Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2012 o 19:19, ArkStorm napisał:

Nie mówie że lubie wszystkie gatunki, aczkolwiek pozostawiam to dla siebie. Nie wypisuje
tektów typu "czego można spodziewać się po thrash`u, przecież ja go nie lubie".


Nie, aczkolwiek o człowieku, który nie lubi Twojej muzyki piszesz, że jest ignoratnem i ograniczonym, a to jest...bez sensu. I na dodatek hipokryzja, skoro są jakieś gatunki, których sam nie lubisz, co z definicji czyni Cię ograniczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 19:14, Demagol napisał:

No i czego się boisz, że cię paroma literkami zabiją?


Nie, ale szkoda czasu na takie dyskusje, a i tak donikąd nie prowadzą. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 13:07, Transylvanian_Hunger napisał:

Macie jakieś ciekawe propozycje względem kapel metalowych z elementami folk? Interesują
mnie raczej słowiańskie brzmienia rodem zza Buga (rosyjskie, ukraińskie)?
Celtycki folk mnie nie interesuje.


Аркона jest chyba czymś, czego szukasz. Z tym, że mam wrażenie że to już znasz.xD Aczkolwiek każdy z albumów tej formacji jest na bardzo dobrym poziomie(a już kilka ich mają na koncie), więc słuchania trochę będzie.
Poza tym mogę polecić coś takiego jak Крода, zespół rodem z Ukrainy(tamże trafisz na folk połączony z pagan blackiem). I na tym chyba moja znajomość kierunków Rosja/Ukraina się kończy.xD

Poza tym polecałbym rzucić okiem na Rumunię, mam tam takie coś jak Negură Bunget(OM, ''n crugu bradului czy dwie ostatnie płyty to kawał świetnej roboty). Węgrzy też mają coś fajnego - Echo of Dalriada(który to zespół teraz zwie się po prostu Dalriada), ale tam masz już folk i power(z domieszką symfoniki).

Z czegoś ''nie ze wschodu'' zdecydowanie warto sięgnąć po albumy(najlepiej wszystkie) Finów z Moonsorrow, i Irlandczyków z Primordial(tak wiem, że miało się obyć bez Celtów, ale mam wrażenie że atmosfera panująca na ''The Gathering Wilderness'' czy ''To the Nameless Dead'' może Ci się spodobać ; przykład: http://youtu.be/3fT7LsoYSlE ).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 13:07, Transylvanian_Hunger napisał:

Macie jakieś ciekawe propozycje względem kapel metalowych z elementami folk? Interesują
mnie raczej słowiańskie brzmienia rodem zza Buga (rosyjskie, ukraińskie)?
Celtycki folk mnie nie interesuje.


Interesują Cię poważniejsze zespoły niż skoczne przyśpiewki piwne jak mniemam. Polecam Nokturnal Mortum, Drudkh, Kroda, Temnozor, Negura Bunget, Dordeduh, Dub Buk, Skyforger, Pagan Reign, Bergthron i Thy Worshiper. Część pewnie znasz, ale może są tam nieznane zespoły, które przypadną do gustu. No i polecam oczywiście Primordial, który choć dość celtycki, to jednak powinien się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niedawno wydawnictwo Prophecy wrzuciło na swój kanał na YT parę utworów rumuńskiego zespołu Dordeduh. Myślę, że to może być coś czego szukasz.
http://youtu.be/Onrm67CqSVc

Poza tym warto zaznaczyć, że wyglądają kultowo/pagan/...ov the forest/föddes ur skogen/ co może mieć znaczący wpływ na Twój odbiór tego właśnie zespołu :> Cóż, przynajmniej ja tak mam, bo np. Dave'a Paddena to ja nie mogę słuchać.
http://194.88.148.151/Dordeduh-2010/561bdaa4e9389a447/650/0/1/85/Dordeduh-2010.jpg

edit: Eh, Nifelheim już ich wymienił. I weź tu zabłyśnij na tym forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 16:08, Orionov napisał:

Słyszałem tylko jedną taką perełkę - Blind Guardian, ale to za mało żeby zmienić moje
zdanie co do tego gatunku.


juz sie nie tlumacz bo to troche smieszne sie robi.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 17:08, hammerfall87 napisał:

Ale ten nowy kreator siarczysty i melodyjny :)

Słuchał ktoś ?


Nie podoba mi się ani jeden kawałek, w dodatku teksty. ;/ "Hordes of Chaos" było lepsze.

@Naymar

Porządne, surowe granie. ;) Perka żywa czy może FL Studio lub inne wynalazki? Bo troszkę właśnie zalatuje im elektronicznym setem albo programem. Pomyślcie nad wstawieniem kawałków na fejsbuka, MySpace to przeżytek. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 19:44, Niflheim napisał:

No własnie parę minut temu tego słuchałem, niezbyt ciekawy ten kawałek. ;/


Niby Kollias jest takim świetnym perkusistą a wsadza ciągle te same przejścia. Blast - przejście na werblu i tak w kółko. Trochę nudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2012 o 22:59, Pustelnik_88 napisał:

Niby Kollias jest takim świetnym perkusistą a wsadza ciągle te same przejścia. Blast
- przejście na werblu i tak w kółko. Trochę nudne


Takich perkusistów to ja słyszę w co drugim tech death''owym zespole. Nile to dla mnie głównie "Those Whom The Gods Detest" gdzie akurat perka była interesująca, tutaj jest jałowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z facebooka Lantlôs:
"Rehearsals to restart this weekend. Gonna try to record some shit for you bitches."
Nie ma to jak nienaganny kontakt z fanami :>

Heh, czyżby już nowa płyta? Oczywiście nie pogardziłbym nowym materiałem wżdy jestem największym fanem Lantlôs na tym forum (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz, że ten kawałek jest czerstwy i zupełnie nie ma mocy (inna sprawa, że na pierwszej płycie dzięki produkcji brzmienie było odpowiednio ciężkie i brudne), dwa - Nile pod względem perkusyjnym jest koszmarnie nudne.

W ogóle pojęcie "techniczności" w muzyce to dla mnie jakaś abstrakcja i głupota, szczególnie, że tech deathowe zespoły przeważnie nie mają żadnej struktury, są tylko niemalże losowym nawalaniem w gary i szarpaniem strun bez większego sensu. A przecież można iść w stronę Meshuggah i bawić się w jakieś szalone zawijasy :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2012 o 20:33, Demagol napisał:

W ogóle pojęcie "techniczności" w muzyce to dla mnie jakaś abstrakcja i głupota, szczególnie,
że tech deathowe zespoły przeważnie nie mają żadnej struktury, są tylko niemalże losowym
nawalaniem w gary i szarpaniem strun bez większego sensu. A przecież można iść w stronę
Meshuggah i bawić się w jakieś szalone zawijasy :>.


Trochę wpadasz ze skrajności w skrajność. Komuś może bardziej "leżeć" brak struktur i losowe nawalanie w gary i może nie ogarniać polirytmów itp. Meshuggi i odwrotnie. Jednak po kilku przesłuchaniach łapie się jakieś punkty odniesienia w nawet najbardziej pokręconym utworze i - o dziwo - da się czasami to zanucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować