Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Mówisz oczywiscie o komercyjnych sukcesach Mieci. Z tego co mi wiadomo zanim doszło do pierwszego dużego koncertu zostali zignorowani w wielu podziemnych klubach, bo zwyczajnie mówiac grali "dziwnie" znaczy się surowo, co na zachodnim wybrzeżu bylo zupelnie nieznane. Zespół borykał się z problemami kadrowymi, klótnie z Mustainem itd. Wszystko tak na prawdę ułożyło sie po wywaleniu go z zespołu i wtedy powstała ich prawdziwie metallicowa, kunsztowna plyta "Ride the lightning". To jest tak na prawdę jedyna prawdziwa Metallica. "Kill''em all" to jeszcze przedbiegi. Idąc Twoim tokiem rozumowania, prawdziwa Metallica to banda alkoholików i tenisista, bo to było najwcześniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 19:29, hans olo napisał:

Idąc Twoim tokiem rozumowania, prawdziwa Metallica to banda alkoholików i tenisista,
bo to było najwcześniej :).

Źle mnie zroumiałeś jednak. Bo dla mnie Metallica, to ten późniejszy okres ich działalności. Metallica skończyła się na wydaniu płyty Load. Albo może nawet wcześniej. Bo mimo, że ''Czarna płyta" mi się podoba, to było już wiadome, co się stanie potem. Dodam jeszcze od siebie tylko, że mimo iz w studiu nie są juz tak dobrzy, to na koncercie nie mają sobie równych ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 17:22, MonkOfWar napisał:

Hm... Ostatnio kumpel zaproponował mi dwa zespoły: Ensiferum i Korpiklani (ostatniej nazwy
pewien nie jestem, to jakieś fińskie klimaty :P ).


Przyznam się, że tego pierwszego jeszcze nie miałem przyjemności poznać.
Natomiast Korpiklaani i owszem, mogę z czystym sumieniem polecić jako przyjemną, lżejszą odmianę.
Zacytuję tu krótkie info w języku angielskim:
"Korpiklaani (which means "Forest Clan" in English) is a folk metal band from Finland. Korpiklaani is the new name of the band previously called Shaman, that was formed by Jonne Järvelä who still remains the mastermind of Korpiklaani. In contrast to Shaman that recorded songs in the original Sami language, Korpiklaani record mosts songs in English.

The music of Korpiklaani ranges from the violin-and-guitar paean to the Finnish god of fermentation Pellonpekko, to the "typical" trollish metal Wooden Pints, to Crows Bring The Spring, which is strongly reminiscent of "Ride the Lightning" era of Metallica.

There has been some amount of collaboration between Korpiklaani and Finntroll, as Järvelä provided the yoiking for the title track of their album Jaktens Tid.
"

Myślę, że określenie folk-metal lub folk-rock jest tu najodpowiedniejsze.
Z zespołów grających dość podobnie mogę wymienić: Finntroll, Moonsorrow lub Equilibrium.
Śmiało można się wybrać do sklepu i zapoznać najpierw z tą muzyczką, nie każdy gustuje w takich wyskokach stylistycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliscie o Roadrunner United - The All Star Sessions. Bardzo fajna i bardzxo zruznicowana płytka.

55 muzyków z 42 zespołów, 4 drużyny z 4 kapitanami, 18 numerów -najlepsza metalowa wytwórnia obchodzi swoje 25 urodziny. To zupełnie niezwykła płyta. Pod banderą Roadrunner Records zgromadzili się wszyscy artyści, którzy nagrywali dla tej wytwórni i połączyli oni swoje siły, tworząc album z 18 nowymi numerami.

Kapitanami tego przedsięwzięcia zostali: Joey Jordison z Slipknot, Robert Flynn z Machine Head, Matthew Heafy z Trivium oraz Dino Cazares (-ex Fear Factory). Natomiast w nagraniach wzięli udział tak znakomici muzycy jak np Mikael Akerfeldt z Opeth, Rob Barret z Malevolent Creation, Glen Benton z Deicide, Keith Caputo z Life Of Agony czy Peter Steele z Type O Negative.

http://www.roadrunnerrecords.com/artists/RoadrunnerUnited/ tu troche infa o tym projekcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 22:11, Mr.Sexy napisał:

Słyszeliscie o Roadrunner United - The All Star Sessions. Bardzo fajna i bardzxo zruznicowana
płytka.

55 muzyków z 42 zespołów, 4 drużyny z 4 kapitanami, 18 numerów -najlepsza metalowa wytwórnia
obchodzi swoje 25 urodziny. To zupełnie niezwykła płyta. Pod banderą Roadrunner Records zgromadzili
się wszyscy artyści, którzy nagrywali dla tej wytwórni i połączyli oni swoje siły, tworząc
album z 18 nowymi numerami.

Kapitanami tego przedsięwzięcia zostali: Joey Jordison z Slipknot, Robert Flynn z Machine Head,
Matthew Heafy z Trivium oraz Dino Cazares (-ex Fear Factory). Natomiast w nagraniach wzięli
udział tak znakomici muzycy jak np Mikael Akerfeldt z Opeth, Rob Barret z Malevolent Creation,
Glen Benton z Deicide, Keith Caputo z Life Of Agony czy Peter Steele z Type O Negative.

http://www.roadrunnerrecords.com/artists/RoadrunnerUnited/ tu troche infa o tym projekcie



Ja tą płyte mam już z pół roku, polecam kawałki rządza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 18:14, MonkOfWar napisał:

PS Theatre of Tragedy, Dream Theater-szto to są za zespoły, wie(-sz) może?


słuchaj Dream Theater, a będziesz wielki! to tzw metal progresywny, choć niezbyt ciężki. niesamowita, perfekcyjna do granic możliwości technika zespołu, john petrucci na gitarze to mówi samo za siebie. pogmatwane, dłuuugie kompozycje, niesamowite klimaty, świetny wokal, w ogóle sam mniód!!! polecam na początek płytke "images and words".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 23:09, tymuś napisał:

/..../


Popytałem ludzi siedzących w temacie o ten growl. :)
Wg Nich growl zaczyna się już tam gdzie masz to "gardłowe śpiewanie". Jest parę odmian growlu. Np taki jak ma Children of Bodom, czyli rozumiesz tekst, są też takie gdzie tekst jest, ale go nie za bardzo rozumiesz, tylko poszczególne sylaby, albo wyrazy, a zdarza się i tak, że autor nie pisze tekstów tylko porykuje sobie. Jak ktoś lubi ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 16:23, s2nto napisał:

Już chyba od 20 stron wciąz powtarzasz to samo? Pewnie następny Twój post to będzie komentarz
jakoby SOAD to był HardRock a nie nu metal, bo w końcu SOADowi bliżej do Black Sabbath/G''n''R
aniżeli do Linkin park czy Evanescence... hehe


Słuchaj,ja nie wiem jak mogłeś porównać SOAD z Linkinem i Evanescence...To zupełnie inny styl i gatunek muzyczny (w sumie)!I żebyś wiedział,że bliżej im do ekipy Osborne''a niż do wymienionych przez ciebie zespołów...Gdzie ty widzisz podobieństwo?

A co do powtarzania:mówisz,żebym odpuścił sobie ten temat?Bo faktycznie TAKIEGO METALU JAK WY to nie słucham.Metallica jeszcze ujdzie,kiedyś coś słuchałem,ale poza tym metalu nie lubię,poza nu-metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 07:00, Skywalker560 napisał:

Słuchaj,ja nie wiem jak mogłeś porównać SOAD z Linkinem i Evanescence...To zupełnie inny styl
i gatunek muzyczny (w sumie)!I żebyś wiedział,że bliżej im do ekipy Osborne''a niż do wymienionych
przez ciebie zespołów...Gdzie ty widzisz podobieństwo?


Okey, przecież ja nic nie porównywałem :)

Tool 10 000 days
No właśnie trafiłem an ten krążek dopiero wcozraj, przesłuchałem i zdaje mi się, że zdeklasował ten krążek AEnima, czy Lateraus. Po prostu mistrzostwo, tylko szkoda mi tego A Perfect Circle, że oficjalnie rozwiązano sprawę zespołu. Jednak miejmy nadzieje, że będzie wielki powrót. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 08:31, s2nto napisał:

Tool 10 000 days
No właśnie trafiłem an ten krążek dopiero wcozraj, przesłuchałem i zdaje mi się, że zdeklasował
ten krążek AEnima, czy Lateraus. Po prostu mistrzostwo, tylko szkoda mi tego A Perfect Circle,
że oficjalnie rozwiązano sprawę zespołu. Jednak miejmy nadzieje, że będzie wielki powrót. :D

Ąę... przecież Perfect Circle to były ściepy po Tool, to był od samego początku koń ze złamaną nogą. Szanuję Twój gust ale ja wolę żeby mieć 100% Tool niż kiepski Perfect Circle i 50% Tool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:43, nico5 napisał:

Jak można czegoś takiego słuchać? :P Chyba trzeba być na jakimś haju :D

Tak można powiedzieć o każdej muzyce, która się nie podoba danej osobie. Myślałem podobnie jak ty dopóki nie spróbowałem sam. Poznałem kumpla na studiach, który jest tzw. metalem i wciągłem się. Słucham teraz nawet muzyki mocniejszej od niego :)
Teraz jestem zafascynowany płytą Marduka World Funeral - jak dla mnie najlepsz ich płyta, z resztą nie tylko ja tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to zdjęcie i jest tylko jedno zdanie "it will be worth waiting for!!!" :):)

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez nico5
> Jak można czegoś takiego słuchać? :P Chyba trzeba być na jakimś haju :D
>

Można owszem można, i wcale nie trzeba być na haju ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:43, nico5 napisał:

Jak można czegoś takiego słuchać? :P Chyba trzeba być na jakimś haju :D


Czego konkretnie? Metalu jako całości? Czy też może któregoś z wymienionych zespołów? Warto by rozwinąć myśł, bo nie bardzo wiadomo o co waszmości biega...
Ja, na ten przykład nie bywam na żadnym haju i mogę tego sluchać... Ba, zdecydowanie lepiej przyswajam muzykę będąc trzeźwym jak posąg Króla Królów...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:52, Wodzasty napisał:

> Jak można czegoś takiego słuchać? :P Chyba trzeba być na jakimś haju :D

Czego konkretnie? Metalu jako całości? Czy też może któregoś z wymienionych zespołów? Warto
by rozwinąć myśł, bo nie bardzo wiadomo o co waszmości biega...
Ja, na ten przykład nie bywam na żadnym haju i mogę tego sluchać... Ba, zdecydowanie lepiej
przyswajam muzykę będąc trzeźwym jak posąg Króla Królów...:)))


Metalu jako całości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 12:06, nico5 napisał:


Metalu jako całości :)


Czyli widać że nieprzepadszasz za tym gatunkiem muzyki, prawdopodobnie nie masz większego pojęcia o rodzajach metalu :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:43, nico5 napisał:

Jak można czegoś takiego słuchać? :P Chyba trzeba być na jakimś haju :D


Czytasz mi w myślach ^.^ Do tego A Perfect Circle jest świetny, wg mnie nawet i lepszy od teledysków Toola, które przez wielu są uważane za najlepsze do takich rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować