Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Chodzi mi szczególnie o postrzeganie osób, które preferują kupowanie takich albumów, szczególnie, jeśli są w nich zawarte wszystkie ulubione kawałki danego zespołu. Zauważyłem, że w większości traktuje się takiego delikwenta jako pseudo-fana, co mnie trochę razi, gdyż sam mam kilka takich płyt, mimo, że zespołów słucham od kilkunastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 16:33, Jaki_Gahn napisał:

Chodzi mi szczególnie o postrzeganie osób, które preferują kupowanie takich albumów,
szczególnie, jeśli są w nich zawarte wszystkie ulubione kawałki danego zespołu. Zauważyłem,
że w większości traktuje się takiego delikwenta jako pseudo-fana, co mnie trochę razi,
gdyż sam mam kilka takich płyt, mimo, że zespołów słucham od kilkunastu lat.


No i co z tego? Raczej chodzi o to, że chcą się poczuć lepsi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:22, Jaki_Gahn napisał:

Teraz z innej beczki, chciałbym się podzielić z Wami moim pytaniem: co sądzicie o kupowaniu
płyt typu "The best of", zamiast kupna poszczególnych albumów? ;>


dla mnie strata kasy raz kupiilem the best of megadeth za 50 zl myslac za mlodu ze to album zwykly....
the best of jest po to by sprawdzic kapele ale w czasach internetu to bezsens :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:22, Jaki_Gahn napisał:

Teraz z innej beczki, chciałbym się podzielić z Wami moim pytaniem: co sądzicie o kupowaniu
płyt typu "The best of", zamiast kupna poszczególnych albumów? ;>

Mam kilka "bestów" i zdecydowanie mniej ciekawe i opłacalne, niż poszczególne. Ja sam jestem za tymi drugimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 17:58, CreateYourself napisał:

Witam, czy istnieje jakaś toplista ballad rockowych, lub najbardziej znanych kawałków
rockowych, załóżmy od 1970 roku?

Zapewne istnieje nie jedna, ale tej muzyki jest tyle, że mówiąc o top liście, trzeba myśleć o wielu godzinach muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 18:07, hans_olo napisał:

Zapewne istnieje nie jedna, ale tej muzyki jest tyle, że mówiąc o top liście, trzeba
myśleć o wielu godzinach muzyki.


Szukam konkretnych kawałków. Po prostu nigdy nie miałem pamięci do nazw zespołów czy kawałków, oprócz ulubionych, a są nieraz pewne perełki, do których mam pewien sentyment. A innego sposobu niż taka toplista nie dostrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 18:10, CreateYourself napisał:


Szukam konkretnych kawałków. Po prostu nigdy nie miałem pamięci do nazw zespołów czy
kawałków, oprócz ulubionych, a są nieraz pewne perełki, do których mam pewien sentyment.
A innego sposobu niż taka toplista nie dostrzegam.

Top Wszech Czasów Trójki?

EDIT: Zapomniałem o linku http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 19:33, CreateYourself napisał:

Takie to średnie na jeża, szukam kawałków w stylu Foreigner, a tu mi jakieś Adele i nie
Adele wciskają co i rusz.

Ja rozumiem, że to nie jest cała śmietanka rockowej muzyki, ale proszę Cię Adele, Gotye i Archive pojdynczymi kawałkami nie skreślają chyba całej listy, która jest na prawdę dobra :) I wiesz głosowali na to ludzie, a jeśli wciska im się te kawałki codziennie to i głosy szły. Szkoda, że nie mogę Ci pokazać listy z której wybierało się tę setkę,bo tam było np. chyba z 5 kawałków samego Foreigner ( więc polecam zobaczyć i zagłosować przy okazji gdzie w okolicach października, jeśli ta lista będzie Ci potrzebna :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Muszę sobie przypomnieć tego Skagosa. A jakie zespoły uznajesz za te bardziej popularne? Możesz je spokojnie podać, gdyż miałem przerwę w klimacie blackened folk metalowym i nie jestem na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 17:34, Heimdallr napisał:

1-3 czerwca w Jaworznie będzie Metalfest.
Megadeth, Vader, Kreator - więc ja też tam będę :)


chyba w polsce jest tylko podnieta vaderem bo ostanio zagraniaca cos lipnie z frekwencja :P

a lamb of god ktos sluchal nowe bo dla mnie miazga pod wzgledem muzycznym i technicznym heheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2012 o 17:42, hammerfall87 napisał:

a lamb of god ktos sluchal nowe bo dla mnie miazga pod wzgledem muzycznym i technicznym
heheeh


Jeszcze się nie dobrałem, aczkolwiek jest bardzo wysoko w kolejce, bo bardzo ich lubię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 21:51, Skazeusz napisał:

Heh, ogłosili Slayera na Ursynalia. Nie, żeby mi to osobiście pasowało, ale trzeba przyznać,
że nieźle dowalili.


W te same dni, co Metalfest ;] Tak - dowalili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2012 o 21:53, Heimdallr napisał:

W te same dni, co Metalfest ;] Tak - dowalili


No wiem, ale w obecnej sytuacji oprócz ludzi chcących zaliczyć oba festy, problem ma raczej Metalfest niż Urynalia.
Ja też tam będę, panowie, o ile dorzucą coś dla mnie, a liczę, że tak. Tym bardziej, że mam tam trzysta metrów. Rok temu było super. Dwa lata temu w sumie też. I trzy. A wcześniej to nie bywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować