Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2013 o 18:29, Niflheim napisał:

Niech go puszczą i niech żyje sobie w spokoju na tej swojej farmie z rodzinką. ;(


A jak!
Jeszcze nie wyda rolpleja przez ten zamęt i nie będę miał się czym chwalić na półeczce obok albumów Burzum. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:00, Demagol napisał:

Nie masz czegoś takiego jak "chrześcijański rock/metal" :D.


No pewnie, ale to taki skrót myślowy - metal/rock z chrześcijańskimi tekstami. ;P

@meryphillia

Też czekam i ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Były już nawet beta testy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko chodzi o to, żebym mógł słuchać muzyki w spokoju bez obawy, że zaraz mnie zaczną obrażać :<.

A o zespoły pokroju Voodoo Kungfu są dobre, bo są katolickie, a na dodatek zupełnie nie brzmią jak katolickie - z niewiadomych powodów VDKF uważa się za zespół zajmujący się chińskim folklorem xD.

A ten Believer całkiem znośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:25, Demagol napisał:

Mi tylko chodzi o to, żebym mógł słuchać muzyki w spokoju bez obawy, że zaraz mnie zaczną
obrażać :<.


To mało masz metalowych zespołów, które w ogóle nie mają tekstowo nic wspólnego tak z chrześcijaństwem jak z satanizmem? :D
Dajmy na to najlepsze riffy w historii thrash metalu jakoś z tego nie korzystają: http://youtu.be/EMS_nVOCBeI ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:25, Demagol napisał:

Mi tylko chodzi o to, żebym mógł słuchać muzyki w spokoju bez obawy, że zaraz mnie zaczną
obrażać :<.


Możesz więc śmiało zacząć słuchać Burzum - choć Varg jest antychrześcijański, to jego poglądy praktycznie nie zostawiają na tekstach śladu. ;D

Dnia 16.07.2013 o 19:25, Demagol napisał:

A o zespoły pokroju Voodoo Kungfu są dobre, bo są katolickie, a na dodatek zupełnie nie
brzmią jak katolickie - z niewiadomych powodów VDKF uważa się za zespół zajmujący się
chińskim folklorem xD.


August Burns Red to również katolicki zespół ale nie wiem czy Ci się spodoba, to taki mallcore - http://www.youtube.com/watch?v=OiNAact_1vM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Sunn O))) (jest może z jeden utwór, jaki mi się podoba), znacznie bardziej wolę ich wcześniejszy projekt, Burning Witch :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 19:55, Niflheim napisał:

Możesz więc śmiało zacząć słuchać Burzum

Najbardziej epicka odpowiedź na prośbę o katolickie zespoły XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zobacz Portal:
http://youtu.be/emrBZZtGFgI

Osobiście nie jestem fanem tego typu przebieranek, ale przyznam, że Ghost tworzy muzykę na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza na Opus Eponymous. Portal z kolei, oprócz tego, że przesadził z elementem wizualnym (szafa na głowie - naprawdę?) to jak dla mnie jest jakiś totalnie płytki, prosty i nieciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 20:07, Zabujca_Smokuf napisał:

Osobiście nie jestem fanem tego typu przebieranek, ale przyznam, że Ghost tworzy muzykę
na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza na Opus Eponymous. Portal z kolei, oprócz tego,
że przesadził z elementem wizualnym (szafa na głowie - naprawdę?) to jak dla mnie jest
jakiś totalnie płytki, prosty i nieciekawy.


Żeby zrozumieć Portal trzeba przeczytać parę opowiadań H.P. Lovecrafta, bez tej wiedzy to po prostu mroczna masturbacja gitarowa. ;P

Debiut Ghosta to cudeńko, ale ta nowa płyta niezbyt mi podeszła. Ich przebieranki akurat są fajne - szatan, ghule i w ogóle. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 21:25, Niflheim napisał:

Żeby zrozumieć Portal trzeba przeczytać parę opowiadań H.P. Lovecrafta, bez tej wiedzy
to po prostu mroczna masturbacja gitarowa. ;P

Czytałem jeden zbiór opowiadań Lovecrafta jednak nadal tego nie rozumiem. Nijak mi się to kojarzy z mitologią Cthulhu, ale przyznam, że growl z szafą na głowie to jednak imponująca sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 21:53, Zabujca_Smokuf napisał:

Czytałem jeden zbiór opowiadań Lovecrafta jednak nadal tego nie rozumiem. Nijak mi się
to kojarzy z mitologią Cthulhu, ale przyznam, że growl z szafą na głowie to jednak imponująca
sprawa :D


Szaleństwo, nawiedzanie ludzi w snach, kolory (dźwięki ;D) z przestworzy nieporównywalne z niczym co zdołało zobaczyć ludzkie oko i inne rzeczy niepojęte - Portal w swoim mrocznym chaosie dobrze oddaje Lovecraftowe klimaty. Sami muzycy zresztą przyznają się do inspiracji jego dziełami.

Oprócz szafy wokalista zakłada inne rzeczy na głowę, zawsze jest ciekawie. ;D W ogóle chłopaki z Sunn O))) też lubią się przebierać - http://www.youtube.com/watch?v=vtnG6EHh1N4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować