Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2013 o 00:56, Witcher1990 napisał:

TAK JEST! SZATAN!


czuj sie dokarmiony przez cesarza

----

zeby nie bylo ze tylko offtop ;)

dla fanow polskie heavy/rac Tormentia. przyjemna plyta ale bez "tego czegos" co w przypadku zespolow z jakas ideologia jest niezbedne. Honor ciagle niedoscigniony.

http://www.metal-archives.com/albums/Tormentia/W_Obronie.../359509

kilka trackow z tej plyty (wczesniejszych nie znam) tutaj: https://www.youtube.com/user/TormentiaBand/videos?view=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 02:55, Niflheim napisał:

Czy lepszy - kwestia gustu.

Mówiłeś, że to nie jest kwestia gustu. :P

Dnia 30.03.2013 o 02:55, Niflheim napisał:

Nie zamierzałem Cię przekonywać w tym, że Gorguts są ''bezdyskusyjnie
lepsi'', ale w tym że Brain Drill jest po prostu niewyszukaną młócką (bo tak jest), kiedy
Ty z jakiegoś powodu zdajesz się twierdzić odwrotnie. ;P W tym nie ma przecież nic złego,
takie sztuczne uszlachetnianie ich muzyki jest niepotrzebne. ;P

Gdybym twierdził odwrotnie, to twierdziłbym zarazem, że Quantum Catastrophe jest świetnym - przełomowym i do bólu kreatywnym albumem, który zasługuje na miano Mithrilowej Płyty Technical Brutal Deathu XXI wieku (czy coś w ten deseń ;P). Tymczasem jedyne, co robię, to zaprzeczam Twojemu pierwszemu stwierdzeniu, jakoby miał to być "kompletny plastik i asłuchalna, bezsensowna gitarowa papka". To po prostu moim zdaniem lekka przesada i tyle w temacie. :P

Dnia 30.03.2013 o 02:55, Niflheim napisał:

Jest natomiast muzyka powszechnie uważana za szajs

Zgoda.

Dnia 30.03.2013 o 02:55, Niflheim napisał:

(43, nie 14 ;P)

Chodziło mi o recenzje Quantum Catastrophe. Debiutu nie słuchałem (jakoś specjalnie długo), zatem w tej dyskusji automatycznie mnie nie interesował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:32, Kardithron napisał:



Przekombinowane, zbyt nasycone różnymi rodzajami metalu, psuedo-efekciarskie. Słychać, że to pierwsza płyta i to raczej zespołu, który się nie wybije. Wchodzę na metalarchives i okazuje się, że mam rację, nikt nawet tego przez 2 lata nie zrecenzował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przesluchalem, niczym sie specjalnie nie wyroznia, jako zapychacz moze byc.

Co do braku recenzji na MA to nie sugeruj sie tym, bo proces akceptowania recenzji jest tam dlugi i restrykcyjny, nie mowiac o tym, ze jak cos ma powyzej 20-paru recenzji to niechetnie przyjmuja kolejne. Jesli zespol jest malo znany to malo komu tez bedzie sie chcialo wysilac, aby cos recenzowac. Taki Thy Catafalque, ktory jest znany wsrod milosnikow awangardowego metalu nie ma zadnej recenzji albumu Microcosmos (coz, przyznam ze dalsze byly lepsze).
Na RYM linkowany wyzej zespol ma 2 recenzje i 23 oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:31, Kardithron napisał:

Mówiłeś, że to nie jest kwestia gustu. :P


Przecież to czy Ci się coś podoba czy nie jest siłą rzeczy kwestią gustu, ale nie o tym mowa, odsyłam do posta o którym mówiłeś. ;P

Dnia 31.03.2013 o 23:31, Kardithron napisał:

Gdybym twierdził odwrotnie, to twierdziłbym zarazem, że Quantum Catastrophe jest świetnym
- przełomowym i do bólu kreatywnym albumem, który zasługuje na miano Mithrilowej Płyty
Technical Brutal Deathu XXI wieku (czy coś w ten deseń ;P). Tymczasem jedyne, co robię,
to zaprzeczam Twojemu pierwszemu stwierdzeniu, jakoby miał to być "kompletny plastik
i asłuchalna, bezsensowna gitarowa papka". To po prostu moim zdaniem lekka przesada i
tyle w temacie. :P


Taka rozmowa o gustach byłaby jałowa i bezsensowna, dlatego staram się od niej odchodzić. Poza tym nie przesadzam, takie mam odczucia - szczerze i bez ogródek. ;P

Dnia 31.03.2013 o 23:31, Kardithron napisał:

Chodziło mi o recenzje Quantum Catastrophe. Debiutu nie słuchałem (jakoś specjalnie długo),
zatem w tej dyskusji automatycznie mnie nie interesował.


Wciąż masz ich kilkanaście i większość z nich wyraża opinię (w mniejszym lub większym stopniu) negatywną. ;P

@Witcher1990

Przeskok z jednego gimbozespołu na drugi gimbozespół nie jest rzeczą zaskakującą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=EDmDFU3UkYA

Na pewno wielu z Was zna ten utwór.

Czy tylko ja uważam fragment zaczynający się w 5:28 i trwający do końca utworu za nędzny zapychacz CD? Zrozumiem kilkuminutowe zapętlanie pewnych motywów, bo nieraz ma to swój urok, ale 15 minut tych samych monotonnych uderzeń w bęben? Aż szkoda pamięci przenośnego odtwarzacza.

10 minut mniej i znalazłoby się miejsce na dwie-trzy nowe skoczne folkowe kompozycje. :) A może nawet jakieś ballady w stylu Gods On Fire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy muzycy po prostu postrzegają repetycje jako znaczenie ciekawsze niż standardowe granie, jednak w tym przypadku, faktycznie, wydaje się to nieco zbyt banalne i groteskowe, brakuje tu choć krzty złożoności, a w dodatku sam loop pozbawiony jest urozmaiconego tła.
Czasami jednak takich obszernych potwtórzeń słucha się, przynajmniej dla mnie, dużo przyjemniej niż standardowej, metalowej młócki. Przykładem może być ''Flood'' Boris oparty głównie na minimalistycznych repetycjach, jednak warunkiem ich zastosowania musi być przede wszystkim budowa odpowiedniego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:22, Kardithron napisał:

Czy tylko ja uważam fragment zaczynający się w 5:28 i trwający do końca utworu za nędzny
zapychacz CD?


ja tam uwazam cala tworczosc koripklaanow za nedzny zapychacz cd ;)

----

wkrecilem sie na maxa w chiptune/8bit :D nowe albumy moze nie wstrzymane, ale mocno ograniczone az do odwolania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jeszcze mi się przypomniało coś niecoś w kwestii tych powtórzeń. Spróbuj posłuchać Disintegration Loops - co prawda to jeden (zdezintegrowany) loop, ale można tego słuchać godzinami - może się przekonasz :>
http://youtu.be/LGddm-hw-Xc

A żeby było wszystko legalnie w świetle prawa i bez offtopu to dorzucę, że mi Gorguts też nie podchodzi. Jakieś to nazbyt chaotyczne jak dla mnie (nie żebym miał coś przeciwko nadto skomplikowanej muzyce).

@transformacjagustuWitchera: No, no, fajna muza Witcher, 10/10 i znak jakości. A tak na poważnie to wolałem jak słuchałeś tego całego Selera :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 18:28, Zabujca_Smokuf napisał:

Heh, jeszcze mi się przypomniało coś niecoś w kwestii tych powtórzeń. Spróbuj posłuchać
Disintegration Loops - co prawda to jeden (zdezintegrowany) loop, ale można tego słuchać
godzinami - może się przekonasz :>
http://youtu.be/LGddm-hw-Xc

Do czegoś takiego jestem w stanie przekonać się znacznie szybciej - stwarza o wiele ciekawszy klimat. :) Jestem fanem muzyki ambient i wszelkich atmosferycznych pochodnych.

Dnia 04.04.2013 o 18:28, Zabujca_Smokuf napisał:

A żeby było wszystko legalnie w świetle prawa i bez offtopu to dorzucę, że mi Gorguts
też nie podchodzi. Jakieś to nazbyt chaotyczne jak dla mnie (nie żebym miał coś przeciwko
nadto skomplikowanej muzyce).

A to "też" odnosi się do mnie? Zaznaczam, że do tego albumu nic nie mam, przeciwnie - wspominałem, że jest interesujący i chętnie się nim zajmę. :)
Osobiście bardzo lubię od czasu do czasu nasłuchać się wariactwa, jednak szczególnie w braindrillowym wydaniu. ^_^

@EmperorKaligula

Dnia 04.04.2013 o 18:28, Zabujca_Smokuf napisał:

wkrecilem sie na maxa w chiptune/8bit :D nowe albumy moze nie wstrzymane, ale mocno ograniczone az do > odwolania :D

No popatrz, ja też wczoraj zacząłem porządnie męczyć chiptune''y. :> Może nie do tego stopnia, by reszta muzyki została zupełnie w tyle, ale jednak.
Niezły zbieg okoliczności. Zakładając oczywiście, że nie zacząłeś rajcować się 8-bit pod wpływem moich odsłuchów na laście. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 22:13, Kardithron napisał:

Niezły zbieg okoliczności. Zakładając oczywiście, że nie zacząłeś rajcować się 8-bit
pod wpływem moich odsłuchów na laście. :P


zaczelo sie jakis czas temu od LHSa, ktory robi chiptuny dla sceny (duuuzo na youtube), potem 8 bit weapon ze 2 tygodnie temu, potem soundtrack Cart Life''a (dzieki newsowi na gramie) i teraz lece z poketmaster''em (2 darmowe plyty i jedna epka na stronie zespolu) calutkie dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 22:28, Isildur napisał:

Osoba z własnym tytułem powinna wiedzieć i znać regulamin, że wulgaryzmy nie są tutaj
mile widziane, dlatego otrzymujesz Degrad -1

Moje życie straciło sens z powodu zablokowania GSa:( W takim razie mam propozycję
1. Dasz mi bana od razu i bez problemu którego świadomie chcę, wymyśl jakieś notoryczne łamanie regulaminu czy coś podobnego.
2. AD1 wiem, że teoretycznie nie możesz tego zrobić więc napiszesz ile razy muszę napisać posta[m] żeby to kwalifikowało się pod bana. Napiszę go tylko tyle razy ile to konieczne i po sprawie.
3. Nie będziesz współpracował to zaspamię ten temat po czym dostanę bana no ale troszkę postów będziesz musiał usunąć ;>
A więc świadomie to piszę- PROSZĘ MNIE ZABANOWAĆ!
Spełnij ostatnią wolę Wiedźmina lub patrz pkt 2 i 3
TAK MAM 14 LAT! uuuuooooooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://rateyourmusic.com/release/album/clutch/robot_hive___exodus/

Dobry stoner(bardziej rock jak metal, ale myślę że pasuje do tematu), którego dobrze słucha się w zasadzie do wszystkiego.xD Jak zwykle dobrą robotę zrobił za mikrofonem Neil Fallon, a podparte jest to fajnymi riffami. Pewnie wiele osób kojarzy ten zespół z jeszcze lepszej płyty ''Blast Tyrant''(jeśli nie również polecam sprawdzić), ale ''rój robotów'' jest tylko niewiele słabszy.

''Mice and Gods'' - http://youtu.be/Cs9y2fw1ja8
''Burning Beard'' - http://youtu.be/w1w_i5H8tP8

@Witcher1990 - na miejscu modów, to wstawiłbym Ci w pole z tytułem zdanie ostatnio popularne na forum, ''nie dorosłem do korzystania z internetu''.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zbanuje Ciebie bo nie mam podstaw poza tym nie banujemy na życzenie. Poza tym gramsajt zostanie odblokowany w przeciągu 3 miesięcy. Prosiłem byś skontaktował się z moderatorem, który zablokował Tobie gramsajta.
Za słownictwo wstawię Tobie jednak Degrad -2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 11:29, Nephren-Ka napisał:

http://rateyourmusic.com/release/album/clutch/robot_hive___exodus/

Dobry stoner(bardziej rock jak metal, ale myślę że pasuje do tematu) /.../


Nowa płyta została ciepło przyjęta na RYMie (biorąc pod uwagę ''dałnrejtujących'' debili nawet bardzo ciepło ;P ), może warto obadać. ;)

@Witcher1990

To uczucie gdy myślisz, że jesteś śmieszny, a nie jesteś śmieszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować