Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2010 o 12:49, Woo-Cash napisał:

Którą z biografii - Slaya(Szybrycht) czy Mety(Mciver) polecacie "pod choinkę"? A może
I am Ozzy? Zaznaczam, że nie muszę wiedzieć, jakim papierem muzycy podcierają pośladki.
Chodzi mi o prostu o ciekawą książkę ;)

SLAAAAAAAYER!!!!
Ja chce taką samą, wstawię sobie w opis może mi ktoś kupi np siostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 12:49, Woo-Cash napisał:

Którą z biografii - Slaya(Szybrycht) czy Mety(Mciver) polecacie "pod choinkę"? A może
I am Ozzy? Zaznaczam, że nie muszę wiedzieć, jakim papierem muzycy podcierają pośladki.
Chodzi mi o prostu o ciekawą książkę ;)


"I am Ozzy" zdecydowanie. Fajnie napisana, z jajem, po prostu czysty Ozzy. Jeżeli czujesz się na siłach - bierz angielską wersję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 12:52, Woo-Cash napisał:

> SLAAAAAAAYER!!!!

Szukam obiektywnej opinii, Witcher ;D

Ma rację. Biografia Slayerów to jedna z najbardziej porywających książek w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 13:22, maciekstaar napisał:

Poszła plotka, że polskie Sonisphere odbędzie się w Warszawie 10 czerwca i headlinerem
będzie Iron Maiden.

Samą wiadomość zaraz usunięto ; ]
Z tego co tam było napisane, to jeszcze System of A Down ma wystąpić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 13:24, wsaadman napisał:

Samą wiadomość zaraz usunięto ; ]


No tak, tak, to taki przeciek był. Aczkolwiek według mnie bardzo prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 13:24, wsaadman napisał:

Z tego co tam było napisane, to jeszcze System of A Down ma wystąpić... Tylko, że oni mają własną traskę koncertową i nie ma nic wspomnianego o ''Rzeczypospolitej'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tylko, że

Dnia 05.12.2010 o 13:52, Niewiernus napisał:

oni mają własną traskę koncertową i nie ma nic wspomnianego o ''Rzeczypospolitej'' ;)


Akurat 10 czerwca mają wolny. Zresztą nikt nie powiedział, że nie ogłoszą więcej koncertów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:51, Miklak napisał:

Spytaj się jeszcze o źródła wspomnianych badań. Katolicka propaganda lubi mówić o "naukowych
badaniach", które nigdy nie miały miejsca, a już na pewno nie były neutralne. :)

Jedna normalna odpowiedź, żadnego flamu.
FFFFFFFFFFFUUUUUUUUU-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 13:24, wsaadman napisał:

Z tego co tam było napisane, to jeszcze System of A Down ma wystąpić...

Wydaje mi się , że póki co nas nie odwiedzą, mają już ustaloną trasę koncertową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz Motorhead to polecam autobiografię Lemmy''ego pt. "Biała Gorączka". Nawet jeśli nie jesteś ich fanem to i tak polecam. Ubaw po pachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haa, wreszcie położyłem łapska na nowym wydawnictwie Death Angel-Relentless Retribution :D. Moim zdaniem kładzie na łopatki i tak świetny Killing Season. Ktoś już też słyszał w całości? Mnie osobiście bardzo podoba się to, że w przeciwieństwie do poprzedniego albumu, solówki są grane na raczej tradycyjnym efekcie-ten użyty na Killing Season nijak do mnie nie przemawiał. Swoją drogą, outro z "Claws In So Deep" (z resztą cała piosenka) niszczy system i zostawia dymiące popioły. Z-A-J-E-B-I-Ś-C-I-E wpasowane i w ogóle... świetne. Akustycznie magiczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 16:12, Warchild napisał:

Haa, wreszcie położyłem łapska na nowym wydawnictwie Death Angel-Relentless Retribution
:D. Moim zdaniem kładzie na łopatki i tak świetny Killing Season. Ktoś już też słyszał
w całości? Mnie osobiście bardzo podoba się to, że w przeciwieństwie do poprzedniego
albumu, solówki są grane na raczej tradycyjnym efekcie-ten użyty na Killing Season nijak
do mnie nie przemawiał. Swoją drogą, outro z "Claws In So Deep" (z resztą cała piosenka)
niszczy system i zostawia dymiące popioły. Z-A-J-E-B-I-Ś-C-I-E wpasowane i w ogóle...
świetne. Akustycznie magiczne. :)


Słyszał, słyszał.:) Niezła produkcja, ale żebym ją do końca życia zapamiętał to raczej nie(z "Act III" coś tam pamiętam:D). Ostatnio mam tak jakoś, że jak ktoś mówi thrash, to ja myślę Metal Church - "Live".:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość jara się tym, że słucha jakichś starych wyjadaczy kitu z okien. Czasem się zastanawiam, czy dany Iksiński słucha płyty kapeli X, bo mu się podoba czy może dlatego że kiedyś nagrali coś zajebistego bądź unosi się na legendzie stworzonej wokół zespołu. Non stop czytam tu o tych samych zespołach i choćby nagrali najgorsze gówno, to i tak są boscy - przecież to "Metesraka" czy "Angel of Masturbation"! Są fani danego zespołu od kołyski aż po grób, ale często ktoś sztucznie tworzy misterium bazując na nazwie kapeli, a ich owoce to nic większego niż kompost ze zeszłorocznych wieprzowych fekaliów. Do tego polskie porównywanie: polski Dio czy radziecki Csihar. Każdy jest inny i pracuje na swoje konto, a nie np. nowy pseudo Opeth.
Od pewnego czasu nie daję propozycji muzycznych, bo nikt tego nie zna. Napiszę, że demo kapeli Looking Down robi dobre wrażenie i czekam na więcej. Ale ktoś posłucha, pomyśli że podobne do kapeli Y, ale kto to kurwa jest i temat się zamyka. Wśród metalowców komercha is a fucking pure Evil, ale to oni tworzą swoją własną sferę jebanej pseudo oazy wybiórczej komercji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przyznam, że ostatnio nie wgłębiam się za bardzo w jakieś w obskurne releasy. Raczej ograniczam się do najwyżej ocenianych albumów z poszczególnych gatunków i rekomendacji znajomych. W zeszłym roku dość skrupulatnie badałem metalowy rynek, ale wcale nie wyszło z tego nic lepszego niż z niby-pobieżnej tegorocznej selekcji, poza tym, ze mogę powiedzieć "o!, słyszałem tę kapelę, ale nie zapadła mi w pamięć" o wielu przeciętnych płytach z 2009. Ci co mnie dobrze znają, nie nazwą mnie metalowcem- i bardzo dobrze, bo taka łatka to dla mnie nic pozytywnego

Teraz słucham sobie np. "Aquarius" Hakena. Koszmarna nuda i czuję, że nie dotrwam do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem całkiem dobre choć IMO nie tak jak KS przy którym zawsze biegam:D
Album jest mocniejszy niż poprzednik ale trochę im to nie wychodzi, szczególnie wokal kiepszczeje na ostrzejszych partiach.
Transylvanian_Hunger
Nie unoś się tak, to nie zdrowe.
Nikt normalny nie będzie słuchał tego co mu się nie podoba. To, że Meta nagrała coś takiego jak Load, Reload itp gówno znaczy, że mam przestać ich słuchać pomimo kilku świetnych albumów? Zwłaszcza, że kiedyś tych wszystkich Loadów słuchałem i od tego zaczęło się słuchanie Mety?
A komercha jest wielka i była taka zawsze, nikt nie robi muzyki dla idei ale mi to nie przeszkadza, niech sobie nakręcają biznes, dopóki nie rzuca się strasznie w oczy, nie jest bardzo rażące jak np Iron Maiden. W moim odczuciu sprzedali się strasznie, oglądałem filmy z koncertów na YT nie wygląda to dobrze. Podobne zdanie mam o Sabatonie. Nagrają kawałek o Polsce (kiepski zresztą) kilka innych, za rok o męstwie Ruskich i kasa leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 20:09, Witcher1990 napisał:

A komercha jest wielka i była taka zawsze, nikt nie robi muzyki dla idei


Zdziwilibys sie. Baaardzo duzo muzykow gra w zespolach, tworzy to co lubi, nie dla pieniedzy, ale dlatego, ze lubia poswiecac sie swojej pasji. Jakby wszyscy grali tylko dla kasy, dla mas, to nie byloby czego sluchac.

Dnia 06.12.2010 o 20:09, Witcher1990 napisał:

niech sobie nakręcają biznes, dopóki nie rzuca się strasznie w oczy, nie
jest bardzo rażące jak np Iron Maiden. W moim odczuciu sprzedali się strasznie, oglądałem
filmy z koncertów na YT nie wygląda to dobrze.


Co masz do Iron Maiden? Razaca to jest Metallica... wystarczy spojrzec, kto lepsza muzyke dalej tworzy - IM czy Meta...? Oczywiscie, ze IM!

Dnia 06.12.2010 o 20:09, Witcher1990 napisał:

Podobne zdanie mam o Sabatonie. Nagrają kawałek o Polsce (kiepski zresztą) kilka innych, za rok o męstwie > Ruskich i kasa leci.


Co do Sabatonu, to moge sie czesciowo zgodzic, Primo Victoria i Attero Dominatus byly lepsze od ostatnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować