 o 11:17, Lesiu napisał:


Anathema - We''re Here Because We''re Here 6/10


/.../


Słyszałem, ale szczerze mówiąc nie wiem jaką ocenę wystawić - żadnego momentu nie zapamiętałem, nudna płyta.

Dnia 27.06.2010 o 11:17, Lesiu napisał:

Mael Mórdha - Manannan 7/10


/.../

Bardzo fajny album - doom metalowa wersja Primordial (z płyty na płytę coraz bardziej ich przypominają). ;)

@Witcher1990

Megadeth wypadł słabo, reszta to już inna bajka. Na "Am I Evil?" działy się rzeczy niesamowite. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 16:14, Niflheim napisał:


@Witcher1990

Megadeth wypadł słabo, reszta to już inna bajka. Na "Am I Evil?" działy się rzeczy niesamowite.
;D

W Polsce słabo ale w Bułgarii już nie. Zagrali świetnie, jak każdy zespół. Postarali się jeszcze bardziej jak u nas, Slayer to po prostu zrobił co do nich należało wiadomo co:D Ale szczerze powiem, że takiego powera dawno, nawet nich, nie widziałem choć przecież nigdy nie schodzą poniżej swojego zajebistego poziomu:)
Nie ma co jak nagrywają dvd to wiadomo, że każdy gra na 110% swoich sił
Tylko zauważyłem, że w Bułgarii pogo było znacznie słabsze jak u nas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 17:10, BzyQacz napisał:

U nas ludzie się nie pieprzą, więc jak na tapetę wchodzi młyn to jest mega młyn.

Chyba zaczne trenować rugby, za rok nie będzie dla mnie konkurencji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 17:36, Witcher1990 napisał:

Chyba zaczne trenować rugby, za rok nie będzie dla mnie konkurencji:D


~100kg i nikt nie podskoczy z gowniarzy ktorych w pizde na "swiatowych gwiazdach" roznego typu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 19:03, EmperorKaligula napisał:

> Chyba zaczne trenować rugby, za rok nie będzie dla mnie konkurencji:D

~100kg i nikt nie podskoczy z gowniarzy ktorych w pizde na "swiatowych gwiazdach" roznego
typu ;)

No pewnie że nie:D Kolega mówił, że na Slayerze weszło w pogo kilku koksów to nie mieli konkurencji, on poszedł bo się bał, że go zabiją:D Ponoć to nawet nie wyglądało jak pogo tylko jakby się bili. W dodatku nie tylko między sobą ale również z ludźmi, którzy w mosh picie się nie bawili. Nawet na last fm ich wyzywali i życzyli im garbatych dzieci:D
Tak więc panowie- na siłownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować