Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Black Sabbath zagra w Polsce 11 czerwca 2014 roku. Najtańszy bilet kosztuje ponad 200 złotych, ale chyba się wybiorę. Żeby tak jeszcze Judas Priest odwiedziło ponownie nasz kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 14:34, Gumisiek2 napisał:

Black Sabbath zagra w Polsce 11 czerwca 2014 roku.

Gdyby nie to, że nie mam aktualnie kasy, kupiłbym bilet na GC już w momencie wpuszczenia na sprzedaż. Z resztą jeżeli ktoś chce jechać to radzę działać szybko - bilety na trwającą właśnie trasę sprzedawały się dosłownie w przeciągu paru godzin.

Sam byłem zarówno na Ozzym w Gdańsku jak i na Black Sabbath w Donington, a na to wszystko mam już bilety na Sabbsów w Glasgow za miesiąc, ale mógłbym to wszystko zamienić na jeden koncert w Polsce. Takiej atmosfery jak u nas to ze świecą szukać na koncertach w całej Wielkiej Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2013 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

Mozesz to rozwinac?

To tylko moje prywatne spostrzeżenia i doświadczenia. W Polsce ludzie szaleją, nie trzeba im mówić kiedy skakać, potrafią się zsynchronizować itp. Po prostu czują o co chodzi na koncertach i dają się ponieść emocjom. Natomiast na koncertach w Wielkiej Brytanii, na których miałem okazję być, wyglądało to o wiele sztywniej. Szał kończy się na 3-4 rzędach od sceny, reszta ludzi stoi i buja głową. Jak Ozzy każe skakać to zrobią kilka leniwych ruchów po czym dalej stoją i czekają nie wiadomo na co. Zupełnie jakby przyszli obejrzeć spektakl, a nie wyszaleć się na koncercie.
Prawda, pewnie po prostu miałem pecha co do publiczności, ale ukształtowało to moje podejście do tematu na tyle, że teraz wolę zapłacić ekstra za przelot do Polski i dopiero tam pójść na dany koncert, zamiast po prostu wsiąść w pociąg i pojechać do sąsiedniego miasta. I gdyby nie to, że mam już bilet na koncert w Glasgow to z przyjemnością zamieniłbym go na wysęp w Łodzi.
Oczywiście nie jest to regułą i są w UK takie koncerty, które wspomina się do końca życia. Pozostając w temacie Black Sabbath - ich pierwszy wspólny koncert po ostatniej reaktywacji, w Birmingham. Wychodzi na to, że im mniejszy koncert, im bardziej "kameralny", tym lepsza zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać kilka tytułów, jakichś przyjemnych albumów, które wyszły w 1996 r. ? Najlepiej ze wskazaniem wykonawcy, jeśli by to nie był problem. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 21:30, Odin123 napisał:

Może mi ktoś podać kilka tytułów, jakichś przyjemnych albumów, które wyszły w 1996 r.
? Najlepiej ze wskazaniem wykonawcy, jeśli by to nie był problem. Z góry dziękuje.

Co to znaczy przyjemny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2013 o 21:30, Odin123 napisał:

Może mi ktoś podać kilka tytułów, jakichś przyjemnych albumów, które wyszły w 1996 r.
? Najlepiej ze wskazaniem wykonawcy, jeśli by to nie był problem. Z góry dziękuje.


Proszę, metalowy top roku pańskiego 1996:

http://rateyourmusic.com/customchart?page=1&chart_type=top&type=album&year=1996&genre_include=1&include_child_genres=1&genres=metal&include_child_genres_chk=1&include=both&origin_countries=&limit=none&countries=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni czas głównie śledziłem "dinozaury metalu", przez co straciłem kontakt z produkcjami aktualnymi.
Czy w ostatnim czasie (głównie A.D. 2013) pojawiły się jakieś atrakcyjne pozycje w nurcie black metal? Raczej chodzi mi o "nowych graczy", bo z tzw. klasykami jestem raczej na bieżąco i albo nie wydają nic, albo są cieniami siebie samych sprzed lat.
Jakieś propozycje? EmperorKaligula coś by poradził, ale chyba się ostatnio nie udziela.
P.S. Nowe Darkthrone i Satyricon sobie odpuśćcie z propozycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 18:49, Transylvanian_Hunger napisał:

Czy w ostatnim czasie (głównie A.D. 2013) pojawiły się jakieś atrakcyjne pozycje w nurcie
black metal?


Inquisition - ''Obscure Verses for the Multiverse''
Deafheaven - ''Sunbather''
Gris - ''À l''âme enflammée, l''äme constellée...''
Oranssi Pazuzu - ''Valonielu''
Altar of Plagues - ''Teethed Glory and Injury''
Àrsaidh - ''Roots''
Progenie Terrestre Pura - ''U.M.A.''
Paysage d''Hiver - ''Das Tor''
Wędrujący Wiatr - ''Tam, gdzie miesiąc opłakuje świt''
Rotting Christ - ''Kata Ton Daimona Eaytoy''

O Summoning pewnie wiesz, także nie ma co pisać. Z tego wszystkie rządzi ofc nie do końca blackowe(ale również jakże blackowe xD) Deafheaven, Inquisition to taki Immortal rodem z Kolumbii, Gris bardzo atmosferyczny(smyczki!!!), a Oranssi Pazuzu świetnie łączy black z wpływami psychodelicznego rocka. Na Rotting Christ ludzie niby marudzą, ale mnie się tam ten ich nowy krążek całkiem podoba. To m/w kilka czarnych płyt na które w tym roku warto zwrócić uwagę.

A z takich około-blackowych rzeczy polecam coś z mojego starszego nieco posta:

Pierwsza z nich to zespół pochodzący z Belgii o nazwie Oathbreaker. Trzech panów i jedna mała dziewczynka na wokalu stworzyli coś, co najlepiej jest nazwać pożyczonym z RYMa cytatem: 'they combine multiple influences from blackmetal, post-metal/rock and post-hardcore to create a more various and original work '. Brzmi to mniej więcej tak:

'No Rest for the Weary' - http://youtu.be/MGmDl6GQLAU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Zapraszam do odsluchania i wyrażenia swojej opini na temat EP, którą ostatnio wydalem z moim zespolem Thunderwar (ex Perun)

http://www.youtube.com/watch?v=eLZ0cT0c-kU - Vimana (The Chariots in Heaven)
http://www.youtube.com/watch?v=GC5k77Y53B4 - Shadows of Lindisfarne
http://www.youtube.com/watch?v=8qHNsoOJ9C0 - The Birth of Thunder (Instrumental)

i na koniec bonus track z naszego pierwszego singla wydanego jeszcze pod nazwą Perun :D
http://www.youtube.com/watch?v=leaxkFQgCFI - Eagle of Glory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 23:42, Graszcz napisał:

Polećcie jakiś klimatyczny black metal

Akurat wbiłem, by coś takiego polecić. Nie chce mi się w tym momencie przypominać sobie całego Filosofem, więc najlepiej posłuchaj i sam oceń. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ACb-w--2p0U

Album już się kiedyś pojawił w tym temacie. Z tego, co podaje RYM, w tym roku wychodzi nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na koncercie Theriona wczoraj byłem, bardzo pozytywne zaskoczenie. Obawiałem się że będą grać z nowych albumów, a tu przede wszystkim Vovin:). Nie mój ulubiony, ale solidny album. No i ten podwójny (potrójny) encore:) (chociaż pewnie przygotowany, bo niektóre instrumenty leciały z nagrania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przesłuchać wcześniej Wędrujący Wiatr i jestem pod wrażeniem. :-) Świetny album. Z Twojej rekomendacji zainteresowała mnie jeszcze płyta Das Tor. Zaliczyłem ją dzisiaj i jestem na tak!

Sprawdzę Summonning. Nawet nie tyle ostatni album, co zespół ogółem, bo nigdy ich nie słuchałem, a patrzę dzisiaj na te pobieżnie przesłuchiwane utwory z jutuba całkiem przychylnym okiem. Może zacznę od Minas Morgul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 15:50, tomoliop napisał:

Na koncercie Theriona wczoraj byłem, bardzo pozytywne zaskoczenie. Obawiałem się że będą
grać z nowych albumów, a tu przede wszystkim Vovin:). Nie mój ulubiony, ale solidny album.
No i ten podwójny (potrójny) encore:) (chociaż pewnie przygotowany, bo niektóre instrumenty
leciały z nagrania).

Byłem :) Wiadomo było, że grać będą Vovoin - taka była setlista. Też nie mój ulubiony ale jak mówisz - solidny album. Nie mogło zabraknąć klasyków z "Secret of the Runes" - Midgard i Muspelhiem. Przy "Flesh of the gods" miałem pobożne życzenie że gdzieś tam zza kulis wyjdzie Hansi Kursch (po Therionie się można wszystkiego spodziewać). Ogólnie na plus jest jeszcze to że zagrali coś z nowej rock opery będącej w przygotowaniu. Tak po cichutku liczyłem że znajdzie się jakiś bonusik coverowy, ale i tak nie zawiedli.
Arkona przyzwoicie ale liczyłem na większy przytup z ich strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować