Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2014 o 17:31, Diabolicus napisał:

Słuchanie większej ilości muzyki (czy w ogóle gatunków muzyki) to najlepsze co mogę ci
polecić, chociaż nie we wszystkich taka pasja może się rozwinąć.


Co tu dużo mówić, wiem. ;p Jednak nie mam jakoś strasznie dużo czasu na to [za dużo zainteresowań to przekleństwo], a zawsze kiedy czegoś słucham lubię to poznać dogłębnie. Dlatego każdy nowy album nim odstawię na półkę słucham co najmniej ze 3 razy, co już zajmuje mi zazwyczaj co najmniej z tydzień, a poza tym słuchanie znanych i lubianych kawałków... I tak wolno to idzie. Acz i tak ostatnio poznaję całkiem sporo nowych zespołów jak na mnie. ;p

Dnia 27.04.2014 o 17:31, Diabolicus napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=W4Cro2yxRjw - tutaj na przykład masz nieporównylwanie
bardziej skomplikowany i cięższy kawałek od kultowego zespołu, kompozycja i chaos że
palce lizać. :)


Dobry, jednak mnie nie porwał. Tak jak piszesz, dobra kompozycja i chaos, o dziwo [bo zazwyczaj preferuję inny typ] podoba mi się też wokal, ale jednak czegoś mi tu brakuje. Może za dużo dzisiaj tej nowoczesnej mieszanki melodyjnego chaosu ze screamem i czystym wokalem z Marmozets, by się przerzucić na taki klimat. ;p Ale powoli, ja swoim tempem do wszystkiego dojdę. ;p

Dnia 27.04.2014 o 17:31, Diabolicus napisał:

Są przystępne, z jakiegoś powodu muszą być popularne. :P


Prawda. Choć moim zdaniem nie umniejsza to ich jakości, bo riffy potrafią pisać naprawdę zacne.

@Pablo
Ue, nie załapałem sarkazmu. ;/ Shit happens.

I jeśli wokalista ten sam, to dość znacznie zmienił styl śpiewania. Na lepsze, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą zna ktoś może jakieś fajne polskie forum, gdzie można pogadać o muzyce wszelkiego rodzaju? Przy czym oczywiście z aktywnymi wątkami o metalu. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś z okolić Nowej Soli, lub Zielonej Góry na Manowar 17? I jeszcze pytanko techniczne, czy ktoś wie, kiedy koncert się kończy Pytam bo,? nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji, a próbuje sobie wyjazd zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to nowe arch enemy bo połowa płyty to słodkie melodyjki i jakieś piosenki z marna symfonia ale jak słuchałem w pracy to mi szybciej czas leciał więc na plus hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, gdzie (i czy w ogóle) w naszym pięknym kraju dostanę płytę Hour Of Penance - Regicide? Bo z tego co patrzę na internecie, najbliżej dopiero u zachodnich sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 00:10, Feno napisał:

Czy ktoś wie, gdzie (i czy w ogóle) w naszym pięknym kraju dostanę płytę Hour Of Penance
- Regicide? Bo z tego co patrzę na internecie, najbliżej dopiero u zachodnich sąsiadów.

na fan.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 09:35, hammerfall87 napisał:

na fan.pl


Dzięki, ale tam niestety również jest niedostępna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 14:08, Feno napisał:

> na fan.pl

Dzięki, ale tam niestety również jest niedostępna :(


to zadzwon do nich moga ci sprowadzic jeden z lepszych moim zdaniem sklepów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bezruch w temacie, wszyscy na wczasach czy jak? :D

Mam pytanko - warto dopłacać do wersji deluxe Redeemer of Souls? Wiem, Halford ma najlepsze lata raczej już za sobą (słyszałem, jak męczył Painkillera na płycie A Touch of Evil Live), ale odsłuchuję właśnie album na YT i nie jest jakoś szczególnie źle ;). Tylko wersja deluxe jest 3x droższa od zwykłej - warto dla tych 5 dodatkowych utworów? A może gdzieś można wyrwać wersję deluxe taniej niż te ~100PLN (Alledrogo odpada, niby są tam oferty za 69 zł, ale po tym, jak się nadziałem tam na handlarza podróbkami nic więcej tam nie kupię, na Amazon można niby dostać za ~$25, ale tu kwestia na ile ta kwota jest wiarygodna - nigdy tam nie kupowałem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii "a co mi polecicie z nurtu X?". Metalcore, beatdown hardcore, hardcore (coś w okolicach np. The Killing Tree). Wbrew pozorom chyba dość szeroko opisałem czego szukam. Trochę w temacie siedzę, no ale nie wiem, może ktoś coś rzuci czego nie znam i się zaskoczę, jak i douczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować