Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2011 o 09:20, Witcher1990 napisał:

Immortal to tak na serio z tymi teledyskami? :|

Nie traktowałbym tego na serio. Taki "Blashyrkh" jesy wymieniany wśród najgorszych klipów metalowych, a chłopaki sobie jaja robili. Wystarczy popatrzeć na Abbath Doom Occulta - odwala maniany na koncertach, przy wywiadach, więc czemu nie podczas teledysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 09:20, Witcher1990 napisał:

Immortal to tak na serio z tymi teledyskami? :|


Immortal z niczym nie jest na serio :) Przecież oni są ''grim and frostbitten'' :) A Abbath to największy jajcarz w całym Black Metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę się wziąć porządnie za AC/DC (zanim zaczniecie krzyczeć, że jeszcze się nie wziąłem to powiem, że rocka i metalu słucham od nie dawna). Mam zamiar niedługo kupić kilka płyt (z 4-6) i nie wiem czy brać po kolei. Jakie albumy wziąć na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 21:10, Fimbulvinter napisał:

Chcę się wziąć porządnie za AC/DC (zanim zaczniecie krzyczeć, że jeszcze się nie wziąłem
to powiem, że rocka i metalu słucham od nie dawna). Mam zamiar niedługo kupić kilka płyt
(z 4-6) i nie wiem czy brać po kolei. Jakie albumy wziąć na początek?

Zawsze najlepiej obczaić pierwszą płytę każdego zespołu, więc:
-High Voltage ( która jest na prawdę dobra, nie tylko z racji, że jest pierwsza)
-T.N.T
-Highway to Hell
-Back in Black
-Who Made Who
-Ballbraker


Osobiście wolę niby podróbkę AC/DC, tj. polskie TSA. Które dla mnie nie jest, aż nadto podobne, a 100 razy lepsze. Ale jak chcesz koniecznie AC/DC, to proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 21:10, Fimbulvinter napisał:

Chcę się wziąć porządnie za AC/DC (zanim zaczniecie krzyczeć, że jeszcze się nie wziąłem
to powiem, że rocka i metalu słucham od nie dawna). Mam zamiar niedługo kupić kilka płyt
(z 4-6) i nie wiem czy brać po kolei. Jakie albumy wziąć na początek?


Do tego co powiedzieli koledzy wyżej jeszcze bym dorzucił Let There Be Rock. Albumu T.N.T to się chyba nie dostanie, zresztą nasze wydanie High Voltage ma kawałki z T.N.T. Omijałbym natomiast Fly on the Wall...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 22:09, Witcher1990 napisał:

Pierwsza płyta najczęściej jest słaba i nie pokazuje stylu danej kapeli;|

Polecam kupować głównie pierwszą płytę razem z np. dwiema innymi. Jako, że Fimbulvinter mówił, iż ma zamiar kupić od 4 do 6 płyt, to dla samej ciekawości bym sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 22:09, Witcher1990 napisał:

Pierwsza płyta najczęściej jest słaba i nie pokazuje stylu danej kapeli;|


A z tym to różnie bywa akurat, starsze zespoły (te bardziej znane) mają akurat zazwyczaj całkiem niezłe pierwsze płyty, bo nimi często się właśnie wybijały.

Tak, czy inaczej w przypadku AC/DC pierwsza płyta jest bardzo dobra moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 23:21, Witcher1990 napisał:

Kreator, Vader, Sodom, Amon amarth, Dark Tranquillity, Destruction, Death angel, Edge
of sanity, Megadeth, Overkill, Septic Flesh


piles cos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchał już ktoś nowego Krisiun''a?
Moim zdaniem płyta miażdży czerep! Po zajebistym ''Southern Storm'' z nadzieją czekałem na nowy krążek. Oj, trzeba się wybrać do sklepu i kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 18:50, Feno napisał:

Słuchał już ktoś nowego Krisiun''a?
Moim zdaniem płyta miażdży czerep! Po zajebistym ''Southern Storm'' z nadzieją czekałem
na nowy krążek. Oj, trzeba się wybrać do sklepu i kupić.


popisuje sie pod tym ,fajne aranże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lulz, przeciez debiut DA to jedyna naprawde dobra plyta w ich dyskografii (poza fragmentami Act III i pojedynczymi kawalkami z innych), debiuty Kreatora, Sodom i Destrucion wytyczyly kanony brutalnego teutońskiego thrashu, nie mowiac juz o debiucie Megadeth, ktory do tej pory wielka ilosc muzykow przedstawia jako swoja podstawowa inspiracje - pierwszy album na ktorym pokazano, ze w thrashu da sie zrobic cos bardziej technicznego i niestandardowego niz punk na distortion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wyznaczanie kanonów swoją drogą a jakość tego co zrobili swoją. Dla mnie jest to zwykła jatka brzmiąca w każdym utworze tak samo no i jeszcze tragiczna jakość nagrania... swoje najlepsze płyty nagrali później. Nigdy nie słyszałem żeby Mega było dla kogoś inspiracją a już na pewno nie pierwsze cd. Exodus i boned by blood tak bo kopie dupę ale to? Co do DA to nie wiem dlaczego są tak znani skoro faktycznie mają jedną dobrą płytę ale wg mnie killing seasson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2011 o 21:17, Witcher1990 napisał:

Wiesz wyznaczanie kanonów swoją drogą a jakość tego co zrobili swoją. Dla mnie jest to
zwykła jatka brzmiąca w każdym utworze tak samo no i jeszcze tragiczna jakość nagrania...


Warunki mieli jakie mieli, akurat brudne brzmienie dobrze podkresla muze ktora sie tam znajduje, mimo tego potrafili tam upchac kawal naprawde fajnych riffow, kanonicznych tekstow i, najbardziej u Kreatora, zajebiste wokale.

Dnia 16.11.2011 o 21:17, Witcher1990 napisał:

Nigdy nie słyszałem żeby Mega było dla kogoś inspiracją
a już na pewno nie pierwsze cd. Exodus i boned by blood tak bo kopie dupę ale to?


To obczaj pare wywiadow, czy chociazby "Get Thrashed", wielu muzykow z nowej fali, czy starzy wyjadacze z Bay Area przyznaja, ze Megadeth byl wtedy nowa jakoscia na scenie thrashowej i ze byli cholernie inspirujacy.

Dnia 16.11.2011 o 21:17, Witcher1990 napisał:

Co do DA to nie wiem dlaczego są tak znani skoro faktycznie mają jedną dobrą płytę


To ja ci powiem wiecej, jest duzo wykonawcow, ktorzy nie maja ani jednej dobrej plyty, a i tak sa znani! Szok, c''nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2011 o 21:41, mtobi napisał:

To ja ci powiem wiecej, jest duzo wykonawcow, ktorzy nie maja ani jednej dobrej plyty,
a i tak sa znani! Szok, c''nie?

Bieber?:D
Get thrashed oglądałem i nie pamiętam żeby tam o Mega mówiono. Owszem pamiętam Dave jak to się chwalił, że grał w Mecie, założył własną kapelę, uczył grać Kerrego i Scota przez co miał wpływ na cały ówczesny thrash ale mega jako inspiracji nie pamiętam, nie wiem kto się na nich opierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludu, tak jak rok temu planuję co też wyżebrać od rodziny na święta i robię spis albumów. Sęk w tym, że zespoły co jakiś czas do listy dodaję, ale ich twórczość znam średnio stąd prośba - podacie najlepsze/jedne z lepszych krążków do każdego? Najlepiej gdyby były dostępne w merlinie/empiku. :P

No to jedziemy:
- Deicide
- Cancer Bats
- Noctiferia
- Sepultura
- Heaven Shall Burn
- Kalmah
- Dark Tranquillity (chciałem dać Damaged Done, bo Monochromatic Stains jest boskie, ale nie ma...)
- Behemoth
- Trivium
- Sonata Arctica
- Edguy
- Soil
- Sonic Syndicate
- Arch Enemy [z facetem na wokalu]
- Amon Amarth
- Vesania
- Children of Bodom
- Rise to Fall
- Parkway Drive

Pogrubiłem te, na których mi najbardziej zależy. Pomożecie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować