Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Pytanie skierowane głównie do osób, które w przeciągu kilku ostatnich miesięcy zarejestrowały się na stronie Nuclear Blast.
Kojarzy ktoś na jakich zasadach funkcjonują te kupony 5 EUR, które ponoć otrzymuje się za zgodę na podsyłanie newslettera mailem? To są kupony wirtualne, czy papierki, które kiedyś tam przyjdą na skrzynkę pocztową? Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę taki kupon wykorzystać przy zamówieniu pewnego pre-orderu, bo w sumie tylko po to się tam zarejestrowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Spodobały mi się albumy:
Turbo "Kawaleria Szatana"
Kat "Róże miłości..." (szczególnie kawałek Odi Profanum Vulgus)
Kat & Kostrzewski "Biało-Czarna"

Proszę o polecenie innych albumów tych wykonawców, które też by mi się spodobały. W podobnym stylu. Bo dyskografie obu zespołów są bogate i nie mam czasu się przez nie przekopywać

Drugi rikłest jest taki, byście ogólnie polecili różne ciekawe metalowe rzeczy śpiewane po polsku. Gatunek praktycznie dowolny, bo lubię zarówno ekstremalny metal, jak i heavy metal, do którego ostatnio się przekonuję. Niech to będzie coś ciekawego, z wyjątkowo fajnym wokalem, żeby to nie było zwyczajne przeciętne śpiewanie.
Strasznie mi się spodobał "Lucifer" Behemotha, na którym Nergal drze mordę po polsku.
"Die!!!" Vadera też jest super.
Jak widać wyżej, do śpiewania po polsku też się przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Furia,
radogost,
stare Artrosis, jeśli lubisz metalowe różowe paski,
Fatum,
Mech,
Frontside,
Sweet Noise z lat dziewięćdziesiątych,
Ceti,
Illusion,
Lipali.
To z takich, z którymi miałem jakąś szerszą styczność niż przypadkowe kliknięcie w "podobne" na youtubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sięgnąłem sobie po "Lore" Eldera. Stoner rock kojarzący mi się dość mocno z Mastodonem i ich "The Hunter". Dobry krążek się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie od dwóch miesięcy cisza, a tymczasem Slayer chwali się nowym utworem. Początkowy riff urywa dupę, a później jest równie dobrze. Fajnie wiedzieć, że King też potrafi napisać wolniejszy kawałek, a całość moim zdaniem prezentuje się lepiej od wypuszczonego jakiś czas temu "Implode". Po kilku przesłuchaniach nie wystawię jeszcze oceny, ale utwór bardzo mi się podoba i czekam z niecierpliwością na longplay.

https://www.youtube.com/watch?v=iP2njx-0mY0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, ale jakoś tak... bez jaj, bez klimatu. Nie wiem. Początek świetny, ale potem jest średnio, tj. granie na jedno kopyto. :P Co nie zmienia faktu, że życzę panu Kingowi i spółce powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marduk wydał w styczniu swój najświeższy krążek, ale teraz przyszło mi się dopiero z nim zaznajomić.
"Frontschwein" brzmi energicznie, przyjemnie (jeżeli można tak napisać o black metalu) do tego w starym dobrym stylu. Gitary momentami kojarzą mi się z graniem Mayhem z dobrych czasów. Nawet brak Legiona na wokalu (tak, już od ładnych lat) nie przeszkadza mi ;)
Mocna pozycja w tym nurcie na rok 2015.
Przykładowy utwór z albumu: Africa -> https://www.youtube.com/watch?v=OpGvwYQNMW8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okładka Repentless, nowej płyty Slayera, czyli jak wyglądałaby okładka Reign in Blood, gdyby płyta ukazała się 30 lat później.

Dodatkowo w piątek zespół udostępni tytułowy utwór.

20150616201050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś czuje niedosyt po "When The Stillness Comes", to niech koniecznie sprawdzi tytułowy utwór z najnowszej płyty Slayera, czyli "Repentless".

https://www.youtube.com/watch?v=uivxr3O6rSE

Thrashmetalowa petarda porównywalna do wypuszczonego 6 lat temu, także na zachętę przed premierą longplaya, Psychopathy Red.

Poznaliśmy także pełną listę utworów:

01. Delusions Of Saviour
02. Repentless
03. Take Control
04. Vices
05. Cast The First Stone
06. When The Stillness Comes
07. Chasing Death
08. Implode
09. Piano Wire
10. Atrocity Vendor
11. You Against You
12. Pride In Prejudice

Wciąż uważam, że albumy, na których to King miał najwięcej do powiedzenia, mają lipne nazwy utworów :P Brakuje też solówek Hannemana, choć być może usłyszymy jakieś w Piano Wire. Szkoda, że trzeba czekać jeszcze prawie trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może gdzie poza Empikiem można zamówić preordera Blessed & Possessed (Limited Edition)? Tzn. na terenie Polski (i taniej niż w Empiku :D), niestety Ceneo i podobne są mocno niepomocne (nie znają takiego produktu)... Bo jak się uprzeć, to i w sklepie Napalm Records można zamówić, tylko te koszty wysyłki (8,99 euro...).

Spoiler

Boję się tylko, że za np. pół roku wyjdzie The History of Heresy III i będzie kolejny wydatek xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No siema. W maju tegoż roku wydaliśmy sobie nową płytę - "I am Providence", którą polecam sobie ściągnąć za darmochę w wersji cyfrowej. Recenzja między innymi w bieżącym Metal Hammerze (Demon miesiąca lel). Gatunkowo to coś w stylistyce post-metal/sludge/experimental.

profil fejsbukowy https://www.facebook.com/Coffinfishband?fref=ts

link do pobrania płyty https://coffinfish.bandcamp.com/ - ustawiacie 0 kasy i siup.

Da się też kupić płytkę w wersji fizycznej http://www.coffinfish.8merch.com/services/store


20150715105528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 19:35, KannX napisał:

Piosenka epickiego Nanowara z pięknym profesjonalnie zrobionym teledyskiem. Wymagana
znajomość niemieckiego na poziomie PRO (a najlepiej TRU) aby w pełni delektować się głębokim
przesłaniem piosenki.


Link nie działa co prawda, ale jako fan Nanowara jestem przekonany, że wiem co miało się tam znaleźć :P A jeśli dobrze zgaduję, to znajomość niemieckiego nie będzie potrzebna - utwór jest chyba w 5 różnych językach ^^

Swoją droga chłopaki wymiatają, niby to tylko parodie, ale dają radę i grać potrafią, co pokazali własną, oryginalną twórczością (albo oryginalnym podejściem do remixów i coverów, tak jak w Odino & Valhalla i ich wersji Emerald Sword) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.tape.tv/powerwolf/tapes/blessed-und-possessed-albumstream

Brzmi to wszystko jakoś strasznie znajomo, jak nie nowy album ale jakieś "The Best Of...".
(link wzięty ze strony Bilda http://www.bild.de/unterhaltung/musik/iron-maiden/powerwolf-wollen-ihr-erbe-41792854.bild.html , do której to link NR wrzuciło na swojego FB, więc stream chyba legalny... swoją drogą porównanie do IM... no niby mówi się, że IM grają w kółko to samo... więc chyba porównanie nawet trafne... ale chyba PW pod pewnym względem zabrnął w ślepy zaułek...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 20:33, Adjatha napisał:

Link nie działa co prawda, ale jako fan Nanowara jestem przekonany, że wiem co miało
się tam znaleźć :P A jeśli dobrze zgaduję, to znajomość niemieckiego nie będzie potrzebna
- utwór jest chyba w 5 różnych językach ^^


Najlepiej brzmi wersja po rusku. *ujzbekistan :D

Dnia 17.07.2015 o 20:33, Adjatha napisał:

Swoją droga chłopaki wymiatają, niby to tylko parodie, ale dają radę i grać potrafią,
co pokazali własną, oryginalną twórczością (albo oryginalnym podejściem do remixów i
coverów, tak jak w Odino & Valhalla i ich wersji Emerald Sword) ;)


Gniotą strasznie. Zboczeństwo ale i profesjonalizm wykonania :) Mogliby przyjechać do Polski, ubaw na koncercie a po koncercie dla wszystkich wpiernicz od narodowców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam się wybrać do MM jak ktoś ma w okolicy :D. Ja dzisiaj, grzebiąc w koszu z wyprzedażami, znalazłem:
Iron Maiden - The Final Frontier
Pantera - Vulgar Display of Power
Judas Priest - Redeemer of Souls
Dio - Dream Evil
Wszystko, poza IM, po 19,99 (IM - 29,99), poza tym widziałem jakieś płyty Anthrax, Megadeth, System of a Down, Sepultura mi się jakaś obiła o oczy i (to już chyba bardziej rock :)) Kiss, Alice Cooper, Aerosmith... Wszystko w koszu podpisanym 19,99, choć lepiej na metce i tak cenę sprawdzać :D. Tylko trzeba się psychicznie nastawić, że może się i trafić na "The Best of New Kids On The Block" :D.

Wiem, na internetach można w tej samej cenie znaleźć (albo i taniej), ale jak ktoś ma MM pod ręką... Nie płaci się za wysyłkę i nie trzeba czekać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować