Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2012 o 15:07, Kardithron napisał:

Dzięki, ale jestem fanem raczej bardziej współczesnego death metalu. :) Takiego jak Bloodbath
(<3), Aeon, Hail Of Bullets czy Fleshgod Apocalypse. Może jest Ci (albo komuś innemu)
znanego coś z tych klimatów? Głodny jestem. :P


Demiurg, Insidious Disease, Lay Down Rotten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 15:07, Kardithron napisał:

Dzięki, ale jestem fanem raczej bardziej współczesnego death metalu. :) Takiego jak Bloodbath
(<3), Aeon, Hail Of Bullets czy Fleshgod Apocalypse. Może jest Ci (albo komuś innemu)
znanego coś z tych klimatów? Głodny jestem. :P


Z nowości całkiem niezłe są Hour of Penance ("Sedition"), Dying Fetus ("Reign Supreme") i Spawn of Possession ("Incurso"). Możesz sprawdzić też nowe Nile i Asphyx, ale IMO te płyty są kiepskie (zwłaszcza nowe Nile, największa porażka tego roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 16:13, Blackhand napisał:

Gdyby ktoś był tak dobry, to prosiłbym o polecenie czegoś podobnego do Soilwork (albumy
od Natural Born Chaos wzwyż)

Drugiej takiej kapeli jak Soilwork nie ma, ale z melodic death metalu proponowałbym Ci zainteresować się Disarmonia Mundi (na zachęte powiem, że udzielał się tam wokalista z Soilwork), MyGrain, Scar Symmetry.
Daj znać jak je obczaisz, to ewentualnie pomyślimy nad czymś jeszcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 15:13, Sarturias napisał:

Demiurg

Ooooo, dziękuję bardzo za przypomnienie mi o tym zespole. Uwielbiam wokal Dana. :) Z dwoma pozostałymi propozycjami się jeszcze później zapoznam.

@Niflheim

Dnia 05.09.2012 o 15:13, Sarturias napisał:

Z nowości całkiem niezłe są Hour of Penance ("Sedition"), Dying Fetus ("Reign Supreme") i Spawn of Possession > ("Incurso").

Hour Of Penance słucham i cenię za płytę Paradogma. Sprawdzę w wolnej chwili tego Sedition. Od Włochów chcę na razie ogarnąć jeszcze Agony. :> A Reign Supreme, to świetna płyta. Cieszę się, że tematyka tekstów się uogólniła i polityka odeszła na dalszy plan (nie lubię jej w muzyce metalowej). A Spawn Of Possession? nowość dla mnie. Sprawdzimy. :P

Dnia 05.09.2012 o 15:13, Sarturias napisał:

Możesz sprawdzić też nowe Nile i Asphyx, ale IMO te płyty są kiepskie (zwłaszcza nowe Nile, > największa porażka > tego roku).

Za death/doom metalem w wykonaniu Asphyxa specjalnie nie przepadam, zaś od Nile''a trzymam się na razie jednej płyty: Those Whom The Gods Detest. Cenię ten krążek za porządne łojenie zarejestrowane na przyzwoitym brzmieniu. Ostatnich nagrań słuchałem i nie zachwyciły mnie. Chociaż fakt, dużo czasu im nie poświęciłem.


Apropos nieco innego gatunku muzycznego, to chciałbym zainteresować się jeszcze ostatnim Drudkhiem. Co sądzicie? Słuchałem próbki. Brzmienie z tego co pamiętam przypadło mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 22:27, Kardithron napisał:

Apropos nieco innego gatunku muzycznego, to chciałbym zainteresować się jeszcze ostatnim
Drudkhiem. Co sądzicie? Słuchałem próbki. Brzmienie z tego co pamiętam przypadło mi do
gustu.


Ostatni Drudkh jest niezły, ale to nie poziom fenomenalnego "Blood in Our Wells" czy "Autumn Aurora", choć jest dużo lepszy niż to blackowo-post-rockowe coś, które wydali dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 16:13, Blackhand napisał:

Gdyby ktoś był tak dobry, to prosiłbym o polecenie czegoś podobnego do Soilwork

To jeszcze ja się odezwę po czasie. :P
Spróbuj z zespołem In Flames. Wszystkie płyty od Reroute To Remain wzwyż włącznie. Główny ogólny schemat jest prosty: zwrotka - growling/screaming, refren - wokal czysty. Na płycie A Sense Of Purpose ten drugi typ bierze górę.

Próbki z płyt chronologicznie:
http://www.youtube.com/watch?v=tuMVVqlSM1g - Reroute To Remain
http://www.youtube.com/watch?v=4If27LIZ9e4 - A Soundtrack To Your Escape
http://www.youtube.com/watch?v=BKfrkpEheSo - Come Clarity
http://www.youtube.com/watch?v=E_cijyOgEUE - A Sense Of Purpose
http://www.youtube.com/watch?v=ytdE5Spy-RQ - Sounds Of A Playground Fading


@Nifhleim

Dnia 01.09.2012 o 16:13, Blackhand napisał:

Ostatni Drudkh jest niezły, ale to nie poziom fenomenalnego "Blood in Our Wells" czy "Autumn Aurora", choć > jest dużo lepszy niż to blackowo-post-rockowe coś, które wydali dwa lata temu.

Hm... Przesłuchałem krótkie fragmenty dwóch wymienionych przez Ciebie płyt. Nie przepadam za tak surowym brzmieniem. Słuchałem wcześniej Microcosmos, który był chyba pod tym względem nieco lepszy.
A co do tego "blackowo-post-rockowego" cosia, to zniechęciła mnie do albumu już sama okładka. :P W odróżnieniu od innych nie można na niej dostrzec drzew, wiatru, krajobrazów, rzek, potoków... Może ta odmienność jest związana właśnie ze specyficzną zawartością płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 22:19, Jaracz napisał:

...
Drugiej takiej kapeli jak Soilwork nie ma, ale z melodic death metalu proponowałbym Ci
zainteresować się Disarmonia Mundi (na zachęte powiem, że udzielał się tam wokalista
z Soilwork)


No to jestem mocno zaintrygowany :).

Dnia 05.09.2012 o 22:19, Jaracz napisał:

Daj znać jak je obczaisz, to ewentualnie pomyślimy nad czymś jeszcze. :)


Ha, na razie niewiele obadałem - Nevermore (od 2005 wzwyż) bardzo mnie zainteresował, podobnie In Flames (na razie prowadzę research na YT :)). Podejrzewam, że w tych przypadkach może zadziałać reguła, która mówi, że jeśli z jakiejś płyty wpada mi w ucho jeden utwór, to spodoba mi się cała płyta :). No ale trzeba się jeszcze upewnić :).
Kardithron
Dzięki, choć akurat In Flames już ktoś mi polecał, zawsze jednak to jedną rekomendację więcej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 18:20, Blackhand napisał:

Ha, na razie niewiele obadałem - Nevermore (od 2005 wzwyż) bardzo mnie zainteresował,
podobnie In Flames (na razie prowadzę research na YT :)). Podejrzewam, że w tych przypadkach
może zadziałać reguła, która mówi, że jeśli z jakiejś płyty wpada mi w ucho jeden utwór,
to spodoba mi się cała płyta :). No ale trzeba się jeszcze upewnić :).


Przed poszukiwaniami na YT polecam zajrzeć sobie na RYM:
http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=alltime&genre_include=1&genres=Melodic+Death+Metal&include_child_genres=t&include=both&limit=none&countries=
Nie mówię, tam zawsze wszystko jest najlepiej poukładane, ale myślę że możesz sobie wyszukać jakieś fajne dla Ciebie albumy, w końcu kilkaset osób nie zwykło czegoś słabego przepychać na top albumów.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić zespoły podobne do Nightwish? Zapoznałem się ostatnio, i zdziwiłem się, że na jednym krążku [End of an Era] może być tyle utworów na tak wysokim poziomie (albo ja mam spaczony gust :d), a niezbyt orientuję się w rejonach symfonic/gothic metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 20:48, Host_Samurai napisał:

Może ktoś polecić zespoły podobne do Nightwish? Zapoznałem się ostatnio, i zdziwiłem
się, że na jednym krążku [End of an Era] może być tyle utworów na tak wysokim poziomie
(albo ja mam spaczony gust :d), a niezbyt orientuję się w rejonach symfonic/gothic metalu.


Hmm, czyli ma być gotyk z elementami symfoniki i jakąś panią na wokalu.xD
Z takich bardziej symfonicznych rzeczy możesz zainteresować się takimi jak: Lacrimosa(''Elodia'', ''Stille''), Epica(''Design Your Universe'', ''The Divine Conspiracy''), After Forever(''Decipher'', ''After Forever''), Within Temptation(''Mother Earth''). Są też ofc inne bardzo dobre zespoły, ale tam żeńskich wokali jest względnie mało(albo nie ma ich wcale). Jak Ci to nie przeszkadza, to możesz sprawdzić: Arcturus(''The Sham Mirrors'', ''La Masquerade Infernale''), Therion(''Vovin'', ''Theli'', ''Secret of the Runes'', ''Deggial'').

Z tych bardziej(tylko xD) gotyckich kolega Demagol dobrze podpowiada The Gathering(''Mandylion'', ''Nighttime Birds''), od siebie dodam: Tristania(''Widow''s Weeds'', ''Beyond the Veil''), Theatre of Tragedy(''Aegis''), Virgin Black(''Elegant... and Dying'', ''Requiem - Mezzo Forte''). Ofc masz też listę kilku świetnych, aczkolwiek pozbawionych-żeńskich-głosów-albumów: Tiamat(''Wildhoney'', ''A Deeper Kind of Slumber'', ''Clouds''), Paradise Lost(''Draconian Times'', ''Icon''), Type O Negative(''Life Is Killing Me'', ''Dead Again''), Moonspell(''Wolfheart'', ''Irreligious''), Fields of the Nephilim(''The Nephilim'', ''Elizium''), itd., bo można by jeszcze ciągnąć taką listę długo.xD Dobrej zabawy w przeszukiwaniu tych materiałów.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie ostatnio myślałem, że skoro już nie wierzę w Boga to może by warto coś zrobić z krzyżem który wisi u mnie na ścianie, taki fosforyzujący. Mam taki pomysł żeby przybić to do ściany albo wbić w ziemię i obłożyć drewnem, polać benzyną i podpalić przy dźwiękach np Slayera. Jednak to mi się wydaje mało true i ponoć tak należy zrobić z każdym krzyżem jeśli chce się go wyrzucić, nie wiem może jak pentagram jakiś wyrysuję to będzie dobrze? Tylko, że w Szatana też nie wierzę i nie wiem co teraz mam zrobić, może po prostu lepiej wyrzucić do śmieci? Tak sobie ostatnio myślałem, że skoro już nie wierzę w Boga to może by warto coś zrobić z krzyżem który wisi u mnie na ścianie, taki fosforyzujący. Mam taki pomysł żeby przybić to do ściany albo wbić w ziemię i obłożyć drewnem, polać benzyną i podpalić. Jednak to mi się wydaje mało true i ponoć tak należy zrobić z każdym krzyżem jeśli chce się go wyrzucić, nie wiem może jak pentagram jakiś wyrysuję to będzie dobrze? Tylko, że w Szatana też nie wierzę i nie wiem co teraz mam zrobić, może po prostu lepiej wyrzucić do śmieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post roku chyba.xD Szczerze, nie myślałem że cokolwiek będzie wstanie sprawić, że się choć na chwilę uśmiechnę. A jednak.xD
Witcher - szczerze - to nie próbuj się nigdy rozpędzać, bo ściana się sama znajdzie i będzie bolesne ''buuuum''.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 16:42, Witcher1990 napisał:

Tak sobie ostatnio myślałem, że skoro już nie wierzę w Boga to może by warto coś zrobić
z krzyżem który wisi u mnie na ścianie, taki fosforyzujący. Mam taki pomysł żeby przybić
to do ściany albo wbić w ziemię i obłożyć drewnem, polać benzyną i podpalić przy dźwiękach
np Slayera.


Mało trve, Slayer to ateiści, a wokalista jest katolikiem. Jeśli juz chcesz coś takiego zrobić to w rytm Burzuma albo Rotting Christ.

Dnia 09.09.2012 o 16:42, Witcher1990 napisał:

Jednak to mi się wydaje mało true i ponoć tak należy zrobić z każdym krzyżem
jeśli chce się go wyrzucić, nie wiem może jak pentagram jakiś wyrysuję to będzie dobrze?
Tylko, że w Szatana też nie wierzę i nie wiem co teraz mam zrobić, może po prostu lepiej
wyrzucić do śmieci? Tak sobie ostatnio myślałem, że skoro już nie wierzę w Boga to może
by warto coś zrobić z krzyżem który wisi u mnie na ścianie, taki fosforyzujący. Mam taki
pomysł żeby przybić to do ściany albo wbić w ziemię i obłożyć drewnem, polać benzyną
i podpalić. Jednak to mi się wydaje mało true i ponoć tak należy zrobić z każdym krzyżem
jeśli chce się go wyrzucić, nie wiem może jak pentagram jakiś wyrysuję to będzie dobrze?
Tylko, że w Szatana też nie wierzę i nie wiem co teraz mam zrobić, może po prostu lepiej
wyrzucić do śmieci?


Odwrócony krzyż = więcej szatana niż spalenie go albo wyrzucenie do śmieci. Niech sobie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w całej rozciągłości! Już idę go odwrócić.
Jeszcze zapodaj pomysł co zrobić z własnoręcznie robionym różańcem, który musiałem oddać w 2klasie podstawówki na zaliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować