Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2012 o 14:26, Transylvanian_Hunger napisał:

Chcąc zacząć studiowanie nagrań King Diamond, od czego warto zacząć? Natrafiłem na The
Graveyard - ale jeszcze nie przesłuchałem.


Nie słyszałem całej jego dyskografii, ale polecam zacząć od "Abigail", choć dobrym pomysłem jest też zaczęcie od początku, tzn. od "Fatal Portrait". ;)

Dnia 01.04.2012 o 14:26, Transylvanian_Hunger napisał:

Przy okazji szukam kapel podobnych do Judas Priest. Szczególnie mi zależy na wokalach
podobnych do Roba Halforda (charakterystyczne przejście do wysokiego brzmienia).


Spróbuj Saxon albo Accept.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 14:26, Transylvanian_Hunger napisał:

Chcąc zacząć studiowanie nagrań King Diamond, od czego warto zacząć? Natrafiłem na The
Graveyard - ale jeszcze nie przesłuchałem.


Hmm, zasadniczo to wszystkie płyty Kinga są dobre(szczególnie jak zamierzasz się nieco zagłębić w historie na nich opowiadane). Polecam też zwrócić uwagę na macierzystą kapelę Króla, czyli Mercyful Fate.

Dnia 01.04.2012 o 14:26, Transylvanian_Hunger napisał:

Przy okazji szukam kapel podobnych do Judas Priest. Szczególnie mi zależy na wokalach
podobnych do Roba Halforda (charakterystyczne przejście do wysokiego brzmienia).


Hmm, płyt Judas Priest masz dość dużo, już wszystkie znasz na pamięć? :P Ale trzymając się pytania, to mogę śmiało polecić dwie płyty formacji Halford - studyjny ''Resurrection'' i koncertowy ''Live Insurrection'', jedne z lepszych heavy metalowych płyt w ogóle. Inną formacją, w której udzielał się Rob jest Fight z płytą ''War of Words''(innych dokonań tego zespołu nie polecam, nic ciekawego).
Idąc dalej, to jeśli do gustu przypadł Ci wokal Tima Owensa(zastąpił Halforda na 2 płytach studyjnych Judasów), to możesz przesłuchać album projektu Beyond Fear pod takim samym tytułem, gdzie Tim się udzielał. Również album Iced Earth z nim - ''The Glorious Burden'' - możesz sprawdzić.
Spokojnie też możesz zabrać się za dokonania Primal Fear, w końcu Ralf Scheepers nie darmo uważny jest za klon Halforda.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 17:29, Nephren-Ka napisał:

Polecam też zwrócić uwagę na macierzystą kapelę Króla, czyli Mercyful Fate.

Może sięgnę po MF, bo jednak po The Graveyard nie spodobał mi się zespół. Chyba na siłę chciałem sięgnąć po jakiegoś klasyka. Czasem mam wrażenie, że nie warto sięgać po coś spoza black metal ;)

Dnia 01.04.2012 o 17:29, Nephren-Ka napisał:

Hmm, płyt Judas Priest masz dość dużo, już wszystkie znasz na pamięć? :P

Jest tego wiele i większości jeszcze nie znam. Kultywuję "Painkiller" (cudeńko) i chętnie usłyszałbym po które albumy Judaszowego Kapłana lepiej sięgnąć w pierwszej kolejności.

Dnia 01.04.2012 o 17:29, Nephren-Ka napisał:

Spokojnie też możesz zabrać się za dokonania Primal Fear, w końcu Ralf Scheepers nie
darmo uważny jest za klon Halforda.xD

Dzięki, na pewno postaram się sprawdzić. Wcześniejsze podpowiedzi od hans_olo nie trafiły do mnie. Nie sądziłem, że kiedyś zejdę do hejwi metalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 19:54, Transylvanian_Hunger napisał:

> Hmm, płyt Judas Priest masz dość dużo, już wszystkie znasz na pamięć? :P
Jest tego wiele i większości jeszcze nie znam. Kultywuję "Painkiller" (cudeńko) i chętnie
usłyszałbym po które albumy Judaszowego Kapłana lepiej sięgnąć w pierwszej kolejności.


Hmm, najlepiej posłuchaj wszystkich po kolei i sam oceń.:> Ogólnie na początku swojej działalności Priest brzmieli bardziej hard rockowo niż metalowo, ale z czasem im się zmieniło(przy czym pod koniec lat 80 tych mieli drobne romanse z elektroniką). W każdym razie skoro lubisz ostrego Painkillera, to możesz sprawdzić studyjny(i bardzo ciężki) ''Jugulator'' oraz następujący po nim koncertowy ''98 Live Meltdown''(który jest bardzo dobrą kompilacją wszystkich ''przebojów'' zespołu).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś jak death/blackened death metal? Interesuje mnie nowoczesne brzmienie pozbawione oldschoolu charakterystycznego dla Death, czy różnych innych płyt z lat osiemdziesiątych. Tematyka raczej jakaś bardziej epicka (bez polityków i tym podobnych spraw przyziemnych).

Ostatnio np. wpadł mi w ucho utwór z ostatniej ukazującej się aktualnie płyty Dying Fetus. Chyba zainteresuję się całym albumem.
http://www.youtube.com/watch?v=OZ0_AEvv5PY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 10:55, Kardithron napisał:

Poleci mi ktoś jak death/blackened death metal? Interesuje mnie nowoczesne brzmienie
pozbawione oldschoolu charakterystycznego dla Death, czy różnych innych płyt z lat osiemdziesiątych.
Tematyka raczej jakaś bardziej epicka (bez polityków i tym podobnych spraw przyziemnych).


Hmm, znasz Necrophobic? Z tego co pamiętam, to mi się to całkiem podobało: http://youtu.be/s3oSa6VFFIE (fajną końcówkę ma ten kawałek).
A poza tym to polecam kliknąć sobie w to: http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Blackened+Death+Metal&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries= odpalić YT i jechać od góry.xD

@Gallbaroquo - Manowar to chyba jak do tej pory nigdy w Polsce nie grał(chociaż były takie plany), i chyba też nie zanosi się, że zagra. Sugeruję sprawdzać u wujka Google co jakiś czas, bo fani niby mają jakieś inicjatywy, ale czy z tego coś wyjdzie, to ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość nie dawno zacząłem słuchać metalu i chciałby się trochę "wyrobić" , mógłby mi ktoś podać listę " nazwisk, zespołów i utworów które każdy człowiek chcący się nazywać metalem powinien znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 12:39, Odin123 napisał:

mógłby mi ktoś podać listę " nazwisk, zespołów i utworów które każdy człowiek chcący się nazywać metalem
powinien znać.

Ja siedzę głównie w black metalu, więc podam parę oczywistych i znanych albumów z tego nurtu:
Satyricon "Nemesis Divina"
Marduk "World Funeral"
Dark Funeral "Vobiscum Satanas"
Darkthrone "Panzerfaust"
Burzum "Filosofem"
Immortal "At The Heart of Winter"
Mayhem "De Mysteriis Dom Sathanas"
Nokturnal Mortum "Lunar Poetry"
Dub Buk "Idu na wy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 12:39, Odin123 napisał:

Dość nie dawno zacząłem słuchać metalu i chciałby się trochę "wyrobić" , mógłby mi ktoś
podać listę " nazwisk, zespołów i utworów które każdy człowiek chcący się nazywać metalem
powinien znać.


Tak będzie chyba najszybciej i w miarę składnie: http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&include_child_genres=1&genres=metal&include_child_genres_chk=1&include=both&origin_countries=&limit=none&countries=
Jedziesz sobie od pozycji 1 do powiedzmy 500 i przez następne kilka lat(o ile Ci się nie znudzi) poznajesz wszystko, czego nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 12:39, Odin123 napisał:

Dość nie dawno zacząłem słuchać metalu i chciałby się trochę "wyrobić" , mógłby mi ktoś
podać listę " nazwisk, zespołów i utworów które każdy człowiek chcący się nazywać metalem
powinien znać.


Metalem może się nazwać osoba zarówno słuchająca Metalliki czy SoaD (nie mająca za bardzo pojęcia o muzyce) jak i osoba słuchająca Mayhem. ;P Dłuuugo by wymieniać imiona i nazwy zespołów bez których się nie obędzie. To zależy też od wiedzy jaką obecnie posiadasz, bo jeśli jesteś kompletnie zielony to lista ciąnęłaby się niemiłosiernie. Nephren-Ka podał fajny ranking - jeżeli kojarzysz dużą część z wymienionych tam albumów to już teraz jesteś na dobrej drodze do zostania tru. ^^

@Kardithron

Sprawdź (jeżeli nie znasz) Anaal Nathrakh, Akercocke, Arkhon Infaustus, Goatwhore. God Dethroned pewnie kojarzysz. ;P http://www.youtube.com/watch?v=hL7u9VWW5HE - to jest dobry kawałek z epickim klimatem, może Ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:14, Niflheim napisał:

Nephren-Ka podał fajny ranking

Ten ranking jak dla mnie nie jest miarodajny. Wydaje mi się, że to bardziej lista popularności i posłuchu.
Wychodzi na to, że Black Sabbath, Metallica i Iron Maiden biją wszystkich na głowę.
Gdyby 10 niezależnych osób stworzyłoby z osobna taki ranking, to każdy byłby inny.
Łatwiej by było, gdyby Odin123 miał jakieś konkretniejsze preferencje czy podał jakieś kapele, które wpadły mu w ucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 15:57, Gallbaroquo napisał:

Wie ktoś może kiedy ostatni raz Manowar był w Polsce i czy w tym roku u nas może zawita?


na plakatach był w 2 tys którymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:24, Transylvanian_Hunger napisał:

Ten ranking jak dla mnie nie jest miarodajny. Wydaje mi się, że to bardziej lista popularności
i posłuchu.
Wychodzi na to, że Black Sabbath, Metallica i Iron Maiden biją wszystkich na głowę.


Eee, przesadzasz.:P Tam poniżej dwusetnego miejsca dalej są albumy, które kręcą się w okolicy średniej ~4, a to oznacza że taki album coś w sobie musi mieć. Z tym, że oczywiście kwestią indywidualną jest, czy komuś się on spodoba, czy nie. Imo taka lista to nie jest żaden wyznacznik, ale można sobie spojrzeć na gatunki(jak się np. nie lubi ''darcia ryja'' i takie pozycje ominąć, itp), czy nawet zrobić tam konto i zaznaczać sobie co się spodobało bardziej, a co mniej, itp. Taka funkcja informacyjna, którą robią fani muzyki i cały czas ją zmieniają, tyle.:>

Btw, a przy okazji zostawię Ci dwa 'halfordowe' kawałki dość mało znanych projektów, które już dawno nie istnieją, ale są fajne: Steel: http://youtu.be/SzsPTvOUQNU i Sacred Blade: http://youtu.be/ymyG_3Shyn0 Ten pierwszy potraktuj z dużym przymrożeniem oka, bo właśnie tak był tworzony.xD

@hammerfall87 - i właśnie na plakatach się obecność Manowar w Polsce skończyła.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 15:24, Transylvanian_Hunger napisał:

Ten ranking jak dla mnie nie jest miarodajny. Wydaje mi się, że to bardziej lista popularności
i posłuchu.
Wychodzi na to, że Black Sabbath, Metallica i Iron Maiden biją wszystkich na głowę.
Gdyby 10 niezależnych osób stworzyłoby z osobna taki ranking, to każdy byłby inny.


To największe klasyki gatunku (te płyty, które należałoby znać, a o to kolega forumowicz pytał), z tym chyba się zgodzisz. Tu nie chodzi o to, że one biją wszystko na głowę - lista pokazuje najwyżej oceniane albumy w tym serwisie biorąc przy tym pod uwagę liczbę głosujących. Jest przecież od groma mniej znanych albumów ze średnią niemniejszą od płyt Iron Maiden.

Dnia 06.04.2012 o 15:24, Transylvanian_Hunger napisał:

Łatwiej by było, gdyby Odin123 miał jakieś konkretniejsze preferencje czy podał jakieś
kapele, które wpadły mu w ucho.


Ano właśnie, nie wiadomo co już zna i co chciałby poznać, trudno w takim wypadku cokolwiek polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować