Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2012 o 15:16, mskarpeta napisał:

Metallica na tegorocznym Sonisphere. Co za kretyn wymyślił, by organizować festiwal w
matury?!
http://www.darkplanet.pl/Metallica-na-Sonisphere-2012-44173.html


Kogo jeszcze potwierdzono oprócz Metalliki? BTW. Black album jest suaby, mogliby zagrać całe ride the lightning chociażby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 14:44, Skazeusz napisał:

> Kogo jeszcze potwierdzono oprócz Metalliki?

Na razie nikogo.


Słyszałem jakiś czas temu ploteczki Black Sabbath, lol. Jakby zagrali razem z Gojirą i Mastodonem to może bym pojechał. Meta nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 15:53, Orionov napisał:

Słyszałem jakiś czas temu ploteczki Black Sabbath, lol. Jakby zagrali razem z Gojirą
i Mastodonem to może bym pojechał. Meta nic ciekawego.


Gojira będzie na Ursynaliach, a Mastodon też raczej prędzej tam niż na Soni, bo grali rok temu na Bemowie. Aczkolwiek też na nich po cichu liczę, gdzie by nie grali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 13:10, Witcher1990 napisał:

Ooo to by było coś. I do tego całe Lulu...


Tego Lulu to nawet nie słuchałem, ale słyszałem że słabiutka płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:50, Witcher1990 napisał:

To była ironia:D


No tak mi coś świtało, ale nie wiedziałem czy odnosisz się do Black Albumu czy RTL ;g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mastodon (i przy okazji My Riot) na Ursynaliach. O ile wcześniej mnie tylko Gojira przyciągała (Jelonka widziałem sto razy, a Billy Talent i Slayer mi przeszły po gimnazjum), to teraz idę na bum cyk cyk. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 20:07, Skazeusz napisał:

Mastodon (i przy okazji My Riot) na Ursynaliach. O ile wcześniej mnie tylko Gojira przyciągała
(Jelonka widziałem sto razy, a Billy Talent i Slayer mi przeszły po gimnazjum), to teraz
idę na bum cyk cyk. :)

To w ogóle tak się da, żeby słuchać Slayera i BT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 20:58, hans_olo napisał:

To w ogóle tak się da, żeby słuchać Slayera i BT?


Jak widać. Generalnie teraz to ciężko byłoby mi znaleźć jakiś gatunek, z którego zupełnie nikogo nie słucham. Pomijając disco polo, ale to to niezbyt traktuję jak muzykę. Jak już się wyjdzie ze słuchania gatunków zamiast muzyki to się definitywnie nie żałuje tej zmiany. Gusta to bzdura, nie jesteśmy genetycznie uwarunkowani do lubienia takiej a nie innej muzyki, kształtujemy się pod wpływem znajomych (ewentualnie rodziców, jak ktoś ma zapaleńców) i tak już zostaje. Więc jak na to spojrzeć z odpowiedniej strony to skanalizowane gusta to nic innego jak ograniczenie na większą bądź mniejszą część muzyki.
O. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 21:31, Skazeusz napisał:

Więc jak na to spojrzeć z odpowiedniej strony to skanalizowane
gusta to nic innego jak ograniczenie na większą bądź mniejszą część muzyki.
O. :)

np. na disco polo? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 21:37, Wayzin napisał:

np. na disco polo? ;)


Jak być może zauważyłeś podczas czytania mojego posta, wspomniałem o disco polo i o tym co sobie o tym tworze myślę. Potem wystarczy zestawić ze sobą odpowiednie dwa zdania i wyciągnąć wniosek. Zakładam, że wszyscy wynieśliśmy logikę z lekcji matematyki w pierwszych klasach liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 21:49, Skazeusz napisał:

> np. na disco polo? ;)

Jak być może zauważyłeś podczas czytania mojego posta, wspomniałem o disco polo i o tym
co sobie o tym tworze myślę. Potem wystarczy zestawić ze sobą odpowiednie dwa zdania
i wyciągnąć wniosek. Zakładam, że wszyscy wynieśliśmy logikę z lekcji matematyki w pierwszych
klasach liceum.


Haha, skończ z tą szyderą. Pasujesz do swojej definicji człowieka o guście ograniczonym w mniejszym stopniu, bo to, że disco polo nie jest muzyką, jest tylko Twoim absurdalnym zdaniem, które nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistym stanem rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 23:02, Wayzin napisał:

Haha, skończ z tą szyderą.


Nie.

Dnia 01.02.2012 o 23:02, Wayzin napisał:

Pasujesz do swojej definicji człowieka o guście ograniczonym
w mniejszym stopniu,


Jej, a ja się łudziłem, że internetach jest możliwe wymienienie pięciu postów bez oceniania nieznajomej osoby. Rzeczywistość skrzeczy.
A poza tym, to jacha, że pasuję. Czy ja gdziekolwiek powiedziałem, że nie? Aczkolwiek jak porównuję się z innymi (bynajmniej nie w internetach), to z radością stwierdzam, że moje ograniczenie znajomości muzyki jest znacznie mniejsze, niż u narodu. Choćby dlatego, że już naprawdę nie zdarza mi się zareagować "o nie, to taki a nie inny gatunek, ja tego nie lubię".
Gdybym nie miał mojego ogranczenia poprzez nieznajomość różnych zespołów, to by znaczyło, że znam już je wszystkie. A wtedy to szybko bym się porzygał z nudów.

Dnia 01.02.2012 o 23:02, Wayzin napisał:

bo to, że disco polo nie jest muzyką, jest tylko Twoim absurdalnym
zdaniem, które nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistym stanem rzeczy.


Moim absurdalnym zdaniem stwierdzilem, iż nie traktuję tego jak muzyki, a nie, że nią nie jest. Subtelna różnica, choć może nie dla wszystkich, rozumiem. Jednakże przepraszam, że urazilem Twoich idoli. Boys rulez, serio, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 23:14, Skazeusz napisał:

Jej, a ja się łudziłem, że internetach jest możliwe wymienienie pięciu postów bez oceniania
nieznajomej osoby. Rzeczywistość skrzeczy.

Wytykam Ci tylko niedociągnięcia w Twojej logice, bo z jednej strony jako niezwykle światowy człowiek słuchasz wszystkiego, a z drugiej do tego "wszystkiego" (czyli ogólnie muzyki) nie zaliczasz disco polo. I to ja oceniam nieznajomych? Ty w ten sposób obrażasz wszystkich, którym się te wzgardzone disco polo podoba ^^

Dnia 01.02.2012 o 23:14, Skazeusz napisał:

A poza tym, to jacha, że pasuję. Czy ja gdziekolwiek powiedziałem, że nie? Aczkolwiek
jak porównuję się z innymi (bynajmniej nie w internetach), to z radością stwierdzam,
że moje ograniczenie znajomości muzyki jest znacznie mniejsze, niż u narodu. Choćby
dlatego, że już naprawdę nie zdarza mi się zareagować "o nie, to taki a nie inny gatunek,
ja tego nie lubię".

"Niż u narodu" :D Daj spokój, po prostu skup się na słuchaniu, a nie na "porównywaniu się z innymi", bo uważanie się za lepszego od większości z powodu własnego gustu muzycznego jest smutne :P

Dnia 01.02.2012 o 23:14, Skazeusz napisał:

Moim absurdalnym zdaniem stwierdzilem, iż nie traktuję tego jak muzyki, a nie, że nią
nie jest. Subtelna różnica, choć może nie dla wszystkich, rozumiem. Jednakże przepraszam,
że urazilem Twoich idoli. Boys rulez, serio, serio.

[szydera mode off]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 23:32, Wayzin napisał:

Wytykam Ci tylko niedociągnięcia w Twojej logice, bo z jednej strony jako niezwykle światowy
człowiek słuchasz wszystkiego,


"Wszystkiego" to nieco za duże słowo, aczkolwiek rozumiem, że mówimy o gatunkach, to owszem, prawda.

Dnia 01.02.2012 o 23:32, Wayzin napisał:

z drugiej do tego "wszystkiego" (czyli ogólnie muzyki)
nie zaliczasz disco polo.


Owszem tak, wyjątek od reguły. Nie widzę niczego nielogicznego w wykluczeniu ze zbior A zbioru B, którego jakość niestety nie pozwala na zakwalifikowanie go jako kulturowego dorobku ludzkości, a raczej takiej no...kupy.

Dnia 01.02.2012 o 23:32, Wayzin napisał:

I to ja oceniam nieznajomych? Ty w ten sposób obrażasz wszystkich,
którym się te wzgardzone disco polo podoba ^^


No nie wiem, dla mnie obrażanie i ocenianie to dwie różne rzeczy.

Dnia 01.02.2012 o 23:32, Wayzin napisał:

"Niż u narodu" :D Daj spokój, po prostu skup się na słuchaniu, a nie na "porównywaniu
się z innymi", bo uważanie się za lepszego od większości z powodu własnego gustu muzycznego
jest smutne :P


Dziękuję mistrzu, za te wartościowe nauki. Jednakże stwierdzam, że z wszelkim prawdopodobieństwem mam lepsze pojęcie od Ciebie na temat tego na czym się skupiam i z całą pewnością nie jest to porównywanie się z innymi, toż to ani wyzwanie ani zabawa. Uważam się za lepszego nie ze względu na zaznajomienie z muzyką czy czymkolwiek innym, mam cały worek innych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 23:53, Skazeusz napisał:

Owszem tak, wyjątek od reguły. Nie widzę niczego nielogicznego w wykluczeniu ze zbior
A zbioru B, którego jakość niestety nie pozwala na zakwalifikowanie go jako kulturowego
dorobku ludzkości, a raczej takiej no...kupy.

W Azji również nagrywają trochę kiczowatej muzyki, ale nie będę próbował tego udowadniać, bo mam nikłe pojęcie o tamtejszej muzyce, tyle co mi się czasem o uszy coś obije :P No dla mnie jakość gatunku nie determinuje czy zalicza się on do muzyki, czy nie, ale rozumiem, że chodziło Ci o to, iż słuchasz wszystkiego dobrego (według Ciebie), co ma do zaoferowania muzyka. To jest łatwiejsze do zaakceptowania ^^



Ok, z mojej strony koniec rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 00:02, Wayzin napisał:

W Azji również nagrywają trochę kiczowatej muzyki, ale nie będę próbował tego udowadniać,
bo mam nikłe pojęcie o tamtejszej muzyce, tyle co mi się czasem o uszy coś obije :P No
dla mnie jakość gatunku nie determinuje czy zalicza się on do muzyki, czy nie, ale rozumiem,
że chodziło Ci o to, iż słuchasz wszystkiego dobrego (według Ciebie), co ma do zaoferowania
muzyka. To jest łatwiejsze do zaakceptowania ^^


Owszem, a wszystko jest według mnie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować