Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2014 o 13:04, Tatmadaw napisał:

Ściągnąłem sobie z netu "Nespite" Demilicha, potem wam powiem, co o tym sądzę.


OSTRZEŻENIE

Nie wiem skąd "ściągnąłeś", ale piractwo jest zabronione. Na przyszłość, utwory ściągane z iTunes, Amazon etc. sa kupowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 12:18, Kardithron napisał:

Czadowy news. Nigdy bym się akurat jego nie spodziewał, po cichu liczyłem na powrót Tagtrena, ale i tak must have.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowych cannibali ktoś słuchał czy tylko ja jestem zwolennikiem bezkompromisowej łupanminy :)
Płyta bardzo mi sie spodobała oczywiście to nie jest płyta ktora się będę równał z najwiekszymi rzeznikami tej formacji.Świetnie brzmi kompoyzcje są agresywne oparte o typowa cannibalowa stylistyke.Jedni mowia ze sa nudni ale mi to nie przeszkadza skoro płyty są an dobrym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2014 o 21:11, rhyz napisał:

Czadowy news. Nigdy bym się akurat jego nie spodziewał, po cichu liczyłem na powrót Tagtrena,
ale i tak must have.

W czasie pobieżnego przesłuchiwania twórczości zespołu Paradise Lost nabierałem coraz większych wątpliwości odnośnie tego, czy Nick Holmes w ogóle umie growlować. x) Koniec końców, dorwałem się do odpowiednich nagrań. Jego rycie skojarzyło mi się trochę z wokalem Nile. Nie brzmi źle, chociaż wolę Tagtrena i niedźwiadka Åkerfeldta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2014 o 03:03, Kardithron napisał:

> Czadowy news. Nigdy bym się akurat jego nie spodziewał, po cichu liczyłem na powrót
Tagtrena,
> ale i tak must have.
W czasie pobieżnego przesłuchiwania twórczości zespołu Paradise Lost nabierałem coraz
większych wątpliwości odnośnie tego, czy Nick Holmes w ogóle umie growlować. x) Koniec
końców, dorwałem się do odpowiednich nagrań. Jego rycie skojarzyło mi się trochę z wokalem
Nile. Nie brzmi źle, chociaż wolę Tagtrena i niedźwiadka Åkerfeldta.

Mi tam się z Nile nie kojarzy. Jedynie 2 pierwsze albumy PL mialy coś wspolnego z death metalem. Co 2 albumy mniej więcej PL zmieniał styl muzyczny. Mój pierwszy kontakt z tym zespołem to był Gothic, potem były też świetne albumy chociaż growlu tam nie uświadczysz. Ciekawostka, że to nie Holmes a Mackintosh założył death metalowy projekt (Vallenfyre) i robi tam też za gardłowego. Nie jest to złe, ale jak dla mnie zbyt schematyczne, jego wokalizy przypominają mi nieco Gorefest i Benediction. Wracając do Holmesa, jakkolwiek wszechstronnym wokalistą by nie był, to trzeba przyznać, że podejmuje duże ryzyko, za to szacun. Widać, że ani Tagtgren ani Ackerfeld nie chcieli. O Swano mało się juz teraz słyszy, gdzieś czytałem też dłubie jakiś tam kolejny projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa lata temu mozna ich było zobaczyć za połowę tego na Ursynaliach. ;p Warunki były słabe (błoto), ale i tak dało się nieźle poszaleć. A tu niemal 300zł żeby być pod sceną, ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, ale widocznie metal się starzeje. Ostatnio rzadko tu piszę, bo większość postów taktuje o kapelach które istnieją od lat nastu czy kilkudziesiąt. Z czasem polubiłem prekursorów heavy metalu czy innych "ikon", ale tu pisze się na okrągło o jednych i tych samych. Ja sam czysty black metal odstawiłem jakiś czas temu, bo w tym nurcie w większości co było dobre powstało już kiedyś. Fascynacja depressive black metalem jednak przynosi mi coraz to nowsze/świeższe doznania, bo to dość nowa "szufladka" (którą w zasadzie Ja wprowadziłem na to forum).
A tu wiecznie Megadeth, Metallica, Manowar czy wiele innych kapel które pragną podgrzać dawną świetność, chociażby wydaniem tej samej płyty, czy kolejną zbitką coverów własnych kawałków.
Metal nie umarł, więc nie nękajmy "kombatantów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem sobie z ciekawości na nowe at the gates , płyta ani ziębi ani grzeje , wypolerowane brzmienie.Nagrali strasznie bezpieczną płyte żeby tylko mieć co grać na kocnertach które swoją drogą mają kuriozalną cene.A i zagrają koncerty w polsce bilety w cenach 130 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu Marduk się obudził i po dłuższej przerwie nagrali nowy krążek Frontschwein. Premiera dopiero 19.01.2015, ale już wydali oficjalną zapowiedź w postaci jednego z kawałków https://www.youtube.com/watch?v=BAqwDTw-7jo
Mnie trochę przypomina granie z Panzer Division Marduk, ale jak posłucham więcej to się przekonam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat coś przycichł, więc muszę pisać post po poście mimo przeszło 2 tygodni przerwy między treściami.
Ostatnio na jakimś portalu przeczytałem, że najnowszy album Behemoth "The Satanist" znalazł się na 6 miejscu najlepszych krążków metalowych w USA. Postanowiłem posłuchać, mimo że nigdy nie byłem zagorzałym fanem tej formacji (mimo to mam wielki szacunek do nich).
Może nie jestem specjalistą w dyskografii Behemoth, ale mam wrażenie że im dalej tym Darski i spółka tworzą coraz lepiej i ciekawiej - to odwrotna tendencja, bo większość z czasem jedzie na własnej renomie grając wtórnie.
Płyta nie jest szczególnie inna od pozostałych, ale odczuwam taką tendencję wzrostową w jakości grania patrząc na ich dorobek.
Miałem okazję przesłuchać raz ten krążek i wygląda na to, że nie ostatni.
Przykładowy utwór z "The Satanist"
O Father O Satan O Sun -> http://www.youtube.com/watch?v=4hVj32UmUyQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nowy behemoth jest ciekawy ale odnosze wrażenie ,że dużo w tym koniunktury wypolerowane brzmienie , odchodzą od agresywnego grania plus tandeta w postaci promocji kapeli.Zresztą ja nigdy nie przepadałem za behemoth za dużo zrzynali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 13:59, hammerfall87 napisał:

Może i nowy behemoth jest ciekawy ale odnosze wrażenie ,że dużo w tym koniunktury wypolerowane
brzmienie , odchodzą od agresywnego grania plus tandeta w postaci promocji kapeli.Zresztą
ja nigdy nie przepadałem za behemoth za dużo zrzynali.

Nie jest moim celem ich obrona, ale wiele kapel z czasem zmienia brzmienie które dojrzewa wraz z tworzącymi.
Rzadko kto gra od pierwszej do ostatniej płyt w podobny sposób, a nawet jeżeli ktoś tak robi to ulega krytyce jakoby gra jedno i to samo. Czy agresywne dźwięki są wyznacznikiem dobrego grania? Z pewnością nie. Czy łagodniejsze tony mają na celu poszerzenie zainteresowanych? W cięższych odmianach metalu niekoniecznie. Jak ktoś lubi Coldplay, to nie zacznie kupować płyt Behemoth bo nagrali lżej.
Promocja. Rynek muzyczny, to wielki biznes. Czy kapele pokroju Black Sabbath, Metallica czy Judas Priest się nie promują? Czy to oznacza, że się "sprzedali"? Reklama jest nierozerwalnie związana ze sprzedażą.
A że Nergal ma wiele do powiedzenia i dużo gada w mediach robi z niego celebrytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jesli behemoth grałby dlaej łupanine w stylu demigod czy Zos Kia cultus nie sprzedałby tylu płyt , satanica jest bardzo przystępnym albumem dla przecietnego metalowego odbiorcy.Do tego dochodzi wpompowany marketing w postaci teledysków które nie oszukujmy się szokują mimo swojej żenady.Mi wtórność w muzyce aboslutne nie przeszkadza lubie dobre albumy nie potrzebuje osobiscie wybitnej rewolucji od kapel których słucham.Metal i tak jest gatunkiem mocno wyeksploatowanym.Zresztą jesli mowa o wtórnej muzyce to vader,autopsy,cannibal corpse i obituary radza sobie niezle :)


Co do marduka czekam z niecierpliwością kawałek w klimatach modlitewnych jesli mozna to tak nazwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować