Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2010 o 12:17, Miklak napisał:

Co ja zresztą takie moralizatorskie truizmy wykładam. Wracam do Lantlôs.

Słuchasz obecnie ".Neon"? Jakiś czas temu przerabiałem tę płytę. Co prawda wolę wcześniejszy krążek, ale nie powiem że ostatni jest zły. Swego czasu prezentowałem Lantlôs na forum, ale większość tu obecnych i tak zlewa to co im zaproponuję :) Bo trzeba przecież pogadać kto jest true, a kto false i czy Metallica oraz Splipknot to bogowie czy metalowe cioty. Smutne, nie?!
No to dla odświeżenia sobie zapuszczę ".Neon".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 13:12, Transylvanian_Hunger napisał:

Słuchasz obecnie ".Neon"? Jakiś czas temu przerabiałem tę płytę. Co prawda wolę wcześniejszy
krążek, ale nie powiem że ostatni jest zły.

Debiutu nie słyszałem, ale .Neon to czołówka (top 20) 2010. Mam nadzieję, że zdołam obadać i s/t.

Dnia 27.12.2010 o 13:12, Transylvanian_Hunger napisał:

Swego czasu prezentowałem Lantlôs na forum,
ale większość tu obecnych i tak zlewa to co im zaproponuję :)

Dnia 27.12.2010 o 13:12, Transylvanian_Hunger napisał:

Smutne, nie?!

Bardzo smutne. Coraz rzadziej ktoś zarzuci tu nową kapelą. Dominuje kłótnie i po stokroć odgrzewane suchary. Te same bandy non-stop. Sam niestety mam w tym swój udział :(

Dnia 27.12.2010 o 13:12, Transylvanian_Hunger napisał:

No to dla odświeżenia sobie zapuszczę ".Neon".

Ja teraz słucham Les Discrets. Jestem coraz bliżej stwierdzenia, że są lepsi i od Alcest i Lantlosa, gdzieś na poziomie Amesoeurs, choć mniej metalowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje metalowe Top 25 2010 na chwilę obecną. Oczywiście za tydzień lista wyglądałaby inaczej, ale przecież żadna lista nie jest stała.

1. Agalloch - Marrow of the Spirit
2. Negură Bunget - Vîrstele pămîntului
3. Wuthering Heights - Salt
4. Enslaved - Axioma Ethica Odini
5. Blind Guardian - At the Edge of Time
6. Lantlôs - .neon
7. Ghost - Opus Eponymous
8. Sigh - Scenes From Hell
9. Solefald - Norrøn Livskunst
10. Electric Wizard - Black Masses
11. Deathspell Omega - Paracletus
12. Triptykon - Eparistera Daimones
13. Various Artists - Der Wanderer über dem Nebelmeer
14. Gallowbraid - Ashen Eidolon (EP)
15. Negură Bunget - Măiestrit / Măiastru sfetnic
16. Throes of Dawn - The Great Fleet of Echoes
17. October Falls - A Collapse of Faith
18. Heljareyga - Heljareyga
19. Barren Earth - Curse of the Red River
20. Galneryus - Resurrection
21. Bran Barr - Sidh
22. Finntroll - Nifelvind
23. Shining - Blackjazz
24. Stam1na - Viimeinen Atlantis
25. Sabaton - Coat of Arms

Miejsca honorowe dla albumów, których nie nazwałbym metalowymi, ale w dyskusji o metalu nie może ich zabraknąć:
# Les Discrets - Septembre et ses dernières pensées
# Alcest - Écailles de lune
# Nechochwen - Azimuths to the Otherworld
# Kvelertak - Kvelertak
# Killing Joke - Absolute Dissent
# Front Line Assembly - Improvised Electronic Device

:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 13:31, Miklak napisał:

Bardzo smutne. Coraz rzadziej ktoś zarzuci tu nową kapelą. Dominuje kłótnie i po stokroć
odgrzewane suchary. Te same bandy non-stop. Sam niestety mam w tym swój udział :(


Właśnie...:>
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=23413
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=23439

Dnia 27.12.2010 o 13:31, Miklak napisał:

Moje metalowe Top 25 2010 na chwilę obecną. Oczywiście za tydzień lista wyglądałaby inaczej, ale przecież > żadna lista nie jest stała. /ciach/


Ja mam coś takiego:

Accept - "Blood of the Nations"
Aeon - "Path of Fire"
Against the Plagues - "Decoding the Mainframe"
Agalloch - "Marrow of the Spirit"
Anathema - "We''re Here Because We''re Here"
Armored Saint - "La Raza"
Barren Earth - "Curse of the Red River"
Black Label Society - "Order of the Black"
Dimmu Borgir - "Abrahadabra"
Ea -"Au Ellai"
Enslaved - "Axioma Ethica Odini"
Helloween - "7 Sinners"
Hour of Penance - "Paradogma"
Immolation - "Majesty and Decay"
Lantlôs - ".neon"
Mekong Delta - "Wanderer on the Edge of Time"
Negură Bunget - "Maiestrit"
Negură Bunget - "Virstele Pamintului"
Overkill - "Ironbound"
Pathfinder - "Beyond the Space, Beyond the Time"
Periphery - "Periphery"
Rhapsody of Fire - "The Frozen Tears of Angels"
Rush - "Caravan/BU2B"
Sig:Ar:Tyr - "Godsaga"
Sodom - "In War and Pieces"
StarGazer - "A Great Work of Ages"
Winterburst - "Winterburst"
Witchery - "Witchkrieg"

Alfabetycznie, pogrubiłem te pozycje które niemal w całości mi się podobają. Reszta też jest ciekawa, ale jednak czegoś. Przyzwoicie całkiem, ale jednak rok temu wpadło więcej ''całkowicie'' ulubionych pozycji. Za to przyszły rok pierwsze 10 pozycji zdominuje nowa płyta Opeth.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 13:47, Miklak napisał:

# Kvelertak - Kvelertak


Uwielbiam, aż miałem ochotę napisać znak mniejszości i trójkę, ale się w porę powstrzymałem. Świetny zespół, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 15:06, Nephren-Ka napisał:

Urfaust i Istapp znam :) Co najwyżej mogę dołączyć się do rekomendacji Niflheima ;)

Dnia 27.12.2010 o 15:06, Nephren-Ka napisał:

Alfabetycznie, pogrubiłem te pozycje które niemal w całości mi się podobają. Reszta też
jest ciekawa, ale jednak czegoś. Przyzwoicie całkiem, ale jednak rok temu wpadło więcej
''całkowicie'' ulubionych pozycji. Za to przyszły rok pierwsze 10 pozycji zdominuje nowa
płyta Opeth.:D

:)

bajdełej, na gramsajcie pojawiła się nowa ankieta i nowy wpis. Co prawda z metalu tylko Solefald, ale zachęcam do obadania czegokolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 15:12, Miklak napisał:

> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=23439
Urfaust i Istapp znam :) Co najwyżej mogę dołączyć się do rekomendacji Niflheima ;)


To akurat wstawiłem tak dodatkowo, żeby uniknąć promowania swoich postów.:P Taka zabawa, jaką nam zaserwował Dan w Steel wszystkich ominęła.:P

Dnia 27.12.2010 o 15:12, Miklak napisał:

bajdełej, na gramsajcie pojawiła się nowa ankieta i nowy wpis. Co prawda z metalu tylko
Solefald, ale zachęcam do obadania czegokolwiek ;)


Jak tylko zmuszę net do działania szybciej jak ''dodaj post w 3 minuty'' to się pojawię.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje metalowe top 10 wygląda tak:

1. Agalloch - Marrow of the Spirit
2. Triptykon - Eparistera Daimones
3. Enslaved - Axioma Ethica Odini
4. Dråpsnatt - Hymner till undergången
5. Negură Bunget - Vîrstele pămîntului
6. Electric Wizard - Black Masses / Deathspell Omega - Paracletus
7. Finntroll - Nifelvind (wg. społeczności RYM najgorszy album ''trolli'' ;/)
8. Hour of Penance - Paradogma / Fleshgod Apocalypse - Mafia
9. Nydvind - Sworn to the Elders
10. Drudkh - Slavonic Chronicles

Rozczarowaniem roku jest dla mnie "Handful of Stars" Drudkh''a, za to największą niespodzianką nowe Enslaved (powróciła spora część ''pałera'' z "Mardraum" ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok temu mówiłem, że skupię się na nowościach, a i tak starocie katowałem... No, ale z tegorocznych wydawnictw wyróżnić mogę:
- Wuthering Heights "Salt" - zakochałem się w tym zespole. Salt jest niesamowitą płytą, ale mojego ulubionego "Far From the Madding Crowd" nie udało się przebić. ;)
- Accept "Blood of the Nations" - Legend is back. :)
- David Rock Feinstein "Bitten by the Beast" - pogryziony przez bestię kuzyn Ronniego Dio po 10 postanawia wydać drugi solowy album. Nie powiedziałbym, że muzycznie jest lepszy od "One Night in the Jungle", ale daje radę. Kupa naprawdę udanych kompozycji i (podobno) napisany w 15 minut "Metal Will Never Die" z gościnnym udziałem samego Króla Metalu, Ronniego Jamesa Dio. Zajebiste. Oficjalnie jest to jeden z ostatnich utworów, w którym śpiewał Dio, ale tak naprawdę nagrali go 4 lata temu (jeszcze jak nikt nie myślał o reaktywacji Black Sabbath jako H&H) na potrzeby płyty The Rods, która ostatecznie wyjdzie w 2011. :P
- StarGazer - "A Great Work of Ages" - mi się tam bardzo spodobało.
- Pathfinder "Beyond the Space, Beyond the Time" - Poolish power/symphonic at its best. :P
- Firewind "Days of Defiance" - Ha! Fajny powerek. Chwytliwe i melodyjne kawałki... Jak zwykle.
- Grand Magus "Hammer of the North" - Był czas, że cały czas katowałem utwór tytułowy. :P
- Spiritual Beggars "Return to Zero" - Niech mówią co chcą. Dla mnie to naprawdę przyzwoita płyta, a power metalowa przeszłość Papathanasio jest i tu widoczna i ze stoner rockowego/metalowego zespołu zrobili się bardziej hard rockowi/heavy metalowi, ale dla mnie to dobrze. Efekt jest taki, że równie dobrze mogliby się nazywać Micheal Amott''s Rainbow. Ha, bardzo pozytywna rzecz. Jedynie teksty Amotta pozostawiają pewien niedosyt, "Chaos of Rebirth" bardzo mi się spodobał już po pierwszym przesłuchaniu, a jak się po przeczytaniu książeczki okazało, tekst napisała Angela i dedykowali go RJD (te inicjały zna chyba każd fan metalu). :P
- Armored Saint "La Raza" - Pierwsze wrażenie: "DC4 (zespół Duncana) + Anthrax (wiadomo)", ale to naprawdę udana płytka w stylu AS. Ogólnie, bardzo pozytywnie.
- Wino "Adrift" - Weinrich akustycznie wypada zajebiście. Na pewno lepiej niż na swoim wcześniejszym solowym dziele.
- Rhapsody of Fire "The Frozen Tears of Angels" - pomijając to, że zmienili nazwę to całkiem fajny powerek po raz kolejny. :P
- Heaven & Hell "Neon Nights..." - pewnie gdyby nie śmierć Dio byłoby to coś fajniejszego, ale to DVD jest naprawdę dobre.
- Black Label Society "Order of the Black" - BLS jak BLS, co tu dużo mówić.
- Dimmu Borgir "Abrahadabra" - dla mnie bardzo pozytywna rzecz.
- EBC Roxx "Winners Vol.1" - to raczej hard rock z elementami heavy metalu, ale Ela (niemiecka piosenkarka, raczej popowa), J.R. Blackmore (syn Ritchiego, gra w Over the Rainbow) i Tony Carey (Rainbow) pozytywnie mnie zaskoczyli. Przyznam, że spodziewałem się, że wszystkie wokale wykona panna Ela, co byłoby naprawdę fajne, jednak większość utworów to skrzeki i jęki Careya, a Ela chyba robi za ozdobę... Ale w tym przypadku to brzmi naprawdę dobrze. Czekam na Vol.2.
- The Dead Weather "Sea of Cowards" - to NIE jest metal, ale pozytywne zaskoczenie, bo to całkiem nie najgorsze granie. Krótko tylko, bo 35 minut.
- Axel Rudi Pell "The Crest" - Standardowa płyta Pella. Oczywiście bardzo dobra.
- Therion "Sitra Ahra" - Szok, ale po trzecim przesłuchaniu polubiłem tę płytę tak, że zdecydowałem się pójść z przyjaciółką (fanatyczką Theriona i Matsa Levena) na koncert. :P
- Holy Grail "Crisis in Utopia", 3/4 oryginalnego składu White Wizzard zgotowało nam kawał porządnego heavy/power metalu.
- Crystal Viper "Legends" - Polish power at its best! Once again. ;)
- Masterplan "Time to Be King"
- Jorn "Dio" - a niech mnie, całkiem udane covery, chyba nie powiecie, że tak nie jest?
Pewno o czymś jeszcze zapomniałem. ;P
A zawiodłem się, że Avigal (znany z Picture i The Rods) nie wydał, jak obiecał, jeszcze płyty gotowej od dwóch lat... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 13:47, Miklak napisał:

# Killing Joke - Absolute Dissent

Żartujesz, czy może 2010 masz za aż tak nieciekawy rok? Miało wyjść Coś, a dostaliśmy zwykły przeciętniak. Posłuchaj wcześniejsze płyty Kiling Joke.

Dnia 27.12.2010 o 13:47, Miklak napisał:

:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 19:19, deusER4 napisał:

> # Killing Joke - Absolute Dissent
Żartujesz, czy może 2010 masz za aż tak nieciekawy rok? Miało wyjść Coś, a dostaliśmy
zwykły przeciętniak. Posłuchaj wcześniejsze płyty Kiling Joke.

Przecież nie jest złe. Wystarczająco dobre na 84 miejsce, biorąc pod uwagę wszystkie gatunki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 19:31, Miklak napisał:

Przecież nie jest złe. Wystarczająco dobre na 84 miejsce, biorąc pod uwagę wszystkie
gatunki ;P

Aż się boję skąd te dane.. no ale ok, jesli średnia wypada na 84 miejsce, to kij z tym ;)
No i napisałem że przeciętniak, nie? ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham ale rodzice tego nie popierają.Ojciec tylko udaje żebym nie słuchał a czasami nawet sam siedzi i go ze mną słucha. Po prostu metalowcy są na wyginięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zabrałem się za obejrzenie jakiegoś metalowego DVD. Zwykle tego nie robię, ale gdy ma się do czynienia [spogląda na posty jednego z gramowiczy] z jednym z naj-najgenialniejszych zespołów pod słońcem, to nie można przepuścić takiej okazji. Jest moc, jest świetna setlista, fantastyczny występ! Chodzi o, tak, tak, zgadliście*...

Spoiler

All Empires Fall Primordiala.



* kto zgadł, ten zgadł [spogląda na innego z gramowiczy] ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 19:44, Miklak napisał:

na samym RYMie praktycznie 24. Zresztą nie ważne, debiut o niebo lepszy :D

Wiem że na RYM, dość wyraźnie zasugerowałem. Debiut też wypada ze średniej.. i są wyraźnie ciekawsze płytki KJ, aż się boje zapytać czy słyszałeś ;)
ok, obowiązki wzywają.. no i zawsze robimy tu zacier gatunkowy, co czasem źle jest odbierane, także tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 19:56, deusER4 napisał:

i są wyraźnie ciekawsze płytki KJ, aż się boje zapytać czy słyszałeś ;)

Nieznajomości których z nich mam żałować najbardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 20:00, Miklak napisał:

> i są wyraźnie ciekawsze płytki KJ, aż się boje zapytać czy słyszałeś ;)
Nieznajomości których z nich mam żałować najbardziej?

Na takie pytanie zawsze odpowiadam w ten sam sposób: sprawdź, własne zdanie to skarb.
cheers! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować