Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2012 o 19:40, CatInABag napisał:

No i jest już oficjalne info na stronie Sonisphere ;)


No jest i moim zdaniem jest to info niebywale niezadowalające. Zarówno pod względem moich upodobań (Metalliki dłuższy czas już nie słucham, BLS niezbyt lubię, a Gojirę zobaczę na Ursynaliach, polskie zespoły spoko, ale widziałem ich po sto razy) jak i po prostu "formatu". Jasne, że Meta przyciągnie maaaasę ludzi, ale myślę, że jak na razie to te Ursynalia się lepiej prezentują. Slayer + Mastodon + Gojira + Billy Talent za maks 110 zł (a dla studentów taniej) w porównaniu do Meta + Gojira + BLS za co najmniej 210. A na Ursynalia mają dojść jeszcze 3 - 4 duże nazwy, na Soni tylko "goście specjalni".
Moim zdaniem słabe te ogłoszenie, chyba, że ktoś wielbi Metallicę, ew. Black Label Society. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy temat odpowiedni, ale na pewno jest tutaj kilku stałych koncertowych bywalców.
Czy Stodoła organizuje jakiekolwiek spotkania zespołu z fanami po koncercie/przed koncertem w celu uściśnięcia ręki czy zdobycia podpisu na płycie? Powiem szczerze, że przydałaby mi się taka pamiątka po Opethcie, ale nie wiem czy jest taka możliwość :>
Dzięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 14:47, Zabujca_Smokuf napisał:

Dzięki z góry za odpowiedź.


Stodoła sama z siebie rzadko organizuje coś takiego i zazwyczaj takie spotkanie jest nagrodą w jakichś konkursach i tak dalej. Właściwie to wtedy nie klub organizuje, a agencja, która ściągnęla zespół. Jednakże muzyków często można spotkać jakiś czas po koncercie na tyłach klubu, przy takiej kracie/bramie. Zakładam, że jesteś z innego miasta, więc najpewniej będziesz szedł do Stodoły od strony metra. Po lewej będziesz mijał niewielki parking + miniaturowy park + wąską ulicę. Właśnie w tej uliczce znajduje się rzeczona brama, którą zawsze wjeżdżają taksówki z artystami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seasonal Code, to brytyjski zespół wykonujący blackned doom metal. Muzyka jest niebanalna kompozycyjnie i bardzo klimatyczna. Udział wokalny (który stanowią typowo blackowe skrzeki) szczątkowy.
Do tej pory wydali trzy demka oraz kompilację "Aortian Dialectus", z której pochodzą utwory z poniższych linków.
Polecam. :) Odkryłem ich jakiś czas temu.

http://www.youtube.com/watch?v=MnJrstKbUsI
http://www.youtube.com/watch?v=yOPmfTHk9_8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z każdym przesłuchaniem ten utwór jest coraz lepszy. W każdym razie utwór w klimatach "Lethargici", tylko trochę gorszy. Naprawdę brakuje mi solówki... Niemniej jednak "Break Those Bones Whose Sinews Gave It Motion" uspokoiło mnie, bo po wywiadzie z Haake spodziewałem się jakiegoś wydziwiania, a tutaj jest naprawdę fajnie. Chociaż nie można oceniać po jednym utworze, który prawdopodobnie będzie znacznie różnił się od reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 14:47, Demagol napisał:

Z każdym przesłuchaniem ten utwór jest coraz lepszy. /.../


Z tym się zgodzę, całkiem dobra zapowiedź nowego albumu, kawałek trochę podkręcił moje zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jest lepszy niż "Lethargica" już ;). A przez fanowskie wideo z jutuba strasznie mi się kojarzy z Koszmarem z ulicy Wiązów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że dziadek Vikernes skończył wczoraj 39 lat... Więzienie nieźle go zmieniło - wygląda na dużo starszego, niż jest.

Swoją drogą na angielskiej wikipedii przeczytałem, że ponoć Blood Fire Death było wręcz "zerżnięte" od Manowara - nie słucham Manowara, więc nie mam na to poglądu... Ktoś się wypowie na ten temat?
"Alan A. Nemtheanga of Primordial remarks that one "can see the formation of pagan metal" in Bathory''s 1988 album Blood Fire Death. He also contends that Bathory "were copying Manowar, which most people don''t like to admit.""
http://en.wikipedia.org/wiki/Pagan_metal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 23:49, Heimdallr napisał:

Swoją drogą na angielskiej wikipedii przeczytałem, że ponoć Blood Fire Death było wręcz
"zerżnięte" od Manowara - nie słucham Manowara, więc nie mam na to poglądu... Ktoś się
wypowie na ten temat?


stawiam piwo jeśli ktoś będzie mnie w stanie do tego przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 16:24, Naymar napisał:

> Swoją drogą na angielskiej wikipedii przeczytałem, że ponoć Blood Fire Death było
wręcz
> "zerżnięte" od Manowara - nie słucham Manowara, więc nie mam na to poglądu... Ktoś
się
> wypowie na ten temat?

stawiam piwo jeśli ktoś będzie mnie w stanie do tego przekonać.


oj pewnie tu chodzi o klimat vikingowski i taki" patos" w tym kawałku.Ja nie nazwałbym tego zrzynaniem jeśli tak to można nazwać tylko inspriacją....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 23:49, Heimdallr napisał:

Właśnie zauważyłem, że dziadek Vikernes skończył wczoraj 39 lat... Więzienie nieźle go
zmieniło - wygląda na dużo starszego, niż jest.


Broda go postarza. ;D

Dnia 12.02.2012 o 23:49, Heimdallr napisał:

Swoją drogą na angielskiej wikipedii przeczytałem, że ponoć Blood Fire Death było wręcz
"zerżnięte" od Manowara - nie słucham Manowara, więc nie mam na to poglądu... Ktoś się
wypowie na ten temat?


Powiem tak - jeśliby się przysłuchać, to inspiracje, pewne podobieństwa rzeczywiście słychać ( dla przykładu - http://www.youtube.com/watch?v=E-5rCnEN0AA [2:10] i www.youtube.com/watch?v=0ZYa5-LWAYQ [2:03] ). Epicki klimat, podobna tematyka, itd. Na pewno nie nazwałbym tego kopiowaniem - bo taka z Bathory kopia Manowar, jaka z Primordial (którego Nemtheanga jest wokalistą) kopia Bathory. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam niejasne przeczucie, że mój gust muzyczny jest wyjątkiem na całą okolicę, a choć początkowo słuchałem tego, co tata, to raczej dlatego, że byłem niejako do tego przymuszony, ale gdy zyskałem "wolność" słuchania, czyli mogłem słuchać tego, co mi się podoba, to słuchałem moich ulubionych rzeczy, a nie muzyki, której słucha(ł) tata. Żadni znajomi nie mieli wpływu na mój gust muzyczny, bo zawsze był odmienny od reszty (choć kilku wykonawców mogło się pokrywać), tak samo rodzice. Innymi słowy - społeczeństwo cię zmanipulowało :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 20:02, Demagol napisał:

Mam niejasne przeczucie, że mój gust muzyczny jest wyjątkiem na całą okolicę, a choć
początkowo słuchałem tego, co tata, to raczej dlatego, że byłem niejako do tego przymuszony,
ale gdy zyskałem "wolność" słuchania, czyli mogłem słuchać tego, co mi się podoba, to
słuchałem moich ulubionych rzeczy, a nie muzyki, której słucha(ł) tata. Żadni znajomi
nie mieli wpływu na mój gust muzyczny, bo zawsze był odmienny od reszty (choć kilku wykonawców
mogło się pokrywać), tak samo rodzice. Innymi słowy - społeczeństwo cię zmanipulowało
:P.


Nie odczuwam potrzeby odpisywania Ci w dwóch miejscach naraz, więc zaleca się byś zaczął wyrażać frustrację w jednym. Uprzejmie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Ty słuchasz CC? :)

Jęśli chodzi o CC to w utworach Addicted to Vaginal Skin i She Was Asking For It jest i dość dobrze słyszalny i dosyć techniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 23:36, Graszcz napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=57wdZIdvvNk
znacie więcej zespołów z tak wyrazistym basem?


http://youtu.be/BA2ansrPTjA ; http://youtu.be/aeUWJbs9Q5E ; na całym ''Individual Thought Patterns'' też jest dość wyszczególniony bas i dość często przebija się nad gitary(ostatnio na nowej wersji po masteringu to nieco popsuli, ale na oryginale brzmi fajnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować