Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ale Pelican to instrumentalna grupa, z wokalem mają bodajże tylko jeden kawałek ;) (zresztą i tak to jest bardziej rockowy zespół niż metalowy, zwłaszcza ostatnio, chociaż mają kilka walcowatych utworów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 18:28, Demagol napisał:

Ale Pelican to instrumentalna grupa, z wokalem mają bodajże tylko jeden kawałek ;) (zresztą
i tak to jest bardziej rockowy zespół niż metalowy, zwłaszcza ostatnio, chociaż mają
kilka walcowatych utworów).


Oj, ja bym raczej powiedział że to sludge z wyraźnymi wpływami post-rocka (społeczność RateYourMusic sądzi z tego co widzę podobnie). No chyba że rzeczywiście coś się ostatnio zmieniło, nie słyszałem nowej płyty. W atmospheric sludge''u nie zwracam uwagi na wokal, więc może ten detal mi umknął. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 17:35, Zabujca_Smokuf napisał:



Od siebie dorzuce jeszcze 2 propozycje:

- blindead - imho najlepszy w tym momencie polski zespół metalowy, a nowa płyta (affliction xxix ii mxmvi) świetna. Właściwie od prawie tygodnia odkąd kupiłem nie słucham niczego innego, jednak uważam, że najlepiej wyszła im epka impulse.
- rosetta - szczególnie 1 płyta The galilean satellites, chociaż ostatnio wkręciła mnie ich najnowsza - A Determinism of morality, co prawda nie tak dobra ale i tak sie przyjemnie słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2010 o 18:23, Niflheim napisał:

Jeżeli jakimś cudem nie znasz Isis, Neurosis, Pelican i Cult of Luna

Sprawdziłem polecane przez Was Isis, Cult of Luna i Blindead. Jeśli chodzi o ten trzeci to niezbyt "atmosferycznie" mi on brzmi. Powiedziałbym, że to bardzo dobry, jak na polskie standardy, sludge - nic więcej.
Co do Isis i Cult of Luna - drugi zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu - Back To Chapel Town, Thrityfour i Finland są naprawdę niesamowite. Jednak nie pomijam Isis - będę po prostu musiał jeszcze parę razy przesłuchać ich płytę ( Oceanic ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=878516&content=songinfo&songID=7518710
Jednoosobowy djentowy projekt muzyczny mojego znajomego z Kornforum. Dla fanów Meshuggah, Vildhjarty, Tesseract, Textures, Sikth, Korna, Bulb & Periphery, After The Burial... Generalnie to wkręciło mi się mocno, zwłaszcza te nowsze miksy, naprawdę dają radę i fajnie ich się słucha, fani Meshuggah będą mieć największą uciechę, chociaż gier wideo też, gdyż słychać pewne inspiracje niektórymi tytułami (np. Metal Gear Solid).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://rateyourmusic.com/artist/mindwork_f1
Progresywny Death/Thrash z Czech (!). Wokale jak młody Schmier z Destruction, elementy progresywne przypominające te z Cynic plus energiczność Death. Według mnie jeden z lepszych zespołów grających muzykę z elementami Thrashu/Thrashową, pomijając Vektor oczywiście.

Przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=pfBDzkwdssQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 15:32, Niflheim napisał:


A to się czasem nie będzie zwało "Kyuss Lives!"?
Szczerze mówiąc, to pachnie mi to ''skokiem na kasę'', szczególnie jeśli spojrzeć przez co się oryginalny skład Kyuss rozleciał.

@Zabujca_Smokuf - całkiem ciekawy ten Mindwork. Strasznie się w instrumentalną manierę Cynic zapatrzyli(Death to ja tam nie widzę jednak), ale to akurat wcale nie jest takie łatwe do wykonania - także plus. Na pewno przyjrzę się bardziej zeszłorocznej płycie "Into the Swirl".
BTW - Czesi wcale nie są tacy ostatni jeśli chodzi o cięższe brzmienia, takie !T.O.O.H.!, Forgotten Silence, Lykathea Aflame czy Krabathor grają/li całkiem niezgorzej.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 16:27, Nephren-Ka napisał:

BTW - Czesi wcale nie są tacy ostatni jeśli chodzi o cięższe brzmienia, takie !T.O.O.H.!,
Forgotten Silence, Lykathea Aflame czy Krabathor grają/li całkiem niezgorzej.:>


A czeski grind? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/dubel/

@Demagol

Jak widać nie zwrócił zbytnio mojej uwagi(Nasum i pierwszy Terrorizer rządzi!). Ale !T.O.O.H.! ma akurat nieco dokonań w tym gatunku w swojej karierze.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 17:35, Witcher1990 napisał:

hahahahaha Patrzcie to brudasy, njus ROKU!
http://www.lastfm.pl/event/1777654+European+Carnage+Tour+2011
Uahahahaha ale mam teraz motywację do ćwiczeń!!!! Aaaaaaaaaa!!!
Ja na pewno jadę i biorę GC!!!


kuzwa poszaleli z tymi gigami warszawa,łodz.Ja prawdopodbnie bede na death angel jesli dojdzie sodom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2010 o 17:40, hammerfall87 napisał:

kuzwa poszaleli z tymi gigami warszawa,łodz.Ja prawdopodbnie bede na death angel jesli
dojdzie sodom :D

Oooo a gdzie i kiedy taka impreza? zarzuć jakieś info bo też bym się wybrał. Ostatnio krakał zalało i nie było jak i z kim jechać na szatanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 17:55, Witcher1990 napisał:


> kuzwa poszaleli z tymi gigami warszawa,łodz.Ja prawdopodbnie bede na death angel
jesli
> dojdzie sodom :D
Oooo a gdzie i kiedy taka impreza? zarzuć jakieś info bo też bym się wybrał. Ostatnio
krakał zalało i nie było jak i z kim jechać na szatanów.

http://www.lastfm.pl/event/1748410+Silesian+Massacre+Festival+vol.+2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować