Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2012 o 03:25, hammerfall87 napisał:

nowy therion to smety dla francuzów zamobójców


Ano. ;/ Z początku podobały mi się te urocze, francuskie, żeńskie wokale, ale to zauroczenie trwało przez góra 3 kawałki. Kiepski album.

Godny polecenia jest za to tegoroczny album Dordeduh, czyli tej prawdziwej Negury Bunget. Niesamowity klimat, płyta IMO ciekawsza niż "Vîrstele Pamîntului", a może nawet i "OM".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 15:55, Nephren-Ka napisał:

Od siebie dodam nowy Sinister, który własnie dzisiaj się ukazał: http://rateyourmusic.com/release/album/sinister/the_carnage_ending/
Jak na nich standard - dobra sieczka, której całkiem przyjemnie się słucha(ale nic ponad
to, więc jak ktoś nie jest fanem takiego grania, to mu się pewnie nie spodoba).:>

Hm... Ujdzie. Tyle mogę powiedzieć, co Ty: dobra sieczka. Dodam, co zresztą już wspominałem n postów temu, że preferuję raczej współczesny death metal (wiąże się to zarówno z techniką gry, jak i nagrywaniem/obróbką dźwięku). Taki, jak prezentuje właśnie np. Aeon czy Bloodbath. Zaś ta płytka (Sinister) nieco mi zalatuje old schoolem. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu powoli zaczyna nabierać realnych kształtów: kiedyś było tu kilkadziesiąt wypowiedzi dziennie, a teraz pustki od ponad tygodnia, wtf; czy faktycznie metal znika z naszych i waszych mp3, dysków i telefonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 22:07, Sarturias napisał:

Nazwa tematu powoli zaczyna nabierać realnych kształtów: kiedyś było tu kilkadziesiąt
wypowiedzi dziennie, a teraz pustki od ponad tygodnia, wtf;


Aktywnosc na forum jest ogolnie mniejsza niz 2-3 lata temu.

Dnia 13.10.2012 o 22:07, Sarturias napisał:

czy faktycznie metal znika z naszych i waszych mp3, dysków i telefonów?


Jesli chodzi o mp3 i telefony to nigdy go tam nie bylo u mnie (bo pierwszego nie mam, a tel. glownie do dzwonienia) - nie lubie przez sluchawki sluchac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 22:07, Sarturias napisał:

Nazwa tematu powoli zaczyna nabierać realnych kształtów: kiedyś było tu kilkadziesiąt
wypowiedzi dziennie, a teraz pustki od ponad tygodnia, wtf; czy faktycznie metal znika
z naszych i waszych mp3, dysków i telefonów?


Czemu miałby niknąć? xD Myślę, że aktywność z forum się chyba nie przekłada na to, czego się słucha.
Szczerze mówiąc, to ten wątek się nieco wyczerpał imo dlatego, że w większości siedzą/siedzieli tu fani, z których każdy o wszystkim świetnie wie. A dyskusje z serii ''płyta x jest lepsza od płyty ''y'' też chyba poszły do lamusa, i chyba nawet dobrze(bo to do niczego nie prowadzi :P).

A co jest fajnego w tym roku? Enslaved jak zawsze solidne(ale bez tego czegoś, co miał poprzednik), pozytywnie zaskakujące Ne Obliviscaris, świetne Dordeduh(to jest nowy zespół niemal całego starego składu Negury Bunget), bardzo dobra Mgła, interesująca AtomA, bardzo fajny Blut aus Nord, jak zwykle dołujący Evoken, avangardowa Diablo Swing Orchestra, popowy(momentami) Devin Townsend, Katatonia która zmienia się powolutku w twór alternatywno-metalowy jakich wiele jest, nudne albumy Kreator, Overkill, Threshold, czy Testament(no niestety - imo za długie kawałki na płycie i nic zapadającego w pamięć :/), które niby da się słuchać, tylko nie wiem po co.
Na horyzoncie już widać nowe My Dying Bride, Acid Drinkers, Kamelot, Neurosis czy Wintersun. Ale to chyba każdy fan metalu wie, więc się nikt z tym nie afiszuje tutaj.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Townsend ma u mnie 2 gwiazdki, z nastawieniem: niech już skończy, bo słuchać tego się nie dało.
Tak, jak ostatnich jego wypocin, wcześniejsze rzeczy znośne były nawet.
BaN taki se, nie zachwycił aż tak jak Memoria, tylko 7/10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 22:07, Sarturias napisał:

Nazwa tematu powoli zaczyna nabierać realnych kształtów: kiedyś było tu kilkadziesiąt
wypowiedzi dziennie, a teraz pustki od ponad tygodnia, wtf; czy faktycznie metal znika
z naszych i waszych mp3, dysków i telefonów?

Pewnie w końcu z tego wyrośli xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:18, hammerfall87 napisał:

Czemu ten wintersun taki krótki :(


Zgadzam się *fuck* tyle czekania ... a tu mam wrażenie jakbym jakieś demko przesłuchał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2012 o 22:07, Sarturias napisał:

Nazwa tematu powoli zaczyna nabierać realnych kształtów: kiedyś było tu kilkadziesiąt
wypowiedzi dziennie, a teraz pustki od ponad tygodnia, wtf; czy faktycznie metal znika
z naszych i waszych mp3, dysków i telefonów?


To ja w ramach walki ze stagnacją w tym temacie napiszę, że w czwartek miałem przyjemność znaleźć się na koncercie Ensiferum w katowickim Megaklubie. :)
I dodam tylko, że o ile wybrałem się tam w sumie bez większych oczekiwań (twórczość grupy znałem dość pobieżnie) i ze szczerej potrzeby wyżycia się na koncercie, to wyszedłem z przekonaniem, że bawiłem się lepiej niż chociażby na tegorocznym gigu Judas Priest czy Acid Drinkers. Raz, że muzycznie Ensiferum wypadło naprawdę świetnie. Dwa, że wpasowali się idealnie w moją (trwającą już dłuższy czas) słabość do dobrego viking/folk metalu. No i ich stylówę/kontakt z publiką też należałoby zaliczyć na plus - szczególnie pana Samiego Hinkki, który był demonem sceny. :)

Tutaj jeden z utworów, ''Lai Lai Hei''. Filmik nie mój:

http://www.youtube.com/watch?v=bFBnFmfy4Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 22:41, ArkStorm napisał:

> Czemu ten wintersun taki krótki :(

Zgadzam się *fuck* tyle czekania ... a tu mam wrażenie jakbym jakieś demko przesłuchał
:(


ja straszny niedosyst odczuwam ale i tak fajnie sie slucha

http://www.youtube.com/watch?v=jtXW6q2qkvg

taki melodeath wyczaiłem co sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 13:18, hammerfall87 napisał:

Czemu ten wintersun taki krótki :(


Też odczuwam pewien niedosyt. Album "Time" to taki odpowiednik Duke Nukem Forever w świecie metalu, z tym że ten matalowy jako-tako wypalił. Nie sądziłem czy ten album się ukaże i przyjmowałem z dużym powątpiewaniem wiadomości co do jego rychłej premiery a tu prosze - jest.

>nowy therion to smety dla francuzów zamobójców

Tragedia bnie nastąpiła, jest tylko jedno ale - to jest Therion. Po tym zespole oczekuje się czegoś wielkiego. Czegoś innego. Tak więc jeżeli to byłby album jakiejś innej grupy, wszyscy byliby umirakowanie zadowoleni, ale jako że to pozegnalna płyta zespołu który jednak wniósł swego czasu coś do symphonic matalu jestem rozczarowany. Covery starych francuskich piosenek nie są tym o czym bym marzył.

xDeuSx: Ensiferum w obecnym składzie wywołuje u mnie ambiwalentne odczucia. Jari (były członek zespołu) spowodował że się wybili. Wtedy byli artystami. Po jego odejściu stali się wyrobnikami. Petri (obecny wokalista) to tez bestia, ale brakuje mu czegoś. Oczywiście jednak koncert Finów to nadal świetne przezycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2012 o 23:10, hammerfall87 napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=jtXW6q2qkvg

taki melodeath wyczaiłem co sądzicie ?

Nie zachwyciło mnie. Brzmienie płytkie (może to tylko na YT tak brzmi) i ten czysty wokal mi trochę nie odpowiada. Za to solo niezłe. :)

Mi natomiast ostatnio bardzo spodobało się to.

http://www.youtube.com/watch?v=wEywYigygnk

Brutalne królestwo sweepingu, podwójnej stopy, legionu dźwięków i innych elementów charakterystycznych dla technicznego grania. Ci ludzie mają ręce z mithrilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 10:38, Pierogi_z_Cukrem napisał:

xDeuSx: Ensiferum w obecnym składzie wywołuje u mnie ambiwalentne odczucia. Jari
(były członek zespołu) spowodował że się wybili. Wtedy byli artystami. Po jego odejściu
stali się wyrobnikami. Petri (obecny wokalista) to tez bestia, ale brakuje mu czegoś.
Oczywiście jednak koncert Finów to nadal świetne przezycie.


Mnie z ich twórczości najbardziej spodobały się, póki co, najnowsze płyty: Victory Songs, From Afar i najświeższa - Unsung Heroes. W starszych za bardzo nie siedzę, może poleciłbyś mi jakieś godne uwagi utwory? Co do Petriego, to na scenie wokalnie wypadł świetnie, chociaż jak na wojownika/wikinga (pomijając fakt, że historyczni wikingowie nie zamieszkiwali terenów dzisiejszej Finlandii) to mógłby zrzucić parę kilo. ;) Bestią zdecydowanie był Sami - fajny kontakt z publiką i niesamowita energia na scenie. Pomijam już wywijanie na 6-cio strunowym basie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2012 o 23:11, xDeuSx napisał:

Mnie z ich twórczości najbardziej spodobały się, póki co, najnowsze płyty: Victory Songs,
From Afar i najświeższa - Unsung Heroes. W starszych za bardzo nie siedzę, może poleciłbyś
mi jakieś godne uwagi utwory?


Polecam całą pierwsza płytę, bez wymieniania poszczególnych utworów (byłoby to niemożliwym wybrać te "naj") zatytułowaną po prostu "Ensiferum", jest nieco surowsza i mocniejsza od jej następczyń. Po niej w moim przekonaniu następuje tendencja spadkowa. "From Afar" jest zbyt przekombinowana, za dużo poweru i klawiszy a za mało folku (żeby nie było, lubie power metal ale tu im nie wyszło). Oczywiście, kazdy ma swoje gusta i proponuje stwierdzić samemu który etap w twórczości zespołu podoba się najbardziej. :)

tomoliop: A nowy album słuchałeś czy stary? :D Ja czekałem sporo czasu na nowe wydanie i dostałem dokładnie to co chciałem - czyli kontynuacje a nie metamorfoze. Zawsze jednak można sobie posłuchać starszego Dissection i zapomnieć o współczesnej scenie (bluźnie, wiem). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Krakusów lub okolic idzie na Heiden Fest w tę niedzielę? Powinno być fajnie, Wintersun napewno zaśpiewa piosenki z nowego albumu na który czekamy już przeszło 8 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować