Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

>Po prostu metalowcy są na wyginięciu
Ciekawe spostrzeżenie.
Podam dwie (cztery hehe) liczby z lasta.
Metallica: 152 972 349 odtworzeń (1 812 898 słuchaczy)
Jeff Mills: 833 698 odtworzeń (88 227 słuchaczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 20:13, Feno napisał:

Wybiera się ktoś na Slayera i Megadeth do Łodzi? :-)


hmm myślę nad tym, a wybierasz się na Iron Maiden w Czerwcu ??:) albo na Ozzyego do Sopotu ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2010 o 21:15, filip1-1 napisał:

hmm myślę nad tym, a wybierasz się na Iron Maiden w Czerwcu ??:) albo na Ozzyego do Sopotu
??:)


Ja mieszkając w Gdyni idę na Ozzy''ego :] Ale bardziej jaram się Rogerem Watersem, ale to nie do końca temat na to, by gadać o Rożerze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 21:15, filip1-1 napisał:

hmm myślę nad tym, a wybierasz się na Iron Maiden w Czerwcu ??:) albo na Ozzyego do Sopotu
??:)


Na Ironów może bym poszedł gdybym miał hajs. Ozziego nie lubię, więc odpada. Na Slayera dzisiaj zakupiłem już bilety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 21:59, Feno napisał:

> hmm myślę nad tym, a wybierasz się na Iron Maiden w Czerwcu ??:) albo na Ozzyego
do Sopotu
> ??:)

Na Ironów może bym poszedł gdybym miał hajs. Ozziego nie lubię, więc odpada. Na Slayera
dzisiaj zakupiłem już bilety :-)


Na Iron Maiden pójdę na 100% na ozziego troszkę daleko mam bo mieszkam 60km od Wawy ;p ale może uda się że wakacje będę miał w Sopocie w tym czasie to oczywiście że pójdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem całkiem fajny zespół... Znaczy (SZOK), Facebook w belce z reklamami po prawej stronie mi polecił. Nowy projekt byłych członków takich kapel jak Masterplan czy Riot. W listopadzie wydali swój debiutancki krążek i dzięki wtyczce do Chrome''a miałem okazję go przesłuchać... I muszę przyznać, że jest super.
Długie kompozycje, a przy tym bardzo melodyjne i chwytliwe, Mike''a Dimeo (tak, to ten co Jorna zastępował w Masterplanie) spisuje się bardzo dobrze, a Rudolph Albert i Marco Sfogli popisują się jak szybko potrafią zasuwać po gryfie, shred is not dead (cytując reklamówkę pewnej wytwórni[*] :P), że tak powiem. Ogólnie fajna rzecz, fani Masterplan z Dimeo powinni być zadowoleni.

[*] O! Przypomniało mi to o kolejnym świetnym metalowym muzyku. Toby Knapp, założyciel wspomnianej wytwórni (Shred Guy Records) i multiinstrumentalista. Jego ostatni album, wydany zresztą w tym roku (też warta uwagi pozycja), The Campaign to kawał porządnych, gitarowych popisów, które każdego, kto myśli, że shredding to bezmyślna, jak najszybsza nawalanka w struny nakłoni do zweryfikowania swoich dotychczasowych poglądów... Toby wynosi ten sposób gry do formy sztuki, jest melodia, jest ciężar i moc... Płyta to mieszanina różnych stylów muzyki metalowej, są tu utwory typowo heavy i power metalowe przywodzące na myśl Impellitteri czy Malmsteena jak i black i death metalowe. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 09:46, Killinginno napisał:

>albo na Ozzyego do Sopotu ??:)
Jeśli jesteśmy przy temacie Ozzyego, to wiadomo kto będzie grał support przed nim? Him
czy Hunter?


Tego jeszcze nie wiadomo na 100%, ale chodzą słuchy że będzie to Hunter.
Ale jak zwykle trzeba czekać na oficialne info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 19:54, Miklak napisał:

Wreszcie zabrałem się za obejrzenie jakiegoś metalowego DVD. Zwykle tego nie robię, ale
gdy ma się do czynienia [spogląda na posty jednego z gramowiczy] z jednym z naj-najgenialniejszych
zespołów pod słońcem, to nie można przepuścić takiej okazji. Jest moc, jest świetna setlista,
fantastyczny występ! Chodzi o, tak, tak, zgadliście*...

Spoiler

All Empires Fall Primordiala.



* kto zgadł, ten zgadł [spogląda na innego z gramowiczy] ;P


Primordial musiałby się bardzo postarać aby wybrać słabą setlistę. ;P (czyt. musieliby wybrać gorsze kawałki z Imramy i pierwszych dwóch demek) A DVD, co tu dużo mówić, genialne - w tym roku tylko wideła Opeth i koncert ''Wielkiej Czwórki'' z Bułgarii były porównywalnie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 13:06, mtobi napisał:

Jeszcze Evangelia Heretika Behemotha daje radę. Muza to kto co lubi, ale wydanei i zawartość,
jakoś naprawdę miodzio.


Nie wiem, nie widziałem, ale wierzę na słowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości postanowiłem zapoznać się z twórczością Primordial(u?), jako że jakiś czas temu polecałeś mi Agallocha, który baaaardzo mi przypadł do gustu. Muszę przyznać, że i tym razem się nie zawiodłem. Świetny wokal, genialne partie gitarowe, fajny, mroczny klimat.
+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 09:46, Killinginno napisał:

>albo na Ozzyego do Sopotu ??:)
Jeśli jesteśmy przy temacie Ozzyego, to wiadomo kto będzie grał support przed nim? Him
czy Hunter?

Jeszcze nie wiem nic niestety ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 20:53, Zabujca_Smokuf napisał:

Coś nowego:
http://www.youtube.com/watch?v=sAG0EzdroPw

Stoner/Doom z damskim ( no dobra, niezbyt on damski, ale zawsze... ) wokalem. Ciekawe
kompozycje, gitarowo podobnie do Electric Wizard. Polecam, aczkolwiek nie spodziewajcie
się opadów szczęk - po prostu całkiem dobry, atmosferyczny stoner.


Nawet więcej niż ''całkiem dobry''. Co do Wizardowych klimatów - Cough brzmi bardzo podobnie ( http://www.youtube.com/watch?v=u9gm1MoMuzY ), czuć to zło w riffach. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Todd Smith z Polkadot Cadaver, Dog Fashion Disco, The Alter Boys i El-Creepo! udziela się na wokalu w jego nowym zespole nazwanym Knives Out!, gdzie mamy także członków Hellyeah i Nothingface. Co prawda tekst "In a world of copy cat bands KNIVES OUT! stands up to deliver to the world a breath of fresh air to a stagnant, plagiaristic genre. Go hard or go home...horns up and KNIVES OUT!" jest raczej na wyrost, ale wokal Smitha istotnie wnosi pewien powiew świeżości. Generalnie grają hardcore/groove metal, ale muszę przyznać, że mimo iż nie lubię oklepanego metalu, to Knives Out! daje radę, całkiem wpadają w ucho te ich tworki.

http://www.myspace.com/knivesout1

Ostatnia EP-ka (New Breed) Motogratera, "Pre-Release" też daje radę, chociaż zrobili z Motogratera jakieś metalcore. Ale co tam, jeden czy dwóch (czy trzech, czy czterech...) takich wykonawców słuchanych od czasu do czasu dla relaksu i posłuchania czegoś głupszego w niczym nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować