Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2010 o 23:22, Cos napisał:

Chyba powinienem zacząć od wymienienia zespołów, które już znam, bo Nargaroth też się
do nich zalicza. ;) A Empyrium z chęcią zobaczę.

Jeśli lubisz z akustykiem to posłuchaj "Where At Night The Wood Grouse Plays". W sumie to przypomina dużo bardziej następny album Ulvera, ale nie sądzę, żeby to coś popsuło. ;) Jeśli zaś możesz, to postaraj się przesłuchać "Vargnatt", jak dla mnie to chyba w ogóle ich najlepsze dzieło... Choć trudno wybrać coś jednego Ulvera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 23:22, Cos napisał:

> Huuh... To może Empyrium? Albo jeśli chodzi o emocjonalność to Nargaroth z "Rasluka
pt.
> II"?

Chyba powinienem zacząć od wymienienia zespołów, które już znam, bo Nargaroth też się
do nich zalicza. ;) A Empyrium z chęcią zobaczę.


To może The Morningside albo Pantheist?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli lubisz z akustykiem to posłuchaj "Where At Night The Wood Grouse Plays". W sumie to przypomina dużo bardziej następny album Ulvera, ale nie sądzę, żeby to coś popsuło. ;) Jeśli zaś możesz, to postaraj się przesłuchać "Vargnatt", jak dla mnie to chyba w ogóle ich najlepsze dzieło... Choć trudno wybrać coś jednego Ulvera.

Póki co, jeśli chodzi o Empyrium, to bardziej mi się to kojarzy z doom i przywodzi mi na myśl dokonania właśnie Agallocha, aniżeli blackmetalowe korzenie Ulvera. ;) Trochę to jednak za wolne jak dla mnie. A Ci powiem, że zaś mogę! :D Póki co słuchałem tylko 3 pierwszych albumów Ulvera, niczego więcej, więc zobaczę.

> To może The Morningside albo Pantheist?

Z chęcią posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 23:59, Cos napisał:

Póki co, jeśli chodzi o Empyrium, to bardziej mi się to kojarzy z doom i przywodzi mi
na myśl dokonania właśnie Agallocha, aniżeli blackmetalowe korzenie Ulvera. ;) Trochę
to jednak za wolne jak dla mnie. A Ci powiem, że zaś mogę! :D Póki co słuchałem tylko
3 pierwszych albumów Ulvera, niczego więcej, więc zobaczę.

No w sumie tak, ale mimo wszystko pewne składowe ma do Ulvera podobne.
Eee, musisz też ich elektronikę posłuchać. Każda płyta jest takim małym arcydziełem, niezależnie od gatunku. Po prostu Rygg i spółka mają prawdziwy talent i tyle. ;) A "Vargnatt", mimo nie najlepszych not, np. na rymie, zyskał moją "5". Obok "Still Life", "Blackwater Park" i "Train of Thought". Co raczej zaprzecza tym ocenom. Ale ostatecznie, gdybym miał podać jeden album od Norwegów- byłaby to właśnie ta epka.
A w tym roku chyba ma wyjść nowe wydawnictwo... kupuję bez zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 22:23, Cos napisał:

Z tego, co pamiętam to jest tutaj sporo sympatyków black metalu, więc miałbym do Was
prośbę. ;D Szukam czegoś w stylu pierwszego albumu grupy Ulver. Moglibyście mi polecić
coś w podobnym klimacie? ;)


http://www.metal-archives.com/release.php?id=223730
Tylko koniecznie słuchaj kawałków w albumowej kolejności(na YT powinno wszystko być), takie wyrywane z kontekstu też nie są złe, ale jednak można nieco magii stracić.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 00:21, MarchewaSoler napisał:

No w sumie tak, ale mimo wszystko pewne składowe ma do Ulvera podobne.
Eee, musisz też ich elektronikę posłuchać. Każda płyta jest takim małym arcydziełem,
niezależnie od gatunku. Po prostu Rygg i spółka mają prawdziwy talent i tyle. ;) A "Vargnatt",
mimo nie najlepszych not, np. na rymie, zyskał moją "5". Obok "Still Life", "Blackwater
Park" i "Train of Thought". Co raczej zaprzecza tym ocenom. Ale ostatecznie, gdybym miał
podać jeden album od Norwegów- byłaby to właśnie ta epka.
A w tym roku chyba ma wyjść nowe wydawnictwo... kupuję bez zastanowienia.


Elektroniki też kilka kawałków posłuchałem i fakt, że coś w tej jego muzyce jest pomimo drastycznej zmiany gatunku, ale jestem raczej typem zatwardziałego metalowca noszącego glany nawet latem, ramoneskę i włosy do połowy pleców, więc stawiam na ich black metalowe dokonania. :) A ja powiem, że mi się cholernie spodobało także "Nattens madrigal" Ulvera. Czuć w tym albumie takiego czystego, norweskiego, black metalowego ducha. Taka surowa nieokiełznana moc. A jakość nagrań, choć wielu na nią narzeka, to moim zdaniem dodaje wspaniałego klimatu tej muzyce. Ale pomimo wszystko "Bergtatt" pozostaje moim ulubionym albumem Norwegów (zwłaszcza ostatni kawałek z tej płyty o tym samym tytule). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzeka? Wystarczy spojrzeć na recenzje na metal archives i wszelkie wątpliwości zostają rozwiane.

Poza tym nie doceniać elektronicznego Ulvera to grzech, przysłuchaj się dokładniej, może coś nie załapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 01:33, Caelethi napisał:

Narzeka? Wystarczy spojrzeć na recenzje na metal archives i wszelkie wątpliwości zostają
rozwiane.


Mnie tego nie musisz mówić. ;)

Dnia 21.08.2010 o 01:33, Caelethi napisał:

Poza tym nie doceniać elektronicznego Ulvera to grzech, przysłuchaj się dokładniej, może
coś nie załapało.


Nie powiedziałem, że nie doceniam elektronicznego Ulvera, tylko, że preferuję ich metalowe dokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 00:28, Nephren-Ka napisał:

http://www.metal-archives.com/release.php?id=223730
Tylko koniecznie słuchaj kawałków w albumowej kolejności(na YT powinno wszystko być),
takie wyrywane z kontekstu też nie są złe, ale jednak można nieco magii stracić.:>


Piękna sprawa. Co prawda w moim black metalowym rankingu nie przebija to "Bergtatt", ale z pewnością plasuje się wysoko. Dzięki. ;) Chwała Ci za to stary! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 01:43, Cos napisał:

> http://www.metal-archives.com/release.php?id=223730
> Tylko koniecznie słuchaj kawałków w albumowej kolejności(na YT powinno wszystko
być),
> takie wyrywane z kontekstu też nie są złe, ale jednak można nieco magii stracić.:>


Piękna sprawa. Co prawda w moim black metalowym rankingu nie przebija to "Bergtatt",
ale z pewnością plasuje się wysoko. Dzięki. ;) Chwała Ci za to stary! :D


P.S. I jak masz to dawaj więcej! ;D

Sorry za tyle postów naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 01:43, Cos napisał:

Piękna sprawa. Co prawda w moim black metalowym rankingu nie przebija to "Bergtatt",
ale z pewnością plasuje się wysoko. Dzięki. ;) Chwała Ci za to stary! :D
P.S. I jak masz to dawaj więcej! ;D


Możesz wypróbować co zmajstrowali panowie rodem z Transylwanii:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=133198

Czy też nasi koledzy od Euro 2012:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=34494

I póki co moja wiedza się(chyba) wyczerpuje.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 01:57, Nephren-Ka napisał:

Możesz wypróbować co zmajstrowali panowie rodem z Transylwanii:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=133198

Czy też nasi koledzy od Euro 2012:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=34494

I póki co moja wiedza się(chyba) wyczerpuje.:>


Wielkie dzięki. Na pewno przesłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 03:30, Caelethi napisał:

Tych albumów nie znać to już żenua :)



Z pewnością, ale dopiero zaczynam słuchać blacku tak na poważnie, więc nie jestem jeszcze zbyt zorientowany. Ale spokojnie, wszystko nadrobię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoooo ale była zajebioza na tym koncercie... Nawet pogo nie musiałem rozkręcać, choć to zawsze mi przypada ta rola. Wszedłem dopiero po 2kawałkach. Najpierw zagrali set z I i II płyty (ok 30min) pożegnali się i zaczęli zmieniać sprzęt. Przez te 30min na wokalu był gitarzysta i grali w 3tylko. Peter wlazł później. Ja tam nawet nie wiedziałem co grają i co się dzieje, bo wszystko brzmiało tak samo. Tak to jest jak się zespół zna tydzień. Między czasie wszyscy darli się "NAPIERDALAĆ" hahaha zupełnie jak ja tylko, że krzyczał cały klub, a nawet Peter. Zmiażdżyli wszystko od pierwszego uderzenia w bęben. Masakra na linii frontu. Peter zapowiedział, że będzie rzeź no i była. Takiego pogo nie było nawet na Slayerze. W dodatku krew mi z nosa leciała wczoraj rano i na koncercie po 3headshocie znowu zacząłem krwawić i było fajnie robić taką rzeź. Szkoda, że nie skapywało mi na klatę i brodę to byłoby coś!
Chłopaki (a i dziewczyny) z Gdyni nieźle napierdalają (prawie wszyscy bez koszulek, nie dziewczyny miały) Częstochowa przy nic wymięka, jedynie ja i kilku innych typów poziom trzymamy. Hmm mój poziom niedługo będzie unikatem w skali swiatowej więc nie ma się co dziwić. No ale później weszły w pogo karki okrutne i robili co chcieli czytaj rzucali nami jak szmatami:D CHCESZ MIEĆ MASĘ JEDZ KIEŁBASĘ! MASA TO PODSTAWA W POGO.
Kostka trafiła pod me nogi ale jakiś typ przygniótł ją glanem i powiedział że mamy się o nią nie zabijać. Więc jako urodzony rycerz i pan herbowany, a więc i dżentelmen pozwoliłem ją zabrać pannie obok. Białogłowa ta podziękowała mi za to uściskaniem mej nagiej i spoconej klaty, przy okazji obdarzając mnie swym potem i soczystym całusem.
No były też ściany śmierci. 3-4 :D W większości, jako prawy i zahartowany rycerz, stałem w pierwszym szeregu dzielnie stając przeciw przeważającym siłą pogan i zagrzewając swych rycerzy to walki bojowym okrzykiem Napierdalać! No i rozbili się poganie o mą klatę i choć dzielnie stawali to jednak w końcu musieli pola odpuścić.
Szkoda tylko, że nie zagrali RB Slayera choć nie szczędziłem gardła drąc się na cały klub RAAAAAAINING BOOOOD! SLAAAAAYERRRR!
Na koniec zagrali This is the war oooo tu była rzeź pogowało ze 30osób:D Praktycznie cały przód klubu.
Szkoda, że nie wyrwałem lachona powód prosty nie było lachonów tylko mroczne jak dupa szatana brudasy. Ew kilka lachonów z brudasami obok. Co na jedno wychodzi. A jak były to brzydkie jak Nergal i takoż samo wyglądające czyli obwieszczone wszelkiej maści i rodzaju orężem w postaci bojowej obroży na kota i kolczatek na szaszłyki. Później chciałem przybajerować do takich dwóch na mój gust 25latek+ ale zamieniliśmy dwa słowa, powiedziały coś o kościele i poszły. I dobrze bo były brzydkie jak noc. A właśnie kilka razy wszyscy darli mordy "gdzie jest krzyż". No i jeszcze zamieniłem kilka słów z miejscowym typem i jego laską, podziękowałem wszystkim za rzeźnię i poczłapałem w stronę przystanku. Ale ledwo człapałem taki byłem wykończony. Na regenerację kupiłem sobie Snickersa i Lecha. Zjadłem i wypiłem na ulicy za nic mając sobie służby porządkowe.
Zaraz idę się myć i fachowo ocenię swe rany odniesione w boju. Już teraz widzę, że mam piękną dziarę koło szyi. Nie jest taka cudowna jak ta na klacie po SF ale zawsze coś. Wszak rana dla rycerza to powód do dumy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 11:59, sevrond napisał:

Hehe widzisz jak było zajebiści*, a ty miałeś wątpliwości czy jechać.
Mały włos też bym pojechał,ale się nie udało :O

Powiem Ci, że jeśli jeszcze będę miał kiedyś okazję to jadę bez wahania bo atmosfera na ich koncertach jest super! Widać, że dają z siebie absolutne 100%, nie oszczędzają się i mają świetny koncert z publiką, nie muszą przy tym gadać łi lof ju Gdynia itp bzdury.
Może i na Behe pójdę:) Promethidion mi się bardzo podobał a nie powiem bo ich wygląd też, a na SF... Miazga;)
Edit
wywaliłem stopery po kilku kawałkach bo nic nie słyszałem. Efekt jak zwykle szumi mi w uszach, pewnie ze 3 dni tak będzie;/ Mimo wszystko stopery to dobra sprawa na taki koncert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Behe ma przerwę parę miechów, nie słyszałeś ?

Ja to nigdy nie chodzę w zatyczkach, jakoś nawet nie specjalnie mnie przytyka, chyba że jest złe nagłośnienie, to wtedy głowa mnie boli, ale raczej trafiam na dobry sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować