Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Grunt że przyjemna ja mam taki problem że z tych nowych zespołów nic mi nie podchodzi ba nawet nowe płyty starych mi nie podchodzą albo po prostu nie ma nic co by mi zastąpiło np. utwóry The 7th day of July 1777, Omens oraz The Possession z albumu Abigail King Diamond (o płytach GNR,IM oraz JP nie wspomnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i "13" Black Sabbath odsłuchana. Jest naprawdę dobra, a "God is dead?" jest naprawdę świetne. Świetna kompozycja, muzyka - no i tekst. Polecam całą płytę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dream Theater - Octavarium - moje pierwsze spotkanie z tym zespołem (wyrwane za dwie dychy w Saturnie) i nie powiem, że jestem zajarany. Widzę jednak, ze album zjechany przez media dość ostro. Naprawdę wypada tak słabo jeśli brać pod uwagę ich wcześniejsze dokonania? Mi się podoba nieziemsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2013 o 16:55, Fimbulvinter napisał:

Dream Theater - Octavarium - moje pierwsze spotkanie z tym zespołem (wyrwane za dwie
dychy w Saturnie) i nie powiem, że jestem zajarany. Widzę jednak, ze album zjechany przez
media dość ostro. Naprawdę wypada tak słabo jeśli brać pod uwagę ich wcześniejsze dokonania?
Mi się podoba nieziemsko.


Hmm, polecam posłuchać sobie od nich wszystkiego wstecz od ''Octavarium'' o ile masz taką możliwość, bo tam właśnie DT pokazywał się z najlepszej strony(''Images and Words'' i ''Awake'' to absolutne klasyki progresywnego metalu). Kolejne albumy są coraz gorsze, i o ile ''Systematic Chaos'' jest jeszcze całkiem ok, to następne dwa(łącznie z najnowszym) są tragicznie wręcz nieciekawe i nudne.

Pamiętam, że kiedyś zaskakiwało mnie jak oni dają radę robić dość ciekawą muzykę na swoich kolejnych płytach. I w końcu chyba zjedli własny ogon(co ciekawe, Portnoy to chyba widział i chciał zrobić przerwę, co się skończyło jego odejściem z zespołu), wpadając w manierę tworzenia sztuki dla sztuki. Technicznie nowe płyty są dalej świetne, podobnie mają najlepszą produkcję, są tylko zwyczajnie nudne. Działa to chyba nieco jak Metalika w latach 90tych - zespół jest znany, więc musi nagrywać nowe płyty dla fanów którzy i tak to kupią.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak sobie zobaczylem w necie koncert ironow i fajnie zagrali,ludzie tam krytykuja naglosnienie ze lipa.

Serio uwazam ,że powinni wprowadzic zakaz uzywania komorek bo wkuriwjace sie to robi.Człowiek stoi oglada a tu mu armia typow wymchuje komorkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o lodzkim czy gdanskim koncercie?

Naglosnienie rzeczywiscie mogloby byc lepsze, choc jak dopchalem sie do barierek technikow przede GC to nie bylo zle. Koncert byl fajny, zdziwiliem sie troche, ze grali (dale umieli grac ;p) Phantom of the Opera.

Komorki rzeczywiscie byly irytujace, dopiero jak sie dopchalem w lepsze miejsce to nie zaslanialy mi widocznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś ciekawych propozycji katolickich zespołów, ale nie takich "zwykłych", czyli:

- nie chcę żadnego heavy, thrash i innych takich, zwłaszcza starych;
- black metalu też nie, bo nie lubię - no chyba, że jakieś eksperymentalne black metale, coś, co nie brzmi jak typowy BM;
- plastikowych zespołów hard rockowych/metalowych z cukierkową oprawą i mętnymi tekstami;

Za to chętnie przygarnę zespoły pokroju Voodoo Kungfu:
http://www.youtube.com/watch?v=URVfr2NeG8w

Przydałby się jakiś industrial metal, może jakiś chrześcijański klon Meshuggah (:D), jeśli ktoś zna jakąś dobrą elektronikę czy ambienty z kościelnym posmakiem, to niech też podrzuci jakieś pomysły :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 17:04, meryphillia napisał:


Kiedyś coś tam mówił o magazynowaniu broni, amunicji i żarcia na wypadek wojny, więc pewnie to właśnie robił, a że ma wyrok na koncie to i nawet legalnie kupiona broń może zwrócić uwagę. ;P

Niech go puszczą i niech żyje sobie w spokoju na tej swojej farmie z rodzinką. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 11:26, Demagol napisał:

Szukam jakichś ciekawych propozycji katolickich zespołów, ale nie takich "zwykłych",


Ogólnie chrześcijański metal jest be. Zespoły z "satanistyczną" oprawą traktują ją przynajmniej z przymrużeniem oka, chrześcijańskiej propagandy w metalu nikt nie chce. ]:-> Tutaj masz wyjątek, znośny chrześcijański prog/thrash - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AzDpm3Ixg0I .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować